NW stage III - MET 2550 FUs - F.U.E. - Άνδρας 41 ετών (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ 6 μηνου από τον ΙΔΙΟ τον ασθενή!)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Fiponazio

Active Member
Έχετε διαβάσει πως ειναι αποτέλεσμα 6μήνου? ΔΛΔ περίπου 60% ολοκληρωμένο...
Φυσικά και δεν είπα ότι είναι κακό είναι απλά μέτριο μπορείτε να ανεβάσετε ξανά καινούριες φωτογραφίες στους 9-12 μήνες αλλά δεν θα έχουν τρομακτική διαφορά εκτός αν παίρνει φάρμακα. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι ο άνθρωπος είναι σχεδόν φαλακρός στην ηλικία των 41+ ασφαλή ηλικία άρα θα μπορούσε να βάλει λίγα ακόμα και να είναι άψογος χωρίς να χρειάζεται να ξανά ασχοληθεί στο μέλλον και φυσικά να μην μπλέξει με φάρμακα που όσο αποτελεσματικά και να είναι, (που δεν είμαι καθόλου κατά) συνεχίζουν να είναι φάρμακα άρα καλύτερα να μην τα παίρνεις. Αν ήταν στην ηλικία των 20-30 θα έλεγα πολύ καλά πάει με ασφάλεια κλπ αλλά σε αυτή την περίπτωση όχι. Επίσης το ότι είναι ευχαριστημένος δεν είναι μέτρο σύγκρισης κάποιοι είναι ευχαριστημένοι με Hyundai άλλοι με Lamborghini. Γενικα το φόρουμ έχει υψηλά στάνταρ άρα δεν είναι κακό να δεχτείτε καμία φορά και μια όχι και τόσο καλή κριτική. Έχω δει και αλλά αποτελέσματα γενικα καλό είναι να κρίνονται με αυστηρά κριτήρια εδώ για μένα τουλάχιστον είχε περιθώρια βελτίωσης η προσέγγιση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Επειδή βλέπω μια σύγχυση. Εδώ έχουμε να κάνουμε με ένα διαφαινόμενο (σε κάποιο χρονικό διάστημα) NW5. Είναι προφανές ότι χρειάζεται γύρω στα 5-6000g για να καλύψει όλη αυτή την περιοχή ανάλογα φυσικά με τι θα του κρατήσει και η τοπική φίνα από τα μαμα που έχουν πάρει την κατιούσα. Το πόσα παίρνεις σε 1 FUE έχει να κάνει (άσχετα με επιθετική ή μη προσεγγίση) με το τι έχει να δώσει η δότρια και πόσο συντηρητικά θες να την πας. Η αποψή μου εδώ είναι ότι θα μπορούσε με ασφάλεια να πάρει 3000g (βλέπω εκτεταμένη χρήση δότριας άρα μιλάμε για 220+cm2, πυκνότητα δεν πρέπει να έχει υψηλή γιατί έχει υψηλό λόγο). Τα χρειαζόταν? Σίγουρα ναι. Θα πρέπει να μπει και για επόμενη? Πάλι σίγουρα ναι.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Ξεκίνησες τις αερολογιες πάλι..τι κάθεσαι και γράφεις και κουράζεσαι χωρίς να απαντάς κιόλας στην ουσία?θα ζητήσω συγγνώμη από ποιον??γιατί πας αλλού την κουβέντα?είπα εγώ ότι σύγκριναν γιατρό με ανειδίκευτο ?χαζομάρες λες απλά η αντιμετώπιση στα περιστατικά είναι ίδια στα μάτια μου θες δεν θες..και κάνε μας τη χάρη ρε που θα σου ζητάμε και συγγνώμη κιόλας.μαθε να απαντάς σε αυτό που σου λένε ακριβώς και μην πας την κουβέντα εκεί που σε συμφέρει για να βγεις από πάνω και να απαιτείς συγγνώμες κτλ..πασαλιματα βλέπω και απλωματα και από τους δύο .για μένα ίδιες δουλειές με ελαφρώς καλύτερες τις δικές σας ως προς τη φυτρωση και σχεδιασμό..αλλά η οι δουλειές μοιάζουν φουλ..όλα τα άλλα που λες πες τα σε εσένα για να νιώθεις καλύτερα.

Το ποιος λέει χαζομάρες, ενταξει, το αφηνω ειπαμε εισαι ειδικός εσυ.
Αερολογίες και χαζομαρες επειδη σου αναλύω και σου εξηγω πράγματα?
Δεν θυμάμαι να σου έχω μιλήσει έτσι.

Η διαγωγή αυτη στα νήματα της κλινικής δεν ειναι αποδεκτή.
Δεν ειναι ΓΗΠΕΔΟ.
Θα μου κάνει ΜΕΓΑΛΗ χαρη αν δεν ξαναγραψεις στα νηματα μας αν ειναι να ξαναπροσβάλεις την κλινική και τον Αναστασακη με χυδαίες συγκρισεις, προσβολές και χαρακτηρισμούς.
Και επειδή ΔΕΝ χρειαζομαστε και άλλον ένα που ΔΕΝ αλλάζει γνωμη και ειναι και περήφανος για αυτό, αλλος ενας λόγος.
Στο επόμενο σχόλιο report.
 

