Μεταφορά νήματος σχετικά με προσφορά για αστυνομία

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Nik.Mos

Well-Known Member
Kαλησπερα γιατρε,η προσφορα ισχυει και για μπατσους-μπαχαλακηδες οπως αυτος στο βιντεο που πεταει μολοτοφ ή ειναι μονο για εκεινους που ριχνουν το κλασσικο κρατικο ξυλο χωρις στοιχεια ανταρτοπολεμου;

Εδω βλεπουμε μπαχαλακια απο εξαρχεια (not) να σπανε αμαξι παρκαρισμενο,μιληστε μου λιγο για περιουσιες πολιτων και κρατικους λειτουργους που τις προστατεουν(not) απο τους αιμοβορους αναρχικους.

Η αστυνομια παντα στο πλευρο του Ελληνα πολιτη!Φουσκωμα στηθους απο περηφανια,τουλαχιστον μετα απο την προσφορα του γιατρου τωρα θα μας βαρανε και θα μας σπανε τα αμαξια με λιγα μαλλακια παραπανω,so romantic
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Γιατρέ
Σου έχω ασκήσει σκληρή κριτική για τη δουλειά σου,έχουμε διαφωνήσει σε πολλά,ξέρω τι δίνεις, τι προσφέρεις και τι μπορεί να πάρει ο ασθενής από σένα,αλλά πέρα από αυτό και την κριτική πάνω στη δουλειά σου,θα σου πω το εξής για την πρωτοβουλία σου.

Το timing σίγουρα είναι λάθος,ήταν μια πρωτοβουλία καλοπροαίρετη από την πλευρά σου και ίσως το σωστό θα έπρεπε να κάνεις επίσημη προσφορά σε αυτούς απευθείας.

Πέρα από αυτά και επειδή πιτσιρικάς είχα και μαγαζιά θα σου πω το εξής.

Δικαίωμα σου να κάνεις ότι γουστάρεις και να δίνεις όπου θέλεις προσφορά και σε όποιον θέλεις.
Λογαριασμό δε δίνεις σε κανένα και ούτε πρέπει να απολογείσαι.
Πράξε στο μαγαζί σου όπως εσύ κρίνεις και μη δίνεις λογαριασμό και εξηγήσεις σε κανέναν.
Άκου ότι έχουμε να σου πούμε εδώ μέσα για μμ, και απο εκεί και πέρα προχώρα όπως εσύ νομίζεις.

Ο καπετάνιος είναι ένας και αυτός αποφασίζει σωστό ή λάθος πως θα κινηθεί.
Παρόλο που διατύπωσες τη θέση σου και σεβαστή είναι,εδώ θέλουμε κοινοκτιμοσύνη να ανοίξεις την κλινική σου σε όλη την Ελλάδα με προσφορές.Για να αποδείξουμε τη μεγαλοψυχία σου σαν άνθρωπος.
Αυτό δεν αντέχω και δεν το μπορώ.

Είναι αυτό που τονίζω πάντα,όλα εδώ στην Ελλάδα πολιτικοποίηση.

Δίνεις στους αστυνομικούς κάτι?Είσαι δεξιός και φασίστας.
Δίνεις στους χρηματιστές προσφορά?
Είσαι καπιταλιστής.
Λες και είναι βρισιά και πρέπει να απολογηθώ επειδή είμαι ο πρώτος σαν καπιταλόσκυλο.
Δίνεις στον άστεγο?
Μεγαλόψυχος.
Δεν δίνεις κάτι?
Πάλι θα βρεθούν να πούνε σκοταδόψυχος, όπως λέει και ο Τράγκας μέσα στην τρέλλα και παράνοια του.

Το λάθος είπαμε ήταν ότι δεν το έκανες direct to them.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Εδω βλεπουμε 4 μπατσους να βαρανε ενα παιδι που ειναι στο πατωμα,4 εναντιον ενος οταν το παιδι ειναι πεσμενο στο εδαφος ανημπορος να αντιδρασει.Ενα μηνα μετα βρεθηκε νεκρο το παλικαρι.
Μα δεν ειναι υπεροχο να βλεπεις το τι υψηλης ποιοτητας εκπαιδευση λαμβανουν οι αστυνομικοι;
Φουσκωμα στηθους απο περηφανια_No2
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Kαλησπερα γιατρε,η προσφορα ισχυει και για μπατσους-μπαχαλακηδες οπως αυτος στο βιντεο που πεταει μολοτοφ ή ειναι μονο για εκεινους που ριχνουν το κλασσικο κρατικο ξυλο χωρις στοιχεια ανταρτοπολεμου;

Εδω βλεπουμε μπαχαλακια απο εξαρχεια (not) να σπανε αμαξι παρκαρισμενο,μιληστε μου λιγο για περιουσιες πολιτων και κρατικους λειτουργους που τις προστατεουν(not) απο τους αιμοβορους αναρχικους.

