Κατεβασμα hairline και πυκνωση

aeratos28

Just aeratos
Το αποτέλεσμα είναι εξαιρετικό του αγνώστου αλλά το πρόβλημα που είχε απορώ πως δεν το βλέπεις ότι είναι τελείως διαφορετικό από το δικό σου..εσύ φίλε είσαι αραιός και μέσα στα υπάρχοντα μαλλιά..ο άγνωστος ήταν βούρτσα εκτός από εκεί που έκανε επέμβαση.παρατηρησε το λιγο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
To λεω επειδη το παιδι αυτο ειχε πριν τη μεταμοσχευση πολυ πιο πυκνο μαλλι απο το δικο μου κι ομως εχει δουλεια κ σε "ευθυγραμμιση hairline" και σε μια αρκετη περιοχη πιο πισω και μαλιστα κ μπροστα στο κεντρο οπου η πυκνοτητα του ηταν ηδη μεγαλη.. (!) Το αποτελεσμα ειναι εξαιρετικο

Όπως λέει ο αερατος...anyway θα πρέπει να στείλω φωτογραφίες καλύτερα.Αν θες στέλνω αυτές που έχεις εδώ άλλα μπορείς στείλε μου και άλλες όπως σου είπα.
Λίγο χρόνο μόνο θέλω γιατί έχω και άλλους στην σειρά.
 

Αthens2021

Active Member
Το αποτέλεσμα είναι εξαιρετικό του αγνώστου αλλά το πρόβλημα που είχε απορώ πως δεν το βλέπεις ότι είναι τελείως διαφορετικό από το δικό σου..εσύ φίλε είσαι αραιός και μέσα στα υπάρχοντα μαλλιά..ο άγνωστος ήταν βούρτσα εκτός από εκεί που έκανε επέμβαση.παρατηρησε το λιγο
Ναι σιγουρα! Εγω σχολιαζω το οτι εγινε δουλεια σ αυτο το κομματι με δεδομενα τα υπαρχοντα μαλλια που ηταν κ πιο πολλα (!) (Ασχετως το οτι εγω εχω προβλημα κ πιο μεσα ενω αυτος οχι κ την ποιοτητα της τριχας)
 

Αthens2021

Active Member
Όπως λέει ο αερατος...anyway θα πρέπει να στείλω φωτογραφίες καλύτερα.Αν θες στέλνω αυτές που έχεις εδώ άλλα μπορείς στείλε μου και άλλες όπως σου είπα.
Λίγο χρόνο μόνο θέλω γιατί έχω και άλλους στην σειρά.
Οκ θα προσπαθησω για πιο καθαρες !
 

piros75

Well-Known Member
Πάντως από τις φωτογραφίες που βλέπω εγώ, θεωρώ ότι μπορεί να μπει ενδιάμεσα και να πετύχει μια καλή πύκνωση.
 

aeratos28

Just aeratos
Αυτή δουλειά μπορεί να γίνει ΜΟΝΟ αν δεν υπάρχει πρόβλημα και στα πιο πίσω..αν ρίξεις 2000 εσύ μόνο στο κομματάκι αυτό..+ αυτά που έχεις βάλει παλιότερα θα μιλάνε για περίπου ,χονδρικά τις 4000 grafts μόνο σε αυτή τη ζώνη..αν προχωρήσει μέσα η αραίωση τι γίνεται φίλε ?
Ναι σιγουρα! Εγω σχολιαζω το οτι εγινε δουλεια σ αυτο το κομματι με δεδομενα τα υπαρχοντα μαλλια που ηταν κ πιο πολλα (!) (Ασχετως το οτι εγω εχω προβλημα κ πιο μεσα ενω αυτος οχι κ την ποιοτητα της τριχας)
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Έστειλα τις φωτογραφίες σου στην κλινική άλλα θα περιμένουμε απάντηση από τον γιατρό πρώτα γιατί είσαι ιδιαίτερη περίπτωση αν θα μπορέσουμε τελικά να προχωρήσουμε σε μεταμόσχευση.
Η hairline πάντως δεν θα κατεβεί και άλλο. Εκεί που είναι τώρα.
 

vlafo

Well-Known Member
Εδώ John γιατί να μην τον αναλάβει η κλινική?
Μπορεί να μην είναι άδεια η επιφάνεια προς μμ,αλλά αν δεις έχει πολύ μεγάλα διαστήματα και αποστάσεις, άρα μπορεί να δουλέψει άνετα ο γιατρός,επιπλέον είναι και μμ τα μπροστά άρα δε βλέπω το λόγο ιδιαίτερης δυσκολίας για έναν τόσο έμπειρο γιατρό.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Αthens2021

Active Member
Έστειλα τις φωτογραφίες σου στην κλινική άλλα θα περιμένουμε απάντηση από τον γιατρό πρώτα γιατί είσαι ιδιαίτερη περίπτωση αν θα μπορέσουμε τελικά να προχωρήσουμε σε μεταμόσχευση.
Η hairline πάντως δεν θα κατεβεί και άλλο. Εκεί που είναι τώρα.

Καλησπερα, ευχαριστω, αυτο για την hairline το εκρινε ο ιδιος ο γιατρος ;
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλησπερα, ευχαριστω, αυτο για την hairline το εκρινε ο ιδιος ο γιατρος ;

Όχι,αυτό για την Hairline το έκρινα εγώ.
Σε αυτήν την περιοχή ήδη ξόδεψες 2750 μοσχεύματα νομίζω θα είναι υπερβολικό να κατεβεί και αν το δεχτεί ο γιατρός.
Η φυσική σου Hairline από εκεί που είναι δεν ξεκινάει?
 

Αthens2021

Active Member
Όχι,αυτό για την Hairline το έκρινα εγώ.
Σε αυτήν την περιοχή ήδη ξόδεψες 2750 μοσχεύματα νομίζω θα είναι υπερβολικό να κατεβεί και αν το δεχτεί ο γιατρός.
Η φυσική σου Hairline από εκεί που είναι δεν ξεκινάει?
Μπροστα κεντρικα, ναι, απο εκει ξεκιναει. Οποτε εννοειται οτι δεν θελω ουτε εγω κατεβασμα. Στους κροταφους που εχει υποχωρησει, ισως η λεξη "κατεβασμα" να εδωσε λαθος σημασια. Μια διορθωση του σχηματος θα ηθελα..παλι με το να υπαρχει καμπυλη, οχι να ειναι στο ιδιο υψος με το κεντρικο σημειο . Η διορθωση του σχηματος ομως γινεται με grafts απο μπροστα ..
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εδώ John γιατί να μην τον αναλάβει η κλινική?
Μπορεί να μην είναι άδεια η επιφάνεια προς μμ,αλλά αν δεις έχει πολύ μεγάλα διαστήματα και αποστάσεις, άρα μπορεί να δουλέψει άνετα ο γιατρός,επιπλέον είναι και μμ τα μπροστά άρα δε βλέπω το λόγο ιδιαίτερης δυσκολίας για έναν τόσο έμπειρο γιατρό.

Η μεταμόσχευση θα είναι διορθωτική.
Νομίζω ότι θα χρειαστεί περίπου 1500 μοσχεύματα.
Η φωτογραφίες πάντα ίσως διαφέρουν από την πραγματικοτητα η προς το καλύτερο η προς το χειρότερο.
Εγω δεν μπορώ να μιλήσω με ασφάλεια στην συγκεκριμένη περίπτωση.
Αν ο γιατρός κρίνει ότι υπάρχει κάποιο ρίσκο λόγο Shockloss ίσως να μην προχωρήσει.
Από τότε που μπήκα στο φόρουμ για το όνομα τις κλινικής έχει αλλάξει λίγο την πολίτικη τις και γίναμε πιο αυστηροί στο να αναλαμβάνουμε τα πάντα ακόμη και ο πελάτης να το θέλει.
Η κλινική έχει δεχτεί και σκληρή κριτική και πρέπει να είμαστε προσεκτικοί στα περιστατικά που βάζουμε μέσα.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Η αλήθεια είναι πως διαβάζοντας τόσο καιρό


Η αλήθεια είναι πως διαβάζοντας τόσο καιρό σε αυτό συνεχώς καταλήγω. Αν θες να προσχωρήσεις σε MM καλυτερα να σαι άδειος μάλλον. Αλλιώς πας σε ρίσκο, ειδικά σε περιπτώσεις σα τη δική μου που η απο στόματος λήψη φιναστεριδης είναι off the table.. Το σκέφτομαι απ τα 25 και έφτασα 30 αλλά η αραίωση παραμένει περίπου η ίδια, μόνο μπροστά δλδ..

Δεν ισχύει ευτυχώς.
Μπορει να γίνει εξαιρετική δουλεια στο hairline σου χωρίς να γινει καμια σπατάλη μοσχευμάτων.
Αν δεις όλα τα hairline του ιατρού μας ειναι εντελώς διαφορετικα από αυτο το υπερβολικά καμπυλωτό που καταλήγει να δειχνει μυτερο.
Είμαστε στη διάθεση σου.
 

Αthens2021

Active Member
Μετα απο συστηματικη χρηση μινοξιδιλης κετοκοναζολης και μικρη δοση φιναστεριδης νομιζω οτι κερδιζω λιγο εδαφος αλλα πιστευω οτι με 2000 grafts μπορει να γινει κατι καλο
 

Συνημμένα

  • 20210303_153310.jpg
    20210303_153310.jpg
    315.5 KB · Προβολές: 76
  • 20210303_153233.jpg
    20210303_153233.jpg
    412.1 KB · Προβολές: 83
Τελευταία επεξεργασία:

Αthens2021

Active Member
Μετα απο συστηματικη χρηση μινοξιδιλης κετοκοναζολης και μικρη δοση φιναστεριδης νομιζω οτι κερδιζω λιγο εδαφος αλλα πιστευω οτι με 2000 grafts μπορει να γινει κατι καλο
 

Συνημμένα

  • 20210303_153310.jpg
    20210303_153310.jpg
    315.5 KB · Προβολές: 82
  • 20210303_153233.jpg
    20210303_153233.jpg
    412.1 KB · Προβολές: 77
Μπλουζα