Xristos87

Well-Known Member
Για το μέλλον στα 70 του ναι... Τα διαβάζω όσα λέτε παιδιά εδώ το περιστατικό δεν είναι άξιο να το δείχνεις είναι φτωχό δεν καταλαβαίνω καν γιατί προσπαθείτε να το δικαιολογήσετε μερικοί. Ο Αναστασάκης έχει ωραία αποτελέσματα αυτό δεν είναι ένα από αυτά ακόμα και ο ασθενής να μην είχε την δυνατότητα έπρεπε 1) να μην το αναλάβει η 2) να μην το δείξει η 3) το ποιο σωστό για μένα να τον έκανε μια καλύτερη τιμή και να τον έβαζε αλλά 1000 γραφτς. Αν τον πειρε 2.30 ώρες να βγάλει τόσα ας καθόταν άλλη 1 ώρα να βγάλει λίγα ακόμα. Για μένα είναι λάθος και κανείς και κακό στο όνομα σου τέλος. Δεν είναι περιστατικό που πρέπει να πας επιφυλακτικά. Kostas97 που λες θεωρείς πρώτο φάουλ τον πελάτη αυτός δεν χάνει τίποτα πέραν τρίχες και χρημάτων που δεν νοιάζει κανέναν ενώ η κλινική-γιατρός χάνει πελάτες=χρήματα με ένα μέτριο αποτέλεσμα. Όχι DHI δεν συγκρίνεται με Αναστασάκη μην λέμε και χαζά εκεί είναι σαν ρουλέτα η φάση πολλές φορές.
δλδ ο Αναστασακης δεν προχωρησε σε περισσοτερα gts για να του κανει κι αλλη μμ σε καποια χρονια. δλδ παει για τα παραπανω χρηματα εφοσον θα κανει 2 μμ. αυτο ειναι το σκεπτικο σου;; φιλικα ρωταω. κ τελος, για τον αριθμο των gts συγκριτικα με την ηλικια π αναφερεσαι...πως ξερεις πως θα εξελιχθει η τριχοπτωση του; εχεις καποια δεδομενα;;.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Φυσικά και δεν είπα ότι είναι κακό είναι απλά μέτριο μπορείτε να ανεβάσετε ξανά καινούριες φωτογραφίες στους 9-12 μήνες αλλά δεν θα έχουν τρομακτική διαφορά εκτός αν παίρνει φάρμακα. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι ο άνθρωπος είναι σχεδόν φαλακρός στην ηλικία των 41+ ασφαλή ηλικία άρα θα μπορούσε να βάλει λίγα ακόμα και να είναι άψογος χωρίς να χρειάζεται να ξανά ασχοληθεί στο μέλλον και φυσικά να μην μπλέξει με φάρμακα που όσο αποτελεσματικά και να είναι, (που δεν είμαι καθόλου κατά) συνεχίζουν να είναι φάρμακα άρα καλύτερα να μην τα παίρνεις. Αν ήταν στην ηλικία των 20-30 θα έλεγα πολύ καλά πάει με ασφάλεια κλπ αλλά σε αυτή την περίπτωση όχι. Επίσης το ότι είναι ευχαριστημένος δεν είναι μέτρο σύγκρισης κάποιοι είναι ευχαριστημένοι με Hyundai άλλοι με Lamborghini. Γενικα το φόρουμ έχει υψηλά στάνταρ άρα δεν είναι κακό να δεχτείτε καμία φορά και μια όχι και τόσο καλή κριτική. Έχω δει και αλλά αποτελέσματα γενικα καλό είναι να κρίνονται με αυστηρά κριτήρια εδώ για μένα τουλάχιστον είχε περιθώρια βελτίωσης η προσέγγιση.

Το Hyundai και το Lamborghini το βλεπουμε διαφορετικά.

Το να ΙΚΑΝΟΠΟΙΕΙΣ το ασθενή με τα ΛΙΓΟΤΕΡΑ μοσχεύματα, ΑΥΤΟ ειναι η Lamborghini ...

Τωρα, για να ειμαστε και σοβαροι.
Η ...απαιτησεις του φορουμ ΔΕΝ ειναι υψηλές.
Δεν ειδα κανεναν να ζηταει πτυχια, συνεδρια, εξειδικευση και ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΑΞΙΑ.
Ειναι υψηλές στο ΜΑΤΙ.
Και στα ΝΟΥΜΕΡΑ μοσχευμάτων.
Θελουν να δουν ΠΟΛΛΑ ΓΚΟΛ.
ΑΛΛΑ το πιο ΒΑΣΙΚΟ που τα ξεχνάνε ΟΛΑ????????
ΤΑ ΛΕΦΤΑ!
Έχουν αποθεωσει κλινική που δεν έχουν δει ΕΝΑ (ΞΑΝΑΓΡΑΦΩ, ΕΝΑ!) περιστατικο, απλα και μόνο γιατι χρεωνει ΕΝΑ ΕΥΡΩ!!
Η υποκρισια σε όλο της το μεγαλείο! Υψηλες αποτησεις και ΚΟΥΡΑΦΕΞΑΛΑ
Έλα, μη κρυβομαστε πισω από το δακτυλο μας.


Οι συνετοι ιατροί βγάζουν όσα μοσχεύματα πρεπει.
Ο Αναστασακης αμειβεται με το μόσχευμα.
Και παρόλα αυτα κάνει ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ στα μοσχευματα του ασθενούς του. Και ειναι περήφανος για αυτό
Και για αυτό μου λεει να σας ποσταρω ΑΥΤΑ τα περιστατικά!
Ουτε τον φορτωνει με φαρμακα αν δεν θέλει ο ασθενής, ουτε τον τραβολογαει με 2-3 επεμβασεις για να γινει...μπετο και να ζητωκραυγαζει το φορουμ!
Αν σας αρεσει, καλώς.
ΑΥΤΟ θεωρει ΣΩΣΤΗ ΙΑΤΡΙΚΗ.
Το τι θεωρούν οι "γνωστες" στα φορουμ, ειναι δικό τους θέμα.
Δυστυχώς δεν θα τους δει ΠΟΤΕ σε κανενα συνεδριο να ανταλλαξουν απόψεις. Υποθετω ξερεις το γιατι

Αυτη την σύνεση και τον επαγγελματισμό καποιοι ............... το ονομαζουν "περιορισμένες ικανότητες". "μετρια αποτελεσματα" και άλλα φαιδρά.