Η αστυνομια παντα στο πλευρο του Ελληνα πολιτη!Φουσκωμα στηθους απο περηφανια,τουλαχιστον μετα απο την προσφορα του γιατρου τωρα θα μας βαρανε και θα μας σπανε τα αμαξια με λιγα μαλλακια παραπανω,so romantic

Κοιτα.
θεωρω πως ειναι θλιβερο αρχικα να χρησιμοποιεις ως αφορμη μια κινηση που κανω από την τσεπη μου προκειμενου:
- να επιτεθεις με cherry-picking λαθος συμπεριφορων αστυνομικών στην αστυνομια γενικά.
- να προσβαλεις εμενα για την προσφορα που κανω με εξυπναδες και δηθεν shamming
- να προσπαθεις με καθε τροπο, και με την ομολογουμενως υψηλη σου νοημοσύνη, ταχυδακτυλουργικά να πείσεις άλλους πως
οι απόψεις σου βασιζονται σε γνωση και σε ηθικο πλεονεκτημα και όχι σε άλλα βαθυτερα θεματα,
Μπορει να βάλεις σπόρο αμφιβολίας σε καποιους με αυτα που γραφεις.
Μπορει να πειστούν καποιοι ακόμα ότι έχεις και δίκιο
Μπορει να έχεις πειστει εσυ ο ιδιος, δεν έχω καμια αμφιβολία, για αυτα που λες.
Είχες τόσα χρονια να αυτο-πειστεις μεσω confirmation bias και πολλών άλλων
πανισχυρων mental & logical falacies, πόσω μαλλον που χρησιμοποιεις πολλα χρονια την υψηλή ιπποδυναμη του εγκεφαλου σου
ενάντια στο ιδιο σου τον εγκέφαλο.
Καποιοι έχουν μαθει πως με τα κλασσικα ή με τα μοναδικα τους πνευματικά ή λεκτικα κόλπα μπορούν να πεισουν ή να
σπειρουν αμφιβολίες ή να κολλήσουν στη γωνία τους πάντες.
Μην παίζεις αυτο το παιχνιδι μαζι μου.
Αστο.
Do not waste your time.
I can see through it όπως και σε κάθε κολπάκι που μου κανει ο οποιοσδηποτε σαν να βλεπω μεσα από γυαλί.
Θα μου κανεις τεραστια χάρη να παίζεις με όποιον άλλον θες αυτο το παιχνίδι αλλα όχι με μενα.
Γιατι εγω δεν το βλεπω ως παιχνίδι, στεναχωριέμαι.
και πριν μου πεις οτι δεν παιζεις παιχνίδι (που πάιζεις αλλα μπορει πλεον να μην το καταλαβεινεις πια γιατι εχει γινει φύση), αυτο και αν με σταναχωρεί ακομα περισσοτερο
Σε παρακαλώ λοιπον
 

aeratos28

Just aeratos
Ρε Νικ μος για ανέβασε και κανένα βιντεάκι ρε φίλε από την ημέρα υπογραφής για το ξεπούλημα της Μακεδονίας που ήταν εκεί διαμαρτυρόμενοι και Έλληνες αστυνομικοί και έφερε ο αλ6ς ο δημοκράτης ο φίλος σου (όχι με τπτ δεν είναι ακροαριστερούς φασίστας αυτός και δεν χρησιμοποιεί η αριστερά την αστυνομία) έφερε το τομάρι Βούλγαρους και Σκοπιανούς αστυνομικούς και σάπισαν στο ξύλο Έλληνες πολίτες και αστυνομικούς επειδή τόλμησαν να διαμαρτυρηθούν..οι αστυνομικοί αυτοί οι δικοί μας μπάτσοι ήταν και τότε?τυφλωμένα είστε από την αριστερή ιδεολογία και ηγεμονία που κατέκλυσε την χώρα..έπρεπε να ζούσατε usa να σου έλεγα εγώ για αστυνομία και βία ..που δεν τολμάνε να κάνουν τπτ εδώ οι δικοί μας αν δεν δεχθούν πυρά πρώτα..και από ποιους ?από τα τομάρια τους υποστηρικτές των εγκληματιών τύπου κουφοντινα.μου κάνουν διαδηλώσεις υπέρ του..δεν ντρέπονται..και ο αλ6ς από πίσω σιγονταρει για βία κτλ ..μέσα και αυτός και οι ομοϊδεάτες του σαν τους χρυσαυγιτες ρε να ξεβρωμισει ο τόπος.
 

