Vlafo. FUE, 4158g, 09-10/01/2021

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Επίσης ο γιατρός -όσο και να τον αντιπαθώ- διαφέρει στο ότι βρίσκεται εδώ με όνομα και επώνυμο. Επομένως οι ισορροπίες είναι εκ προοιμίου διαφορετικές άρα και η αντιμετώπιση δεν μπορεί να είναι ίδια.
Δεν μου αρέσει πάντα αλλά το βρίσκω λογικό.

Χαίρομαι που κάποιος καταλαβαίνει 2-3 απλά πράγματα και ας μην είναι νομικός. Το φόρουμ είναι μια πλατφόρμα επικοινωνίας με δικαιώματα και υποχρεώσεις. Άλλη αντιμετώπιση (aka υποχρέωση) έχεις σε κάποιον με όνομα και επώνυμο ο οποίος θα υποστεί βλάβη από πιθανή συκοφαντική δυσφήμηση από κάποιον που είναι ανώνυμος, σε σχέση με το αντίθετο. Δεν είναι θέμα προτίμησης, είναι θέμα σωστής λειτουργίας για ελαχιστοποίηση του κινδύνου. Δεν είναι τυχαίο ότι στα ξένα φόρουμ τέτοια σχόλια κόβονται στο φτερό. Δεν είναι μόνο επειδή έχουν πιθανώς σχέσεις με κλινικές. Είναι γιατί ξέρουν ότι έχουν ευθύνη και η μήνυση καραδοκεί. Επαναλαμβάνω, δεν είναι θέμα Αναστασακη, είναι θέμα για όλους όσους είναι επώνυμοι στο φόρουμ σε σχέση με τους ανώνυμους.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

george_hatzi

Well-Known Member
Φίλε george μιας και γνωρίζω προσωπικά τον vlafo, θα έλεγα με σιγουριά οτι δεν ανέβασε φώτο για να στηρίξει το γεγονός οτι έκανε την καλύτερη επιλογή για 2 λόγους. 1.
Φίλε oreo δεν θεωρώ ότι ήθελε να εξαπατήσει συνειδητά, γιατί όντως ο τρόπος θα ήταν εντελώς χαζός. Θεωρώ ότι η συμπεριφορά του αφορά το 2ο κομμάτι που περιέγραψες και εσύ.
Δεν θέλω να μιλήσω παραπάνω για τον vlafo μιας και δεν είναι εδώ, αλλά και την όλη παλαιότερη επιχειρηματολογία περί "αλλαγής dna" -απολύτως σαθρό κατά την άποψή μου- με τη μακροχρόνια χρήση φίνας στο ίδιο πλαίσιο την κατατάσσω.
Προσπαθούμε πρώτα και κύρια να πείσουμε τον εαυτό μας ότι κάνουμε το καλύτερο για το κεφάλι μας. Αλλά όπως είπα, o vlafo (ο Cvial, o john john, ή o tol αν θέλεις) πρέπει να κρίνεται με ενισχυμένη αυστηρότητα ακριβώς γιατί τον παρακολουθεί κόσμος.
 

Vdupa

Well-Known Member
Παιδιά γιατί δεν το κρατάμε στην πραγματική του διάσταση;
Ούτε καταδικάζεται εις θάνατον ο Vlafo, ούτε τον κάνουμε εικόνισμα. Άσπρο ή μαύρο. Έκανε ένα φάουλ (δεν είναι ο πρώτος ούτε ο τελευταίος εδώ μέσα) και ειδικά επειδή είναι ένα έμπειρο μέλος χτυπάει κάπως. Περιμένεις από τον Vlafo να σου αναφέρει και το ΄΄καί΄΄. Αυτή είναι η αλήθεια. Αλλά δεν μπορούμε να πούμε με βεβαιότητα ότι είναι κάτι παραπάνω από αυτό.

