Η ζωη με Covid-19

Georgie

Well-Known Member
Εγώ όταν είχα κορονοϊό είχα πυρετό, βουλωμένα ρουθούνια για 2 μέρες, κάψιμο στο στήθος χωρίς να έχω πρόβλημα με αναπνοή, και Δεν είχα γεύση όσφρηση. Μακάρι να μην έχεις τίποτα περαστικά σου.
Ναι αυτο το κάψιμο στο στηθος με εχει βάλει σε σκέψεις .
Οχι οτι φοβάμαι κλπ , αλλα αν βρεθώ θετικός βαριέμαι το σπίτι και εχει τρομερο καιρο !
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koumparos

Well-Known Member
Για την αναμονή θα συμφωνήσω.Για τις ταμπέλες θα διαφωνήσω σε όλα τα εμβολιαστικα κεντρα.Επειδη μιλάω με πολύ κόσμο λογο δουλειάς οι περισσότεροι έμαθαν για τα συμπτώματα από άλλους που έκαναν το εμβόλιο.Ενημερωση σωστή δεν υπάρχει.Θα μπορούσαν πολύ απλά μαζί με το χαρτί για το ραντεβού η μέσω μηνύματος να ενημερώνουν τον κόσμο για τις παρενέργειες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

F1ght3r

Well-Known Member
Ναι αυτο το κάψιμο στο στηθος με εχει βάλει σε σκέψεις .
Οχι οτι φοβάμαι κλπ , αλλα αν βρεθώ θετικός βαριέμαι το σπίτι και εχει τρομερο καιρο !
Εγώ με αυτά που γραφεις είμαι σχεδόν σίγουρος ότι έχεις κορονοϊό. Μακάρι να μην έχεις και να είναι ένα απλό κρύωμα, αλλα τα συμπτώματα δεν μου αρέσουν, ειδικά ο βήχας κάτι που εγώ δεν είχα αλλα kai το κάψιμο στα στήθια.
 

Georgie

Well-Known Member
Εγώ με αυτά που γραφεις είμαι σχεδόν σίγουρος ότι έχεις κορονοϊό. Μακάρι να μην έχεις και να είναι ένα απλό κρύωμα, αλλα τα συμπτώματα δεν μου αρέσουν, ειδικά ο βήχας κάτι που εγώ δεν είχα αλλα kai το κάψιμο στα στήθια.
Έμπλεξε με Georgie ?
Θα γίνω η μετάλλαξη που θα τον εξαφανίσει !
 

alex7

Well-Known Member
Ναι αυτο το κάψιμο στο στηθος με εχει βάλει σε σκέψεις .
Οχι οτι φοβάμαι κλπ , αλλα αν βρεθώ θετικός βαριέμαι το σπίτι και εχει τρομερο καιρο !
Το κάψιμο στο στήθος μπορεί να είναι ένδειξη για μυοκαρδίτιδα .Αναφέρεται στις παρενέργειες του εμβολίου της pfizer .Πήγαινε για check up σε καρδιολόγο αμεσα
 

Georgie

Well-Known Member
Παιδιά ευχαριστώ αλλά όλα ok
Και ο βήχας σταμάτησε και το κάψιμο στο στήθος το οποίο είχε διάρκεια μια ημέρα .
Νιώθω σαν να μην έχω τίποτα τώρα και πηγαίνω να κάνω το test
No worries
 

vlafo

Well-Known Member
Παιδιά ευχαριστώ αλλά όλα ok
Και ο βήχας σταμάτησε και το κάψιμο στο στήθος το οποίο είχε διάρκεια μια ημέρα .
Νιώθω σαν να μην έχω τίποτα τώρα και πηγαίνω να κάνω το test
No worries
Κατέβασε ένα πρωινό τίλιο με λίγο ουίσκι και είσαι περδίκι.
 

Georgie

Well-Known Member
Γεωργιε πιστευω οτι το εμβολιο της πφαιζερ περιεχει μεσα τον κορονοιο και ετσι δεχομενος να τρυπηθεις, σου περασαν μεσα τον κορονοιο!
Like για το Γεώργιος
Αυτό είναι και το παρατσούκλι μου
Gorgeous Georgios !
:)
Τα άλλα ρε Ψεκαλεων τι τα θες ?
Μια χαρά παιδί είσαι .
 

koumparos

Well-Known Member
Modernas η phizer και θα είσαι μια χαρά.4 άτομα έκαναν phizer στην οικογένεια καμία παρενέργεια..μόνο μια μικρη ενόχληση στο χέρι..Για modernas επισηςδεν έχω ακούσει το παραμικρό.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

F1ght3r

Well-Known Member
Δεν παρακολουθούσα το νήμα, δεν ξέρω αν το έχετε δει. Ενώ έχω τη Δευτέρα ραντεβού για moderna τείνω περισσότερο στο να μην το κάνω. Δεν τους εμπιστεύομαι, όλους.

https://youtu.be/5CNnI9HBKBQ
Εγώ το πέρασα αρχές Απριλίου, και εγώ δεν θα το κάνω έχω αντισώματα και κανένας από τα αδέρφια μου δεν θα το κάνει γιατί τον περάσαμε. Ο πατέρας και η μάνα έκανα το pfizer αυτή η δυο είχαν κορονοϊό πριν 10 μήνες. Εγώ θέλω να δούμε τι κουσούρια θα βγάλει το εμβόλιο σε έναν χρόνο. Ύστερα ίσος το κάνω, αλλα στην παρούσα φάση με τίποτα αφού το πέρασα σχετικά άνετα.
 

F1ght3r

Well-Known Member
Αυτο το πραγμα που κλεινετε ραντεβου, παιρνετε την σειρα καποιου που θελει να παει και στο τελος δεν πατε ειναι ακατανοητο.
σε αυτό θα συμφωνήσω απόλυτα, και στον φίλο πιο πάνω αν δεν πέρασε κορονοϊό θα τον έλεγα να το κάνει γιατί δεν ξέρει πως θα τον χτυπήσει ο κορονοϊός αν κολλήσει.
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Εγώ το πέρασα αρχές Απριλίου, και εγώ δεν θα το κάνω έχω αντισώματα και κανένας από τα αδέρφια μου δεν θα το κάνει γιατί τον περάσαμε. Ο πατέρας και η μάνα έκανα το pfizer αυτή η δυο είχαν κορονοϊό πριν 10 μήνες. Εγώ θέλω να δούμε τι κουσούρια θα βγάλει το εμβόλιο σε έναν χρόνο. Ύστερα ίσος το κάνω, αλλα στην παρούσα φάση με τίποτα αφού το πέρασα σχετικά άνετα.

και εγώ έτσι σκέφτομαι να πράξω.
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Αυτο το πραγμα που κλεινετε ραντεβου, παιρνετε την σειρα καποιου που θελει να παει και στο τελος δεν πατε ειναι ακατανοητο.

Γιατί είναι ακατανόητο, δεν έχεις δικαίωμα να αλλάξεις την άποψή σου;. Το ακυρώνεις και παίρνει τη θέση κάποιος μεταγενέστερος και αυτού κάποιος άλλος κοκ.
Ακατανόητο είναι να επιμένεις σε κάτι όταν τείνει να αποδειχθεί ότι είναι λάθος.
 

F1ght3r

Well-Known Member
Εγώ έχω μιλήσει με έλληνα ιατρό εδώ στην σουηδία φιλαράκι μου είναι και τον είπα δεν το κάνω γιατί το πέρασα. Αυτός το έκανε φυσικά και δεν έχει περάσει κορονοϊό από πριν. Μου είπε να το κάνω. Εγώ τον απάντησα δεν το κάνω στην παρούσα φάση. Τον λέω αν κάνει μετάλλαξη ο κορονοϊός δεν πιστεύω να γίνει θανατηφόρος γιατί αν γίνει θα σκοτώσει τον εαυτό του, αυτό φυσικά δεν το θέλει οποτε ίσος να πάρει μετάλλαξη στο να τον κολλας πιο εύκολα αλλα όχι θανατηφόρος. Δεν ήξερε τι να μου απάντηση, σε αυτό μου είπε ίσος να έχεις δίκιο. :)
 

Kostas97

Well-Known Member
Εγώ έχω μιλήσει με έλληνα ιατρό εδώ στην σουηδία φιλαράκι μου είναι και τον είπα δεν το κάνω γιατί το πέρασα. Αυτός το έκανε φυσικά και δεν έχει περάσει κορονοϊό από πριν. Μου είπε να το κάνω. Εγώ τον απάντησα δεν το κάνω στην παρούσα φάση. Τον λέω αν κάνει μετάλλαξη ο κορονοϊός δεν πιστεύω να γίνει θανατηφόρος γιατί αν γίνει θα σκοτώσει τον εαυτό του, αυτό φυσικά δεν το θέλει οποτε ίσος να πάρει μετάλλαξη στο να τον κολλας πιο εύκολα αλλα όχι θανατηφόρος. Δεν ήξερε τι να μου απάντηση, σε αυτό μου είπε ίσος να έχεις δίκιο. :)
Ο τροπος που λειτουργει το εμβολιο ειναι διαφορετικος απο τον τροπο που λειτουργει ο ιος αν τον κολλησεις.
Η ανοσια δεν ειναι ιδια .
Για αυτο και λενε να εμβολιαστουν ολοι και δε γινεται διαχωρισμος σε νοσουντες και μη.
Το δευτερο σκελος θα συμβει αλλα δεν ξερεις ποτε...προς το παρον τα μεταλλαγμενα στελεχη δημιουργουν προβλημα.
 

