HDC - 26-27/4/21- Δρ Κυριάκος Μάρας , 3950 Grafts Fue , 43 ετών

F1ght3r

Well-Known Member
Καλημέρα σε όλους σας.
Ήρθε και η σειρά μου να κάνω την παρουσίαση μου.
Είμαι 43 χρόνον και ξεριζω το κεφάλι μου από τα 30 επίδης μου είχαν πέσει αρκετά μαλλιά. Δεν είχα ποτες πρόβλημα με αυτό το θέμα, φέτος αφίσα το μαλλί μου να μεγαλώσει ύστερα από το καλοκαιράκι και μου άρεσε να έχω μαλλί οποτε είχα πάρει την απόφαση για MM.

HDC η επιλογή μου, και θέλω να ευχαριστήσω όλο το επιτελείο εκεί από τον K Mara μέχρι τον τελευταίο οποιος και να είναι.

2 Μέρες έκανα επέμβαση, την 3-4 μέρα είχα πριστή πολύ, δεν άνοιγε το δεξί μου μάτι χάχα αλλα έφυγε την επομενη οποτε σήμερα 5 μέρες μετά από την τρίτη δεν έχω πρηξίματα, το μονο που έχω είναι λίγο πόνος πίσω στο κεφάλι μου εκεί που βγήκαν τα "τριχοφιλακια", τσούζει axoxoux, σταμάτησα και τα χαπάκια χτες.

Την πρώτη μέρα μου πήραν 2250 grafts και τα υπόλοιπα την επομενη.
Επίσης να σας ενημερώσω ότι καπνίζω ασταμάτητα, έκανα 3 τσιγάρα την πρώτη μέρα, την δεύτερη 3, την τρίτη μέρα 10 και μετά ένα πακέτο κανονικά όπως και πάντα.

Θέλω γνώμη από τους expert του forum είτε είναι αρνητικές είτε είναι θετικές.

Ευχάριστο F1GHT3R
 

Συνημμένα

  • 3B4A9153.jpg
    2.6 MB · Προβολές: 419
  • 3B4A9201.jpg
    1.9 MB · Προβολές: 318
  • 3B4A9202.jpg
    2 MB · Προβολές: 256
  • 3B4A9203.jpg
    2.2 MB · Προβολές: 231
  • 3B4A9204.jpg
    1.9 MB · Προβολές: 206
  • 3B4A9207.jpg
    1.8 MB · Προβολές: 218
  • 3B4A9208.jpg
    2.7 MB · Προβολές: 230
  • DSCN1673.jpg
    DSCN1673.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 457
  • DSCN1674.jpg
    DSCN1674.jpg
    688.9 KB · Προβολές: 490
  • DSCN1675.jpg
    DSCN1675.jpg
    762.7 KB · Προβολές: 509

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

F1ght3r

Well-Known Member
Kai
 

Συνημμένα

  • DSCN1681.jpg
    DSCN1681.jpg
    694 KB · Προβολές: 453
  • DSCN1684.jpg
    DSCN1684.jpg
    665.6 KB · Προβολές: 421
  • DSCN1685.jpg
    DSCN1685.jpg
    390.9 KB · Προβολές: 384
  • DSCN1686.jpg
    DSCN1686.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 361
  • DSCN1687.jpg
    DSCN1687.jpg
    496.5 KB · Προβολές: 393
  • DSCN1689.jpg
    DSCN1689.jpg
    476.7 KB · Προβολές: 423

manly_Man

Well-Known Member
Καλη φύτρωση φίλε. Πολύ καλή επιλογή κλινικής. Είναι πραγματικά ευχάριστο που τελευταία άρχισαν να ξανά εμφανίζονται ανεξάρτητες παρουσιάσεις της HDC...
 