Mak39

Member
Πιστέυω σε μια κοινωνία είναι λογικό και απαραίτητο να υπάρχουν αντίθετες απόψεις και ιδεολογίες.
Δεν βρίσκω όμως σωστό να ζητάμε επιτακτικά να αλλάξει κάποιος μια απόφαση που έχει πάρει για την επιχείρηση του. Σε κανέναν μας δεν αρέσει πιστεύω στον χώρο εργασίας μας να δεχόμαστε παρεμβάσεις από τρίτους.
Σίγουρα όλες οι γνώμες είναι σεβαστές αλλά μέχρι εκεί. Φυσικά πολύ σημαντικό θεωρώ τον τρόπο προσέγγισης σε κάθε θέμα. Ξεκινώντας επιθετικά τον διάλογο βάζουμε αυτογκόλ από τα αποδυτήρια..
Θα μου επιτρέψετε τέλος να διαφωνήσω με τα βιντεάκια όποια μεριά και να υποστηρίζουν. Τα βιντεάκια αυτά δεν παύουν να είναι κομμένες σκηνές μιας
ολόκληρης ΤΑΙΝΙΑΣ.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Καμια διαθεση για παιχνιδι Γιατρε.Σε μια κοινωνια που βραζει απο τις ανομιες των μπατσων οφειλω σαν πολιτης της να τις αναδεικνυω οποτε μου δινεται η δυνατοτητα,ηθικο μου χρεος.
Γιατρε αυτοι οι μπατσοι που βλεπετε στο βιντεο αποτελουν τον κλασσικο μπατσο με μηδενικο μορφωτικο επιπεδο και με την βια φωλιασμενη στην ψυχη του.Μπορει να θελετε να πιστευετε οτι αποτελουν μειοψηφια για να δικαιολογησετε τα δικα σας πιστευω οπως και την προσφορα σας,αυτο δεν σημαινει οτι και εμεις θα το δεχτουμε.
Αποφασισατε να κανετε προσφορα σε μια περιοδο που η αστυνομικη βια ειχε κλιμακωθει και οι επιθεσεις εναντιον πολιτων ειχαν οξυνθει.Με την προσφορα σας δεν κανετε τιποτα αλλο απο το να νομιμοποιειτε την μαφιοζικη συμπεριφορα τους ,συμβαλετε στην θυματοποιηση τους και στην ουσια ξαναοπλιζειτε το χερι τους για να συνεχισουν και στο μελλον να κανουν οτι εκαναν αφου η επιβραβευση μεσω της προσφορας δεν δινει περιθωρια συνειδητοποιησης των εγκληματικων τους ενεργειων,ουτε περιθωρια αλλαγης.Σαν να λεμε,δερνετε εσεις και εμεις εδω ειμαστε.