Από την άλλη, ΟΛΩΣ ΤΥΧΑΙΩΣ, ΜΟΝΟ εγω σας ανεβαζω καθε βδομαδα περιστατικά, βιντεο, κτλ.
Εκτος αν ποσταρισματα με 4 φωτο από το 2013 που ειδα ειναι αυτο που σας ικανοποιεί.....
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
δλδ ο Αναστασακης δεν προχωρησε σε περισσοτερα gts για να του κανει κι αλλη μμ σε καποια χρονια. δλδ παει για τα παραπανω χρηματα εφοσον θα κανει 2 μμ. αυτο ειναι το σκεπτικο σου;; φιλικα ρωταω. κ τελος, για τον αριθμο των gts συγκριτικα με την ηλικια π αναφερεσαι...πως ξερεις πως θα εξελιχθει η τριχοπτωση του; εχεις καποια δεδομενα;;.

Ο Αναστασακης (πάντα σε συννενόηση με τον ασθενη και τις ρεαλιστικές επιθυμίες του) ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ τα περιστατικα σε ΕΝΑ χειρουργειο.
Το εχω γραψει 100 φορες.
Μόνο σε περιπτώσεις σταδιο 6-7 κανει πλανο για 2 sessions.

Σε ΣΠΑΝΙΕΣ περιπτωσει που κάποιος "ξετρελάθηκε" με την νεα εικόνα και θέλει και άλλα και συμφωνει και ο Αναστασακης, το κάνει.

Αν θέλετε τετοιο μπορω να σας ανεβασω ένα αυριο.
θέλω όμως καλύτερο κλιμα εδω μέσα όμως.
Βαρεθηκα να αντιμετωπίζω την τοξικότητα και τα ψυχολογικά καποιων.
 

aeratos28

Just aeratos
Κάλεσε και τις ειδικές δυνάμεις..πας συνεχώς αλλού την κουβέντα και βάζεις λόγια στο στόμα μου που δεν έχω πει..ξαναδες τι λέω μπας και καταλάβεις γιατί βλέπω πρόβλημα κατανόησης.ΟΙ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΕΙΣ ΜΟΙΑΖΟΥΝ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΗΣ Dhi..Άπλωμα κάνετε όπως και αυτοί..που μίλησα εγώ για σύγκριση ειδικευόμενου γιατρού με τον Αναστασάκη?επίσης καλώ εδώ την dhi να μας απαντήσει στα λεγόμενα του εκπροσώπου για αυτά που είπε..ισχύουν?δεν έχουν γιατρό?όλοι ειδικευόμενοι είναι?αυτός τα ανέφερε όλα αυτά..θα σου πω εγώ ποιος έχει ψυχολογικά και ποιος όχι.
 

Xristos87

Well-Known Member
Ο Αναστασακης (πάντα σε συννενόηση με τον ασθενη και τις ρεαλιστικές επιθυμίες του) ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ τα περιστατικα σε ΕΝΑ χειρουργειο.
Το εχω γραψει 100 φορες.
Μόνο σε περιπτώσεις σταδιο 6-7 κανει πλανο για 2 sessions.

Σε ΣΠΑΝΙΕΣ περιπτωσει που κάποιος "ξετρελάθηκε" με την νεα εικόνα και θέλει και άλλα και συμφωνει και ο Αναστασακης, το κάνει.

Αν θέλετε τετοιο μπορω να σας ανεβασω ένα αυριο.
θέλω όμως καλύτερο κλιμα εδω μέσα όμως.
Βαρεθηκα να αντιμετωπίζω την τοξικότητα και τα ψυχολογικά καποιων.
ρε τρελε εγω με το "μερος" σου ειμαι...ερωτηση εκανα στον αλλον να καταλαβω το σκεπτικο κ το δριμυ κατηγορω προς το περιστατικο.
 

Ronaldo

Well-Known Member
Φυσικά και δεν είπα ότι είναι κακό είναι απλά μέτριο μπορείτε να ανεβάσετε ξανά καινούριες φωτογραφίες στους 9-12 μήνες αλλά δεν θα έχουν τρομακτική διαφορά εκτός αν παίρνει φάρμακα. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι ο άνθρωπος είναι σχεδόν φαλακρός στην ηλικία των 41+ ασφαλή ηλικία άρα θα μπορούσε να βάλει λίγα ακόμα και να είναι άψογος χωρίς να χρειάζεται να ξανά ασχοληθεί στο μέλλον και φυσικά να μην μπλέξει με φάρμακα που όσο αποτελεσματικά και να είναι, (που δεν είμαι καθόλου κατά) συνεχίζουν να είναι φάρμακα άρα καλύτερα να μην τα παίρνεις. Αν ήταν στην ηλικία των 20-30 θα έλεγα πολύ καλά πάει με ασφάλεια κλπ αλλά σε αυτή την περίπτωση όχι. Επίσης το ότι είναι ευχαριστημένος δεν είναι μέτρο σύγκρισης κάποιοι είναι ευχαριστημένοι με Hyundai άλλοι με Lamborghini. Γενικα το φόρουμ έχει υψηλά στάνταρ άρα δεν είναι κακό να δεχτείτε καμία φορά και μια όχι και τόσο καλή κριτική. Έχω δει και αλλά αποτελέσματα γενικα καλό είναι να κρίνονται με αυστηρά κριτήρια εδώ για μένα τουλάχιστον είχε περιθώρια βελτίωσης η προσέγγιση.
Αυτή ακριβώς είναι η ουσία. Το αν είναι κάποιος ευχαριστημένος (που δεν έχει μέτρο σύγκρισης), δεν είναι επιχείρημα και όποιος το χρησιμοποιεί κοροϊδεύει τον εαυτό του καταβάθος. Εκτός και αν είναι στόχος τα μέτρια αποτελέσματα. Αν ήξερε τι μπορούσε να πάρει ως αποτέλεσμά ο συγκεκριμένος, σίγουρα δεν θα ήταν ευχαριστημένος με αυτό που πήρε. Είναι πράγματι λυπηρό να πρέπει να μπει πάλι σε αυτή την διαδικασία, επειδή δεν έγινε σωστό πλάνο απο την αρχή να του βάλουν όσα χρειάζεται.
 

Kostas97

Well-Known Member
Να σας πως εγω κατι απλο. Ο ενας δεν δεχεται το αποτελεσμα ως αραιο γιατι αυτο πεφτει ασχημα στο ματι καποιου που θα το διαβασει , αλλο αν κατι το βλεπεις και δεν μπορει αυτο να διαψευσθει
και οι υπολοιποι δεν μπορειτε να δεχθειται οτι ισως καποιοι ανθρωποι και με αυτα τα τριχοθυλακια,
ακολουθωντας ενα στανταρ κουρεμα με μαλλι προς τα πισω "οπως στην κοτσιδα" και κρατωντας μοσχευματα για το μελλον, ειναι ικανοποιημενοι.
Εαν αυτη η νοοτροπια αντιμετωπισης δεν μας αρεσει. Επιλεγουμε κατι αλλο που μας ικανοποιει.

Ολες οι αισθητικες επεμβασεις εχουν μεσα την εννοια της αισθητικης. Αυτο για τον καθενα ειναι διαφορετικο...αλλα αφου σε μενα θα την κανω... προφανως θελω να εχω λογο στο αποτελεσμα.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
ρε τρελε εγω με το "μερος" σου ειμαι...ερωτηση εκανα στον αλλον να καταλαβω το σκεπτικο κ το δριμυ κατηγορω προς το περιστατικο.


Ναι οκ, αυτο περι τοξικοτητας δεν πηγαινε σε σενα βρε! :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giamakr1

Active Member
Το Hyundai και το Lamborghini το βλεπουμε διαφορετικά.

Το να ΙΚΑΝΟΠΟΙΕΙΣ το ασθενή με τα ΛΙΓΟΤΕΡΑ μοσχεύματα, ΑΥΤΟ ειναι η Lamborghini ...

Τωρα, για να ειμαστε και σοβαροι.
Η ...απαιτησεις του φορουμ ΔΕΝ ειναι υψηλές.
Δεν ειδα κανεναν να ζηταει πτυχια, συνεδρια, εξειδικευση και ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΑΞΙΑ.
Ειναι υψηλές στο ΜΑΤΙ.
Και στα ΝΟΥΜΕΡΑ μοσχευμάτων.
Θελουν να δουν ΠΟΛΛΑ ΓΚΟΛ.
ΑΛΛΑ το πιο ΒΑΣΙΚΟ που τα ξεχνάνε ΟΛΑ????????
ΤΑ ΛΕΦΤΑ!
Έχουν αποθεωσει κλινική που δεν έχουν δει ΕΝΑ (ΞΑΝΑΓΡΑΦΩ, ΕΝΑ!) περιστατικο, απλα και μόνο γιατι χρεωνει ΕΝΑ ΕΥΡΩ!!
Η υποκρισια σε όλο της το μεγαλείο! Υψηλες αποτησεις και ΚΟΥΡΑΦΕΞΑΛΑ
Έλα, μη κρυβομαστε πισω από το δακτυλο μας.


Οι συνετοι ιατροί βγάζουν όσα μοσχεύματα πρεπει.
Ο Αναστασακης αμειβεται με το μόσχευμα.
Και παρόλα αυτα κάνει ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ στα μοσχευματα του ασθενούς του. Και ειναι περήφανος για αυτό
Και για αυτό μου λεει να σας ποσταρω ΑΥΤΑ τα περιστατικά!
Ουτε τον φορτωνει με φαρμακα αν δεν θέλει ο ασθενής, ουτε τον τραβολογαει με 2-3 επεμβασεις για να γινει...μπετο και να ζητωκραυγαζει το φορουμ!
Αν σας αρεσει, καλώς.
ΑΥΤΟ θεωρει ΣΩΣΤΗ ΙΑΤΡΙΚΗ.
Το τι θεωρούν οι "γνωστες" στα φορουμ, ειναι δικό τους θέμα.
Δυστυχώς δεν θα τους δει ΠΟΤΕ σε κανενα συνεδριο να ανταλλαξουν απόψεις. Υποθετω ξερεις το γιατι

Αυτη την σύνεση και τον επαγγελματισμό καποιοι ............... το ονομαζουν "περιορισμένες ικανότητες". "μετρια αποτελεσματα" και άλλα φαιδρά.