F1ght3r

Well-Known Member
Ο τροπος που λειτουργει το εμβολιο ειναι διαφορετικος απο τον τροπο που λειτουργει ο ιος αν τον κολλησεις.
Η ανοσια δεν ειναι ιδια .
Για αυτο και λενε να εμβολιαστουν ολοι και δε γινεται διαχωρισμος σε νοσουντες και μη.
Το δευτερο σκελος θα συμβει αλλα δεν ξερεις ποτε...προς το παρον τα μεταλλαγμενα στελεχη δημιουργουν προβλημα.
Το εμβόλιο το κανεις για προστασία, στην παρούσα φάση αν έχεις περάσει κορονοϊό και σχετικά εύκολα γιατί να κανεις το εμβόλιο. Πολύ καλά κάνουν η μεγαλύτερη σε ηλικία που το κάνουν εννοείτε. Αλλα γιατί να το κάνει κάποιος νέος αφού η πιθανότητες είναι σχεδόν μηδενικές για να πεθάνει ειδικά αν το έχει περάσει. Φυσικά μπορεί να το περάσει ίσος πιο εύκολα από ότι θα το περνούσε χωρίς εμβόλιο. Στο νοσοκομείο δεν θα πάει παρα μονο να βεβαιωθεί ότι έχει κορονοϊό, σπίτι θα την βγάλει οποτε δεν επιβαρύνεται το σύστημα υγείας. Εγώ τα λέω αυτά γιατί τον πέρασα τον κορονοϊό και ξέρω ότι δεν αρρώστησα τόσο πολύ που να χρειαστώ νοσοκομεία και και και. Σαν γρίπη με πολλά συμπτώματα. Όπως είπα το εμβόλια μάλλον θα το κάνω αλλα όχι στην παρούσα φάση. Ύστερα από έναν χρόνο ίσος και ανάλογα τι μεταλλάξεις θα υπάρχουν. I AM 43 :)
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Παιδιά ευχαριστώ αλλά όλα ok
Και ο βήχας σταμάτησε και το κάψιμο στο στήθος το οποίο είχε διάρκεια μια ημέρα .
Νιώθω σαν να μην έχω τίποτα τώρα και πηγαίνω να κάνω το test
No worries
Στην αρχη, αγχωθηκα...νομιζα οτι σε επηρεασε ο κορονοιος που χουν εισαγει σε εξασθενημενη μορφη μεσα στο εμβολιο...μετεπειτα ομως παραλλαχτηκε η γνωμη κι αφου εν τελει το καψιμο δεν προηλθε εκ της βατσινας, τοτε καλλιστα δικαιουσαι να προχωρησεις αφοβα και στην-ις επομενη-ες δοση-εις...
Γενικα δεν ειμαι μπυροποτης αλλα αν επινα μπυρουλα σαν την Αθηνουλα (μια αγαπη αιγαλιωτικη) τοτε θα προτιμουσα ξανθια μπυρα αν και το Νανακι φερνει σε καστανομελαχρινο ( το φυσικο της)...με ψεκασε με το ποτο του ερωτος αν και η ιδια ηπιε ολες τις μπυρες τη μια και μονη φορα που αντικρισα τους οφθαλμους της στη Νικαια! Δε χτυπησε ακομα μπολι το μπογεακι μου προφανως αλλα οταν στα τζαμπο οπου εργαζεται την υποχρεωσουν να πηδηξει προς το επομενο σταδιο, τοτε πιστευω πως θα μεταβει σε ενα εμβολιαστικο κεντρο οχι για να χτυπησει νεα τατουαζαρα (μιας και γεμει απο τετοια) αλλα να ψεκασει το αιμα της με το προστατευτικο κατα εσενα, δηλητηριωδες κατ εμε υγρο! Πρωτα ομως πιτσιλισε καρδιες ανδρων με ερωτα χαρασσοντας ζωες ριμοδημιουργων κι υστερα καταφευγει στο χαρακτηριο της δικης της ζωης! Αχ ρε νανουκα o_Oo_O
 
Μπλουζα