ΦΙΝΑ ..ΔΟΚΙΜΗ ΜΕ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΔΟΣΗ.

tol

Well-Known Member
έχεις πλήρως θολώσει το μυαλό σου και δεν ξέρω αν φτανε τα χάπια η όχι είναι
Τι να σου πω τωρα; Δεν ντρεπεσαι;

Λυπαμαι ειλικρινα για το ηθος σου.

Σε ειχα σε υποληψη, αλλά βλεπω οτι δεν εχεις κανενα ηθικο φραγμο. Αφηνεις υπονοουμενα για τη διανοητικη και ψυχικη υγεια καποιου!!!

Εισαι αξιολυπητος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

felaini

Active Member
Ο πολιστας ειναι αυτος ο γιωργος3 η ο κομμωτης; Σε παρακαλανε να μην Γραφεις Κομοδινο εισαι; Βρε καραφλα γιωργο3 που δε κοιμασαι τα βραδια τον τολ βρηκες να κραξεις;
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Reactions: tol

Kostas97

Well-Known Member
Τάσο ξεκίνησες ένα ωραίο νημα. Μακάρι στο μέλλον ανεβαζοντας και φωτογραφίες να αποτελέσει ένα δείγμα του τι κάνει η Φινα και πως βοηθάει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ.

Έτσι νέα μέλη θα καταφέρουν να παίρνουν σωστές πληροφορίες και θα βρίσκουν πραγματικές λύσεις.

Σε κάποιους προφανώς αυτό δεν αρέσει για αυτό δημιουργούν και τον πανικό από κάτω. Σου λέει είτε θα ξενερώσει αυτος που το ξεκίνησε είτε κάποιος θα μπαίνει και δε θα βγάζει ποτε άκρη μεσα σε ένα χαος με μέλη που θα γράφουν το μακρύ και το κοντό τους.

Τάσο εαν το νημα σου αφορούσε φο-τι και μασάζ κεφαλής ολοι θα σε χειροκροτουσαν και θα σου ελεγαν τι καλη επιλογη έκανες. Δεν θα ζητούσαν φωτο βέβαια

Συνέχισε αυτό που κάνεις, βαλε φωτός οποτε μπορέσεις και πες τις εμπειρίες σου. Έτσι θα προσφέρεις πραγματική βοήθεια.
Αναμένουμε νεότερα
 

vag25

Well-Known Member
Αφου ο Τασος ειπε οτι θα βαλει καποια στιγμη φωτο ετσι και αλλιως.

απο κει και περα αυτες εχουν ενδιαφερον για να δουμε κατα ποσο τον επιασε η φινα, οχι ΑΝ τον επιασε.

Το οτι θα τον πιασει ειναι μαλλον δεδομενο. Οπως πχ αν παρεις ενα ζαναξ λιγο πριν πεσεις θα χαλαρωσεις τοσο που θα κοιμηθεις βαθια. Φαρμακα ειναι για συγκεκριμενο σκοπο(εχουν μελετηθει και εχουν βγει γιατι ακριβως δουλευουν), δεν χρειαζεται να τεσταριστουν απο εμας παλι.

Εγω δεν ξερω αν θα παρω ποτε φινα, αλλα ξερω απο τωρα οτι αν παρω θα ζητησω απο cvial να κλεισει τον λογαριασμο μου :p οχι τοσο για τα σχολια, αλλα γιατι αν με κρατησει εκει που ειμαι θα ειμαι απολυτα ικανοποιημενος για παντα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

tasos33

Well-Known Member
Αφου ο Τασος ειπε οτι θα βαλει καποια στιγμη φωτο ετσι και αλλιως.

απο κει και περα αυτες εχουν ενδιαφερον για να δουμε κατα ποσο τον επιασε η φινα, οχι ΑΝ τον επιασε.

Το οτι θα τον πιασει ειναι μαλλον δεδομενο. Οπως πχ αν παρεις ενα ζαναξ λιγο πριν πεσεις θα χαλαρωσεις τοσο που θα κοιμηθεις βαθια. Φαρμακα ειναι για συγκεκριμενο σκοπο(εχουν μελετηθει και εχουν βγει γιατι ακριβως δουλευουν), δεν χρειαζεται να τεσταριστουν απο εμας παλι.

Εγω δεν ξερω αν θα παρω ποτε φινα, αλλα ξερω απο τωρα οτι αν παρω θα ζητησω απο cvial να κλεισει τον λογαριασμο μου :p οχι τοσο για τα σχολια, αλλα γιατι αν με κρατησει εκει που ειμαι θα ειμαι απολυτα ικανοποιημενος για παντα.
Oταν ξεκίνησα δυο μήνες πριν περίπου δεν έμπαινα forum, για τους γνωστούς λογούς.
Εγραψα και πιο πάνω, η ουσία του νήματος δεν είναι η βαρετή και ανούσια διαμάχη των δυο στρατοπέδων άλλα διαφορετική, ξεκάθαρα
όποιος θέλει να ξεκινήσει απλά δεν διαβάζει forum ούτε πριν ούτε μετά.
 

vag25

Well-Known Member
Και ευχαριστουμε που το κανεις, γιατι ξεχασα να αναφερω οτι εφοσον δοκιμαζεις την χαμηλη δοση που προτεινει ο λορενζο, αυτο απο μονο κανει πολυ ενδιαφερον το νημα.
 

