Συζήτηση & πληροφορίες για την κλινική

Gianney

Well-Known Member
Τα έχω όλα , της λήπτριας τις είχα κάνει και μόνος μου. τα punch και τα κλαντς και τα κοκοψοψαρα απλα σου δείχνουν τι να περιμένεις στην δότρια ως καταπόνηση/επούλωση.
Εγώ θέλω πολύ απλά πράγματα και ουσιαστικά. Εμπιστοσύνη στον γιατρό να μπεί στις περιοχές που πρέπει, φυσικότητα, πυκνότητα, κάλυψη. Το κεφάλι μου έχει να δώσει όλα τα εφόδια, οπότε It's up to the doctor να κάνει deliver. Είναι πολύ λίγα τα grafts που χρειάζομαι. Το transection όμως είναι πολύ σημαντικό, γιατί όπως βλέπεις αλλάζει κατα πολύ τα δεδομένα στο τι να περιμένεις ως τελικό αποτέλεσμα.
Το transection είναι σημαντικό ,όμως είναι παρών σε όλους και χωρίς να ξέρουμε πόσο ακριβώς.Σε αυτό απλά κανείς τον σταυρό σου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

pablopaolinio

Active Member
Τελικά πήρες φίνα;έκανες όλες τις εξετάσεις που είχες ποσταρει σε ένα νήμα;
Φιλε μου εχω το propecia κουτι μου αθικτο. Διαβασα too much χωρις πραξη για τη Φινα και με κατεβαλε το στρες εναρξης, οποτε το μετέθεσα. Χαριτολογωντας πριν ληξει το κουτι (που εχει ακομα) ελπιζω να δοκιμασω τη low dose δοση να δω πως καθεται σε μενα με συμπτώματα/αποτελεσματα..
 

oreo

Well-Known Member
όντως το 1 @ μπορείς να το κρύψεις το 1 cm hairline ομως οχι... :p
Δεν το κρύβεις nick το παρουσιάζεις με περηφάνια αφου πλέον αποκτάς τον τίτλο του μονάρχη.
Hairline δεν θέλω κατέβασμα είναι στα 6 cm leveling στα temporals θέλω.
 
  • Like
Reactions: tol

jersey

Well-Known Member
Φιλε μου εχω το propecia κουτι μου αθικτο. Διαβασα too much χωρις πραξη για τη Φινα και με κατεβαλε το στρες εναρξης, οποτε το μετέθεσα. Χαριτολογωντας πριν ληξει το κουτι (που εχει ακομα) ελπιζω να δοκιμασω τη low dose δοση να δω πως καθεται σε μενα με συμπτώματα/αποτελεσματα..
Όσο διαβάζεις τόσο αγχώνεσαι και δεν αρχίζεις. Απλά πάρτο απόφαση και μη διαβάζεις άλλο περί φιναστερίδης και side effects. Ειδικά αν σκεφτόσουν να μπεις για επέμβαση ειναι απαραίτητο να ξεκινήσεις. Αν και τελικά ούτε τα φάρμακα σε εξασφαλίζουν σε μία επέμβαση, όπως είδαμε στο συγκεκριμένο περιστατικό της HDC που παρόλο που έπαιρνε τόσα φάρμακα το παλικάρι, έχασε όλα τα μαμά μαλλιά του από την επέμβαση..
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Δεν έχω διαβάσει το νήμα άλλα μέσα βλέπω μιλάει και ο Doron από Ισραήλ που εκπροσωπεί την κλινική...αυτός τι λέει το διαβάσατε? Δίνει κάποια δικαιολογία-εξήγηση η οχι?
 

Gianney

Well-Known Member
Δεν έχω διαβάσει το νήμα άλλα μέσα βλέπω μιλάει και ο Doron από Ισραήλ που εκπροσωπεί την κλινική...αυτός τι λέει το διαβάσατε? Δίνει κάποια δικαιολογία-εξήγηση η οχι?
Εσύ Τζον σαν έμπειρος ,τι λες για την περίπτωση αυτή;
 

oreo

Well-Known Member
Δεν έχω διαβάσει το νήμα άλλα μέσα βλέπω μιλάει και ο Doron από Ισραήλ που εκπροσωπεί την κλινική...αυτός τι λέει το διαβάσατε? Δίνει κάποια δικαιολογία-εξήγηση η οχι?
To νήμα πρέπει να διαβαστεί απο όλα τα μέλη. Εγώ βρήκα πολλά κοινά σημεία με του salonikiou. Παρά τις εκκλήσεις μου για ανάλυση σε εκείνο το thread , φωνή βοώντος εν τη ερήμω. Το θέμα είναι να μάθουμε με βεβαιότητα ποιοι άλλοι παράγοντες ίσως ευθύνονται για την πανωλεθρία απο μια μετ και όχι να επιρρίψουμε ευθύνες στην κλινική αγόγγυστα.
Ο εκπρόσωπος του Ισραήλ σύμφωνα με τον ασθενή , επικαλέστηκε επίθεση κατά της χώρας, κρύφτηκε στο υπόγειο και έκανε τουλάχιστον 3ς μήνες να απαντήσει.
 

