Γιατί οι περισσότερες δίαιτες αποτυγχάνουν;

Giorgos-3

Well-Known Member
με λιγα λογια λεει οτι η χοληστερινη ειναι απαραιτητη στο σωμα,χωρις αυτην πεθαινουμε.
ο Απολλωνας δεν ειναι ο κλασικος τενεκες που δεν εχει κανει κετο και εχει ανεβασει βιντεο στο γιουτιουμπ παραπληροφορωντας κοσμο.
ειναι πολυ ψαγμενος στο θεμα ειναι διατροφολογος που κανει ο ιδιος κετο και ολοι οι πελατες του.
οποιος εχει την υπομονη να δει ολα τα βιντεο του θα μαθει πολλα πανω στο αντικειμενο.και στην υγεια γενικα...
καθε 3 μερες βαζει καινουριο βιντεο.
επειδη ειναι στα αλληνικα δεν χρειαζεται να εχετε καρφωμενο το βλεμα στον υπολογιστη,μπορεις παιζωντας playstation και ακουγωντας τα βιντεο να μαθαινεις πραγματα.
το κλασικος τενεκες ειναι για αλλους που πραγματικα σπερνουν παραπληροφορηση στο γιουτιουμπ,απο την μια δεν το δοκιμασανε απο την αλλη δεν διαβασανε
[/QUOTE
θα τα δω...θελω να μου προτεινεις ενα εβομαδιαιο προγραμμα να πειραματιστω λοιπον αλλα θελω μια μερα υδατανθρακα τουλαχιστον.....σε πμ αν θες.....τωρα που ειμαι σχεδον ανενεργος σχεδον σωματικα δεν ειμαι αρνητικος να δοκιμασω τον τροπο σου μεχρι ενος σημειου....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kostas97

Well-Known Member
Η Κετωση δεν απευθυνεται σε αθλητες!!!
Η ινσουλινη ειναι αναβολικη ορμονη και απαραιτητη και τον αθλητισμο.
Ολες οι διατροφες γραμμωσης ακομα και στον αθλητισμο αν και δεν ειναι κετογονικες παταν πανω στην χαμηλη ινσουλινη μεσα στη μερα. Για αυτο και οι υδατανθρακες ειναι χαμηλα οι πρωτεινες φτανουν 2 μεχρι και 3γρ επι το σωματικο βαρος χρηση συνθετων υδατανθρακων(βρωμη) και πολλες φυτικες ινεας!
Παρολα αυτα ατομα με παραπανισια κιλα λογω ινσουλινοαντιστασης μπορει ακομα και με μικρες ποσοτητες υδατανθρακα να απαιτουν εκριση μεγαλων ποσοτητων ινσουλινης!!
 

Kostas97

Well-Known Member
Κετογονικη χωρις αυγα και αβοκαντο δεν ειναι κετογονικη :D Δεν βρισκω τροπο να αναπληρωσεις τα θρεπτικα τους συστατικα μονο με λιπαρα και πρωτεινες :D εκτος και αν παιρνεις συμπληρωματα βιταμινων
 

dwse mali

Member
Η Κετωση δεν απευθυνεται σε αθλητες!!!
Η ινσουλινη ειναι αναβολικη ορμονη και απαραιτητη και τον αθλητισμο.
Ολες οι διατροφες γραμμωσης ακομα και στον αθλητισμο αν και δεν ειναι κετογονικες παταν πανω στην χαμηλη ινσουλινη μεσα στη μερα. Για αυτο και οι υδατανθρακες ειναι χαμηλα οι πρωτεινες φτανουν 2 μεχρι και 3γρ επι το σωματικο βαρος χρηση συνθετων υδατανθρακων(βρωμη) και πολλες φυτικες ινεας!
Παρολα αυτα ατομα με παραπανισια κιλα λογω ινσουλινοαντιστασης μπορει ακομα και με μικρες ποσοτητες υδατανθρακα να απαιτουν εκριση μεγαλων ποσοτητων ινσουλινης!!


