Η ζωη με Covid-19

Georgie

Well-Known Member
Αν και με πιστοποιημένο κορονοιο έκανα και τη δεύτερη δόση με Pfizer τη Δευτέρα που μας πέρασε .

Το πρωι στις 9 πήγα στο εμβολιαστική κέντρο και τους ενημέρωσα αλλα είπανε ok και για τη δεύτερη δόση .
Μεχρι τις 4 το απόγευμα στο γραφείο όλα ηταν ok .
Μετα άρχισε η κατάρρευση
Το βράδι μεγάλο αίσθημα κόπωσης
Ουτε απο το Tinder για καυλαντα δε πέρασα. Φαντάσου .:)
Τη νυχτα πυρετός και πονος στον ώμο που με ξύπνησε .
Την αλλη μερα τα ίδια .


Λέτε οι παρενεργειες να εχουν σχεση με τα αντισώματα που εχω ανάπτυξει?
Στη πρωτη δόση δεν είχα καθόλου παρενεργειες .
Ελάχιστο πόνο και λιγο θολωμένος ημουν , αλλα ok γενικά
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kostas97

Well-Known Member
Αν και με πιστοποιημένο κορονοιο έκανα και τη δεύτερη δόση με Pfizer τη Δευτέρα που μας πέρασε .

Το πρωι στις 9 πήγα στο εμβολιαστική κέντρο και τους ενημέρωσα αλλα είπανε ok και για τη δεύτερη δόση .
Μεχρι τις 4 το απόγευμα στο γραφείο όλα ηταν ok .
Μετα άρχισε η κατάρρευση
Το βράδι μεγάλο αίσθημα κόπωσης
Ουτε απο το Tinder για καυλαντα δε πέρασα. Φαντάσου .:)
Τη νυχτα πυρετός και πονος στον ώμο που με ξύπνησε .
Την αλλη μερα τα ίδια .


Λέτε οι παρενεργειες να εχουν σχεση με τα αντισώματα που εχω ανάπτυξει?
Στη πρωτη δόση δεν είχα καθόλου παρενεργειες .
Ελάχιστο πόνο και λιγο θολωμένος ημουν , αλλα ok γενικά
Το συγκεκριμενο εμβολιο μετα τη δευτερη δοση(συνηθως) εμφανιζει,σε οσους εφμανιζει, παρενεργειες.
Επισης γνωστοι μου ενω την επομενη ηταν καλα εμφανισαν το δευτερο 24ωρο.
Αρα μη σου φανει περιεργο να συνεχισουν.
Περαστικα οπως και να χει.
 

alex7

Well-Known Member
Το επικίνδυνο είναι ότι 1-2 εβδομάδες μετά την 2η δόση κάνει μυοκαρδιτιδα σε κάποιους πολύ λίγους .Εκεί θέλει μεγάλη προσοχή
 

george_hatzi

Well-Known Member
Αν και με πιστοποιημένο κορονοιο έκανα και τη δεύτερη δόση με Pfizer τη Δευτέρα που μας πέρασε .

Το πρωι στις 9 πήγα στο εμβολιαστική κέντρο και τους ενημέρωσα αλλα είπανε ok και για τη δεύτερη δόση .
Μεχρι τις 4 το απόγευμα στο γραφείο όλα ηταν ok .
Μετα άρχισε η κατάρρευση
Το βράδι μεγάλο αίσθημα κόπωσης
Ουτε απο το Tinder για καυλαντα δε πέρασα. Φαντάσου .:)
Τη νυχτα πυρετός και πονος στον ώμο που με ξύπνησε .
Την αλλη μερα τα ίδια .


Λέτε οι παρενεργειες να εχουν σχεση με τα αντισώματα που εχω ανάπτυξει?
Στη πρωτη δόση δεν είχα καθόλου παρενεργειες .
Ελάχιστο πόνο και λιγο θολωμένος ημουν , αλλα ok γενικά
Στους νέους αντιδράει πιο έντονα ο οργανισμός Georgie. Στην κατηγορία των 30 παίζεις. ;)
 

Georgie

Well-Known Member
Όλα καλά
Έγινε και το PCR test πριν από λίγο για το αυριανό ταξίδι .
Μου τρύπησε τη μύτη το κορίτσι
Αλλά τρελό μωρό !!!!
Πιάσαμε το μπλα μπλα και έτοιμος ήμουν να της πω να έρθει μαζί Αθήνα
Georgie in love
 

Συνημμένα

  • IMG_20210617_085624430.jpg
    IMG_20210617_085624430.jpg
    1.8 MB · Προβολές: 78

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
O Georgie άμα τον κατατάξεις σε αυτό το ηλικιακό γκρουπ μέχρι και bypass κάνει :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

athenian

Well-Known Member
Την Κυριακή έκανα την πρώτη δόση pfizer. Από την Δευτέρα το απόγευμα ναυτία που σταμάτησε σήμερα και ακόμα υπάρχει μια μέτρια αίσθηση κόπωσης.
 