Από την άλλη, ΟΛΩΣ ΤΥΧΑΙΩΣ, ΜΟΝΟ εγω σας ανεβαζω καθε βδομαδα περιστατικά, βιντεο, κτλ.
Εκτος αν ποσταρισματα με 4 φωτο από το 2013 που ειδα ειναι αυτο που σας ικανοποιεί.....
Εκπροσωπε εχεις ερθει στο forum για να προσβαλλεις τα μελη του; Ειμαι μελος πανω απο 10 χρονια και δεν εχω ποτε μου δει τετοια υπεροψια και αγενεια απο κανενα μελος.
Θα προσπαθησω να σου απαντησω.
Αυτο που υποτιμας ως "μπετο" ειναι αυτο που θελει ο πελατης και αυτο που ,ειτε σου αρεσει ειτε οχι , ειναι το ζητουμενο σε μια μεταμοσχευση σε οτι αφορα τον πελατη. Να πλησιασει οσο πιο πολυ γινεται το φυσικο μαλλι προ ΑΓΑ το οποιο ΔΕΝ ειναι αραιο.
Σε προκαλω να κανεις μια δημοσκοπηση και να ρωτησεις: θελετε hairline μπετο ή σαν αυτη που εχεις ποσταρει; Το σημαντικο σε μια τετοιου ειδους επεμβαση, η οποια ειναι σαφως αισθητικης φυσεως ειναι το αισθητικο αποτελεσμα και στα μαλλια το πυκνο ειναι το ζητουμενο, οσο πιο πυκνο γινεται..
Για να σε προλαβω, φυσικα και παιζει ρολο η διαχειριση της δοτριας,αλλα εσυ προσπαθεις να μας πεισεις οτι αυτα τα δυο ειναι ασυμβατα. Δλδ πυκνο αποτελεσμα και σωστη διαχειριση δοτριας.Φυσικα και δεν ειναι ασυμβατα, εχουμε δει απειρες περιπτωσεις και εδω και σε ξενα forum.
Εγω αγαπητε εκπροσωπε ειμαι πολιτικος μηχανικος του Ε.Μ.Π με master. Ο δυνητικος πελατης μου θα κοιταξει την ποιοτητα της δουλειας μου, ΔΕΝ τον νοιαζει το πτυχιο μου. Εαν καποιος συναδελφος απο "υποδεεστερο" στην καταταξη πολυτεχνειο κανει καλυτερη δουλεια απο εμενα, φυσικα θα προτιμηθει απο τον πελατη και ορθως. Δεν κανουμε ακαδημαικη καριερα εδω για να συγκρινουμε πτυχια...
Τελος , δεν εχω καταλαβει ποιος ειναι ο ρολος σου ακριβως. Να μας μαλωνεις και να μας προσβαλλεις οταν εκφραζουμε αρνητικη γνωμη για καποια δουλεια της κλινικης σου; Ή νομιζεις οτι ειστε υπερανω κριτικης;
Οταν εισαι στην αγορα η κριτικη ειναι το μονο που μπορει να σε βελτιωσει..
Θα σου προτεινα να μαθεις να την ακους και να την σεβεσαι.
Με αναγκασες να σχολιασω, παροτι ειλικρινα θεωρω τον Αναστασακη πολυ καλο γιατρο και ικανο για εξαιρετικα αποτελεσματα.
Το υφος σου, λυπαμαι που το λεω, τον δυσφημιζει,
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Αυτή ακριβώς είναι η ουσία. Το αν είναι κάποιος ευχαριστημένος (που δεν έχει μέτρο σύγκρισης), δεν είναι επιχείρημα και όποιος το χρησιμοποιεί κοροϊδεύει τον εαυτό του καταβάθος. Εκτός και αν είναι στόχος τα μέτρια αποτελέσματα. Αν ήξερε τι μπορούσε να πάρει ως αποτέλεσμά ο συγκεκριμένος, σίγουρα δεν θα ήταν ευχαριστημένος με αυτό που πήρε. Είναι πράγματι λυπηρό να πρέπει να μπει πάλι σε αυτή την διαδικασία, επειδή δεν έγινε σωστό πλάνο απο την αρχή να του βάλουν όσα χρειάζεται.

Ρε συ, τωρα σοβαρα τα γραφεις αυτα?
Ξερεις εσυ πιο ειναι το σωστό πλανο και δεν ξερει ο Αναστασακης?
Ξερεις εσυ τι ΘΕΛΕΙ ο ασθενης και δεν ΞΕΡΕΙ ΑΥΤΟΣ?

Επειδη κάποιοι ειναι κολλημενοι με μερικα θέματα, έχουν την εντυπωση πως όσοι δεν πήραν ΑΥΤΑ τα θεματα θα ειναι δυσαρεστημένοι?
'Η οτι δεν τα ξερουν και για αυτο τους ...κοροιδεψαμε?

Ναι , ΜΟΝΟ εσυ έχει youtube,
Μονο εσυ ξερεις τον Couto και τον Lorenzo
Δεν ντρεπεσαι πριν αφήσεις τετοια υπονούμενα?
Εισαι ΜΟΝΟ εσυ ο έξυπνος και ο γνωστης και οι άλλοι ολοι κοροιδα???

Ξρεις πια ειναι η αλήθεια?
Οι 9 στους 10 ΘΕΛΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΜΟΣΧΕΥΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ!!!!!!!


Αραξτε λιγακι καποιοι που νομιζετε οτι έχετε λυσει την εξισωση της μεταμόσχευσης και έχετε δει το φως το αληθινο επειση ξεροσταλιαζετε πανω στο youtube.

Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤA της πρακτικης μεταμοσχευσης Μαλλιων και την ΦΑΝΤΑΣΙΩΣΗ ΣΑΣ ειναι το ένα άκρο με το άλλο.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Εκπροσωπε εχεις ερθει στο forum για να προσβαλλεις τα μελη του; Ειμαι μελος πανω απο 10 χρονια και δεν εχω ποτε μου δει τετοια υπεροψια και αγενεια απο κανενα μελος.
Θα προσπαθησω να σου απαντησω.
Αυτο που υποτιμας ως "μπετο" ειναι αυτο που θελει ο πελατης και αυτο που ,ειτε σου αρεσει ειτε οχι , ειναι το ζητουμενο σε μια μεταμοσχευση σε οτι αφορα τον πελατη. Να πλησιασει οσο πιο πολυ γινεται το φυσικο μαλλι προ ΑΓΑ το οποιο ΔΕΝ ειναι αραιο.
Σε προκαλω να κανεις μια δημοσκοπηση και να ρωτησεις: θελετε hairline μπετο ή σαν αυτη που εχεις ποσταρει; Το σημαντικο σε μια τετοιου ειδους επεμβαση, η οποια ειναι σαφως αισθητικης φυσεως ειναι το αισθητικο αποτελεσμα και στα μαλλια το πυκνο ειναι το ζητουμενο, οσο πιο πυκνο γινεται..
Για να σε προλαβω, φυσικα και παιζει ρολο η διαχειριση της δοτριας,αλλα εσυ προσπαθεις να μας πεισεις οτι αυτα τα δυο ειναι ασυμβατα. Δλδ πυκνο αποτελεσμα και σωστη διαχειριση δοτριας.Φυσικα και δεν ειναι ασυμβατα, εχουμε δει απειρες περιπτωσεις και εδω και σε ξενα forum.
Εγω αγαπητε εκπροσωπε ειμαι πολιτικος μηχανικος του Ε.Μ.Π με master. Ο δυνητικος πελατης μου θα κοιταξει την ποιοτητα της δουλειας μου, ΔΕΝ τον νοιαζει το πτυχιο μου. Εαν καποιος συναδελφος απο "υποδεεστερο" στην καταταξη πολυτεχνειο κανει καλυτερη δουλεια απο εμενα, φυσικα θα προτιμηθει απο τον πελατη και ορθως. Δεν κανουμε ακαδημαικη καριερα εδω για να συγκρινουμε πτυχια...
Τελος , δεν εχω καταλαβει ποιος ειναι ο ρολος σου ακριβως. Να μας μαλωνεις και να μας προσβαλλεις οταν εκφραζουμε αρνητικη γνωμη για καποια δουλεια της κλινικης σου; Ή νομιζεις οτι ειστε υπερανω κριτικης;
Οταν εισαι στην αγορα η κριτικη ειναι το μονο που μπορει να σε βελτιωσει..
Θα σου προτεινα να μαθεις να την ακους και να την σεβεσαι.
Με αναγκασες να σχολιασω, παροτι ειλικρινα θεωρω τον Αναστασακη πολυ καλο γιατρο και ικανο για εξαιρετικα αποτελεσματα.
Το υφος σου, λυπαμαι που το λεω, τον δυσφημιζει,