F1ght3r

Well-Known Member
Ευχάριστο ρε παιδιά, αλλα κανένα παράπονο, κάτι για hairline κάτι τέλος πάντων χάχα όλα καλά τα βλέπετε χάχα.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ευχάριστο ρε παιδιά, αλλα κανένα παράπονο, κάτι για hairline κάτι τέλος πάντων χάχα όλα καλά τα βλέπετε χάχα.
Έχεις κάνει κορυφαία επιλογή και δύσκολα θα βρεθεί κάποιο ψεγάδι....νομίζω ότι το φετινο σου ρεβεγιόν θα σου μείνει αλησμόνητο....
 

vlafo

Well-Known Member
Καλή επιτυχία σου εύχομαι,πολύ καλή επιλογή τεράστια έκταση προς κάλυψη.
Τουλάχιστον 120τμ.
Τα όργανα θα αρχίσουν να παίζουν μετά,υπομονή. :)
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Συγχαρητηρια φιλε fighter,καλη φυτρωση ευχομαι!
Ο γιατρος τι σου ειπε σχετικα με το καπνισμα;1 πακετο τσιγαρα την ημερα σε περιοδο φυτρωσης;Δεν ξερω ουτε φερω απολυτη αποψη αλλα νομιζω καλο θα ηταν να το περιορισεις λιγακι.Φιλικα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

F1ght3r

Well-Known Member
Συγχαρητηρια φιλε fighter,καλη φυτρωση ευχομαι!
Ο γιατρος τι σου ειπε σχετικα με το καπνισμα;1 πακετο τσιγαρα την ημερα σε περιοδο φυτρωσης;Δεν ξερω ουτε φερω απολυτη αποψη αλλα νομιζω καλο θα ηταν να το περιορισεις λιγακι.Φιλικα
Το ψιλό έκοψα 1 μέρα πριν και τις άλλες 2 που είχα επέμβαση, Από 1 πακέτο σε 3 τσιγάρα το πολύ την ημερα. Αν θυμάμαι καλά τις 2-3 πρώτες μέρες δεν κάνει να καπνίζεις αλλα και 2-3 τσιγάρα δεν πιστεύω ότι θα κάνουν και κάποιο κακό. Πιστεύω ότι έχει να κάνει με αιμορραγία η νικοτίνη πάνω στην επέμβαση οποτε ύστερα όταν περάσουν η 2-3 μέρες δεν νομίζω να υπάρχει θέμα, φυσικά και μπορεί να επηρεάσει το healing ας πούμε αντί να γίνω καλά σε 1 μέρα μπορεί να μου πάει 2 μέρες. Αλλα το τσιγάρο και η νικοτίνη δεν θέλω να πιστεύω ότι επηρεάζουν τα τριχοφιλακια αλλα την επέμβαση μονο. Ας απάντηση κάποιος ειδικός πάνω σε αυτό γιατί και εγώ θα ήθελα να μάθω.
 

aeratos28

Just aeratos
Καλή επιτυχία φίλε .άλλος άνθρωπος θα γίνεις..δυνατός ο Μάρας χρόνια τώρα.τωρα για το τσιγάρο μην τρελαίνεσαι.μετα την επέμβαση κάνε ότι έκανες δεν αλλάζει τπτ..γενικώς καλό θα ήταν να μην καπνίζεις αλλά ξέρω δεν είναι εύκολο.μην φοβάσαι τώρα.καλη συνέχεια και να μας ενημερώνεις αν δεν βαριέσαι
 

F1ght3r

Well-Known Member
Καλή επιτυχία φίλε .άλλος άνθρωπος θα γίνεις..δυνατός ο Μάρας χρόνια τώρα.τωρα για το τσιγάρο μην τρελαίνεσαι.μετα την επέμβαση κάνε ότι έκανες δεν αλλάζει τπτ..γενικώς καλό θα ήταν να μην καπνίζεις αλλά ξέρω δεν είναι εύκολο.μην φοβάσαι τώρα.καλη συνέχεια και να μας ενημερώνεις αν δεν βαριέσαι
Ευχάριστο, η αλήθεια είναι ότι δεν τρελαίνομαι και θα συνεχίσω το τσιγάρο φυσικά, ίσος από 1 πακέτο να το ελαττώσω σε 15 τσιγάρα αλλα η προσωπική μου γνώμη είναι ότι το τσιγάρο δεν καταστρέφει τα τριχοφιλακια, αλλιώς θα σου έλεγαν όλοι η ιατροί καπνίζεις δεν κανεις MM γιατί δεν θα πετύχει, αυτή απλός σε περιορίζουν σε κάποιες μέρες και πιστεύω ότι έχει να κάνει με τις πληγές και την αιμορραγία.
 

Georgie

Well-Known Member
Ευχάριστο, η αλήθεια είναι ότι δεν τρελαίνομαι και θα συνεχίσω το τσιγάρο φυσικά, ίσος από 1 πακέτο να το ελαττώσω σε 15 τσιγάρα αλλα η προσωπική μου γνώμη είναι ότι το τσιγάρο δεν καταστρέφει τα τριχοφιλακια, αλλιώς θα σου έλεγαν όλοι η ιατροί καπνίζεις δεν κανεις MM γιατί δεν θα πετύχει, αυτή απλός σε περιορίζουν σε κάποιες μέρες και πιστεύω ότι έχει να κάνει με τις πληγές και την αιμορραγία.
Δεν έχεις θεμα με τη μεταμοσχευση εάν καπνίζεις ουτε με τις πληγές .
Αν καταφέρεις να το κοψεις καλο θα κανεις στην υγεια σου όμως .
 

gerassis

Well-Known Member
Η Νικοτίνη επηρεάζει την επέμβαση ως προς την επούλωση των πληγων. Ειναι γνωστό χρόνια. Παλαιότερα που ειχα κάνει μια λεπτη επέμβαση στα ακρα ο γιατρος με ειχε ρωτησει αν καπνιζω
 

F1ght3r

Well-Known Member
Δεν έχεις θεμα με τη μεταμοσχευση εάν καπνίζεις ουτε με τις πληγές .
Αν καταφέρεις να το κοψεις καλο θα κανεις στην υγεια σου όμως .
Αυτό εννοείτε φιλε, Έκανα μεγάλη προσπάθεια να το ελαττώσω πριν την MM αλλα δύσκολα, αρχισα να κάνω και Snus όπως το λένε εδώ στην σουηδία και με βοηθησε παρα πολύ αφού έκανα μονο 10 τσιγάρα την τελευταία την εβδομάδα και τα περισσότερα απανωτά με τον καφέ το πρωί. Το snus αυτό που κάνω εγώ έχει νικοτίνη χωρίς tobacco. Οποτε την δόση σου την παίρνεις και σήμερα που γύρισα το ξαναξεκίνησα οποτε θα τα ελαττώσω λίγο τα τσιγάρα εννοείτε.


This 1 i am taking
 

F1ght3r

Well-Known Member
Η Νικοτίνη επηρεάζει την επέμβαση ως προς την επούλωση των πληγων. Ειναι γνωστό χρόνια. Παλαιότερα που ειχα κάνει μια λεπτη επέμβαση στα ακρα ο γιατρος με ειχε ρωτησει αν καπνιζω
Έτσι ακριβώς φιλε μου.
Εγώ τον Mara όταν τελειωσε η επέμβαση του είπα να ξέρεις εγώ θα κάνω ένα τσιγάρο τώρα χάχα. Αλλα ναι το τσούξιμο που έχω τώρα στο donor μπορεί να το έχω λίγο περισσότερο από κάποιον που δεν παίρνει νικοτίνη μέχρι να γιατρευτούν η πληγές.
 

gerassis

Well-Known Member
Αυτό εννοείτε φιλε, Έκανα μεγάλη προσπάθεια να το ελαττώσω πριν την MM αλλα δύσκολα, αρχισα να κάνω και Snus όπως το λένε εδώ στην σουηδία και με βοηθησε παρα πολύ αφού έκανα μονο 10 τσιγάρα την τελευταία την εβδομάδα και τα περισσότερα απανωτά με τον καφέ το πρωί. Το snus αυτό που κάνω εγώ έχει νικοτίνη χωρίς tobacco. Οποτε την δόση σου την παίρνεις και σήμερα που γύρισα το ξαναξεκίνησα οποτε θα τα ελαττώσω λίγο τα τσιγάρα εννοείτε.


This 1 i am taking
Επηρεαζει μεν αλλα δε σημαινει οτι αμα καπνίζεις θα αποτυχει η επέμβαση. Αλλα το τσιγαρο αργα η γρηγορα καποιο θεμα θα σου βγαλει. Ειναι θεμα χρονου
 

Georgie

Well-Known Member
Φίλε δεν είμαι ο αρμόδιος να πω σε κάποιον να κόψει κάτι πίστεψε με.
Και εγω καπνιστής ειμαι .
Δυστυχώς το είχα κόψει για 10 χρονια και το ξανά ξεκίνησα οταν έχασα τη μητέρα μου, δυστυχώς απο το τσιγαρο .
Ειρωνία .
 
Μπλουζα