Y.γ.αδοκιμη η χρηση του ορου cherry picking.Θα το επαναδιατυπωνα για να το θεσουμε στην πραγματικη του βαση και θα το εκανα καπως ετσι : video-picking,περιστατικα ανομιας δηλαδη που απλα ειχαν την τυχη να τραβηχτουν με βιντεο απο τριτους.Οταν ομως δεν υπαρχουν τριτοι,καποιοι δεν θα εχουν αυτη την τυχη,οπως και δεν την ειχαν.
Ακομα ενα βιντεο παλιο αλλα κλασσικο,και οποιοι νομιζουν οτι πλεον αυτα εχουν παψει να συμβαινουν στα αστυνομικα τμηματα ειναι γελασμενοι:
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Ρε Νικ μος για ανέβασε και κανένα βιντεάκι ρε φίλε από την ημέρα υπογραφής για το ξεπούλημα της Μακεδονίας που ήταν εκεί διαμαρτυρόμενοι και Έλληνες αστυνομικοί και έφερε ο αλ6ς ο δημοκράτης ο φίλος σου (όχι με τπτ δεν είναι ακροαριστερούς φασίστας αυτός και δεν χρησιμοποιεί η αριστερά την αστυνομία) έφερε το τομάρι Βούλγαρους και Σκοπιανούς αστυνομικούς και σάπισαν στο ξύλο Έλληνες πολίτες και αστυνομικούς επειδή τόλμησαν να διαμαρτυρηθούν..οι αστυνομικοί αυτοί οι δικοί μας μπάτσοι ήταν και τότε?τυφλωμένα είστε από την αριστερή ιδεολογία και ηγεμονία που κατέκλυσε την χώρα..έπρεπε να ζούσατε usa να σου έλεγα εγώ για αστυνομία και βία ..που δεν τολμάνε να κάνουν τπτ εδώ οι δικοί μας αν δεν δεχθούν πυρά πρώτα..και από ποιους ?από τα τομάρια τους υποστηρικτές των εγκληματιών τύπου κουφοντινα.μου κάνουν διαδηλώσεις υπέρ του..δεν ντρέπονται..και ο αλ6ς από πίσω σιγονταρει για βία κτλ ..μέσα και αυτός και οι ομοϊδεάτες του σαν τους χρυσαυγιτες ρε να ξεβρωμισει ο τόπος.
Τι σε κανει να πιστευεις οτι αν ανεβασω βιντεο με μπατσους αριστερης κυβερνησης να βαρανε πολιτες θα ισχυροποιηθει η δικη σου θεση και οχι η δικη μου ακομη περισσοτερο;Εγω αναδεικνυω περιστατικα βιας για τα οποια ειμαι αντιθετος,ειτε οι αποδεκτες της ειναι δεξιοι ειτε αριστεροι.Η βια ειναι μια ,ενιαια,και εχει σαν στοχο την καταστολη των πολιτων οταν η εκαστοτε κυβερνηση το επιθυμει.Εσεις το αντιθετο,αυτη ειναι η διαφορα μας.
Οι διαδηλωσεις καλοι μου δεξιοι δεν δηλωνουν καμια υποστηριξη στον ιδιο τον κουφοντινα,εχουν να κανουν με την εγκληματικη αρνηση αποδοχης του δικαιου αιτηματος του να γυρισει στην φυλακη που δημιουργηθηκε αποκλειστικα για εκεινον.Βεβαια,απο την αλλη,εχετε δικιο.Δεν ειναι ουτε παττακος για να εχει τετοιες αξιωσεις,ουτε κορκονεας,ουτε λιγναδης ουτε πλοιοκτητης πρεζοπλοιου(Νοορ1) ουτε γεωργιαδης(οχι ο αδωνις) που βιαζε ανηλικα παιδια.
Δημοκρατια που σκοτωνει και αντεκδικειται,παυει να ειναι δημοκρατια.Δημοκρατια που θα εχει μετα απο 40 χρονια τον πρωτο απεργο πεινας σε ευρωπαικο εδαφος,παυει να ειναι δημοκρατια.Και οταν πια δεν υπαρχει δημοκρατια,τι ακολουθει;
Συγγνωμη που σου την σπαω αερατε,αλλα και οι φυλακισμενοι εχουν δικαιωματα ξερεις.Αυτο επιτασσει η δημοκρατια για την οποια ολοι τοσο κοπτεστε.Δεν θα κατσω να σου εξηγησω την σημασια και αναγκη διαμορφωσης ενος ποιοτικου σωφρονιστικου μοντελου σε μια δημοκρατια,για την ιδια την δημοκρατια,αλλα πιστεψε με,ειναι αναποσπαστο κομματι της.Το αστειο ειναι εμεις οι αντιδημοκρατες που προσπαθουμε να διεκδικησουμε για εναν φυλακισμενο ενα δημοκρατικο του δικαιωμα και εσεις οι δημοκρατες προσπαθειτε για το αντιθετο.Τελικα,ποσο δημοκρατες ειναι οι "δημοκρατες";
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σε μια κοινωνια που βραζει απο τις ανομιες των μπατσων οφειλω σαν πολιτης της να τις αναδεικνυω οποτε μου δινεται η δυνατοτητα,ηθικο μου χρεος.
Αποφασισατε να κανετε προσφορα σε μια περιοδο που η αστυνομικη βια ειχε κλιμακωθει και οι επιθεσεις εναντιον πολιτων ειχαν οξυνθει.

