Διαθεσιμότητα & τιμές φαρμακευτικών σκευασμάτων

jersey

Well-Known Member
Επειδή βλέπω μόνο φαρμακεία που φτιάχνουν κάψουλες από σπασμένο proscar στο συγκεκριμένο νήμα, από δραστική ουσία φιναστερίδης μπορεί να αναφέρει κανένας κάποιο φαρμακείο; και ίσως να φτιάχνει και σε μικρότερες δοσολογίες;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Takaros9999

New Member
Το Proscar θελει συνταγογραφιση?Οχι καψουλες ομως (γτ με κοιτανε σαν αλιεν οι φαρμακοποιοι εδω γιια προπεκια και δεν τουςς κοβω να κανουν τεετοιες πατεντες) ,εννοω ολο το κουτι να το κοψω εγω αμα ειναι... Εχει αγορασει κανενας ή να παω σε κανενα γιατρο να του εξηγησω τι γινεται να το γραψει?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Πας το παίρνεις άνετα...εδώ δίνουν λεξους και ζαναξ και βιακγρα αβερτα κουβέρτα. Στο προσκαρ θα κολησουν...καλά βέβαια όχι όλα τα φαρμακεία το ίδιο αλλά εμείς από επαρχία.εχουμε πάντα φίλους γνωστούς φαρμακοποιούς...Εμείς στην κλινική πουλάμε και φιναστεριδη φτιαχτή από φαρμακείο τις Κύπρου για ασθενείς που χρειάζονται...Επίσης το ποσοστό παρενεργειών μιας και που μίλησα λίγο με την κλινική οι οποία ασχολητε με πελάτες που περνούν είναι πολύ μεγαλύτερα...
 

dim d

Well-Known Member
Πας το παίρνεις άνετα...εδώ δίνουν λεξους και ζαναξ και βιακγρα αβερτα κουβέρτα. Στο προσκαρ θα κολησουν...καλά βέβαια όχι όλα τα φαρμακεία το ίδιο αλλά εμείς από επαρχία.εχουμε πάντα φίλους γνωστούς φαρμακοποιούς...Εμείς στην κλινική πουλάμε και φιναστεριδη φτιαχτή από φαρμακείο τις Κύπρου για ασθενείς που χρειάζονται...Επίσης το ποσοστό παρενεργειών μιας και που μίλησα λίγο με την κλινική οι οποία ασχολητε με πελάτες που περνούν είναι πολύ μεγαλύτερα...
ποια ποσοστα ειναι μεγαλυτερα;
 

Heat

Member
Το Proscar θελει συνταγογραφιση?Οχι καψουλες ομως (γτ με κοιτανε σαν αλιεν οι φαρμακοποιοι εδω γιια προπεκια και δεν τουςς κοβω να κανουν τεετοιες πατεντες) ,εννοω ολο το κουτι να το κοψω εγω αμα ειναι... Εχει αγορασει κανενας ή να παω σε κανενα γιατρο να του εξηγησω τι γινεται να το γραψει?
φιλε ενημερωσου απο γιατρο πριν κανεις το οτιδηποτε, δεν νομιζω οτι τα δινουν ετσι απλα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Heat

Member
εδω παιρνω avodart χωρις συνταγη, αστο προσκαρ θα κολλησουν;
Aν το χορηγει καποιο φαρμακειο και ειναι γνωστος ο φαρμακοποιος σου οκ.
Σε αλλες περιπτωσεις ειχα διαβασει οτι δεν τα δινουν ετσι απλα χωρις συνταγογραφηση.
 

Disco

Well-Known Member
Δεν εχω δει κανένα φαρμακείο να ζητάει συνταγή για proscar από αυτά που έχω πάει. Τον γιατρό τι να τον κάνεις για τη φινα; να πληρώσεις τζάμπα επίσκεψη για να σου πει ναι παρε;
 
Μπλουζα