Disco

Well-Known Member
Κάποια εξήγηση για το τι έφτιαξε και κατέληξε έτσι δεν δόθηκε πάντως μέχρι τώρα. Στο τελευταίο μήνυμα του ασθενή που έγινε πρόσφατα είπε ότι θα στείλει φωτογραφίες στον doron στο 12μηνο (δηλαδή σε ένα μήνα, αφού τώρα βρίσκεται στον 11ο), για τα τυπικά της υπόθεσης, και μετά να δούνε τι έφταιξε και κατέληξε τοσο άσχημα το αποτέλεσμα του. Ο ιδιος ο ασθενης είπε παντως ότι ειχε πάει σε διάφορους δερματολόγους και δεν ειχαν διαπιστώσει κάποιο πρόβλημα στο δέρμα του π.χ. να έχει κάποια σμηγματορροϊκή ή κάποια άλλη πάθηση στο δέρμα.
 

oreo

Well-Known Member
Κάποια εξήγηση για το τι έφτιαξε και κατέληξε έτσι δεν δόθηκε πάντως μέχρι τώρα. Στο τελευταίο μήνυμα του ασθενή που έγινε πρόσφατα είπε ότι θα στείλει φωτογραφίες στον doron στο 12μηνο (δηλαδή σε ένα μήνα, αφού τώρα βρίσκεται στον 11ο), για τα τυπικά της υπόθεσης, και μετά να δούνε τι έφταιξε και κατέληξε τοσο άσχημα το αποτέλεσμα του. Ο ιδιος ο ασθενης είπε παντως ότι ειχε πάει σε διάφορους δερματολόγους και δεν ειχαν διαπιστώσει κάποιο πρόβλημα στο δέρμα του π.χ. να έχει κάποια σμηγματορροϊκή ή κάποια άλλη πάθηση στο δέρμα.
Mερικές φορές είναι undercover enemy όχι οτι εξηγεί την περίπτωση.
 

Disco

Well-Known Member
Mερικές φορές είναι undercover enemy όχι οτι εξηγεί την περίπτωση.
Ο ίδιος είπε ότι έκανε έλεγχο και για scarring alopecia από διάφορους δερματολόγους και δεν διέγνωσε κάποιος κάτι τέτοιο.

"As for some of your suggestions:

1. Scalp biopsy.

It wouldn't be of any help. The purpose of a biopsy is to determine if one has some sort of indolent infection, demodex mites or some other underlying conditions, such as scarring alopecia, i.e. lichen planopilaris or folliculitis. I had neither, determined by multiple dermatologists. I've also followed a good course of doxycycline and ivermectin to fight any infection and I was tested for demodex mites"
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
Ο ίδιος είπε ότι έκανε έλεγχο και για scarring alopecia από διάφορους δερματολόγους και δεν διέγνωσε κάποιος κάτι τέτοιο.

"As for some of your suggestions:

1. Scalp biopsy.

It wouldn't be of any help. The purpose of a biopsy is to determine if one has some sort of indolent infection, demodex mites or some other underlying conditions, such as scarring alopecia, i.e. lichen planopilaris or folliculitis. I had neither, determined by multiple dermatologists. I've also followed a good course of doxycycline and ivermectin to fight any infection and I was tested for demodex mites"
Για αυτό τον λόγο ανέβασα το άρθρο, πολλές φορές δεν γίνεται αντιληπτή η scarring alopecia, παρα μόνο με βιοψία.
 

Disco

Well-Known Member
Για αυτό τον λόγο ανέβασα το άρθρο, πολλές φορές δεν γίνεται αντιληπτή η scarring alopecia, παρα μόνο με βιοψία.
Γενικά είναι πολύ σπάνιο να έχει κάποιος scarring alopecia, περίπου 3%. Ακόμα και να ανήκει σε αυτό το ποσοστό θα έπρεπε τουλάχιστον να κρατήσει τα δικά του μαλλιά και οχι να χάσει και αυτά.
 

