Μεταμόσχευση μαλλιών πρώτη φορά

akhs08

Member
Καλησπέρα σας.
Είμαι 36 χρόνων και εδώ και χρόνια χρησιμοποιώ για μεγάλα χρονικά διαστήματα χρησιμοποιώ το ριγκειν μαζί με τα προσκαρ σε κάψουλες! Αυτό τον συνδιασμό τον κανω εδώ και έναν χρόνο και δεν έχω δει θεαματικά αποτελέσματα. Αποφάσισα οπότε να μεταβώ σε μεταμόσχευση. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω ψάξει γιατρους και κλινικές οπότε γενικά είμαι άσχετος πάνω σε αυτό το θέμα. Πρόσφατα σε ένα podcast άκουσα τον Καπουτζίδη να αναφέρει τον γιατρο που του έκανε την επέμβαση και εφόσον μου άρεσε το αποτέλεσμα τον επισκέφθηκα. Βέβαια δεν εχω διαβάσει τα καλύτερα σχόλια για αυτόν αλλά ήταν σε μικρό βαθμό. Ονομάζεται Γκ και έχει το ιατρείο στο Κολωνάκι (δεν ξέρω αν πρέπει να αναφέρω το όνομα). Μίλησα μαζί του μου είπε ότι το κεφάλι μου προδιαθέτει για ένα τελειο αποτέλεσμα (για να μην περιαυτολογω). Ο γιατρός φάνηκε συμπαθής και έμπειρος και αν κρίνω και από τα ραντεβού πρπεει να έχει αρκετή πελατεία. Το κόστος θα πάει περίπου στις τρεις χιλιάδες. Με ενημέρωσαν ότι σε δέκα μέρες θα μπορέσω να επιστρέψω στη δουλειά μου χωρίς να έχω κάποιο σημάδι από την επέμβαση και στους εννιά με δέκα μήνες θα έχουν βγει όλες οι νέες φυτρες. Έκλεισα ένα ραντεβού σε αρκετό καιρό από τώρα οπότε έχω ακόμα χρόνο να το σκεφτώ. Γενικά ο φόβος μου είναι ειδικά μπροστσ το μαλλί μου μη φαίνεται σαν ψεύτικο, σαν περούκα ( μπορεί να έχω λάθος είκονα) Θα ήθελα την άποψη σας για τον γιατρό (αν ο γιατρός δεν ενδείκνυται γιατί χρησιμοποιεί παλιούς μεθόδους πχ ή κάτι άλλο). Ποια μέθοδο είναι η πιο σύγχρονη; Και οποία αλλά άποψη-γνωμη σεβαστή. Ευχαριστώ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

spi

Well-Known Member
Δεν ξέρω ποιο είναι το πρόβλημα σου ώστε να αλλά ο γιατρός δεν έχει την καλύτερη φήμη γενικά να ξέρεις. Έχει έναν κύκλο διάσημων και με αυτό παίζει μπαλα
 

akhs08

Member
Δεν ξέρω ποιο είναι το πρόβλημα σου ώστε να αλλά ο γιατρός δεν έχει την καλύτερη φήμη γενικά να ξέρεις. Έχει έναν κύκλο διάσημων και με αυτό παίζει μπαλα
Έχω αραίωση στη μεση οπότε φαντάζομαι μελλοντικά θα μείνει μαλλί αριστερά και δεξιά. Η τρίχα μου είναι λεπτή οπότε το κάνει να φαίνεται ακόμα πιο αραιό. Η αλήθεια είναι ότι μόνο γνωστούς μου έδειξε στις φωτογραφίες btw!! Γενικά δε θα ήθελα ένα αποτέλεσμα που να κάνει μπαμ ότι είναι εμφύτευση πχ του αν@στ@κη και του γιατρού που προανέφερα ως αποτέλεσμα πάνω τους δεν είναι και το καλύτερο στο μάτι ( άποψη μου φυσικά). Επίσης όλοι οι γιατροί δεν χρησιμοποιούν τις ίδιες τεχνικές; Αυτό δεν καταλαβαίνω. Ευχαριστώ και συγνώμη για το μεγαλο απαντητικο μήνυμα
 

alex7

Well-Known Member
Δες το φορούμ στις κλινικές τα αποτελέσματα .Μελετα .Διάλεξε αυτόν που κατά τη γνώμη σου ταιριάζει με την δίκη σου περίπτωση
 

Neverwinter

Active Member
Φίλε Ακή από την στιγμή που έχεις και ο ίδιος αμφιβολίες το ιδανικό είναι να ψάξεις για τον συγκεκριμένο γιατρό και πραγματικά δεν θέλει και πολύ ψάξιμο για να καταλάβεις αρκετά πράγματα ! Το ότι αναφέρει διάσημους δεν λέει απολύτως τίποτα , υπάρχει ολόκληρη ενότητα με celebrity’s που αν έχεις όρεξη και διάθεση να διαβάσεις θα καταλάβεις παρα πολλά πράγματα , το ότι είναι διάσημοι δεν σημαίνει ότι το έχουν ψάξει περισσότερο από εσένα και κατέληξαν στην καλύτερη δυνατή επιλογή , όλα θέμα μάρκετινγκ !
 

akhs08

Member
Φίλε Ακή από την στιγμή που έχεις και ο ίδιος αμφιβολίες το ιδανικό είναι να ψάξεις για τον συγκεκριμένο γιατρό και πραγματικά δεν θέλει και πολύ ψάξιμο για να καταλάβεις αρκετά πράγματα ! Το ότι αναφέρει διάσημους δεν λέει απολύτως τίποτα , υπάρχει ολόκληρη ενότητα με celebrity’s που αν έχεις όρεξη και διάθεση να διαβάσεις θα καταλάβεις παρα πολλά πράγματα , το ότι είναι διάσημοι δεν σημαίνει ότι το έχουν ψάξει περισσότερο από εσένα και κατέληξαν στην καλύτερη δυνατή επιλογή , όλα θέμα μάρκετινγκ !
Καλημέρα και καλή εβδομάδα!! Δεν έχει να κάνει με διάσημους γιατί δεν με αγγίζει το θέμα διάσημων. Μου άρεσε το μαλλί του Καπουτζίδη και κινήθηκα προς τα εκεί. Φυσικά ο γιατρός δεν με κάλυψε σε τίποτα . Ούτε με τι τρόπο θα κάνει την επέμβαση ούτε πόσο τριχοφυλακια κλπ κλπ! Απλά με μια χτένα και έξω από την πόρτα. Η αλήθεια είναι ότι έκλεισα βιαστικά το ραντεβού και χωρίς σκέψη. Η γνώμη σας ποια είναι: χρειάζεται να κοιτάξω για εξωτερικό Κύπρο ή Ισπανία πχ ή υπάρχουν και αξιόλογοι γιατροί εδώ στην Ελλάδα. Μέχρι στιγμής με έχει τραβήξει η hdc (φυσικά είμαι νωρίς και το ψάχνω ακόμα) γιατί τουλάχιστον βλέπω και αποτελέσματα και τη δουλεια τους! Βέβαια είναι στην Κύπρο... Ευχαριστώ
 

giorgosv

Active Member
Καλημέρα και καλή εβδομάδα!! Δεν έχει να κάνει με διάσημους γιατί δεν με αγγίζει το θέμα διάσημων. Μου άρεσε το μαλλί του Καπουτζίδη και κινήθηκα προς τα εκεί. Φυσικά ο γιατρός δεν με κάλυψε σε τίποτα . Ούτε με τι τρόπο θα κάνει την επέμβαση ούτε πόσο τριχοφυλακια κλπ κλπ! Απλά με μια χτένα και έξω από την πόρτα. Η αλήθεια είναι ότι έκλεισα βιαστικά το ραντεβού και χωρίς σκέψη. Η γνώμη σας ποια είναι: χρειάζεται να κοιτάξω για εξωτερικό Κύπρο ή Ισπανία πχ ή υπάρχουν και αξιόλογοι γιατροί εδώ στην Ελλάδα. Μέχρι στιγμής με έχει τραβήξει η hdc (φυσικά είμαι νωρίς και το ψάχνω ακόμα) γιατί τουλάχιστον βλέπω και αποτελέσματα και τη δουλεια τους! Βέβαια είναι στην Κύπρο... Ευχαριστώ

Μια χαρά κλινικές υπάρχουν και στην Ελλάδα φίλε μου. Υπάρχουν παιδιά που έχουν πάρει πολύ καλά αποτελέσματα και με καλές τιμές. Υπάρχουν και κλινικές όπου θα απογοητευτεί φυσικά. Δες αποτελέσματα για το τι μπορείς να περιμένεις και πόσο θα σου κοστίσει.
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Φίλε Άκη οι γνώσεις σου περί μμ είναι άκρως ελλιπείς.
Μπορεί ο γιατρός που επέλεξες να είναι ο καλύτερος, αλλά οφείλεις στον εαυτό σου μία πιο εμπεριστατωμένη έρευνα.
Χρειάζεσαι αρκετούς μήνες συστηματικό διάβασμα και όχι πότε πότε. Και αφού ταλαντευτείς αρκετές φορές και αφού επισκεφτείς αρκετές κλινικές στο τέλος θα είσαι σίγουρος για την επιλογή σου.
Όσο για τον Καπουτζίδη, για κοίταξέ τον λίγο καλύτερα, μπαμ κάνει ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

akhs08

Member
Μια χαρά κλινικές υπάρχουν και στην Ελλάδα φίλε μου. Υπάρχουν παιδιά που έχουν πάρει πολύ καλά αποτελέσματα και με καλές τιμές. Υπάρχουν και κλινικές όπου θα απογοητευτεί φυσικά. Δες αποτελέσματα για το τι μπορείς να περιμένεις και πόσο θα σου κοστίσει.
Καλησπέρα! Το μόνο κοντινό παράδειγμα που εχω σε θέμα μεταμόσχευσης είναι ο αδελφός μιας φίλης μου που πήγε στην ahc και μέχρι στιγμής έχει κάνει δύο επεμβάσεις. Δυστυχώς δεν τον έχω δει από κοντά για να μπορέσω να κρίνω αν και η φίλη μου λέει ότι είναι αρκετά καλό το αποτέλεσμα. Το θέμα του γκ. Έχει φύγει από το τραπέζι δεν πρόκειται να πάω. Γενικά δεν με κάλυψε σε πολλά πράγματα!
 

alex7

Well-Known Member
Καλησπέρα! Το μόνο κοντινό παράδειγμα που εχω σε θέμα μεταμόσχευσης είναι ο αδελφός μιας φίλης μου που πήγε στην ahc και μέχρι στιγμής έχει κάνει δύο επεμβάσεις. Δυστυχώς δεν τον έχω δει από κοντά για να μπορέσω να κρίνω αν και η φίλη μου λέει ότι είναι αρκετά καλό το αποτέλεσμα. Το θέμα του γκ. Έχει φύγει από το τραπέζι δεν πρόκειται να πάω. Γενικά δεν με κάλυψε σε πολλά πράγματα!
Πάλι καλά.Διάβασε και άλλο Έτσι θα προκόψεις .Εδώ είναι σχολείο ((όχι το κρυφό )
 
  • Like
Reactions: spi

akhs08

Member
Φίλε Άκη οι γνώσεις σου περί μμ είναι άκρως ελλιπείς.
Μπορεί ο γιατρός που επέλεξες να είναι ο καλύτερος, αλλά οφείλεις στον εαυτό σου μία πιο εμπεριστατωμένη έρευνα.
Χρειάζεσαι αρκετούς μήνες συστηματικό διάβασμα και όχι πότε πότε. Και αφού ταλαντευτείς αρκετές φορές και αφού επισκεφτείς αρκετές κλινικές στο τέλος θα είσαι σίγουρος για την επιλογή σου.
Όσο για τον Καπουτζίδη, για κοίταξέ τον λίγο καλύτερα, μπαμ κάνει ;)
Καλησπέρα!! Έχεις δίκιο ως προς το συστηματικό διάβασμα κλπ απλά για εμένα όπως και για όλους εδώ το μαλλί είναι βασικό για την εμφάνιση μου και σίγουρα θέλω ένα καλό αποτέλεσμα αλλά και μόνο που σκέπτομαι ότι θα πάρει έναν χρόνο περίπου μετά την εμφύτευση να δω τα αποτελέσματα με πιάνει ένα άγχος και θέλω να το κάνω όσο πιο άμεσα γίνεται! Γενικά έχω αγχωθει με αυτό το θέμα γιατί δεν φθάνει μόνο να διαλέξω έναν καλό γιατρό αλλά και να έχω αρκετά τριχοφυλακια να καλύψουν το θέμα και να γίνει καλή δουλειά και στην μπροστινή πλευρά! Όσον αφορά τον Καπουτζίδη τον παρατηρησα στην εκπομπή που κάνει τώρα στην ΕΡΤ και όντως το αποτέλεσμα δεν ήταν τόσο καλό όσο σε κάποιες παρουσιασεις που έχει κάνει στο παρελθόν.
 

akhs08

Member
Πάλι καλά.Διάβασε και άλλο Έτσι θα προκόψεις .Εδώ είναι σχολείο ((όχι το κρυφό )
Ναι το έχω καταλάβει χαχα μέχρι και τσακωμούς πήρε το μάτι μου! Όλοι νομίζω θέλουμε το καλύτερο αποτέλεσμα. Πάντως δεν εννοείτε το 2021 να μην έχεις φωτογραφικό υλικό για να αποδείξεις ότι όντως η δουλειά που κάνεις είναι καλή. Δε μιλάμε φυσικά για φωτοσοπ κλπ
 

giorgosv

Active Member
Καλησπέρα!! Έχεις δίκιο ως προς το συστηματικό διάβασμα κλπ απλά για εμένα όπως και για όλους εδώ το μαλλί είναι βασικό για την εμφάνιση μου και σίγουρα θέλω ένα καλό αποτέλεσμα αλλά και μόνο που σκέπτομαι ότι θα πάρει έναν χρόνο περίπου μετά την εμφύτευση να δω τα αποτελέσματα με πιάνει ένα άγχος και θέλω να το κάνω όσο πιο άμεσα γίνεται! Γενικά έχω αγχωθει με αυτό το θέμα γιατί δεν φθάνει μόνο να διαλέξω έναν καλό γιατρό αλλά και να έχω αρκετά τριχοφυλακια να καλύψουν το θέμα και να γίνει καλή δουλειά και στην μπροστινή πλευρά! Όσον αφορά τον Καπουτζίδη τον παρατηρησα στην εκπομπή που κάνει τώρα στην ΕΡΤ και όντως το αποτέλεσμα δεν ήταν τόσο καλό όσο σε κάποιες παρουσιασεις που έχει κάνει στο παρελθόν.

Δεν μπορείς να καταλάβεις το αποτέλεσμα των μεταμοσχεύσεων των διασήμων γιατί σε πολύ μεγάλο ποσοστό όπου εμφανίζονται έχουν στο μαλλί τους και ίνες πύκνωσης οπότε το βλέπεις πολύ καλύτερο από ότι πραγματικά είναι. Για να δεις το αποτέλεσμα μετά από μεταμόσχευση θες 4-5 μήνες έως το 12 μηνο θα βελτιώνεται μετά.
 

akhs08

Member
Δεν μπορείς να καταλάβεις το αποτέλεσμα των μεταμοσχεύσεων των διασήμων γιατί σε πολύ μεγάλο ποσοστό όπου εμφανίζονται έχουν στο μαλλί τους και ίνες πύκνωσης οπότε το βλέπεις πολύ καλύτερο από ότι πραγματικά είναι. Για να δεις το αποτέλεσμα μετά από μεταμόσχευση θες 4-5 μήνες έως το 12 μηνο θα βελτιώνεται μετά.
Λογικά αναφέρεσαι σε τύπου τοπικ όπου καλύπτουν περιοχές που έχουν έλλειψη τριχών. Το χρησιμοποιώ κι εγώ αλλά δεν είναι και η καλύτερη λύση άσε που είναι ακριβό. Μαζί με τη μινοξιδολη και τα προσ γενικα βγαίνει ένα μεγάλο ποσό κάθε μήνα. Έχω δει φωτογραφίες και κάποιοι έχουν εκπληκτικα αποτελέσματα. Για την ahc τι γνώμη έχεις; Γενικά διαβάζω και θετικά και αρνητικά σχόλια οπότε με μπερδεύει. Τουλάχιστον γλύτωσα από το πρώτο λάθος που πήγα να κάνω!!
 

giorgosv

Active Member
Λογικά αναφέρεσαι σε τύπου τοπικ όπου καλύπτουν περιοχές που έχουν έλλειψη τριχών. Το χρησιμοποιώ κι εγώ αλλά δεν είναι και η καλύτερη λύση άσε που είναι ακριβό. Μαζί με τη μινοξιδολη και τα προσ γενικα βγαίνει ένα μεγάλο ποσό κάθε μήνα. Έχω δει φωτογραφίες και κάποιοι έχουν εκπληκτικα αποτελέσματα. Για την ahc τι γνώμη έχεις; Γενικά διαβάζω και θετικά και αρνητικά σχόλια οπότε με μπερδεύει. Τουλάχιστον γλύτωσα από το πρώτο λάθος που πήγα να κάνω!!

Ναι για τοπικ λέω ότι χρησιμοποιούν. Το κόστος για όλα αυτά που βάζουμε μακροχρόνια όντως είναι μεγάλο. Αν εννοείς την advanced hair clinic έχει καλές τιμές για Ελλάδα και έχει δώσει πολύ καλά αποτελέσματα.
 

Kostas97

Well-Known Member
Φιλε μου ολα ξεκινάνε από το budget. Αν κινείσαι έως 5000 χιλιάδες ευρώ π.χ. θέλει για ελλαδα ο Τυρκαλας δείχνει σε αυτή τη φάση πολυ καλή επιλογή. Ο Αναστασακης επίσης γι μενα είναι καλός. Κατά τα άλλα μπορείς να ψάξεις Ισπανία Τουρκία.
Όπως και να εχει αν κάνεις γρήγορη επιλογη θεωρω δε θα πάρεις το μάξιμουμ. Θέλει αρκετό καιρό και αρκετά consultations και σίγουρα ψάξιμο και από σένα.
Εαν εχεις τη διαθεση θα τα πας καλά, εαν οχι πολυ πιθανόν να την πατήσεις. Οπως θα δεις στο φορουμ όσοι το μελετησαν , πήραν τρομερά αποτελεσματα. Όσοι βιάστηκαν παλι σκόνταψαν.

Με λίγα λόγια αυτο το στάδιο ίσως είναι σημαντικότερο και από εκείνο της μετ. Αρα ήδη ειναι σαν να ξεκίνησες τη διαδικασία και είσαι στο σημαντικότερο της κομμάτι :D
Καλη επιτυχία στην αναζήτηση σου. Φωτογραφίες σίγουρα θα βοηθούσαν για περαιτέρω απόψεις.
 
Μπλουζα