Η ζωη με Covid-19

oreo

Well-Known Member
Σημερινή ανταπόκριση από Νέα Υόρκη (Μπαιντεν) στον ιδιωτικό τομέα πας όπου θες, κάνεις ότι θέλεις και κανείς δεν ζητάει τίποτα. Για δημόσιο δεν ξέρω, θα ρωτήσω.
Α, υπάρχουν και δημόσια νοσοκομεία στα οποία νοσηλεύεσαι ΔΩΡΕΑΝ και στα οποία τα δικά μας φαντάζουν καλύβες. Πάντα Ν. Υόρκη.
Οι επαναλαμβανόμενοι εμβολιασμοί σε σύντομα χρονικά διαστήματα δεν θα μπορούσε να είναι μια βιώσιμη μακροπρόθεσμη στρατηγική» δήλωσε ο επικεφαλής για τη στρατηγική εμβολίων του Ευρωπαϊκού Οργανισμού Φαρμάκων, Μάρκο Καβαλέρι, κατά τη διάρκεια συνέντευξης Τύπου.
Επίσης αξιοσημείωτο στην Αφρική με την ελάχιστη εμβολιαστική κάλυψη παρουσιάζεται ο υψηλότερος ρυθμός μείωσης κρουσμάτων της Ο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Δεν υπάρχουν δημόσια νοσοκομεία στην Αμερική.
Τι το πέρασες Ελλάδα που όλα είναι τσάμπα?
Εκεί έχεις λεφτά ζεις,δεν έχεις ψόφα σου λένε.

Και όμως κάνεις λάθος, αυτό νόμιζα και εγώ. Από σημερινή ανταπόκριση ενημερώθηκα ότι ήρθαν, μάζεψαν οικείο με πράσινη κάρτα, τον πήγαν νοσοκομείο, δημόσιο, έμεινε τρεις μέρες δεν πλήρωσε μία, και έπαιρναν και κάθε μία ώρα τους συγγενείς να ενημερώσουν για την πορεία του!!
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Οι επαναλαμβανόμενοι εμβολιασμοί σε σύντομα χρονικά διαστήματα δεν θα μπορούσε να είναι μια βιώσιμη μακροπρόθεσμη στρατηγική» δήλωσε ο επικεφαλής για τη στρατηγική εμβολίων του Ευρωπαϊκού Οργανισμού Φαρμάκων, Μάρκο Καβαλέρι, κατά τη διάρκεια συνέντευξης Τύπου.
Επίσης αξιοσημείωτο στην Αφρική με την ελάχιστη εμβολιαστική κάλυψη παρουσιάζεται ο υψηλότερος ρυθμός μείωσης κρουσμάτων της Ο.

Τι τα γράφεις, αφού δεν θέλουν να καταλάβουν. Έχουν κάνει εικόνα τους τα εμβόλια και την έχουν κρεμάσει πάνω από το προσκέφαλό τους.
 

vlafo

Well-Known Member
Και όμως κάνεις λάθος, αυτό νόμιζα και εγώ. Από σημερινή ανταπόκριση ενημερώθηκα ότι ήρθαν, μάζεψαν οικείο με πράσινη κάρτα, τον πήγαν νοσοκομείο, δημόσιο, έμεινε τρεις μέρες δεν πλήρωσε μία, και έπαιρναν και κάθε μία ώρα τους συγγενείς να ενημερώσουν για την πορεία του!!
Υπάρχουν κάποια δημόσια αλλά είναι κατ ευφημισμό.
Αυτό που λες ισχύει πράγματι σε κάποιες περιπτώσεις,όταν πληρούνται κάποιες προϋποθέσεις.
Έχω κάνει Αμερική και δε μπορούσα να πατήσω το πόδι μου στο νοσοκομείο,αν δεν έβγαζα την πιστωτική επάνω στο φορείο.
Άστα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vag25

Well-Known Member
Επίσης αξιοσημείωτο στην Αφρική με την ελάχιστη εμβολιαστική κάλυψη παρουσιάζεται ο υψηλότερος ρυθμός μείωσης κρουσμάτων της Ο.

Μπορουμε να αφησουμε την φυσικη επιλογη να λειτουργησει, να τελειωσει τον ιο και να εχουμε θερισει την μιση ανθρωποτητα. Και σιγουρα καποια αγαπημενα μας προσωπα.
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Υπάρχουν κάποια δημόσια αλλά είναι κατ ευφημισμό.
Αυτό που λες ισχύει πράγματι σε κάποιες περιπτώσεις,όταν πληρούνται κάποιες προϋποθέσεις.
Έχω κάνει Αμερική και δε μπορούσα να πατήσω το πόδι μου στο νοσοκομείο,αν δεν έβγαζα την πιστωτική επάνω στο φορείο.
Άστα.

Δεν ξέρω φίλε αν είναι (ήταν) κατ ευφημισμό. Σου μιλάω για γεγονότα χθεσινά. Άτομο με πράσινη κάρτα, Ελληνίδα πεθερά, κάλεσαν ασθενοφόρο, σε 10 λεπτά ήταν εκεί, δημόσιο νοσοκομείο, όλα δωρεάν για τρεις μέρες νοσηλεία και συμπεριφορά προσωπικού λες και ήταν συγγενείς. Φρέσκια πληροφόρηση.
 

Georgie

Well-Known Member
Υπάρχουν κάποια δημόσια αλλά είναι κατ ευφημισμό.
Αυτό που λες ισχύει πράγματι σε κάποιες περιπτώσεις,όταν πληρούνται κάποιες προϋποθέσεις.
Έχω κάνει Αμερική και δε μπορούσα να πατήσω το πόδι μου στο νοσοκομείο,αν δεν έβγαζα την πιστωτική επάνω στο φορείο.
Άστα.
Εξαρτάται τη πολίτεια Vlafo .
Αυτό έκανε το Obamacare .
Τις είχε υποχρεώσει να το τηρήσουν όλες .
Είρθε μετά ο ψεκας και τα έκανε ισιωμα
 

witcher

Well-Known Member

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
Εμβολιαστείτε!! https://newspapers.news247.gr/politikes/4/espresso/563/date/20220114 και όσοι το έχετε κάνει, ξανά και ξανά. Δεν είναι να παίζει κανείς με τέτοια πράγματα!

Πηγη πληροφορησης...η espresso!!!

Και το κορυφαιο...στον τιτλο...τι λενε οι "επιστημονες" για το κοντεμα του πε@υς εξαιτιας covid!!!

Ωραιοι "επιστημονες". Αυτους εμπιστευονται οι αρνητες της λογικης και της ευθυνης.

Ειναι αυτο που λεμε....

Επιστημονες της ζπουτσας!!! :p :p
 

oreo

Well-Known Member
Πηγη πληροφορησης...η espresso!!!

Και το κορυφαιο...στον τιτλο...τι λενε οι "επιστημονες" για το κοντεμα του πε@υς εξαιτιας covid!!!

Ωραιοι "επιστημονες". Αυτους εμπιστευονται οι αρνητες της λογικης και της ευθυνης.

Ειναι αυτο που λεμε....

Επιστημονες της ζπουτσας!!! :p :p
Υπερ του εμβολιασμού είναι το άρθρο φίλε tol . Εμβολιαστείτε διότι αν νοσείσετε μπορεί να χάσετε περίπου 4 cm φαλού. Οπότε σε όσους περισσεύει δεν εμβολιάζονται.
 

tol

Well-Known Member
Υπερ του εμβολιασμού είναι το άρθρο φίλε tol . Εμβολιαστείτε διότι αν νοσείσετε μπορεί να χάσετε περίπου 4 cm φαλού. Οπότε σε όσους περισσεύει δεν εμβολιάζονται.

Φιλτατε μαθητη μου, δε λαμβανεις μια πολυ σημαντικη παραμετρο...

Η νοσηση απο covid (συμφωνα με τους επιστημονες) μπορει να ειναι πολλαπλη.

Ακομη κι αν δεχθουμε οτι την εχετε ωσαν πορνοσταρ, για φαντασου να προσβληθεις τρεις φορες απο τη νοσο!!!

3 × 4 cm = 12 cm

Επιμενεις ακομα οτι...σου περισσευει και δε χρειαζεται να εμβολιαστεις; :p :D
 

oreo

Well-Known Member
Φιλτατε μαθητη μου, δε λαμβανεις μια πολυ σημαντικη παραμετρο...

Η νοσηση απο covid (συμφωνα με τους επιστημονες) μπορει να ειναι πολλαπλη.

Ακομη κι αν δεχθουμε οτι την εχετε ωσαν πορνοσταρ, για φαντασου να προσβληθεις τρεις φορες απο τη νοσο!!!

3 × 4 cm = 12 cm

Επιμενεις ακομα οτι...σου περισσευει και δε χρειαζεται να εμβολιαστεις; :p :D
Mας σούρωσες δάσκαλε χχαχαχαχααχαχαχχαχα
 
  • Like
Reactions: tol

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Έλα ρε σύ, όντως η Ιωάννα Μαλέσκου θα παίρνει πρωινό στο Star; Απίστευτο!

2a422034fee4e32bfdd27a72000fcb29.gif
 

Panos1982

Well-Known Member
Θελω να αναφερω ενα γεγονος που συνεβει εδω στο γενικο νοσοκομειο Κορινθου.
Πατέρας φιλης μου 76 ετων εκανε την προ περασμενη Τρίτη (10 ημερες πριν) την 1η δοση pfizer εν οψη του προστιμου των 100 ευρω κ επαθε θρομβωσεις, την τεταρτη μεταφερθηκε στο νοσοκομείο Κορινθου αφου εχασε τις αισθησεις του, το νοσοκομειο ΔΕΝ αναλαμβανε να τον διασωληνωσει αν δεν υπογραψει η κορη του οτι εχει κοβιντ.
Με λιγα λογια στο νοσοκομειο Κορινθου σε διασωληνωνουν μονο αν εχεις κοβιντ. Η κορη τους εξηγει οτι ειχε κανει μοριακο την προηγουμενη μερα λογο του εμβολιου κ ηταν αρνητικο κ οτι ειχε κανει εμβολιο πριν 24 ωρες. Με τα πολλα, η κορη υπεγραψε αναγκαστικα το χαρτι οτι ο πατερας πασχει απο κοβιντ για να δεχτούν να τον διασωληνωσουν οι γιατροι κ τελικα τον διασωληνωνουν σε εναν θαλαμο με αλλους 7 που πασχουν απο κοβιντ.
Ο ανθρωπος στη συνεχεια κολλησε κοβιντ μες τον θαλαμο κ εχτες τελικα πεθανε.
Το χαρτι γραφει αιτια θανατου covid-19.
Σημερα εγινε η κηδεια του.
Τι δυσκολα κ παρανοϊκα χρονια ζουμε....
Πηραν ανθρωπο χωρις να νοσεί κ τον εβαλαν για διασωληνωση σε θαλαμο γεματο με ασθενεις κοβιντ.
 

Georgie

Well-Known Member
Θελω να αναφερω ενα γεγονος που συνεβει εδω στο γενικο νοσοκομειο Κορινθου.
Πατέρας φιλης μου 76 ετων εκανε την προ περασμενη Τρίτη (10 ημερες πριν) την 1η δοση pfizer εν οψη του προστιμου των 100 ευρω κ επαθε θρομβωσεις, την τεταρτη μεταφερθηκε στο νοσοκομείο Κορινθου αφου εχασε τις αισθησεις του, το νοσοκομειο ΔΕΝ αναλαμβανε να τον διασωληνωσει αν δεν υπογραψει η κορη του οτι εχει κοβιντ.
Με λιγα λογια στο νοσοκομειο Κορινθου σε διασωληνωνουν μονο αν εχεις κοβιντ. Η κορη τους εξηγει οτι ειχε κανει μοριακο την προηγουμενη μερα λογο του εμβολιου κ ηταν αρνητικο κ οτι ειχε κανει εμβολιο πριν 24 ωρες. Με τα πολλα, η κορη υπεγραψε αναγκαστικα το χαρτι οτι ο πατερας πασχει απο κοβιντ για να δεχτούν να τον διασωληνωσουν οι γιατροι κ τελικα τον διασωληνωνουν σε εναν θαλαμο με αλλους 7 που πασχουν απο κοβιντ.
Ο ανθρωπος στη συνεχεια κολλησε κοβιντ μες τον θαλαμο κ εχτες τελικα πεθανε.
Το χαρτι γραφει αιτια θανατου covid-19.
Σημερα εγινε η κηδεια του.
Τι δυσκολα κ παρανοϊκα χρονια ζουμε....
Πηραν ανθρωπο χωρις να νοσεί κ τον εβαλαν για διασωληνωση σε θαλαμο γεματο με ασθενεις κοβιντ.
Μιλάς σοβαρά?
Αν είναι δυνατόν !
 
Μπλουζα