Vlafo. FUE, 4158g, 09-10/01/2021

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Τελευταία επεξεργασία:

Harris_G

Well-Known Member
Αφιερωμένο στον tamalliamoupiso από τον χοντρό.
Χαχα ρε το χοντρό στα χαρακώματα μας εριξε, μη φάμε καμιά αδέσποτη!
 

salis2

Member
Ναι αλλά είχε μεγάλη έκταση να καλύψει,αλλά έβαλε πολλά.
Άμα ήξερε και κάποια στοιχεία, όπως τι περιοχή κάλυψε,πόσα τμ, θα ξέραμε με σιγουριά να δούμε κάποια πράγματα.

πολυ θα ηθελα να ημουν στην Αθήνα ή κοντα ωστε να μπορουσαμε να τα μετρήσουμε οπως εσυ με τον CVIAL.
 

vlafo

Well-Known Member
πολυ θα ηθελα να ημουν στην Αθήνα ή κοντα ωστε να μπορουσαμε να τα μετρήσουμε οπως εσυ με τον CVIAL.
Άμα είχες καθαρές φώτο αμέσως μετά τη μμ με υψηλή ανάλυση,πάλι μπορούσαμε να το κάνουμε Salis.
Αν διάβαζες το νήμα μου αναλυτικά,τώρα θα βοηθούσαμε.
Παρόλα αυτά,ακόμα και τώρα,αν βρεις και άλλες καθαρές φώτο και ανεβάσεις προ μμ και μετά μμ,μπορούμε να βγάλουμε ένα εμπειρικό συμπέρασμα με σχετική ακρίβεια.
 

vlafo

Well-Known Member
Άμα είχες καθαρές φώτο αμέσως μετά τη μμ με υψηλή ανάλυση,πάλι μπορούσαμε να το κάνουμε Salis.
Αν διάβαζες το νήμα μου αναλυτικά,τώρα θα βοηθούσαμε.
Παρόλα αυτά,ακόμα και τώρα,αν βρεις και άλλες καθαρές φώτο και ανεβάσεις προ μμ και μετά μμ,μπορούμε να βγάλουμε ένα εμπειρικό συμπέρασμα με σχετική ακρίβεια.
Η αλήθεια είναι ότι δεν έχουμε
καταλάβει ακριβώς το θέμα σου,ακόμα και μετά τις φώτο που ανέβασες για αυτό δεν έχουμε σχολιάσει.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
πολυ θα ηθελα να ημουν στην Αθήνα ή κοντα ωστε να μπορουσαμε να τα μετρήσουμε οπως εσυ με τον CVIAL.

Σωστά στα λέει ο Vlafo, πάρε τις φώτο από την κλινική. Απορώ με μέλη του φόρουμ που κάνουν μμ. Αυτές οι φώτο είναι το πιο βασικό στοιχείο μια μμ.
 

salis2

Member


οι μετα ΜΜ φωτογραφίες ειναι υψηλής ευκρίνειας με 43mgpxls κάμερα, νομίζω είναι επαρκείς..
τώρα για τις προ ΜΜ τις εχω ζητήσει , και όντως την ημερα που τους επιστέφτηκα δηλ, προχθές τις εστειλε επιτόπου αλλα εγω μαιλ δεν ελαβα, μάλλον γιατί τις ανέβασε ολες σε ενα μαιλ. για να μην τους γίνομαι κουραστηκος θα αφήσω μια/δυο μερες να περάσουν και θα τις ξανα ζητήσω.
 

salis2

Member
πείτε μου μια γνώμη οσοι ξέρετε ,
θελω να χρησιμοποιήσω μινοξ για να βοηθήσω τα μαμά μαλλιά να επανέλθουν το γρηγορότερο, ειναι σωστο να το κανω τωρα και πριν πέσουν τα μεταμοσχευόμενα ή να περιμένω να πέσουν πρώτα και μετα να κανω χρήση.
αυτο που με απασχολεί ειναι , αν κανω χρήση τώρα υπάρχει περίπτωση να παρατείνω το χρόνο πριν την πτώση των ΜΜ , και (να πιω το πικρο ποτήρι αργότερα) πράγμα που δεν θέλω?
 

vlafo

Well-Known Member
Salis
Αυτό που βλέπω εγώ είναι σε μια μοναδική φώτο προ μμ,φαινότανε να έχεις θέμα μόνο μπροστά Α ζώνη και πίσω μια χαρά.
Αυτό που καταλαβαίνω με αυτές τις φώτο είναι πως μπήκατε σε μια τεράστια έκταση 120-130τμ.Αυτό σημαίνει 30g ανά τετραγωνικό.
Βλέπω μπροστά μόνο το 1cm στη χερλάιν χτισμένο και από πίσω το αποτύπωμα το κακάδι δεν το βλέπω, αλλά διάσπαρτα.
Δεν μπορώ να το καταλάβω.
Για τη μινοξ γιατί ρωτάς εδώ δεν έχεις μετεγχειρητικες οδηγίες?
Την ξεκινάς 14 μέρες μετά την επέμβαση.
Τι σχέση έχουν τά μαμά μαλλιά με τη μινοξ?
Αυτά θα φυτρώσουν ούτως συ άλλως,τα μμ θα βοηθήσουν να μεγαλώσουν πιο γρήγορα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

salis2

Member
Β ζώνη ηταν σε καλύτερη κατάσταση είχα και ψηλά τις (πλαινες γραμμές). με αγχοσες ρε VLAFO.....
δεν αντεξα τους εστειλα μηνυμα τωρα παραλληλα που μιλαμε, αυριο θα εχουμε τα παντα.
αν εστω ειμαι στα 30 γκραφτ με ενα λογο κοντα στο 2,5 που κατα τι γνωμη τους εχω , (εκαναν μια εκτημηση σε ερωτηση μου κατα την διάρκεια της ΜΜ ) τότε μιλάμε για 75 τριχες / Τετρ/εκατοστο ?
 

salis2

Member
Σωστά στα λέει ο Vlafo, πάρε τις φώτο από την κλινική. Απορώ με μέλη του φόρουμ που κάνουν μμ. Αυτές οι φώτο είναι το πιο βασικό στοιχείο μια μμ.


CVIAL μετα απο ας πούμε 3 μήνες μέτρηση γίνεται? διότι μετα την καραντίνα σίγουρα θα κατέβω καπια στιγμή.
 

vlafo

Well-Known Member
CVIAL μετα απο ας πούμε 3 μήνες μέτρηση γίνεται? διότι μετα την καραντίνα σίγουρα θα κατέβω καπια στιγμή.
Το πουλάκι πέταξε.
Εδώ μιλάμε στις πρώτες 10μέρες.
Αν έχεις υψηλής ανάλυσης,έχουμε το Μάκη που είναι προφέσσορας σε αυτά,άμα έχει όρεξη να το κάνει,αλλά δεν έχει νόημα αυτό πλεον να γίνει.
Το θέμα είναι να είχες στατιστικά να σου λέγαμε ακριβώς τι αποτέλεσμα θα πάρεις,αν και ήδη έχω καταλάβει όπως έγραψα.
 

vlafo

Well-Known Member
Β ζώνη ηταν σε καλύτερη κατάσταση είχα και ψηλά τις (πλαινες γραμμές). με αγχοσες ρε VLAFO.....
δεν αντεξα τους εστειλα μηνυμα τωρα παραλληλα που μιλαμε, αυριο θα εχουμε τα παντα.
αν εστω ειμαι στα 30 γκραφτ με ενα λογο κοντα στο 2,5 που κατα τι γνωμη τους εχω , (εκαναν μια εκτημηση σε ερωτηση μου κατα την διάρκεια της ΜΜ ) τότε μιλάμε για 75 τριχες / Τετρ/εκατοστο ?
Σωστά.
 

makis25

Well-Known Member
Salis
Αυτό που βλέπω εγώ είναι σε μια μοναδική φώτο προ μμ,φαινότανε να έχεις θέμα μόνο μπροστά Α ζώνη και πίσω μια χαρά.
Αυτό που καταλαβαίνω με αυτές τις φώτο είναι πως μπήκατε σε μια τεράστια έκταση 120-130τμ.Αυτό σημαίνει 30g ανά τετραγωνικό.
Βλέπω μπροστά μόνο το 1cm στη χερλάιν χτισμένο και από πίσω το αποτύπωμα το κακάδι δεν το βλέπω, αλλά διάσπαρτα.
Δεν μπορώ να το καταλάβω.
Για τη μινοξ γιατί ρωτάς εδώ δεν έχεις μετεγχειρητικες οδηγίες?
Την ξεκινάς 14 μέρες μετά την επέμβαση.
Τι σχέση έχουν τά μαμά μαλλιά με τη μινοξ?
Αυτά θα φυτρώσουν ούτως συ άλλως,τα μμ θα βοηθήσουν να μεγαλώσουν πιο γρήγορα.
κι εγω εκει το εκοψα γυρω στα 130cm2 . Η μινοξ σκεφτομαι πως μπορει να παιξει θετικο ρολο πλαγιως στα μεταμοσχευμενα γιατι εχει την ταση να παχαινει τριχες παντου , σε ολο το σωμα , και στο κεφαλι , ειτε ετοιμοθανατες απο φαλακρα τριχες ειτε απο δοτρια ειτε γενια , η μινοξ παχαινει τριχες παντου ! το υπογραφω
 

Georgie

Well-Known Member
κι εγω εκει το εκοψα γυρω στα 130cm2 . Η μινοξ σκεφτομαι πως μπορει να παιξει θετικο ρολο πλαγιως στα μεταμοσχευμενα γιατι εχει την ταση να παχαινει τριχες παντου , σε ολο το σωμα , και στο κεφαλι , ειτε ετοιμοθανατες απο φαλακρα τριχες ειτε απο δοτρια ειτε γενια , η μινοξ παχαινει τριχες παντου ! το υπογραφω
Το θέμα ειναι οτι παχαίνει γενικά η άτιμη :)
 
Μπλουζα