Harris_G

Well-Known Member
Α ειχαμε τη φινα τωρα εχουμε και το Pfizer που αντικειμενικα ειναι το καλυτερο σε θεμα παρενεργειων απο τα υπολοιπα. :p
 

koumparos

Well-Known Member
Σήμερα έκανα και εγώ την πρώτη δόση phizer σε ΙΚΑ.Καμια ενημέρωση για τις παρενέργειες ούτε γραπτώς ούτε προφορικώς.Ειχα στις 6 με φωνάξανε ποιο νωρίς από το πρωί .Προφανως ακύρωσαν αρκετοί.
 

Aris81

Well-Known Member
Το πρωί έκανα το BioNTech-Pfizer,δε νιώθω το παραμικρό,ίσως νιώσω κάτι αργότερα.

Στη Γερμανία βλέπω μία αρκετά μεγάλη μερίδα του πληθυσμού να αποφεύγει τον εμβολιασμό.
Ίσως επειδή βλέπουν ότι ο αριθμός των εμβολιασμένων ανεβαίνει και των πασχόντων πέφτει.

Ξέρω ότι θα τους σοκάρω,αν τους αποκαλύψω το μυστικό ότι "περισσότεροι εμβολιασμένοι->λιγότερο Covid->γρηγορότερη επιστροφή στην κανονικότητα",αλλά φοβάμαι ότι τα αντεπιχειρήματα θα κυμαίνονται από το παγκόσμιο σχέδιο της Μασωνίας και του αντίχριστου Μπιλ Γκέιτς,μέχρι εναλλακτικές μορφές καταπολέμησης τους Covid μέσω μπάφου,φραπελιάς και αγιουρβέρδας
 

makis25

Well-Known Member
πριν περιπου 2 βδομαδες εκανα πρωτη δοση.Τπτ δε καταλαβα . Κανενα συμπτωμα . ολα σουπερ . Χθες σε γνωστο μαγαζι ειδα δυο κυριες γυρω στα 60 ισως, να βαζουν τα κινητα στο μπρατσο τους στο σημειο του εμβολιου . Και οι δυο . Επισης σουπερ :D
 

dim d

Well-Known Member
πριν περιπου 2 βδομαδες εκανα πρωτη δοση.Τπτ δε καταλαβα . Κανενα συμπτωμα . ολα σουπερ . Χθες σε γνωστο μαγαζι ειδα δυο κυριες γυρω στα 60 ισως, να βαζουν τα κινητα στο μπρατσο τους στο σημειο του εμβολιου . Και οι δυο . Επισης σουπερ :D
ειναι για να σκαναρουν το barcode που σου αφηνει.
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Το πρωί έκανα το BioNTech-Pfizer,δε νιώθω το παραμικρό,ίσως νιώσω κάτι αργότερα.

Στη Γερμανία βλέπω μία αρκετά μεγάλη μερίδα του πληθυσμού να αποφεύγει τον εμβολιασμό.
Ίσως επειδή βλέπουν ότι ο αριθμός των εμβολιασμένων ανεβαίνει και των πασχόντων πέφτει.

Ξέρω ότι θα τους σοκάρω,αν τους αποκαλύψω το μυστικό ότι "περισσότεροι εμβολιασμένοι->λιγότερο Covid->γρηγορότερη επιστροφή στην κανονικότητα",αλλά φοβάμαι ότι τα αντεπιχειρήματα θα κυμαίνονται από το παγκόσμιο σχέδιο της Μασωνίας και του αντίχριστου Μπιλ Γκέιτς,μέχρι εναλλακτικές μορφές καταπολέμησης τους Covid μέσω μπάφου,φραπελιάς και αγιουρβέρδας

και αν η απάντησή τους έφτανε ότι στο εμβόλιο που έκανες δεν έχει έγκριση, παρά έγκριση υπό όρους ή έγκριση έκτακτης ανάγκης; και ότι για τριάντα και πλέον χρόνια που έχει ανακαλυφθεί (η τεχνολογία mRna) δεν έχει πάρει για τίποτα έγκριση από ό,τι έχει ασχοληθεί παρά μόνο με τον covid;

θα θεωρούσες τον εαυτό σου έξυπνο ή απελπισμένο; εγώ το δεύτερο (τον δικό μου).
 

dim d

Well-Known Member
δεν υπαρχει αυτο που λες, η μονη διαφορα ειναι οτι οι γραφειοκρατικες διαδιακασιες ετρεξαν ταυτοχρονα κι οχι διαδοχικα. Εγκριση απο τον FDA εχει παρει κανονικα.
 

dim d

Well-Known Member
η διαδικασια για πληρη εγκριση των monterna και pfizer θα ολοκληρωθει αμεσα. Μην μπερδευετε τις γραφειοκρατικες διαδικασεις με τις ιατρικες.
 
Μπλουζα