Nik.Mos, εγώ δεν βλέπω καμμιά κοινωνία να βράζει, τουλάχιστον το πλειοψηφικό της κομμάτι. Έχουμε ζήσει σε άλλες εποχές πολύ χειρότερα. Αυτό που δεν βλέπω να γράφεις είναι για το στημένο παιχνίδι που παίζεται από συγκεκριμένες ομάδες για εκμετάλλευση (ή και πρόκληση) των γεγονότων εν μέσω πανδημίας. Εκεί δεν υπάρχει ευθύνη?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Συγγνωμη που σου την σπαω αερατε,αλλα και οι φυλακισμενοι εχουν δικαιωματα ξερεις.Αυτο επιτασσει η δημοκρατια για την οποια ολοι τοσο κοπτεστε.Δεν θα κατσω να σου εξηγησω την σημασια και αναγκη διαμορφωσης ενος ποιοτικου σωφρονιστικου μοντελου σε μια δημοκρατια,για την ιδια την δημοκρατια,αλλα πιστεψε με,ειναι αναποσπαστο κομματι της.Το αστειο ειναι εμεις οι αντιδημοκρατες που προσπαθουμε να διεκδικησουμε για εναν φυλακισμενο ενα δημοκρατικο του δικαιωμα και εσεις οι δημοκρατες προσπαθειτε για το αντιθετο.Τελικα,ποσο δημοκρατες ειναι οι "δημοκρατες";

Το δημοκρατικό του δικαίωμα είναι να ακολουθήσει την νόμιμη οδό, όπως κάθε ανώνυμος πολίτης που δεν έχει πλάτες και υποστηρικτές, μέσω της δικαστικής οδού η οποία θα αποφανθεί αν πρέπει, ή όχι, να μεταφερθεί. Προς τι η απεργία πείνας για εκβιασμό της κοινής γνώμης και η κινητοποίηση των γνωστών ομάδων για να βρεθεί "λύση" με αντάλλαγμα την κοινωνική ηρεμία, όπως μας δήλωσε η αξιότιμη δικηγόρος του. Για κορόιδα μας περνάς? Μάτια έχουμε και βλέπουμε τι παίζεται.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Nik.Mos, εγώ δεν βλέπω καμμιά κοινωνία να βράζει, τουλάχιστον το πλειοψηφικό της κομμάτι. Έχουμε ζήσει σε άλλες εποχές πολύ χειρότερα. Αυτό που δεν βλέπω να γράφεις είναι για το στημένο παιχνίδι που παίζεται από συγκεκριμένες ομάδες για εκμετάλλευση (ή και πρόκληση) των γεγονότων εν μέσω πανδημίας. Εκεί δεν υπάρχει ευθύνη?
Θα περιμενα ενα τετοιο βιντεο να ενεργοποιησει αλλου ειδους ερωτησεις οπως πχ:
Τι ελεγχοι γινονται στα αστυνομικα τμηματα ωστε να μην βλεπουμε τετοια εκτροπα στο μελλον οπως στο βιντεο;
Διωχθηκαν οι υπευθυνοι του ΑΤ που εκαναν αυτες τις πραξεις;
Βρεθηκαν απεναντι απο την δικαιοσυνη για να πληρωσουν για τις πραξεις τους;Ποιοι τους διαδεχτηκαν και με τι κριτηρια;
Μας προκαλεσε σοκ σαν κοινωνια η εικονα μαφιοζικων φασιστικων χτυπηματων εντος αστυνομικου τμηματος ή σαν κυρ παντεληδες πιασαμε τους εαυτους μας να ηδονιζομαστε στην θεα αυτων των βιαιοπραγιων;Το δικαιολογησαμε με δηλωσεις τυπου:Ε κατι θα εκαναν και το αξιζαν ,πακιστανοι ειναι βρωμιαρηδες,κτλ. η το καταδικασαμε ;
Εμενα αυτες οι ερωτησεις μου ερχονται οταν βλεπω τετοια αποκρουστικα βιντεο.Εσυ οχι καν δεν το σχολιασες,αλλα σε μια απιστευτη προσπαθεια εξισωσης μου ζητας να αναφερθω στο στημενο παιχνιδι της αντιθετης πλευρας.Θα μιλησω για αυτο.Αφου μιλησουμε πρωτα για το βιντεο και το κατα ποσο αυτες οι εικονες και αυτες οι πρακτικες διαμορφωνουν την πραγματικοτητα μας ή απλα αποτελουν μειοψηφικες ενεργειες,ευχαριστως να πιασουμε και το αλλο θεμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
Γιατρέ αυτοί που σε σε στήνουν στον τοίχο για την δουλειά σου, δίνουν συγχωροχάρτι, για αυτούς που σε κράζουν για τον τρόπο που διαφημίζεις την επιχειρησή σου. Με λίγα λόγια εγώ ως σουβλατζής, deliveras, αρχιτεκτων, γυναικολόγος μπορώ να σου ασκήσω δριμύ κριτική και να σε δικάσω για το αποτέλεσμα που παράγεις ή το decision making σου στην εργασία αλλά όταν κάνεις το marketing σου πρέπει να σφυράω αδιάφορα, ενω έχεις τοποθετηθεί δημόσια.
Έχουμε φτάσει σε σημείο επιλεκτικής κριτικής πραγμάτων, απαξιώνοντας οποιάδηποτε θέση θετική η αρνητική, ανάλογα με το εκάστοτε συμφέρον. Μην ξεχνάμε οτι ολοι αντικειμενικοί είμαστε εωσότου θιχτούμε σε προσωπικό επίπεδο (υπόληψη,χαρακτήρας,θέση, status κτλ).
Δυστυχώς εδώ έχουμε κλασσικές περιπτώσεις ανθρώπων που τους πετάνε σανό και τρώνε το σύρμα.
Υ.Γ Γράφω αποκλειστικά για το θέμα εκφοράς της γνώμης και δεν παίρνω καμμια θέση σε οποιαδήποτε πολιτικοποιημένη έκβαση της κουβέντας που έχει προκύψει. Η αποψη μου για τον ιδεατό κόσμο ξεκινάει απο την παιδεία που δίνει η οικογένεια...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Θα περιμενα ενα τετοιο βιντεο να ενεργοποιησει αλλου ειδους ερωτησεις οπως πχ:
Τι ελεγχοι γινονται στα αστυνομικα τμηματα ωστε να μην βλεπουμε τετοια εκτροπα στο μελλον οπως στο βιντεο;
Διωχθηκαν οι υπευθυνοι του ΑΤ που εκαναν αυτες τις πραξεις;
Βρεθηκαν απεναντι απο την δικαιοσυνη για να πληρωσουν για τις πραξεις τους;Ποιοι τους διαδεχτηκαν και με τι κριτηρια;
Μας προκαλεσε σοκ σαν κοινωνια η εικονα μαφιοζικων φασιστικων χτυπηματων εντος αστυνομικου τμηματος ή σαν κυρ παντεληδες πιασαμε τους εαυτους μας να ηδονιζομαστε στην θεα αυτων των βιαιοπραγιων;Το δικαιολογησαμε με δηλωσεις τυπου:Ε κατι θα εκαναν και το αξιζαν ,πακιστανοι ειναι βρωμιαρηδες,κτλ. η το καταδικασαμε ;
Εμενα αυτες οι ερωτησεις μου ερχονται οταν βλεπω τετοια αποκρουστικα βιντεο.Εσυ οχι καν δεν το σχολιασες,αλλα σε μια απιστευτη προσπαθεια εξισωσης μου ζητας να αναφερθω στο στημενο παιχνιδι της αντιθετης πλευρας.Θα μιλησω για αυτο.Αφου μιλησουμε πρωτα για το βιντεο και το κατα ποσο αυτες οι εικονες και αυτες οι πρακτικες διαμορφωνουν την πραγματικοτητα μας ή απλα αποτελουν μειοψηφικες ενεργειες,ευχαριστως να πιασουμε και το αλλο θεμα.

Μήπως το έκανα συνειδητά για να μην μπω στην δική σου λογική της περιπτωσιολογίας αλλά να αναδείξω την πραγματική γενικότερη διάσταση, από την δική μου οπτική γωνία, αυτών που συζητάμε?
 

Aris81

Well-Known Member
Θα περιμενα ενα τετοιο βιντεο να ενεργοποιησει αλλου ειδους ερωτησεις οπως πχ:
Τι ελεγχοι γινονται στα αστυνομικα τμηματα ωστε να μην βλεπουμε τετοια εκτροπα στο μελλον οπως στο βιντεο;
Διωχθηκαν οι υπευθυνοι του ΑΤ που εκαναν αυτες τις πραξεις;
Βρεθηκαν απεναντι απο την δικαιοσυνη για να πληρωσουν για τις πραξεις τους;Ποιοι τους διαδεχτηκαν και με τι κριτηρια;
Μας προκαλεσε σοκ σαν κοινωνια η εικονα μαφιοζικων φασιστικων χτυπηματων εντος αστυνομικου τμηματος ή σαν κυρ παντεληδες πιασαμε τους εαυτους μας να ηδονιζομαστε στην θεα αυτων των βιαιοπραγιων;Το δικαιολογησαμε με δηλωσεις τυπου:Ε κατι θα εκαναν και το αξιζαν ,πακιστανοι ειναι βρωμιαρηδες,κτλ. η το καταδικασαμε ;
Εμενα αυτες οι ερωτησεις μου ερχονται οταν βλεπω τετοια αποκρουστικα βιντεο.Εσυ οχι καν δεν το σχολιασες,αλλα σε μια προσπαθεια εξισωσης μου ζητας να αναφερθω για το στημενο παιχνιδι της αντιθετης πλευρας.Θα μιλησω για αυτο.Αφου μιλησουμε πρωτα για το βιντεο και το κατα ποσο αυτες οι εικονες και αυτες οι πρακτικες διαμορφωνουν την πραγματικοτητα μας ή απλα αποτελουν μειοψηφικες ενεργειες,ευχαριστως να πιασουμε και το αλλο θεμα.

Το να εγκαλείς έναν συνομιλητή σου για το γεγονός ότι δεν έκανε το σχόλιο που εσύ ανέμενες,
θυμίζει άλλα καθεστώτα και τακτικές...
Πόσο μάλλον ποστάροντας σαν τεκμήριο ένα.....βίντεο.

Όσο για τους κυρ Παντελήδες,όρος από τραγούδι δήθεν για να γελοιοποιήσει η αριστερά τους "μικροαστούς" που φαίνεται τόσο να μισεί,
θέλω να σου υπενθυμίσω ότι ο κάθε κυρ Παντελής,
σαν παραγωγική μονάδα,φορολογούμενος,κ.λ.π. κάτι έχει προσφέρει στην κοινωνία.

Σε αντίθεση με σεσημασμένους χούλιγκαν(όπως αυτός που γκρέμισε τον αστυνομικό),ημιπιτσιρικάδες 35 ετών,παράσιτα καταληψίες και αυτόκλητους επαναστάτες της φακής

Καμία λαϊκή βούληση δεν αντιπροσωπεύουν οι προαναφερθέντες ακοινώνητοι και αξιοθρήνητοι άνθρωποι
 

makis25

Well-Known Member
με μισθους αστυνομιας δυσκολο να γεμισει το τεφτερι με αστυνομικους με μεταμοσχευσεις των 6 και 7 η και 8 χιλιαδων ευρω . Η προσφορα βεβαια κλεινει και το ματι σε αυτους που μπορει να τους γαργαλανε τα αυτια τετοια νεα . Οποτε ισως το τεφτερι γεμισει με αυτους . Ακαιρη διαφημιση.
 

Kostas97

Well-Known Member
Νικ κανεις δε θα διαφωνησει στο γεγονος οτι η αστυνομια δεν λειτουργει σωστα.
Το ερωτημα ειναι θελουμε να βελτιωθει η αστυνομια ;
Ή απλα μισουμε το συγκεκριμενο σωμα;

Ας μου πει καποιος μια χωρα χωρις αστυνομια. Μηπως το παραδειγμα μας ειναι η κουβα;

Οπου δεν υπαρχει αστυνομια συνηθως υπαρχει στρατος.:p
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Σε αντίθεση με σεσημασμένους χούλιγκαν(όπως αυτός που γκρέμισε τον αστυνομικό),ημιπιτσιρικάδες 35 ετών,παράσιτα καταληψίες και αυτόκλητους επαναστάτες της φακής
Η κυβερνηση δεν εχει κανενα λογο να τρομαζει απο μπαχαλακηδες και "παρασιτα καταληψιες",αλλωστε εχει τα μεσα και την αντιδημοκρατικη τολμη να τα καταστελλει οποτε γουσταρει.Δεν θα το βρει απο αυτους ομως,αλλα απο τους πολιτες τους ιδιους.Και εκει το παιχνιδι θα ειναι αλλιως,οργη λαου φωνη θεου.
Συντασσομαι μαζι σας παιδια,αλλαξα γνωμη και θα ηθελα να συμπορευτω με τους δημοκρατες,ο κουφοντινας ειναι εγκληματιας και πρεπει το κρατος να τον φαει γιατι ουτε την φυλακη δεν αξιζει το αποβρασμα της κοινωνιας.Δεν ειναι δα και:
 

Συνημμένα

  • EvzMFmcWQAk0ZYg.jpg
    EvzMFmcWQAk0ZYg.jpg
    16.4 KB · Προβολές: 95

vlafo

Well-Known Member
Συντασσομαι μαζι σας παιδια,αλλαξα γνωμη και θα ηθελα να συμπορευτω με τους δημοκρατες,ο κουφοντινας ειναι εγκληματιας και πρεπει το κρατος να τον φαει γιατι ουτε την φυλακη δεν αξιζει το αποβρασμα της κοινωνιας.
Σαν αντιδημοκράτης που είμαι εγώ,το απόβρασμα της κοινωνίας έφαγε 12 ανθρώπους,οπότε πρέπει και δικαιούται τα πάντα σε μια ευνομούμενη δημοκρατία όπως η Ελληνική.
Η λανθάνουσα αντίληψη της δημοκρατίας που αναγνωρίζουμε δολοφόνους και εγληματίες ότι έχουνε ανθρώπινα δικαιώματα,ενώ οι 12 νεκροί δεν ξαναγυρνάνε πίσω,είναι αυτά που μας φέρανε εδώ.
Έτσι ξεκίνησε και μετά από τον εμφύλιο (που (γνωρίζουμε από ποιούς ξεκίνησε) στο όνομα της Δημοκρατίας και του δήθεν πατριωτισμού διαπράξαμε εγκλήματα,με το πέρασμα των χρόνων τα σαπάκια αναγνωριστήκανε πολιτικοί κρατούμενοι,όπως καλή τη ώρα ο Κουφοντίνας,(αυτό ζητάει)και μετά τους αναγνωρίσαμε και σαν ήρωες του πολέμου και τιμώμενα πρόσωπα.
Άπειρα παραδείγματα και ονόματα που ο κατάλογος του φόρουμ δεν θα μας χωρέσει.
 

vag25

Well-Known Member
Δεν ειναι δα και:

Θα ηταν πιο σωστο αν εγραφε δολοφονος οχι απεργος πεινας. Γιατι αυτο ειναι και ο αλλος παιδοβιαστης.

Τοτε θα ηταν ολοκληρωμενη η κριτικη και για τις 2 περιπτωσεις.

Γιατι με αυτην την λογικη ξεκιναει απεργια πεινας και ο λιγναδης και αλλαζουμε ''ιδιοτητα'' (και σε αυτον) στο ''graffity''
 
Τελευταία επεξεργασία:

felaini

Active Member
Mια πρόσφατη έκθεση του Ινστιτούτου Γκέτεμποργκ κατατάσσει την Ελλάδα σε χειρότερη θέση από την Ουγγαρία σε ζητήματα Δημοκρατίας. Ένα από βασικά κριτήρια που χρησιμοποιεί το έγκυρο Ινστιτούτο είναι η ανεξαρτησία των μέσων ενημέρωσης, δημόσιων και ιδιωτικών.
Η Αστυνομιας σας μιλαει μεσα απο τα δελτια ειδησεων..
Να χαιρεστε τα τσοντοκαναλα σας νικοκυραιοι μου. Ετσι σας μαθανε αυτο κανετε.. φατε το αμασητο το αγγουρι.. ψηφιστε δουλεψτε κ σκασμος!!! Με τοσα λεφτα για δακρυγονα κ αφθονο χρημα στα τσοντοκαναλα να σας ξεπλενουν που λεφτα για δωρεαν παιδεια μεθ κ νοσοκομεια που ειναι τα βασικα θεμελια μιας κοινωνιας... μπατσοι η ντροπη δεν ειναι δουλεια..βαλε φωτια σ οτι σε καιει σ οτι σου τρωει την ψυχη... καθηστε στον καναπε σας νοικοκυραιοι κ δες τε σκαι μεγκα σταρ αλφα οπεν. Τοσο αρρωστοι ψυχικα κ σωματικα σας εχουν κανει.., θελετε λοβοτομη για να ξυπνησετε..
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα