Vlafo. FUE, 4158g, 09-10/01/2021

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Φυσικά και δεν παίζουν ρόλο αλλά είναι κριτήριο για κάποιους ο φίλος εδώ σκέφτεται γενικά και έχει ένα ποιντ αλλά δεν είναι απόλυτα σωστός. Πάει καθαρά με την λογική αφού είσαι γιατρός να είσαι υγιείς

σωστά

αφού είσαι γυμναστής να είσαι Schwarzenegger,

Όχι, απλά γυμναστής με την κατανοητή έννοια για όλους.

αρχιτέκτονας να έχεις σπιταρόνα. Πράγμα που δεν ισχύει φυσικά. Αλλά ένα ποιντ έχει του το δίνω.

Ναι, κάτι να τον διαφοροποιεί, να δείχνει την ειδίκευσή του, όχι όμως υποχρεωτικά να έχει μεγάλο πλούσιο σπίτι.


Κανεις δεν μπορει να πει σε εσενα με ποιο κριτηριο θα επιλεξεις. Αυτο ειναι δεδομενο. Απλα σου προτεινω τετοια πραγματα μη τα λαμβανεις τοσο υποψιν, απο τη στιγμη που μπορεις να δεις μια δουλεια και να κρινεις απο το αποτελεσμα. Δηλαδη αυτο που λες ειναι η πρωτη εικονα χωρις αποτελεσμα σε αποτρεπει... Οταν δεις αποτελεσμα δεν σε πειθει;;


Δεν θα έβλεπα καν τη δουλειά του. Θα τον είχα αποκλείσει εξ αρχής.



ΥΓ. Vlafo σορρυ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Δεν θα έβλεπα καν τη δουλειά του. Θα τον είχα αποκλείσει εξ αρχής.
Είσαι υπερβολικός.
Ειδικά στους γιατρούς δεν ισχύει αυτό,αλλού μπορώ να το δεχτώ.
Η φάτσα του και τα vibes γενικά και αυτό που σου βγάζει και αυτό μπορώ να το δεχτώ.
Αλλά τα κιλά όχι.
Και δεν είναι και χοντρός,ευτραφή
θα τον έλεγα.
 

Fiponazio

Active Member
Δεκτή και μια διαφορετική άποψη δεν χρειάζεται να έχουμε όλοι τις ίδιες απόψεις. Μην είστε απόλυτοι παιδιά.
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Τίποτα δεν είναι κανόνας,αλλά προσωπικά στο θέμα γυμναστικής και ειδικά σε βάρη,εμένα δεν μου εμπνέει εμπιστοσύνη ο άλλος που δεν έχει ωραίο σώμα.
Δεν με εμπνέει.

Σωστά. Θα έπαιρνες ποτέ τον σκ"""πουλο για προπονητή στην ομάδα σου; περισσότερες ώρες περναει στην ταβέρνα παρά στην προπόνηση.

Είναι έτοιμος κάνεις για μεταμόσχευση??? ;) ;) ;) :p :p :p
Προβολή συνημμένου 32973

όχι ρε συ, με παρερμηνεύεις :D
 

vlafo

Well-Known Member
Σωστά. Θα έπαιρνες ποτέ τον σκ"""πουλο για προπονητή στην ομάδα σου; περισσότερες ώρες περναει στην ταβέρνα παρά στην προπόνηση.
Ναι αλλά εδώ μιλάμε για μαλλιά.
Και αυτός έχει φουλ μαλλί άρα δεν εχει λογική όπως το στοιχειοθετείς.
Και ο συγκεκριμένος είναι τοπ οπότε πάλι σε χάνω.
 

nick90

Well-Known Member
Σωστά. Θα έπαιρνες ποτέ τον σκ"""πουλο για προπονητή στην ομάδα σου; περισσότερες ώρες περναει στην ταβέρνα παρά στην προπόνηση.
Με την ίδια λογική και ο γιατρός που γυμνάζεται, δεν αφιερώνει περισσότερη ώρα στο γυμναστήριο παρά στην δουλειά του;
 
Τελευταία επεξεργασία:

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Ναι αλλά εδώ μιλάμε για μαλλιά.
Και αυτός έχει φουλ μαλλί άρα δεν εχει λογική όπως το στοιχειοθετείς.
Και ο συγκεκριμένος είναι τοπ οπότε πάλι σε χάνω.

Όπως είπα τον σκ/λο δεν θα τον έπαιρνα γιατί δεν συνάδει η εμφάνισή του με το επάγγελμά του.
Ο Freitas μαλλιά έχει, άλλα τα υπόλοιπα, βάρος πρόσωπο, δεν μου εμπνέουν εμπιστοσύνη.

Με την ίδια λογική και ο γιατρός που γυμνάζεται, αφιερώνει περισσότερη ώρα στο γυμναστήριο παρά στην δουλειά του;

Δεν είπα να γυμνάζεται, τουλάχιστον να μην τρώει ως δεν υπάρχει αύριο.
 

nick90

Well-Known Member
Δεν είπα να γυμνάζεται, τουλάχιστον να μην τρώει ως δεν υπάρχει αύριο.
Το ότι έχει κάποια παραπάνω κιλά, χωρίς να είναι χοντρός δεν σημαίνει ότι τρώει δίχως αύριο. Νομίζω είναι πολύ ρατσιστικές οι αντιλήψεις σου.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Θα δικαιολογούσα αν έλεγε πχ του φαίνεται ύπουλο το πρόσωπο του και έχει πονηριά όπως πχ σε κάτι ταινίες με μαφιοζους που από την φάτσα και μόνο τους κόβεις ότι κάτι δεν πάει καλά αλλά και πάλι σε κάποιον άγνωστο γιατρό.
Αν ο γιατρός είναι γνωστός παγκοσμίως για αποτελέσματα όπως και να είναι θα υπάρχει εμπιστοσύνη.
Εμένα norwood 6 γιατρός μου έκανε την πρώτη μμ μου.
 