tasos33

Well-Known Member
Και ευχαριστουμε που το κανεις, γιατι ξεχασα να αναφερω οτι εφοσον δοκιμαζεις την χαμηλη δοση που προτεινει ο λορενζο, αυτο απο μονο κανει πολυ ενδιαφερον το νημα.
Το σπίρτο πάντως το άναψε ο Αυστραλός να ξέρεις όχι ο λορενζο
 

Kostas97

Well-Known Member
Ο λορενζο προτεινει ακριβως αυτο που γραφεις Τασο;;; Απο που το γνωριζεις εαν επιτρεπεται;
 

Harris_G

Well-Known Member
Ο Lorenzo προτείνει 1) Χαμηλή δόση: από 1mg Δευτερα-Τεταρτη-Παρασκευη. Τριτη, Πεμπτη και Σ/Κ off.
2) Μεσαία δόση: από 1mg Δευτέρα εώς Παρασκευή και Σ/Κ off.
3) Υψηλή δόση (αλλά που συνάδει πιο πολύ με στάνταρ δόση): από 1mg κάθε μέρα.

Δεν προτείνει σε κανένα σχήμα τη δοσολογία του 0,5mg
Η χαμηλή δόση προτείνεται από πολλούς γιατι μελέτες έχουν συμπεράνει ότι με 1mg μένει στον οργανισμό για 48 ώρες. Σα να παίρνεις δλδ 0,5 ξεχωριστά, αλλά δεν είναι ακριβώς το ίδιο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτό ενισχύεται και από τα γραφήματα του Αναστασάκη που φάνηκε ότι μετά την διακοπή της φίνα η δράση της μπορεί μα διατηρηθεί μέχρι και ένα χρόνο.
 

Georgie

Well-Known Member
Αυτό ενισχύεται και από τα γραφήματα του Αναστασάκη που φάνηκε ότι μετά την διακοπή της φίνα η δράση της μπορεί μα διατηρηθεί μέχρι και ένα χρόνο.
Χωρις καμία διάθεση να μπω στη διαμάχη, να ξεκαθαρίσω.
Δε το λες και ελαφριά θεραπεια με δραστικότητα μεχρι ενα χρονο στον οργανισμό μετα τη διακοπή χρήσης !
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Είναι λίγο απλουστευτική αυτή η λογική. Απλά δείχνει ότι δεν είναι επιφανειακό μπουστάρισμα (όπως η μίνο) αλλά διορθώνει δομικά την ατροφία του θύλακα και αυτό παίρνει χρόνο για να γίνει αλλά και να αναστραφεί.
 

dim d

Well-Known Member
To νημα σου Τασο ειναι σημαντικο. Πρεπει να υπαρχουν νηματα με ακριβεις πληροφοριες για την φινα μεσα στο χαμο και την καταστροφολογια που επικρατει εδω μεσα. Ειναι σημαντικο τα νεα παιδια που σκεφτονται τις επιλογες τους να εχουν επιγνωση της μακροπροθεσμης εικονας της τριχοπτωσης και των αποτελεσματων της αγωγης και να μην ακουνε μονο το ελληνικο και αγαπημενο ''δεν χρειαζεσαι τπτ, ελα στα 25 να σου βαλω 1500 γκραφτ ετσι κι αλλιως την φινα θα την κοψεις καποια στιγμη, γιατι να ασχοληθεις΄΄. Ισως με τετοια νηματα σωθουν παρομοιες περιπτωσεις που βιαζονται να πραξουν πριν ενημερωθουν...
 

Xristos87

Well-Known Member
Ο Lorenzo προτείνει 1) Χαμηλή δόση: από 1mg Δευτερα-Τεταρτη-Παρασκευη. Τριτη, Πεμπτη και Σ/Κ off.
2) Μεσαία δόση: από 1mg Δευτέρα εώς Παρασκευή και Σ/Κ off.
3) Υψηλή δόση (αλλά που συνάδει πιο πολύ με στάνταρ δόση): από 1mg κάθε μέρα.

Δεν προτείνει σε κανένα σχήμα τη δοσολογία του 0,5mg
Η χαμηλή δόση προτείνεται από πολλούς γιατι μελέτες έχουν συμπεράνει ότι με 1mg μένει στον οργανισμό για 48 ώρες. Σα να παίρνεις δλδ 0,5 ξεχωριστά, αλλά δεν είναι ακριβώς το ίδιο.
αναφερεις 3 δοσολογίες....ποιο ειναι το κριτήριο επιλογης;
δλδ καποιος π εχεις επιθετικη αα παιρνει την τριτη δοσολογια;; καποιος σε νεαρη ηλικια κ σταδιακη αα παιρνει την πρωτη;;
μπορεις να με διαφωτίσεις;
 

Harris_G

Well-Known Member
αναφερεις 3 δοσολογίες....ποιο ειναι το κριτήριο επιλογης;
δλδ καποιος π εχεις επιθετικη αα παιρνει την τριτη δοσολογια;; καποιος σε νεαρη ηλικια κ σταδιακη αα παιρνει την πρωτη;;
μπορεις να με διαφωτίσεις;
Ναι αναλογα την περιπτωση αφου αξιολογηθουν ολοι οι παραγοντες. Ηλικια,επιθετικοτητα της εξελιξης, οικογενειακο ιστορικο κλπ
 
  • Like
Reactions: tol
Μπλουζα