Gianney

Well-Known Member
Μπορείς μπισκότο να αναλύσεις την άποψη σου για τον Σαλονικιό και γιατί μοιάζουν οι δύο περιπτώσεις;
To νήμα πρέπει να διαβαστεί απο όλα τα μέλη. Εγώ βρήκα πολλά κοινά σημεία με του salonikiou. Παρά τις εκκλήσεις μου για ανάλυση σε εκείνο το thread , φωνή βοώντος εν τη ερήμω. Το θέμα είναι να μάθουμε με βεβαιότητα ποιοι άλλοι παράγοντες ίσως ευθύνονται για την πανωλεθρία απο μια μετ και όχι να επιρρίψουμε ευθύνες στην κλινική αγόγγυστα.
Ο εκπρόσωπος του Ισραήλ σύμφωνα με τον ασθενή , επικαλέστηκε επίθεση κατά της χώρας, κρύφτηκε στο υπόγειο και έκανε τουλάχιστον 3ς μήνες να απαντήσει.
 

oreo

Well-Known Member
Ναί είναι μικρό σχετικά το ποσοστό, αλλά φαντάσου να πας για μετ και να σου έρθει στο aftermath τέτοιο πεσκέσι. Ούτε καν ο χειρούργος δεν το αντιλαμβάνεται. Στην συγκεκριμένη περίπτωση, δεν βλέπω φως, τηρήται σιγή ιχθύος και η προκαθορισμένη γραμμή , ελα να σε δούμε απο κοντά και οτι είναι να το φτιάξουμε.
Τι να φτιάξεις ? εδώ είναι να κλαίς.
Στο μόνο που διαφωνώ στο νήμα είναι οτι τα μαλλιά του ήταν μια χαρά, αυτό είναι υποκειμενικό κριτήριο (για μένα δεν ήταν) + οτι είχε ήδη υποβληθεί σε 1 πρώτη μετ.
 

oreo

Well-Known Member
Μπορείς μπισκότο να αναλύσεις την άποψη σου για τον Σαλονικιό και γιατί μοιάζουν οι δύο περιπτώσεις;
Μιας και είδα οτι στο νήμα του σαλονικιού δεν τσούλησε η κουβέντα, δεν θα γράψω τίποτα. Καλό είναι πριν την μετ όμως κάποιος πραγματικά να ψάχνει ότι περισσότερο μπορεί για να αποφύγει την kinder εκπληξη. Το 3% μοιάζει μικρό ποσοστό, στα μάτια μου όχι, ειδικά οταν η scarring alopecia δεν είναι ευδιάκριτη και την περάσουν για κλασσική περίπτωση φαλάκρας.
Το παλικάρι αυτό που έπαθε το χουνέρι ήταν diffuse thinner και αν ξύριζε το κεφάλι θα ήταν εντελώς άλλη η εικόνα.
 

Gianney

Well-Known Member
Μιας και είδα οτι στο νήμα του σαλονικιού δεν τσούλησε η κουβέντα, δεν θα γράψω τίποτα. Καλό είναι πριν την μετ όμως κάποιος πραγματικά να ψάχνει ότι περισσότερο μπορεί για να αποφύγει την kinder εκπληξη. Το 3% μοιάζει μικρό ποσοστό, στα μάτια μου όχι, ειδικά οταν η scarring alopecia δεν είναι ευδιάκριτη και την περάσουν για κλασσική περίπτωση φαλάκρας.
Το παλικάρι αυτό που έπαθε το χουνέρι ήταν diffuse thinner και αν ξύριζε το κεφάλι θα ήταν εντελώς άλλη η εικόνα.
Άρα εσύ λες για scaring έδω;στον Σαλονικιό;το ίδιο;
 

oreo

Well-Known Member
Άρα εσύ λες για scaring έδω;στον Σαλονικιό;το ίδιο;
Όχι δεν λέω για scarring αναγκαστικά, επεσήμανα απλώς οτι μπορεί να υποβόσκει και να μην το γνωρίζουμε. Τώρα μην μου κάνεις της δημοσιογραφικές ερωτήσεις σιγά σιγά να εκμαιεύσεις την αποψή μου πονηρούλη ;)
 

nick90

Well-Known Member
Αν δειτε τις φωτογραφίες του πριν με το ποσο μαλλι ειχε καταλαβαινεις οτι προφανώς ηταν Ριψοκίνδυνη επεμβαση και κατι παιχτηκε και τρακαριστηκαν τα μαμα με τα νεα μοσχεύματα. Με αποτέλεσμα να πεσουν και αυτα που ειχε αλλα και να μη φυτρώσουν τα νεα... γιαυτο βεβαια ευθύνεται η κλινικη.
 
Μπλουζα