vlafo

Well-Known Member
Νικ ισχύει όμως, στην πραγματική ζωή μπορώ να σου αναφέρω πολλά τέτοια παραδείγματα.
Στη δική μου τη δουλειά παίζει ρόλο ακόμα και το κουστούμι που φοράς
Ειδικά στην Αγγλία που ήμουν.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Εσενα @tamaliamoupiso πως θα σου φαινοταν αν αυριο μεθαυριο εκανες αιτηση για μια δουλεια και ετρωγες πορτα απο τον εργοδοτη οχι λογω ελλειψης προσοντων αλλα λογω φαλακρας;Δικαιο,σωστο;

Αν είχα κάνει αίτηση για εργασία σε κλινική μαλλιών για θέση που έρχεται σε επαφή με υποψήφιους πελάτες, απόλυτα φυσικό. (Δεν θα είχα κάνει καν).
 

vlafo

Well-Known Member
Έχει point αυτό που λές,απλά δεν βλέπω εδώ την εφαρμογή του,είναι λίγο άτοπο.
 

salis2

Member
Αυτό έχει μια στοιχειώδη λογική μόνο στους γυμναστές,που πρέπει να έχει ωραίο σώμα για να σου δίνει κίνητρο.
Πουθενά αλλού.
Αλλιώς να φτιάξουμε μια άρεια φυλή καινούργια.
Με την ίδια λογική και ο Τιρκαλάς που είναι 1.92 ύψος,θα έπρεπε να δίνει συμβουλές για μπάσκετ.


τυχαία το είπες .. διότι μπάσκετ έπαιζε... οπότε δίνει και συμβουλές αν χρειαστεί ! πολύ ενδιαφέρον συζήτηση πιάσατε

Vlafo πως πας εσυ ευχαριστημένος μέχρι εδω , εχεις εντοπίσει κατι που αξίζει να μάθουμε. ?
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Έχει point αυτό που λές,απλά δεν βλέπω εδώ την εφαρμογή του,είναι λίγο άτοπο.

Η αρχή όλων, ήταν ότι δεν θα πήγαινα στον φίλο μας για ένα συνδυασμό πραγμάτων, αρχής γενομένης ότι σαν γιατρός πρέπει να τηρεί τα βασικά, να δείχνει υγιής. Δεν μπορώ να δεχθώ ένας γιατρός, που έχει εκπαιδευτεί σε αυτά πάνω από μια 10ετία διαβάζοντας τα, να μην μπορεί να τα κάνει κτήμα του. Δεν θα τον εμπιστευόμουνα, τελεία και παύλα.
 

vlafo

Well-Known Member
Ναι σωστό έπαιζε μπάσκετ το ξέχασα.
Τι ευχαριστημένος να είμαι?
Μια χαρά είμαι,έχω έρθει στην πρότερη κατάσταση που ήμουν πριν τη μμ σχεδόν,και σε λίγες εβδομάδες εκτιμώ να ξεκινήσει η φυτρωση.
Σε γενικές γραμμές από τις 20 μέρες και μετά ήμουν μια χαρά,απλά με ταλαιπωρούσαν στο crown κάτι σπυράκια αλλά τελείωσα και με αυτά.
Τώρα όλα μια χαρά
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Ναι σωστό έπαιζε μπάσκετ το ξέχασα.
Τι ευχαριστημένος να είμαι?
Μια χαρά είμαι,έχω έρθει στην πρότερη κατάσταση που ήμουν πριν τη μμ σχεδόν,και σε λίγες εβδομάδες εκτιμώ να ξεκινήσει η φυτρωση.
Σε γενικές γραμμές από τις 20 μέρες και μετά ήμουν μια χαρά,απλά με ταλαιπωρούσαν στο crown κάτι σπυράκια αλλά τελείωσα και με αυτά.
Τώρα όλα μια χαρά

Μπράβο, καλή συνέχεια να έχεις.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Αν είχα κάνει αίτηση για εργασία σε κλινική μαλλιών για θέση που έρχεται σε επαφή με υποψήφιους πελάτες, απόλυτα φυσικό. (Δεν θα είχα κάνει καν).
Σχεδον καθε θεση εργασιας ενεχει ενα ειδος επαφης με πελατες,εκτος αν δουλευεις σε μπουντρουμι κλεισμενος και δεν σε βλεπει ουτε το φως.Εγω ομως μιλησα για τον δικο σου τομεα/κλαδο οπου εσυ διαθετεις ολα τα προσοντα για μια θεση εργασιας αλλα αποκλειεσαι λογω φαλακρας.Σε ξαναρωταω λοιπον,θα ειναι δικαιο;Πως θα αισθανθεις αν ο εργοδοτης βασιστει στην ελλειψη μαλλιων για να κρινει την καταλληλοτητα σου και οχι στο γνωστικο υποβαθρο σου;
Πες μας λιγο και για Βisanga που εχει παρει και κιλακια παραπανω,παμε να τον αποδομησουμε και αυτον
Τι διαολο, στο marie clair για αντρες γραφουμε;
 
Μπλουζα