Δημοσκοπηση στο φορουμ?
Σοβαρα τωρα?
Θεωρεις ότι τα 10 ΔΕΚΑ άτομα που κραζουν εδω μέσα επειση δηθεν έχουν κριτηριο τον Couto, ειναι η εικονα της κοινωνιας στο θεμα Αποκατασταση Τριχωτού?
Ενα θα σου πω για να το καταλαβεις ΑΜΕΣΩΣ
Αν αποτελουσε το φορουμ δειγμα, οχι 50 χρόνια η μια και 40 η άλλη, ούτε 1 σεζον δεν θα ειχαν συμπληρωσει καποιες "κλινικές" που έχουν καταστρεψει το χώρο και χιλιαδες κοσμάκη,

Το ΜΟΝΟ που θα βελτιώσει ένα ιατρό, φιλε, ειναι η γνωση.
Τετοια εδω μέσα μπορει να υπάρχει για τους ΜΗ-ιατρούς
Οι Ιατροί, την βρισκουν αλλού.
Όπως και εσυ
δλδ, που απορω με αυτα που γραφεις επιστημονας ανθρωπος!

Θα μάθεις ΕΣΥ να ΧΤΙΖΕΙΣ, τι σιδερα, τι μπετο και τι στατικα θα κανεις από τον καθενα που θα σχολιαζει τα κτηρια σου σε φορουμ?
ΧΩΡΙΣ να ειναι πελατης σου
ΧΩΡΙΣ να προκειται να γινει πελάτης σου (και οχι γιατι δεν εισαι καλος, ξερεις γιατι..)
ΧΩΡΙΣ να ειναι συναδελφος
Απλα επειδη έχει δει πολλους τελειωμενους ...ουρανοξυστες στην Βαρκελώνη? (άλλα budget, αλλη νομοθεσια :))
και σου λεει πως το γαματο 5οροφο που σου ζητησε ο πελατης σου ειναι "μαπα" και επρεπε να ειναι 12όροφο?
και γιατι δεν κανεις 12 οροφα, και πως το κανεις για να κανει πανωσηκωματα και τα παιρνεις????
Σοβαρα τωρα, κανε το λιγο δικο σου!
και απαντησε μου αν θες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Hairsick

Active Member
Για άλλη μια φορά, βρισκόμαστε μπροστά στην ίδια προκλητική, εμπρηστική και απαξιωτική συμπεριφορά προς τα μέλη του φόρουμ, από τον εκπρόσωπο της «καρδιάς» μας...
 

Fiponazio

Active Member
Το Hyundai και το Lamborghini το βλεπουμε διαφορετικά.

Το να ΙΚΑΝΟΠΟΙΕΙΣ το ασθενή με τα ΛΙΓΟΤΕΡΑ μοσχεύματα, ΑΥΤΟ ειναι η Lamborghini ...

Τωρα, για να ειμαστε και σοβαροι.
Η ...απαιτησεις του φορουμ ΔΕΝ ειναι υψηλές.
Δεν ειδα κανεναν να ζηταει πτυχια, συνεδρια, εξειδικευση και ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΑΞΙΑ.
Ειναι υψηλές στο ΜΑΤΙ.
Και στα ΝΟΥΜΕΡΑ μοσχευμάτων.
Θελουν να δουν ΠΟΛΛΑ ΓΚΟΛ.
ΑΛΛΑ το πιο ΒΑΣΙΚΟ που τα ξεχνάνε ΟΛΑ????????
ΤΑ ΛΕΦΤΑ!
Έχουν αποθεωσει κλινική που δεν έχουν δει ΕΝΑ (ΞΑΝΑΓΡΑΦΩ, ΕΝΑ!) περιστατικο, απλα και μόνο γιατι χρεωνει ΕΝΑ ΕΥΡΩ!!
Η υποκρισια σε όλο της το μεγαλείο! Υψηλες αποτησεις και ΚΟΥΡΑΦΕΞΑΛΑ
Έλα, μη κρυβομαστε πισω από το δακτυλο μας.


Οι συνετοι ιατροί βγάζουν όσα μοσχεύματα πρεπει.
Ο Αναστασακης αμειβεται με το μόσχευμα.
Και παρόλα αυτα κάνει ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ στα μοσχευματα του ασθενούς του. Και ειναι περήφανος για αυτό
Και για αυτό μου λεει να σας ποσταρω ΑΥΤΑ τα περιστατικά!
Ουτε τον φορτωνει με φαρμακα αν δεν θέλει ο ασθενής, ουτε τον τραβολογαει με 2-3 επεμβασεις για να γινει...μπετο και να ζητωκραυγαζει το φορουμ!
Αν σας αρεσει, καλώς.
ΑΥΤΟ θεωρει ΣΩΣΤΗ ΙΑΤΡΙΚΗ.
Το τι θεωρούν οι "γνωστες" στα φορουμ, ειναι δικό τους θέμα.
Δυστυχώς δεν θα τους δει ΠΟΤΕ σε κανενα συνεδριο να ανταλλαξουν απόψεις. Υποθετω ξερεις το γιατι

Αυτη την σύνεση και τον επαγγελματισμό καποιοι ............... το ονομαζουν "περιορισμένες ικανότητες". "μετρια αποτελεσματα" και άλλα φαιδρά.

Από την άλλη, ΟΛΩΣ ΤΥΧΑΙΩΣ, ΜΟΝΟ εγω σας ανεβαζω καθε βδομαδα περιστατικά, βιντεο, κτλ.
Εκτος αν ποσταρισματα με 4 φωτο από το 2013 που ειδα ειναι αυτο που σας ικανοποιεί.....
Η επιστημονική αξία πολλές φορές και ιδίως στην ιατρική δεν είναι πάντα και το καλύτερο κριτήριο, μπορώ να σου αναφέρω γνωστό γιατρό-βουλευτή και πρόεδρο δημόσιου νοσοκομείου που έσφαζε κόσμο. Και δεν καταλαβαίνω τι εννοείς είναι υψηλές στο μάτι μιλάμε για μμ προφανώς και η εικόνα είναι το παν. Επίσης από την εμπειρία μου στον τομέα μου (είμαι μηχανικός) μπορώ να σου πω ότι έχω απόρριψη μηχανικό συνεργάτη από Πολυτεχνείο με μεταπτυχιακά για να συνεργαστώ τελικά με μηχανικό από ΤΕΙ που το παιδί ήταν και 10 φορές καλύτερο στην δουλειά του. Όποτε τα συνέδρια και τα βραβεία είναι χαζό κριτήριο για τους αμαθείς. Θα εχεισ ακούσει και εσυ για την γνωστή κλινική που έχει κερδίσει 500 βραβεία για κάποια στιγμή ήταν και η καλύτερη κλινική στον κόσμο αν θυμάμαι καλά κάτι τέτοιο. Δεν το λέω για να προσβάλω τον γιατρό φυσικά την δουλειά του κάνει εγώ απλά κρίνω το αποτέλεσμα σαν εικόνα στους 6 μήνες όπως ανέβηκε πάνω. Όπως και να έχει πρέπει να σε χαροποιεί και εσένα δεν γνωρίζω αν είσαι ο ίδιος ο Αναστασάκης η συνεργάτης η η γυναίκα του αλλά μόνο που υπάρχει τόσο συζητήσει στα περιστατικά του μόνο καλό του κάνει είναι δωρεάν διαφήμιση και ας υπάρχουν και αρνητικά σχόλια πολλές φορές. Επίσης αν δεν έχεις καταλάβει και εσυ και ο γιατρός ότι όντος υπάρχει μια περισσότερη αυστηρότητα στα σχόλια των περιστατικών σας η οποία οφείλεται στην υψηλή τιμολόγηση σας και στην επιθετική διαφήμιση που κάνετε. Μην περιμένετε καλα λόγια με μέτρια αποτέλεσματα λοιπόν. Δεν λέω τίποτα με κακιά ούτε με κέρδος απλά αν θέλετε μπορείτε να ακούτε και τον κόσμο καμία φορά βοηθάει.
 

aeratos28

Just aeratos
Ποιοι 10 ΔΕΚΑ άτομα κράζουν ρε εκπρόσωπε?έχει πολύ λαό από πίσω..όσοι έχουν μπει εδώ μέσα έχουν σώσει το κεφάλι τους ,οι έξω που αναφέρεσε εσύ είναι αυτοί που τους συντηρούν και αναφέρεσε συνέχεια σε αυτούς.ανιδεοι άνθρωποι και για αυτό με μέτρια αποτελέσματα από απλωματα και πασαληματα νιώθουν υπέροχα.αν ήξεραν και έβλεπαν τι θα μπορούσαν να πάρουν θα είχαν άλλη γνώμη ..επίσης σε ποιες κλινικές αναφέρεσε γιατί εμείς εδώ είμαστε φόρουμ και μιλάμε με ονόματα κλινικών..δεν κολλάμε κάπου..έχουν φάει εκατοντάδες γιατροί..για πες
 

Ronaldo

Well-Known Member
Ρε συ, τωρα σοβαρα τα γραφεις αυτα?
Ξερεις εσυ πιο ειναι το σωστό πλανο και δεν ξερει ο Αναστασακης?
Ξερεις εσυ τι ΘΕΛΕΙ ο ασθενης και δεν ΞΕΡΕΙ ΑΥΤΟΣ?

Επειδη κάποιοι ειναι κολλημενοι με μερικα θέματα, έχουν την εντυπωση πως όσοι δεν πήραν ΑΥΤΑ τα θεματα θα ειναι δυσαρεστημένοι?
'Η οτι δεν τα ξερουν και για αυτο τους ...κοροιδεψαμε?

Ναι , ΜΟΝΟ εσυ έχει youtube,
Μονο εσυ ξερεις τον Couto και τον Lorenzo
Δεν ντρεπεσαι πριν αφήσεις τετοια υπονούμενα?
Εισαι ΜΟΝΟ εσυ ο έξυπνος και ο γνωστης και οι άλλοι ολοι κοροιδα???

Ξρεις πια ειναι η αλήθεια?
Οι 9 στους 10 ΘΕΛΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΜΟΣΧΕΥΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ!!!!!!!


Αραξτε λιγακι καποιοι που νομιζετε οτι έχετε λυσει την εξισωση της μεταμόσχευσης και έχετε δει το φως το αληθινο επειση ξεροσταλιαζετε πανω στο youtube.

Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤA της πρακτικης μεταμοσχευσης Μαλλιων και την ΦΑΝΤΑΣΙΩΣΗ ΣΑΣ ειναι το ένα άκρο με το άλλο.
Προφανώς και δεν είναι το σωστό πλάνο αυτό, αλλά αυτό το πλανο εξυπηρετεί ττην συντηρητική πολιτική της κλινικής σας και προσπαθείτε να την περάστε ως την σωστή, ενώ δεν είναι σε πολλές περιπτώσεις. Όλοι θα ήθελαν το καλύτερο δυνατό και πυκνό αποτέλεσμα, αλλά πολλές φορές λόγω έλλειψης γνώσεων πάνω στο θέμα των μεταμοσχεύσεων συμβιβάζονται με ένα μέτριο αποτέλεσμα, γιατί νομίζουν ότι μέχρι εκεί μπορούν να πάρουν. Εν ετει 2021 όμως δεν δικαιολογείται η μετριότητα σε τίποτα. Καλό είναι να εξελίσσεσαι και να μη μένεις στάσιμος.
 

vlafo

Well-Known Member
Εκπρόσωπε
Οι απαιτήσεις του φόρουμ είναι υψηλότατες και κοιτάμε να ξεστραβώσουμε τον κόσμο για να έχει υψηλές απαιτήσεις και να παίρνει το καλύτερο δυνατό.
Αυτό που δε μπορείς να δώσεις εσύ, και σε ενοχλεί που στο λέμε προσπαθώντας με επίθεση να βγεις και απο πάνω.
Τι μας αραδιάζεις συνεχώς τα πτυχία σας και οι τίτλοι σας και ότι άλλο θέλετε.
Σε τίποτα τσοπάνηδες μιλάτε η είστε οι καλύτεροι?
Ποιός σας είπε ότι αυτός που έχει τη θεωρητική κατάρτιση είναι και κορυφή στην πράξη?
Μην με τρελλαίνεις τώρα και πάρω μπρος.

Που έχετε αναρτήσει περιστατικά με 50g που έχει ζητήσει o tol επανειλημμένες φορες?
Που έχετε κάνει ένα σωστό πλάνο που ο πελάτης χρειάζεται τα διπλά μοσχεύματα και του βάζετε τα μισά?
Και μου το πλασάρεις σαν εξοικονόμηση μοσχευμάτων και την πυκνότητα την κατακρίνεις.και την καυτηριάζεις?

Που διαφέρεις από τη dhi σε αποτελέσματα το ξαναλέω σε ΑΠΟΤΕΛΈΣΜΑΤΑ ΑΥΤΟ ΜΕΤΡΑΕΙ ΟΧΙ ΤΑ ΠΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑ.
ΣΥΝΕΛΘΕΤΕ.
Δεν μπορείτε να τα δώσετε,καθίστε στη γωνία σας και θα ακούτε κριτική σας αρέσει δε σας αρέσει.
Και μιλάτε για γιατρό που έχει 1 ευρώ το μόσχευμα και επειδή δεν έχετε εσείς δει ένα αποτέλεσμα του σημαίνει ότι είστε καλύτερος?
Η επειδή δεν είναι fellows στο Ishrs σας κάνει καλύτερους?

Καλύτερα να μην δείτε αποτελέσματα αυτού του γιατρού γιατί θα κλαίτε.

Η τακτική σας που ακολουθείτε σαν κλινική το έχουμε ξαναπεί,δικαίωμα σας,σεβαστό,δικό σας το μαγαζί,αλλά είναι λάθος δεν είναι ορθή,αυτή είναι η μία και μόνη αλήθεια.
Και αυτοί οι 10 που είμαστε προφανώς και είμαστε μειοψηφία όπως σε όλα τα θέματα ,γιατί αυτοί που γνωρίζουνε και είναι διαβασμένοι και δεν είναι πρόβατα,είναι πάντα λίγοι.
 

midnight express

Well-Known Member
Εγω δεν ειχα ποτε μαλλι μπετο και παντα απο μικρο παιδι ητανε μετριας πυκνοτητας.Ετσι θα ηθελα να ειναι παντα το μαλλι μου.Θα πω και κατι εντελως υποκειμενικο.Δεν μου αρεσει η αφανα η το μπετο οπως το εννοουνε καποιοι.Οταν πηγα να κανω μμ ειπα στον γιατρο να μην δωσει βαρυτητα στην πυκνωτητα.Με ενδιεφερε ομως να εχουν τη φυσικη φορα οπως ητανε οταν ειχα σε εκεινα τα σημεια μαλλια.Με ενδιεφερε να τα τοποθετησει με μια αποσταση ωστε να εχουν ασφαλεια τα μοσχευματα.Εαν ο γιατρος μου εκανε πυκνοτητες 45 και 50 προσωπικα θα ημουν δυσαρεστημενος που δεν με ακουσε και θα υπηρξε και συνεχεια στο θεμα.Τι θελω να πω:Προσωπικα για μενα το τελειο δεν ειναι το πυκνο.Ισως και αυτος ο ανθρωπος να μιλησε με τον γιατρο και να σκεφτεται σαν εμενα που δεν θελει μπετο και ειναι ευχαριστημενος με αυτο το αποτελεσμα.Απλωσε τα μοσχευματα λετε.Εαν αυτο ηθελε που ειναι το προβλημα?Παλι υποκειμενικα και εντελως προσωπικα αυτο το περιστατικο για το προβλημα που υπηρχε,τον αριθμο μοσχευματων που τοποθετηθηκαν,τα σημεια τοποθετησης και η συνολικη εικονα μεχρι σημερα,το κρινω ως πετυχημενο.Εντελως καλοπροαιρετα και φιλικα,οι επιθυμιες και οι προσδοκιες που εχει καθε ανθρωπος για τα μαλλια του ειναι διαφορετικες και το ωραιο και ομορφο εξαρταται απο τα ματια που το κοιταζουν.
Κατα τα αλλα βλεπω μονιμα ενα ασχημο κλιμα σε πολλα περιστατικα της συγκεκριμενης κλινικης χωρις ουσιαστικο λογο.Οχι δεν εκανα εκει μμ,ουτε παιρνω το μερος καποιου,αλλα δεν εχω δει και κατι κακο απο τα περιστατικα που μας ανεβαζουν.Δεν στεκομαι ουτε στην συμπεριφορα του εκπροσωπου ουτε αν η κλινικη γι αυτα που δινει ειναι ακριβη η φθηνη.Βλεπω το αποτελεσμα και μονο αυτο.Μια διαπιστωση κανω οτι οσα περιστατικα ποσταρε,δεν ειναι ασχημα βρε παιδια.Εγω τα βρισκω ενδιαφεροντα.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα