NW stage III - F.U.Τ. - Άνδρας 43 ετών Αυριο το βιντεο! :)

aeratos28

Just aeratos
Ναι,όμως θα ρισκαρες ένα ξεχειλωμα σαν του jacksmith στο στριπ με αποτέλεσμα στη δοτρια ένα χαμόγελο του Τζόκερ?γτ όπως είδες,εγγύηση για το ότι δεν θα ανοίξει η ουλή,δεν παίρνεις..είσαι διατεθειμένος να πάρεις τέτοιο ρίσκο?όπως είδαμε στη συγκεκριμένη περίπτωση ,το μπαλάκι πήγε στον ασθενή,ότι ο οργανισμός του το έκανε αυτό..χωρίς βέβαια να του έχει εξηγηθεί από πριν το χειρουργείο ότι κάτι τέτοιο μπορεί να συμβεί.
θεωρώ οτι η FUT έχει περισσότερα πλεονεκτήματα απο την FUE, ειδικά όταν κάποιος είναι NOR7 σαν κ εμένα. Η συγκεκριμένη περίπτωση βέβαια δεν υπόκειται στην παραπάνω περίπτωση.. Πάντως το αποτέλεσμα νομίζω ότι είναι ωραίο..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kostas97

Well-Known Member
Ειναι δεδομένο οτι η fut στους άντρες επιλέγεται "εξαναγκαστικα" κατα την πλειοψηφία των περιπτώσεων σε πολύ συγκεκριμενες περιπτώσεις πολυ μεγάλων norwood που δεν έχουν καλη δότρια και οχι για βα αποφευχθεί το ξύρισμα της δότριας. Αφού ετσι και αλλιώς και τα μαλλια της δότριας μακραίνουν γρήγορα ειδικά με τις βιταμίνες που θα παίρνει ο ασθενής και δεν θα φαίνεται κατι.
Συμφωνώ μαζί σου, βέβαια αν δεν κάνω λάθος οι περιπτώσεις που αναφέρεις έχουν την επιλογη να πάνε σε δυο διαφορετικούς γιατρούς. Ενας fue ενας fut.Ο Αναστασκης τις κανει και τις δυο.
Εδώ αν θεωρήσουμε οτι ο συγκεκριμένος λόγω δουλειάς δεν μπορει να εμφανιστεί χωρίς μαλλιά στα πλαϊνά. Π.χ. αν είναι ένας πωλητής, δε θα μπορουσε μετα απο συζήτηση να καταλήξει στην fut;
Όπως βλέπεις μετα απο 19 μήνες το μαλλί δεν το έχει πειράξει καθόλου στα πλαϊνά. Αρα και μια τομη ίσως ποτε στη ζωή του δεν τον απασχολήσει.

Εαν πηγαινε σε γιατρο που κάνει μόνο fue δεν αμφισβητώ οτι μπορει να πειθοτανε να τα ξυρίζει κιολας βέβαια.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Φυσικα και θα ήταν, αλλα με την οποια εμπειρια εχω αποκομισει στον τροπο στρατιγικης της συγκεκριμενη κλινικης δεν εχει μπει σε αλλα κι αλλα φορλοκ οποτε αποκλείω να μπηκε σε αυτο,
Απλα ειναι τυχερος ο ασθενης που το ειχε ετοιμο.

Δίκιο έχεις, γενικά δεν το κάνει, αλλά για να παρακολουθούμε και τις τρέχουσες εξελίξεις, αφού πολλές φορές τα πράγματα διαφοροποιούνται με τον καιρό, καλό θα ήταν να είχαμε αυτή την πληροφορία. Αυτό το forelock έχριζε ενίσχυσης στο κέντρο του στο πρώτο 1.5cm. Πιο πίσω ήταν πιο δύσκολο.
 

oreo

Well-Known Member
Το παρόν περιστατικό έχει ξανανέβει και το νήμα κλειδώθηκε :
NW stage III - MET 2650 FUs - F.U.E. - Άνδρας 40 ετών - Super dense pack YES or NO?
Τα στοιχεία που είχαν κατατεθεί για το παλικάρι που έκανε την μετ:
Δότρια πυκνότητα 90+Us/cm2, calculated density 2.3+, caliber +60μm

Εξαγωγή με MAMBA
1-hair:600
2-hair:500
3 hair:950
4-hair:600
Total 2650FUs , 6850 hairs (2.6

40 ετών τότε αλλά λόγω κορωνοιού και του στρες που προκαλεί στους μηχανισμούς γήρανσης , πλέον 43 χρονών :p
 

nick90

Well-Known Member
Συμφωνώ μαζί σου, βέβαια αν δεν κάνω λάθος οι περιπτώσεις που αναφέρεις έχουν την επιλογη να πάνε σε δυο διαφορετικούς γιατρούς. Ενας fue ενας fut.Ο Αναστασκης τις κανει και τις δυο.
Εδώ αν θεωρήσουμε οτι ο συγκεκριμένος λόγω δουλειάς δεν μπορει να εμφανιστεί χωρίς μαλλιά στα πλαϊνά. Π.χ. αν είναι ένας πωλητής, δε θα μπορουσε μετα απο συζήτηση να καταλήξει στην fut;
Όπως βλέπεις μετα απο 19 μήνες το μαλλί δεν το έχει πειράξει καθόλου στα πλαϊνά. Αρα και μια τομη ίσως ποτε στη ζωή του δεν τον απασχολήσει.

Εαν πηγαινε σε γιατρο που κάνει μόνο fue δεν αμφισβητώ οτι μπορει να πειθοτανε να τα ξυρίζει κιολας βέβαια.
Απλά σου είπα ποιος επιλέγει FUT στην πλειοψηφία, δηλαδή μόνο όταν δεν έχει επαρκή δότρια και ειναι πολύ μεγάλο norwood.

Γενικά κάποιοι γιατροί προτιμούν κάποιες συγκεκριμένες μεθόδους π.χ. FUT και για λόγους ευκολίας των ίδιων (λιγότερος χρόνος συμμετοχής του γιατρού στην επέμβαση, αφού απλά βγάζουν το στριπ το ράβουν και μετά αναλαμβάνει το προωσπικό σε αντίθεση με μια FUE που ειναι πολύ χρονοβόρα αν κάνει την εξαγωγή ο γιατρός, οπότε έχουν και μια τάση να κατευθύνουν περισσότερο προς την FUT τους ασθενείς τους ακόμα και να κάνουν και FUE.
Ο πωλητής που λες θα φανεί ότι έκανε κ επέμβαση από τη λήπτρια τις πρώτες μέρες, δεν το γλιτώνει. Η δότρια θα μακρύνει γρήγορα με την FUE και δεν θα φαίνεται κάτι.

Η τομή έχει και τα ρίσκα που αναφέρθηκαν και πιο πάνω για κινδύνους να έχεις μια μεγάλη οπτικά ουλή αναλόγως τον οργανισμό. Οπότε δεν ξέρεις αν θα τον απασχολήσει ή όχι... και σίγουρα έχει και αρκετά πιο αργή η επούλωση.
 

obi one

Active Member
Ναι,όμως θα ρισκαρες ένα ξεχειλωμα σαν του jacksmith στο στριπ με αποτέλεσμα στη δοτρια ένα χαμόγελο του Τζόκερ?γτ όπως είδες,εγγύηση για το ότι δεν θα ανοίξει η ουλή,δεν παίρνεις..είσαι διατεθειμένος να πάρεις τέτοιο ρίσκο?όπως είδαμε στη συγκεκριμένη περίπτωση ,το μπαλάκι πήγε στον ασθενή,ότι ο οργανισμός του το έκανε αυτό..χωρίς βέβαια να του έχει εξηγηθεί από πριν το χειρουργείο ότι κάτι τέτοιο μπορεί να συμβεί.
[/προσωπικά το έχω πάρει φίλε το συγκεκριμένο ρίσκο 3 φορές και το αποτέλεσμα είναι μια ουλή μεν ( αυτό είναι αναπόφευκτο ) που όμως είναι εξαιρετικά μη-εμφανής. Αν ξυρίσω το κεφάλι μου ασφαλώς και θα φανεί, αλλα δεν σκοπευω να το κάνω ποτέ, κουρευομαι όμως με την 6-7 σκάλα ( αν δεν κάνω λάθος ) που σημαίνει αρκετα κοντο μαλλί.
Οπως συμβαίνει πάντα, έχει να κάνει με τον γιατρό που έχεις πάνω απο το κεφάλι σου. Οσον αφορά αυτο που αναφέρεις , ότι δηλ, δεν εξηγείται εξ αρχή η πιθανότητα ξεχείλωσης, θα συμφωνήσω, αλλα απο την άλλη όταν πάει κάποιος να φτιαξει την μύτη του, του αναφέρει ο γιατρός ΄΄οτι υπάρχει κίνδυνος το διάφραγμα να ξανα κλείσει, ότι μπορεί η τομή κάτω απο τα ρουθούνια να φαίνεται ? κλπ κλπ,Νομίζω όχι,,,, Στην δική μου περίπτωση ο γιατρός μου έδωσε οδηγίες πριν και μετά. Με λίγα λόγια μου είπε ΄΄οτι αν τις ακολουθήσω πιστά, το αποτέλεσμα θα ειναι μια τομή που δεν θα την ξεχωρίζει ευκολα ούτε ο κομμωτής, αλλιώς θα γίνει πανηγύρι...Δεν γνωρίζω τι έγινε στον φίλο jacksmith, ούτε φυσικά μπορώ να παρω θέση,, απο την άλλη, αποκλείουμε την πιθανότητα να μην ακολούθησε πιστά τις οδηγίες του γιατρού ? Επίσης, δεχόμαστε ότι ΚΑΘΕ ιατρική πράξη έμπεριέχει και έναν κίνδυνο ?? Επαναλαμβάνω ότι δεν γνωρίζω τι έχει συμβεί με τον φίλο κ φυσικά δεν θέλω να με παρεξηγήσει..
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ναι αλλά έλεος για τον τρόπο που κάνει "παρουσίαση" ο θεός να την κάνει δεν λες ...

Δεν είναι συγκρίσιμες καταστάσεις. Το αν θα δούμε ταινία με υπότιτλους είναι ένα προφανώς ένα θέμα, αλλά δεν προκαλεί την ίδια αυθόρμητη αντίδραση όταν ξαφνικά αυτό που βλέπεις στην οθόνη σου λένε ότι είναι κάτι άλλο.
 

obi one

Active Member
Απλά σου είπα ποιος επιλέγει FUT στην πλειοψηφία, δηλαδή μόνο όταν δεν έχει επαρκή δότρια και ειναι πολύ μεγάλο norwood.

Γενικά κάποιοι γιατροί προτιμούν κάποιες συγκεκριμένες μεθόδους π.χ. FUT και για λόγους ευκολίας των ίδιων (λιγότερος χρόνος συμμετοχής του γιατρού στην επέμβαση, αφού απλά βγάζουν το στριπ το ράβουν και μετά αναλαμβάνει το προωσπικό σε αντίθεση με μια FUE που ειναι πολύ χρονοβόρα αν κάνει την εξαγωγή ο γιατρός, οπότε έχουν και μια τάση να κατευθύνουν περισσότερο προς την FUT τους ασθενείς τους ακόμα και να κάνουν και FUE.
Ο πωλητής που λες θα φανεί ότι έκανε κ επέμβαση από τη λήπτρια τις πρώτες μέρες, δεν το γλιτώνει. Η δότρια θα μακρύνει γρήγορα με την FUE και δεν θα φαίνεται κάτι.
Η τομή έχει και τα ρίσκα που αναφέρθηκαν για κινδύνους με άνοιγμα της ουλής αναλόγως τον οργανισμό. Οπότε δεν ξέρεις αν θα τον απασχολήσει ή οχι και σίγουρα αρκετά πιο αργή η επούλωση.
δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα φίλε.. προσωπικά έκανα 3 FUT , κάθε χειρουργείο κράτησε 6-7 ώρες με 4 άτομα πάνω απο το κεφάλι μου. Δηλ. δεν συμφωνώ με την άποψη ότι η FUT είναι λιγότερο χρονοβόρα διαδικασία, τουλάχιστον αυτό δεν ίσχυσε στην περίπτωση μου κ γι αυτο θέλησα να χωθώ τσόντα στο σχόλιο σου. ευχαριστω,
 

nick90

Well-Known Member
δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα φίλε.. προσωπικά έκανα 3 FUT , κάθε χειρουργείο κράτησε 6-7 ώρες με 4 άτομα πάνω απο το κεφάλι μου. Δηλ. δεν συμφωνώ με την άποψη ότι η FUT είναι λιγότερο χρονοβόρα διαδικασία, τουλάχιστον αυτό δεν ίσχυσε στην περίπτωση μου κ γι αυτο θέλησα να χωθώ τσόντα στο σχόλιο σου. ευχαριστω,
ειναι λιγότερο χρονοβόρα για τον γιατρό η FUT εννοώ, αφού ο γιατρός απλά βγάζει το στριπ και ράβει την τομή και μετα αναλαμβάνει το προσωπικό. Στην FUE αν κάνει εξαγωγή ο γιατρός σε μεγάλο αριθμό grafts θα ειναι πολύ περισσότερο χρονοβόρα για τον ίδιο. Αυτό λέω. Οπότε από άποψη "ευκολίας" του γιατρού ειναι προτιμότερο για τον γιατρό να κάνει FUT παρά FUE.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Που τις έκανες τις επεμβάσεις?
δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα φίλε.. προσωπικά έκανα 3 FUT , κάθε χειρουργείο κράτησε 6-7 ώρες με 4 άτομα πάνω απο το κεφάλι μου. Δηλ. δεν συμφωνώ με την άποψη ότι η FUT είναι λιγότερο χρονοβόρα διαδικασία, τουλάχιστον αυτό δεν ίσχυσε στην περίπτωση μου κ γι αυτο θέλησα να χωθώ τσόντα στο σχόλιο σου. ευχαριστω,
 

Kostas97

Well-Known Member
Απλά σου είπα ποιος επιλέγει FUT στην πλειοψηφία, δηλαδή μόνο όταν δεν έχει επαρκή δότρια και ειναι πολύ μεγάλο norwood.

Γενικά κάποιοι γιατροί προτιμούν κάποιες συγκεκριμένες μεθόδους π.χ. FUT και για λόγους ευκολίας των ίδιων (λιγότερος χρόνος συμμετοχής του γιατρού στην επέμβαση, αφού απλά βγάζουν το στριπ το ράβουν και μετά αναλαμβάνει το προωσπικό σε αντίθεση με μια FUE που ειναι πολύ χρονοβόρα αν κάνει την εξαγωγή ο γιατρός, οπότε έχουν και μια τάση να κατευθύνουν περισσότερο προς την FUT τους ασθενείς τους ακόμα και να κάνουν και FUE.
Ο πωλητής που λες θα φανεί ότι έκανε κ επέμβαση από τη λήπτρια τις πρώτες μέρες, δεν το γλιτώνει. Η δότρια θα μακρύνει γρήγορα με την FUE και δεν θα φαίνεται κάτι.

Η τομή έχει και τα ρίσκα που αναφέρθηκαν και πιο πάνω για κινδύνους να έχεις μια μεγάλη οπτικά ουλή αναλόγως τον οργανισμό. Οπότε δεν ξέρεις αν θα τον απασχολήσει ή όχι... και σίγουρα έχει και αρκετά πιο αργή η επούλωση.
Εαν παντως ο Χ γιατρος ειχε μεγαλυτερο ρισκο για κακο αποτελεσμα με τη FUT ή γνωριζε οτι θα αφηνε ανικανοποιητο τον ασθενη του σε σχεση με την αντιστοιχη FUE νομιζω δεν θα την επελεγε.
Οπως και να χει αντιλαμβανομαι οσα αναφερεις. Προσωπικα δεν θα εκανα FUT αν ειχα τα χαρακτηριστικα του συγκεκριμενου. Αλλα και το ο γιατρος το κανει επιτηδες και μετα θελει να το παρουσιασει αλλιως δε μου βγαζει νοημα.
 

aeratos28

Just aeratos
Εμένα αυτό που δεν μου βγάζει νόημα είναι ότι έχει επιτραπεί στον τύπο αυτόν,να κάνει τη διαφήμιση του άνευ όρων εδώ μέσα,να μην σέβεται ούτε κανόνες ούτε τπτ..ανεβάζει περιστατικά εδώ και αρκετό διάστημα χωρίς στοιχεία με το έτσι θέλω..από πού και ως που?? Και όπως είδαμε έχει ξανανέβει το συγκεκριμένο με άλλα στοιχεία ηλικίας κτλ..όπως πριν λίγο διάστημα ένα άλλο περιστατικό ,το οποίο στο ένα νήμα έγραφε ότι έπαιρνε φιναστεριδη κτλ και το ίδιο περιστατικό ,σε άλλο νήμα έλεγε καμία θεραπεία ..εγώ αυτά δεν τα έχω δει πουθενά,στο σύνολό τους..και συνεχίζει ανενόχλητος και τα κάνει αυτα
 

obi one

Active Member
ειναι λιγότερο χρονοβόρα για τον γιατρό η FUT εννοώ, αφού ο γιατρός απλά βγάζει το στριπ και ράβει την τομή και μετα αναλαμβάνει το προσωπικό. Στην FUE αν κάνει εξαγωγή ο γιατρός σε μεγάλο αριθμό grafts θα ειναι πολύ περισσότερο χρονοβόρα για τον ίδιο. Αυτό λέω. Οπότε από άποψη "ευκολίας" του γιατρού ειναι προτιμότερο για τον γιατρό να κάνει FUT παρά FUE.
συγνώμη, αλλα ούτε αυτό ισχύει έτσι ακριβώς,,, ο γιατρος μετα την τομή ( κόψιμο, ράψιμο ) ανοίγει τις τρύπες στο κεφάλι, τις υποδοχές-αναμονές για να μπούνε οι τρίχες, τις οποιες τις τεμαχίζουν οι νοσοκόμες κ τις τοποθετούν μεν οι ίδιες, αλλα πάλι με την φυσική παρουσία του γιατρού που επεμβαίνει όπου κ όταν χρειαστεί. Δεν φευγει δηλ. απο το δωμάτιο. Επίσης, στο τέλος, ο γιατρός ελέγχει ξανα το κεφάλι και κάνει εκ νέου τρύπες για να καλύψει σημεία που έμειναν ακάλυπτα. Με σχετική ασφάλεια μπορώ να πω, πως ο γιατρός είναι αυτός που χτυπάει τις περισσότερες "εργατοώρες" σε μια επέμβαση. Επαναλαμβάνω για να μην παρεξηγηθώ, ότι αυτά έγιναν στην δική μου περίπτωση κ γι αυτό ανέφερα ότι είχα 4 άτομα ( γιατρός, αναισθησιολόγος, 2 νοσοκόμες ) μονίμως στο κεφάλι μου. Κ η αλήθεια είναι ότι ΄όταν ακούω οτι η FUE κρατάει παραπάνω, κάπως παραξενευομαι,, αλλα οκ,,, δεν ΄χω κάνει FUE για να ξέρω,,
 

nick90

Well-Known Member
συγνώμη, αλλα ούτε αυτό ισχύει έτσι ακριβώς,,, ο γιατρος μετα την τομή ( κόψιμο, ράψιμο ) ανοίγει τις τρύπες στο κεφάλι, τις υποδοχές-αναμονές για να μπούνε οι τρίχες, τις οποιες τις τεμαχίζουν οι νοσοκόμες κ τις τοποθετούν μεν οι ίδιες, αλλα πάλι με την φυσική παρουσία του γιατρού που επεμβαίνει όπου κ όταν χρειαστεί. Δεν φευγει δηλ. απο το δωμάτιο. Επίσης, στο τέλος, ο γιατρός ελέγχει ξανα το κεφάλι και κάνει εκ νέου τρύπες για να καλύψει σημεία που έμειναν ακάλυπτα. Με σχετική ασφάλεια μπορώ να πω, πως ο γιατρός είναι αυτός που χτυπάει τις περισσότερες "εργατοώρες" σε μια επέμβαση. Επαναλαμβάνω για να μην παρεξηγηθώ, ότι αυτά έγιναν στην δική μου περίπτωση κ γι αυτό ανέφερα ότι είχα 4 άτομα ( γιατρός, αναισθησιολόγος, 2 νοσοκόμες ) μονίμως στο κεφάλι μου. Κ η αλήθεια είναι ότι ΄όταν ακούω οτι η FUE κρατάει παραπάνω, κάπως παραξενευομαι,, αλλα οκ,,, δεν ΄χω κάνει FUE για να ξέρω,,
Απλά συγκρίνω τον χρόνο ενασχόλησης του γιατρού σε μια FUE και σε μια FUT επέμβαση. Που αν κάνει μεγάλη FUE επέμβαση και κάνει την εξαγωγή ο ίδιος είναι πολύ πιο χρονοβόρα για τον ίδιο σε σχέση με το να βγάλει απλά το στριπ και να ράψει την τομή.

Όσο για τον χρόνο παραμονής του γιατρού πήγαινε στο νήμα του @jacksmith να δεις αν ήταν παρών ο γιατρός σε όλη τη διαδικασία (που δεν ήταν) ή αν έβγαλε το στριπ, τον έραψε και έκανε τις τομές και μετά τον ξαναείδε πάλι στο τέλος και τα υπόλοιπα έγιναν χωρίς την παρουσία του.... Τα γράφει αναλυτικά στο νήμα του
 

vlafo

Well-Known Member
Για πάμε τώρα,ανάλυση βάση στοιχείων..
Ανέτρεξε αγαπητέ στο νήμα που κλειδώθηκε και θα καταλάβεις το γιατί.
Φρέσκαρε λίγο τη μνήμη σου.:)
Το μόνο που θα πω εγώ,είναι πως τα χαρακτηριστικά του σε όλα και παντού είναι huge.
Οπότε προσομοίωσε την εικόνα με τα αντίστοιχα χαρακτηριστικά.
Ευχαριστούμε τον μικρό oreo μας.
 

obi one

Active Member
Απλά συγκρίνω τον χρόνο ενασχόλησης του γιατρού σε μια FUE και σε μια FUT επέμβαση. Που αν κάνει μεγάλη FUE επέμβαση και κάνει την εξαγωγή ο ίδιος είναι πολύ πιο χρονοβόρα για τον ίδιο σε σχέση με το να βγάλει απλά το στριπ και να ράψει την τομή.

Όσο για τον χρόνο παραμονής του γιατρού πήγαινε στο νήμα του @jacksmith να δεις αν ήταν παρών ο γιατρός σε όλη τη διαδικασία ή αν έβγαλε το στριπ, τον έραψε και έκανε τις τομές μετά και τον ξαναείδε πάλι στο τέλος και τα υπόλοιπα έγιναν χωρίς την παρουσία του. Τα γράφει αναλυτικά στο νήμα του.
καταλαβα τι λες,, ναι, έτσι όπως το θέτεις, οκ " you have a point". Εχω διαβάσει το νήμα του jacksmith κ αντιλαμβάνομαι τι εννοείς,,, δεν μπορω να σχολιασω κάτι. Για να είμαι ειλικρινής προσωπικά νιώθω πιο ασφαλής να έχω τον γιατρό πάνω μου συνεχώς. Απο την άλλη, κάθε κλινική δουλευει με άλλο τρόπο που ενδεχομένως - αλλά πρεπει - να εξηγείται εξ αρχής. Οχι, αλλά στην επίσκεψη κ άλλα κατα την διάρκεια της μμ. Να σου πω όμως κ ένα τελευταία για να μην κουράζω ? έχω διαβάσει εδω κάπου, συγνωμη δεν θυμάμαι που,,, οτι το προσωπικό του γιατρού έκανε καλύτερη δουλεια απο τον ίδιο...Αυτο το έχω ζήσει κ στην πρώτη γέννα της γυναικας μου,, ο γιατρός έραβε όπου ναναι κ ας είναι καλά η νοσοκόμα που τον διόρθωνε,,,
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Εγώ αδυνατώ να καταλάβω πως η ΑΓΑ, δηλαδή μια συνεχώς εξελισσόμενη διαδικασία, μπορεί να πατήσει φρένο σε ορισμένους ασθενείς και να φτάσουν ως NW3 πχ και μετά τίποτα. Αυτό που λέει ο γιατρός ότι ο συγκεκριμένος ήταν NW3 με μηδενική μινιατούρα στα υπάρχοντα ΧΩΡΙΣ αγωγές είναι ακραιο.
 
Μπλουζα