Επίσης, τα παιδιά που δεν είπαν τίποτα, είμαι βέβαιος ότι αν ο Vlafo παρουσίαζε τη νέα μμ ως παλιά, θα αντιδρούσαν. Σε αυτή τη φάση πιθανόν να ήταν παγωμένοι στο πως θα το χειριστούν. Από τη μία θα ήθελαν να σεβαστούν την επιθυμία του Vlafo, ειδικά αφού ουσιαστικά δεν έδειξε αποτέλεσμα της δεύτερης μμ στις φωτό, απο την άλλη πιθανόν να μην τους άρεσε το πως το χειρίστηκε.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Θα παρακαλούσα να σταματήσουμε την συζήτηση και τις αναφορές στον @vlafo και ειδικά στις σπέκουλες περί προθέσεων από την στιγμή που δεν είναι εδώ να απαντήσει. Θα συμφωνήσω με τον vdupa, δεν υπάρχει άσπρο και μαύρο, όλοι κάνουμε λάθη και ο καθένας μας πρέπει να έχει την γενναιότητα να τα παραδεχθεί, να ζητήσει συγγνώμη και να κλείσει το θέμα.
 

Dpoly

New Member
Ώπα αδερφέ παρτο αλλιώς θα βρεις καρότσα. Παραμένεις αδαής στο συγκεκριμένο μιας και δεν έχεις πληροφόρηση των γεγονότων, όπως και οι περισσότεροι που θα το κρίνουν. Λογικό να εκπλήσσει η έκβαση, αλλά συμπεράσματα επειδή βγαίνουν αβίαστα χωρίς γνώση καλό είναι να κρατάμε μικρό
Σώπα εσύ ρε..τι λες.!
Επρεπε να ζητήσω την άδεια σου κουκλε;
Κόψε τα ρε και τέλος η συζήτηση.
 

aeratos28

Just aeratos
Εγώ cvial δεν συμφωνώ καθόλου .να ξεμπαναριστει ο vlafo,να γίνει κανονικά η κουβέντα..μύλος όλα.! Μόνο έτσι λύνεται ένα θέμα.αλλθως με αυτό τον τρόπο παίρνουν αέρα άτομα που κανονικά δεν θα έπρεπε να υπήρχαν καν στο φόρουμ ..και αφού μπει και μιλήσει ο vlafo,την ίδια στιγμή μην πεταχτεί κανενας τυφλοπόντικας από Αναστασάκη μεριά να μιλήσει..θα πεταχτούν πάλι να μιλήσουν,όταν θα έχει δώσει τις απαντήσεις που του έχουν γίνει εδώ και μήνες ..αλλιώς δικαίωμα για ερωτήσεις δεν έχουν γτ όλον αυτό τον καιρό κάνουν συγκάλυψη ..δεν ρωτάνε τπτ ,δεν αναφέρουν καν τπτ από όλα αυτά,δεν έχουν γνώμη,μόνο σε όλους τους άλλους κάνουν κριτική και θαψιμο..
Θα παρακαλούσα να σταματήσουμε την συζήτηση και τις αναφορές στον @vlafo και ειδικά στις σπέκουλες περί προθέσεων από την στιγμή που δεν είναι εδώ να απαντήσει. Θα συμφωνήσω με τον vdupa, δεν υπάρχει άσπρο και μαύρο, όλοι κάνουμε λάθη και ο καθένας μας πρέπει να έχει την γενναιότητα να τα παραδεχθεί, να ζητήσει συγγνώμη και να κλείσει το θέμα.
 

Kostas97

Well-Known Member
Δεν ξέρω γιατί, αλλά δεν ήθελε να κάνει παρουσίαση. Το είπε νομίζω σε όσους θεωρεί φίλους εδώ στο φορουμ και είναι δικαίωμα του να το κάνει όπως κρίνει αυτός. Δεν είναι υποχρεωτικό όποιος κάνει ΜΜ να κάνει και παρουσίαση.

Εγώ δεν είχα δει την ανάρτηση εγκαίρως, αν την είχα δει θα του είχα πει ιδιωτικώς να γράψει κάτι γιατί μπορεί να παρεξηγηθεί, αλλά σε καμμία περίπτωση δεν θα πρόδιδα την εμπιστοσύνη που μου έδειξε λέγοντας κάτι δημόσια. Πιστεύω με κάποιο τρόπο θα τοποθετηθεί για το όλο θέμα γιατί αυτό που γίνεται δεν είναι ωραίο και επαναλαμβάνω ακόμα μια φορά την άποψη μου ότι δεν το έκανε σκόπιμα ή με σκοπό την παραπλάνηση.
Bobby και γω επανελλημενως εγραψα πως δεν θεωρω οτι το εκανε κατι επιτηδες.
Αυτο που με παραξενευει ειναι η μη αποδοχη του λαθους. Ο CVIAL εδωσε το πλαισιο επικοινωνιας, το οποιο με βρισκει συμφωνο , και αντι να εχουμε μια αμεση ανταποκριση ειμαστε μια μερα μετα και η σιγην ιχθυος συνεχιζεται.
 

giannis1991

Well-Known Member
Να διευκρινίσω μόνο ότι δεν συγχωρώ την κατάσταση με τον Αναστασάκη...Εκεί ίσως να το χειρίστηκε λάθος ο cvial αλλά αυτό τώρα δε με αφορά και όποιος έχει πρόβλημα με τον μοντ ας του το πει για τους χειρισμούς του αλλά δεν θα αθωωσω κάποιον μπλέκοντας με αυτό...
Απλά cvial βάλε το Βλαφο μέσα να εξηγήσει γιατί πριν ένα μήνα έλεγε δεν ξέρει αν κάνει 2η μεταμόσχευση και ο τύπος ήταν ήδη χειρουργημένος...Δεν τον ανάγκασε κάποιος να παρουσιάσει αλλά ούτε και να κρυβεται..Και ύστερα λέει να παιδιά οριστε φωτό 15μηνου...Για ποιο λόγο να γράψει 15 Μήνου ???έναν μόνο λόγο θέλω...Βιάστηκε?Ξεχάστηκε?Αν δε θες κύριε να παρουσιάσεις κλείσε το στορι σου με την 1η μμ και μην μπερδεύεις τον κοσμο...
Εγώ κλείνω εδώ ο καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματά του...Ο γιατρός του πάντως είναι καλός και δεν χρειάζεται τέτοια σπρωξίματα...
 

andy.k

Active member
Αυτά τα graft που "λείπανε" στο δικό μας μετρημα από την πρώτη μεταμόσχευση...ίσως ο vlafo με τον γιατρό να μιλήσανε, τελικά ίσως ο γιατρός να δεχτηκε ότι κάποιο λάθος έγινε σρ ότι αφορά τον συνολικό αριθμό και να συνεννοήθηκαν να κανουν μια μικρή δεύτερη μμ ενισχυτική ώστε να ανταποκρίνεται ο τελικός αριθμός στα grafts που αναφέρονται και στον τίτλο της πρώτης μμ. Μπορει να έγινε μια μικρή μμ στην οποία και τα χρήματα και το όλο concept να ήταν "αμελητέα". Και επειδή τέτοιες διαδικασίες δεν είναι επικερδείς για τις κλινικές να συμφωνήθηκε να μην αναφερθεί ώστε να μη πολυσυζητηθει και γίνει συνήθεια από όσους κάνουν μεταμόσχευση σε αυτή την κλινικη... Οκ, απλά μια εικασία κανω...
Οποία και να είναι η αλήθεια για την 2η μμ, πότε έγινε, πόσα μοσχεύματα και που τοποθετήθηκαν (εφόσον επιβεβαιωμένα έχει γίνει) δεν αναιρείται το γεγονός ότι αυτή δεν αναφέρθηκε πουθενά εν μέσω νέων αναρτησεων, το οποίο είναι σίγουρα παραπλανητικό και δημιουργεί εύλογα πνεύμα αμφιβολίας και αμφισβήτησης.
Άποψη μου είναι ότι ο vlafo, "οφείλει" να ενημερώσει τι ακριβώς έχει συμβεί ώστε να γνωρίζουν και τα μέλη που ίσως προτίθενται να επιλέξουν μελλοντικά την κλινική αυτή, τι αποτελέσματα μπορεί να δώσει. Αν είναι να παραμυθιαζόμαστε, εκούσια ή ακούσια, δεν έχει νόημα το φόρουμ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kostas97

Well-Known Member
Αυτά τα graft που "λείπανε" στο δικό μας μετρημα από την πρώτη μεταμόσχευση...ίσως ο vlafo με τον γιατρό να μιλήσανε, τελικά ίσως ο γιατρός να δεχτηκε ότι κάποιο λάθος έγινε σρ ότι αφορά τον συνολικό αριθμό και να συνεννοήθηκαν να κανουν μια μικρή δεύτερη μμ ενισχυτική ώστε να ανταποκρίνεται ο τελικός αριθμός στα grafts που αναφέρονται και στον τίτλο της πρώτης μμ. Μπορει να έγινε μια μικρή μμ στην οποία και τα χρήματα και το όλο concept να ήταν "αμελητέα". Και επειδή τέτοιες διαδικασίες δεν είναι επικερδείς για τις κλινικές να συμφωνήθηκε να μην αναφερθεί ώστε να μη πολυσυζητηθει και γίνει συνήθεια από όσους κάνουν μεταμόσχευση σε αυτή την κλινικη... Οκ, απλά μια εικασία κανω...
Οποία και να είναι η αλήθεια για την 2η μμ, πότε έγινε, πόσα μοσχεύματα και που τοποθετήθηκαν (εφόσον επιβεβαιωμένα έχει γίνει) δεν αναιρείται το γεγονός ότι αυτή δεν αναφέρθηκε πουθενά εν μέσω νέων αναρτησεων, το οποίο είναι σίγουρα παραπλανητικό και δημιουργεί εύλογα πνεύμα αμφιβολίας και αμφισβήτησης.
Άποψη μου είναι ότι ο vlafo, "οφείλει" να ενημερώσει τι ακριβώς έχει συμβεί ώστε να γνωρίζουν και τα μέλη που ίσως προτίθενται να επιλέξουν μελλοντικά την κλινική αυτή, τι αποτελέσματα μπορεί να δώσει. Αν είναι να παραμυθιαζόμαστε, εκούσια ή ακούσια, δεν έχει νόημα το φόρουμ.
Νομιζω μια απλη αναφορα στο ποσα grafts μπηκαν και πού, δινει απαντηση σε αυτα που αναφερεις.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μην επιχειρείτε να με πιέσετε. Το πλαίσιο είναι απλό και ξεκάθαρο. Απορώ γιατί το συζητάμε ακόμα. Μια απλή επικοινωνία είναι και μια συγγνώμη, είναι το ελάχιστο. Τα περί whataboutism τα προσπερνάω είναι το χειρότερο είδος επιχειρημάτων. Andy.K, η θεωρία σου δεν είναι σωστή.
 

andy.k

Active member
Andy.K, η θεωρία σου δεν είναι σωστή.

Εγώ είπα αυτό που σκέφτηκα, αυτό που μου φάνηκε λογικο, μια πιθανή θεωρια. Προφανώς για να λες ότι δεν ισχύει κάτι τετοιο,γνωρίζεις περισσότερα, το οποίο ως mod είναι και φυσιολογικό. Ας ελπίσουμε να λυθεί το ζήτημα και να λάβουμε το φως το αληθινό...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εννοείται ότι γνωρίζω περισσότερα, αλλά όπως προ είπα δεν έχει νόημα να συνεχίζουμε μια τέτοια συζήτηση μονόπλευρα.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Αεράτε τρόπος υπάρχει να δοθούν οι εξηγήσεις. Τον έχω εκθέσει ανωτέρω.
Τον έχω καλέσει οποτε επιθυμει από την κλινική μου να κάνει ότι ερωτησεις θέλει.
Ενωπιος ενωπίω, ως πολιτισμένοι αντρες, που με θαρρος εκθετουμε και την μουρη μας LIVE (και όχι μονο ο ένας υποχρεωτικά) σε ζωντανό χρόνο όπου και φαίνονται πάρα πολλα πράγματα στην κάμερα περαν από εξυπνάδες ανταρτοπόλεμου και χυδαια υπονούμενα.

@CVIAL θα παρακαλέσω το συγκεκριμενο μελος να το εγκαλέσεις έιτε να αποδεχθεί την πρόσκληση μου για δημόσιο διάλογο σε κάμερα ή να σταματησεις να του επιτρεπεις να με προσβάλει με αυτον τον τρόπο λεγοντας ότι δηθεν είμαι δειλός ή ότι κρυβω κατι υποχθόνιο ή οτι άλλο φανταζεται
Ειναι πολυ άσχημο να το επιτρεπεις αυτο διότι με συκοφαντει και με διαβάλλει και δεν έχω τρόπο υπερασπισης και δεν θέλω να το χοντρυνω.

ΟΠΟΤΕ θέλει
ΟΠΟΙΟΣ θέλει
Ειναι ευπρόσδεκτος στην κλινική μου και κάνουμε βιντεο με ΟΠΟΙΟ σχετικό θέμα επιθυμει και ανεβαινει στο φορουμ προς κριση!
ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ άλλο ειναι θρασυδειλο και σου ζητω ΕΝΤΟΝΑ να σταματησεις να το επιτρεπεις πλεον!
 

oreo

Well-Known Member
Φίλε oreo δεν θεωρώ ότι ήθελε να εξαπατήσει συνειδητά, γιατί όντως ο τρόπος θα ήταν εντελώς χαζός. Θεωρώ ότι η συμπεριφορά του αφορά το 2ο κομμάτι που περιέγραψες και εσύ.
Δεν θέλω να μιλήσω παραπάνω για τον vlafo μιας και δεν είναι εδώ, αλλά και την όλη παλαιότερη επιχειρηματολογία περί "αλλαγής dna" -απολύτως σαθρό κατά την άποψή μου- με τη μακροχρόνια χρήση φίνας στο ίδιο πλαίσιο την κατατάσσω.
Προσπαθούμε πρώτα και κύρια να πείσουμε τον εαυτό μας ότι κάνουμε το καλύτερο για το κεφάλι μας. Αλλά όπως είπα, o vlafo (ο Cvial, o john john, ή o tol αν θέλεις) πρέπει να κρίνεται με ενισχυμένη αυστηρότητα ακριβώς γιατί τον παρακολουθεί κόσμος.
Εννοείται πρέπει να υπάρχει αυστηρότητα και να μην μένουν ερωτηματικά, η διαφάνεια είναι η μόνη ενδεδειγμένη λύση.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Γιατρέ το σχόλιο μου (που κάνατε quote) πήγαινε αλλού. Δεν έχει σχέση με εσάς.
 

bobby

Well-Known Member
Bobby και γω επανελλημενως εγραψα πως δεν θεωρω οτι το εκανε κατι επιτηδες.
Αυτο που με παραξενευει ειναι η μη αποδοχη του λαθους. Ο CVIAL εδωσε το πλαισιο επικοινωνιας, το οποιο με βρισκει συμφωνο , και αντι να εχουμε μια αμεση ανταποκριση ειμαστε μια μερα μετα και η σιγην ιχθυος συνεχιζεται.
Δεν μπορεί να μιλήσει στο φορουμ! Ιδιωτικά θα τον πάρει τηλέφωνο; Δημόσια έγινε το μπαν δημόσια θα γίνει και η συγνώμη, αν προτίθεται….
 
Μπλουζα