Την χρησιμοποιούν όμως σαν εργαλείο για τγν αύξηση της ευαισθησίας στην ινσουλίνη με carb cycling.!! Υπάρχουν πλάνα με δομημενο fasting, low carb και high carb μέρες η κ ώρες που αποσκοπούν στο να ειναι έτοιμα τα κύτταρα να δεχθούν τα δομικά συστατικά με την καλύτερη δυνατή απόκριση.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
ενα τελευταιο θα προσθεσω και κλεινω,εκτος και αν θελει να ρωτησει καποιος κατι.
αξιζει να δειτε ολα τα βιντεο του Απολλωνα Καψαλη.εγω τα εχω δει και δευτερη και τριτη φορα καποια.
θα ανακαλυψετε εναν καινουριο τροπο αδυνατισματος και υγειας οχι μεσω των θερμιδων.
εγω απλα επιβεβαιωνω ολα οσα λεει και σας το υπογραφω η υγεια θα βελτιωθει στο επακρο,τετοιες αιματολογικες δεν ειχα ουτε στην εφηβεια μου πριν 25 χρονια.
αν δειτε κατι αλλο περα απο αυτο συνιστω προσοχη,υπαρχουν πολλοι ασχετοι που εχουν ανεβασει βιντεο που δεν ξερουν ουτε την τυφλα τους την μαυρη,κυκλοφορει πολυ παραπληροφορηση.
πληροφορια ειναι εχω κανει κατι και εχω γνωμη,παραπληροφορηση ειναι δεν εχω κανει κατι και εχω γνωμη,γενικος και απαραβατος κανονας
 

naruto

Well-Known Member
για καποιον που ασχολειτε με γυμναστηριο κ βαρη,κ εχει ως σκοπο να βαλει μυικη μαζα με το λιγοτερο δυνατο λιπος,πως θα δουλεψει ομως η κετο?χωρις γλυκογονο στους μυς θα μπορεις να πιεσεις το σωμα σου στα βαρη?

ο μονος γνωστος bodybuilder που ξερω κ κανει κετο,ειναι ο tristyn lee.αλλα ειναι πιτσιρικας ο τυπος με εντυπωσιακα γονιδια κ προφανως σε "φαρμακο". δεν γινετε να συγκριθει μαζι του ο μεσος gym bro κ να τον παιρνει ως παραδειγμα .

για μας τους 30+ naturals ,η ινσουλινη ως αναβολικη ορμονη,γινετε να λειπει?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
για καποιον που ασχολειτε με γυμναστηριο κ βαρη,κ εχει ως σκοπο να βαλει μυικη μαζα με το λιγοτερο δυνατο λιπος,πως θα δουλεψει ομως η κετο?χωρις γλυκογονο στους μυς θα μπορεις να πιεσεις το σωμα σου στα βαρη?

ο μονος γνωστος bodybuilder που ξερω κ κανει κετο,ειναι ο tristyn lee.αλλα ειναι πιτσιρικας ο τυπος με εντυπωσιακα γονιδια κ προφανως σε "φαρμακο". δεν γινετε να συγκριθει μαζι του ο μεσος gym bro κ να τον παιρνει ως παραδειγμα .

για μας τους 30+ naturals ,η ινσουλινη ως αναβολικη ορμονη,γινετε να λειπει?
εχεις δικιο σε αυτο η ινσουλινη ειναι αναβολικη ορμονη και ειναι υπευθυνη για την αποθηκευση λιπους και την αποθηκευση μυων επισης.
πολλοι χρησιμοποιουν το carb cycling για αυτον τον σκοπο,δηλαδη ακολουθουν κετο γευματα που εχουν στοχο την ευαισθησια στην ινσουλινη,και πριν την προπονηση θα φανε 2 μπανανες για να εκτιναξουν την ινσουλινη και να εχουν τα μεγιστα ωφελη.
δεν το εχω δοκιμασει ποτε αυτο,το εχω διαβασει και ακουσει απο πολλους.
επειδη αυτο θα σε κραταει εκτος κετωσης δεν θα εχει τα ωφελη της κετογονικης την μεγιστη καυση λιπους,ποιο πολυ θα ελεγα συντηρηση να μην βαζεις λιπος.
επισης με αυτο δεν θα εχεις και τις παρενεργειες της κετογονικης που ειναι η νοθροτητα λογω ελειψης υδατανθρακα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
απο προσωπικη πειρα βλεπω οτι ακομα και η μειωση του υδατανθρακα εχει πολυ μεγαλες βελτιωσεις στην υγεια,δεν χρειαζεται η οριστικη διακοπη του.
εγω εδω και μηνες εχω μπει σε ενα πλανο συντηρησης αφου ειδα οτι το σωμα μου δεν θελει να παει παρακατω στο λιπος.
γι αυτο και βγαινω απο κετωση συχνα,για την ακριβεια δεν αφηνω καν το σωμα μου να μπει σε κετωση,ριχνω υδατανθρακες και ειμαι εκτος εις γνωσην μου.
εχω απαλαγει απο την αφυδατωση και απο το να περναω την μιση μερα στην τουαλετα απο την διουρηση,η κετωση ειναι διουρητικη
 

naruto

Well-Known Member
εχεις δικιο σε αυτο η ινσουλινη ειναι αναβολικη ορμονη και ειναι υπευθυνη για την αποθηκευση λιπους και την αποθηκευση μυων επισης.
πολλοι χρησιμοποιουν το carb cycling για αυτον τον σκοπο,δηλαδη ακολουθουν κετο γευματα που εχουν στοχο την ευαισθησια στην ινσουλινη,και πριν την προπονηση θα φανε 2 μπανανες για να εκτιναξουν την ινσουλινη και να εχουν τα μεγιστα ωφελη.
δεν το εχω δοκιμασει ποτε αυτο,το εχω διαβασει και ακουσει απο πολλους.
επειδη αυτο θα σε κραταει εκτος κετωσης δεν θα εχει τα ωφελη της κετογονικης την μεγιστη καυση λιπους,ποιο πολυ θα ελεγα συντηρηση να μην βαζεις λιπος.
επισης με αυτο δεν θα εχεις και τις παρενεργειες της κετογονικης που ειναι η νοθροτητα λογω ελειψης υδατανθρακα
carb cycle κανω,αλλα οχι αυτο που εννοεις .

συγκεκριμενα τις 5 μερες τις εβδομαδας που θα κανω βαρη, τρωω κανονικα.
και τις υπολοιπες 2 μερες ξεκουρασης τρωω 200-250 θερμιδες κατω,με ολο το ελλειμα να ειναι απο υδατανθρακες .επιτυχανετε ευκολα βαζοντας ενα λαχανικο στο μεσημεριανο (πχ παντζαρια η μπροκολο ) αντι για ρυζι-πατατες που τρωω συνηθως.

προσπαθω να κρατω σταθερα τις πρωτεινες σε 2 γραμμαρια κιλο βαρος.
κ τα λιπαρα σε 0,8 γραμμ. ανα βαρος .

οι υδατανρακες ειναι το μπαλαντερ μου.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
carb cycle κανω,αλλα οχι αυτο που εννοεις .

συγκεκριμενα τις 5 μερες τις εβδομαδας που θα κανω βαρη, τρωω κανονικα.
και τις υπολοιπες 2 μερες ξεκουρασης τρωω 200-250 θερμιδες κατω,με ολο το ελλειμα να ειναι απο υδατανθρακες .επιτυχανετε ευκολα βαζοντας ενα λαχανικο στο μεσημεριανο (πχ παντζαρια η μπροκολο ) αντι για ρυζι-πατατες που τρωω συνηθως.

προσπαθω να κρατω σταθερα τις πρωτεινες σε 2 γραμμαρια κιλο βαρος.
κ τα λιπαρα σε 0,8 γραμμ. ανα βαρος .

οι υδατανρακες ειναι το μπαλαντερ μου.
το κακο με την κετωση ειναι οτι δεν το εχω δει ακομα σε πραγματικες συνθηκες,δηλαδη ναι εκλεισα εναν χρονο με αυτο αλλα ημουν ανεργος,δεν το ειδα σε πραγματικες συνθηκες πχ σε μια χειρονακτικη εργασια,απο την μια ναι ειμαι 20 κιλα κατω,αλλα απο αποδοση και κουραση δεν ξερω πως θα τα παω,η βολτα που κανω 15 χιλιομετρα την μερα δεν μου ειναι μετρο συγκρισης.
απο αυτα που γραφεις δεν εχεις μπει ακομα σε κετωση,εκει αλαζουν ολα,καπιοι λενε για περισσοτερη ενεργεια,καπιοι για νοθροτητα,το σιγουρο ειναι οτι καις λιπος χωρις να πεινασεις,αλλα ειναι πολλα ακομα υπερ και κατα,αν εχεις χαμηλο λιπος καλα κανεις και ακολουθεις αυτην την διατροφη,δεν ειμαστε ολοι το ιδιο και δεν εχουμε ολοι τον ιδιο στοχο
 

naruto

Well-Known Member
το κακο με την κετωση ειναι οτι δεν το εχω δει ακομα σε πραγματικες συνθηκες,δηλαδη ναι εκλεισα εναν χρονο με αυτο αλλα ημουν ανεργος,δεν το ειδα σε πραγματικες συνθηκες πχ σε μια χειρονακτικη εργασια,απο την μια ναι ειμαι 20 κιλα κατω,αλλα απο αποδοση και κουραση δεν ξερω πως θα τα παω,η βολτα που κανω 15 χιλιομετρα την μερα δεν μου ειναι μετρο συγκρισης.
απο αυτα που γραφεις δεν εχεις μπει ακομα σε κετωση,εκει αλαζουν ολα,καπιοι λενε για περισσοτερη ενεργεια,καπιοι για νοθροτητα,το σιγουρο ειναι οτι καις λιπος χωρις να πεινασεις,αλλα ειναι πολλα ακομα υπερ και κατα,αν εχεις χαμηλο λιπος καλα κανεις και ακολουθεις αυτην την διατροφη,δεν ειμαστε ολοι το ιδιο και δεν εχουμε ολοι τον ιδιο στοχο
δεν εχω προβλημα ουτε βαρους-λιπους ουτε υγιειας,οπως ειπες οτι ειχες εσυ.
η επιστημη της διατροφης ομως μου ειναι ιδιαιτερα ενδιαφερων κ το ψαχνω για δικο μου οφελος.

το (ερασιτεχνικο) bodybuilding ειναι το πρωτο μου μελημα,κ η διατροφη αποτελει μεγαλο μερος αυτου.

το carb cycle που σου ανεφερα δεν εχει στοχο τη κετωση αλλα να παιρνεις το σωστο αριθμο των απαραιτητων macros καθε μερα (πρωτεινη-λιπαρα),
ως γνωστον πρωτεινη κ λιπαρα ειναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ για τη σωστη λειτουργια του σωματος.

οι υδατανθρακες ειναι λιγοτερο απαραιτητοι,χρησιμευουν κυριως ως καυσιμο για το σωμα .οποτε ειναι πολυ συνηθες στο bodybuilding να παιρνεις περισσοτερους υδατανθρακους τις μερες που αναμενετε να ζορισεις το σωμα σου .

ακολουθησα κετογονικη για 3-4 μηνες πριν καποια χροννια με 5% των θερμιδων να ειναι υδατανθρακες.
πεθαινα της πεινας καθε μερα.150 θερμιδες σε λιπαρα ειναι μια κουταλια της σουπας .
για 150 θερμιδες μπορω να φαω ενα κουβα λαχανικα και να σκασω.

αδυνατω να καταλαβω πως με την κετο λεγετε οτι πεινας λιγοτερο,αφου τρως λιγοτερο πως γεμιζει τη στομαχι σου?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
δεν εχω προβλημα ουτε βαρους-λιπους ουτε υγιειας,οπως ειπες οτι ειχες εσυ.
η επιστημη της διατροφης ομως μου ειναι ιδιαιτερα ενδιαφερων κ το ψαχνω για δικο μου οφελος.

το (ερασιτεχνικο) bodybuilding ειναι το πρωτο μου μελημα,κ η διατροφη αποτελει μεγαλο μερος αυτου.

το carb cycle που σου ανεφερα δεν εχει στοχο τη κετωση αλλα να παιρνεις το σωστο αριθμο των απαραιτητων macros καθε μερα (πρωτεινη-λιπαρα),
ως γνωστον πρωτεινη κ λιπαρα ειναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ για τη σωστη λειτουργια του σωματος.

οι υδατανθρακες ειναι λιγοτερο απαραιτητοι,χρησιμευουν κυριως ως καυσιμο για το σωμα .οποτε ειναι πολυ συνηθες στο bodybuilding να παιρνεις περισσοτερους υδατανθρακους τις μερες που αναμενετε να ζορισεις το σωμα σου .

ακολουθησα κετογονικη για 3-4 μηνες πριν καποια χροννια με 5% των θερμιδων να ειναι υδατανθρακες.
πεθαινα της πεινας καθε μερα.150 θερμιδες σε λιπαρα ειναι μια κουταλια της σουπας .
για 150 θερμιδες μπορω να φαω ενα κουβα λαχανικα και να σκασω.

αδυνατω να καταλαβω πως με την κετο λεγετε οτι πεινας λιγοτερο,αφου τρως λιγοτερο πως γεμιζει τη στομαχι σου?
σε αυτο απαντω δοκιμασε να τρως 5.000 θερμιδες την μερα οπως εγω με 20 γραμμαρια υδατανθρακα,θα εχεις τα οφελη της κετογονικης χωρις την πεινα,θα μπεις σε κετωση,στο υπογραφω απο τωρα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
σε αυτο απαντω δοκιμασε να τρως 5.000 θερμιδες την μερα οπως εγω με 20 γραμμαρια υδατανθρακα,θα εχεις τα οφελη της κετογονικης χωρις την πεινα,θα μπεις σε κετωση,στο υπογραφω απο τωρα
ασχετο που το λεει και ο Απολλωνας σε ενα βιντεο του,το εχω κανει και στο υπογραφω εγω οτι θα μπεις σε κετωση,θα το καταλαβεις απο την αφυδατωση πρωτα απο ολα και μετα στην ζυγαρια
 

naruto

Well-Known Member
σε αυτο απαντω δοκιμασε να τρως 5.000 θερμιδες την μερα οπως εγω με 20 γραμμαρια υδατανθρακα,θα εχεις τα οφελη της κετογονικης χωρις την πεινα,θα μπεις σε κετωση,στο υπογραφω απο τωρα

μονο εσυ εχω ακουσει να το λες αυτο καππα.
ξερω οτι με την κετωση καις περισσοτερες θερμιδες ,αλλα δεν εχω δει να λεει καποιος για τοσο μεγαλη διαφορα .
σε threads σε διαφορα φορουμ,λενε οτι εχασαν βαρος με κετο,οντας σε θερμιδικο ελλειμα.στην ουσια η κετο τους βοηθησε να ειναι σε ελλειμα χωρις εντονο αισθημα πεινας .

οπως κ να χει,αδυνατο αυτο για μενα,σιχαινομαι το λαδι-βουτυρο-ζωικο λιπος κ γενικα οτιδηποτε λιπαρο στο φαγητο.60 γραμμ. την ημερα σε λιπαρα τα πιανω κυριως απο αβοκαντο-ξηρους καρπους κ αυγα .

μη βιωσιμη διαιτα ειναι λαθος διαιτα.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
μονο εσυ εχω ακουσει να το λες αυτο καππα.
ξερω οτι με την κετωση καις περισσοτερες θερμιδες ,αλλα δεν εχω δει να λεει καποιος για τοσο μεγαλη διαφορα .
σε threads σε διαφορα φορουμ,λενε οτι εχασαν βαρος με κετο,οντας σε θερμιδικο ελλειμα.στην ουσια η κετο τους βοηθησε να ειναι σε ελλειμα χωρις εντονο αισθημα πεινας .

οπως κ να χει,αδυνατο αυτο για μενα,σιχαινομαι το λαδι-βουτυρο-ζωικο λιπος κ γενικα οτιδηποτε λιπαρο στο φαγητο.60 γραμμ. την ημερα σε λιπαρα τα πιανω κυριως απο αβοκαντο-ξηρους καρπους κ αυγα .

μη βιωσιμη διαιτα ειναι λαθος διαιτα.
πρεπει να δεις τα βιντεο του Απολλωνα,που εξηγει το γιατι γινεται αυτο,η ινσουλινη κανει πολυ περισσοτερα απο οσο νομιζουμε.
επισης λεει για το παραμυθι των θεμριδων
και εγω 20 χρονια σε ψεματα πιστευα,αλλα δικιμασα και το αλλο νομισμα και εχει δικιο
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
πρεπει να δεις τα βιντεο του Απολλωνα,που εξηγει το γιατι γινεται αυτο,η ινσουλινη κανει πολυ περισσοτερα απο οσο νομιζουμε.
επισης λεει για το παραμυθι των θεμριδων
και εγω 20 χρονια σε ψεματα πιστευα,αλλα δικιμασα και το αλλο νομισμα και εχει δικιο
και τα βλεπω στην πραξη πλεον,ημουν με 2.000 θερμιδες την μερα χοντρος και ειμαι με 5.000 θερμιδες την μερα αδυνατος.
ψαξτε το,μπορει να μην ειμαι τρελος και να βρηκα κατι,μπορει η βιομηχανια της ζαχαρης να πλήρωσε ερευνες για να βγαλουν στον κοσμο μισες αληθειες,γιατι ολες οι ερευνες εχουν καποιον σπονσορα,και τα λεφτα ειναι λεφτα.
θελει βαθια προσεγγιση το πραγμα
 
το κακο με την κετωση ειναι οτι δεν το εχω δει ακομα σε πραγματικες συνθηκες,δηλαδη ναι εκλεισα εναν χρονο με αυτο αλλα ημουν ανεργος,δεν το ειδα σε πραγματικες συνθηκες πχ σε μια χειρονακτικη εργασια,απο την μια ναι ειμαι 20 κιλα κατω,αλλα απο αποδοση και κουραση δεν ξερω πως θα τα παω,η βολτα που κανω 15 χιλιομετρα την μερα δεν μου ειναι μετρο συγκρισης.
απο αυτα που γραφεις δεν εχεις μπει ακομα σε κετωση,εκει αλαζουν ολα,καπιοι λενε για περισσοτερη ενεργεια,καπιοι για νοθροτητα,το σιγουρο ειναι οτι καις λιπος χωρις να πεινασεις,αλλα ειναι πολλα ακομα υπερ και κατα,αν εχεις χαμηλο λιπος καλα κανεις και ακολουθεις αυτην την διατροφη,δεν ειμαστε ολοι το ιδιο και δεν εχουμε ολοι τον ιδιο στοχο
Καπα και εγω ανεργος ειμαι τωρα που κανω κετο αλλα εκανα και οταν δουλευα και ημουν 50% κατω απο το κανονικο μου στν αρχη μετα γύρω στο 30... Το κακο ηταν οτι πηναγα στη δουλεία και δεν ειχα τι να φαω κατι γρήγορο.. Εκανα χειρονακτικη δουλειά
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Καπα και εγω ανεργος ειμαι τωρα που κανω κετο αλλα εκανα και οταν δουλευα και ημουν 50% κατω απο το κανονικο μου στν αρχη μετα γύρω στο 30... Το κακο ηταν οτι πηναγα στη δουλεία και δεν ειχα τι να φαω κατι γρήγορο.. Εκανα χειρονακτικη δουλειά
εχει και αυτα τα κακα η κετο.δεν σου δινει το μπουστ στην ενεργεια,ειμαι σιγουρος οτι και εγω θα το βρω μπροστα μου οταν ξανα δουλεψω.
δεν σου επιτρεπει και τα σνακ του στιλ ανοιγω το ντουλαπι και θα φαω οτι βρω μπροστα,πρεπει να μαγειρεψεις η να εχεις μαγειρεψει απο το πρωι για ολη την μερα,η να ανοιξεις το ψυγειο και να φας ενα κασερι.δυστυχως δεν εχει μονο πλεονεκτηματα,εχει και μειονεκτηματα,τι να λεμε ο υδατανθρακας ειναι η αμεση ενεργεια και οι κετονες ειναι η εμεση ενεργεια
 

naruto

Well-Known Member
πρεπει να δεις τα βιντεο του Απολλωνα,που εξηγει το γιατι γινεται αυτο,η ινσουλινη κανει πολυ περισσοτερα απο οσο νομιζουμε.
επισης λεει για το παραμυθι των θεμριδων
και εγω 20 χρονια σε ψεματα πιστευα,αλλα δικιμασα και το αλλο νομισμα και εχει δικιο
κανε ενα κοπο αν μπορεις κ στειλε μου τις ερευνες στις οποιες βασιζει τα λεγομενα του.

θα σταθω στο
"αν φας 50 γρ. βουτυρο ,θα νοιωθεις κορεσμο και δε θα ξαναπεινασεις για τις επομενως 7-8 ωρες "

πως γινετε αυτο ρε παιδια?ειλικρινα ρωταω?τι στομαχια εχετε εσεις?

οταν ημουν σε κετο,ετρωγα 2 αβοκαντο κ 2 αυγα βραστα για βραδυνο με λιγους ξηρους καρπους .τι να σου κανουν αυτα.500 θερμιδες κ ελεγα τι αυτο ειναι ολο?

ηθελα να ανοιξω το ψυγειο κ να το κατεβασω μαζι με τα ραφια .

απο προσωπικη εμπειρια,αν κατι δεν πιανει χωρο στο στομαχι σου δε σε γεμιζει,δε σε χορταινει .πλεον του δινω κ καταλαβαινει σε τροφες οπως ποπ κορν κ σαλατες,γιατι μπορεις να φας απειρη ποσοτητα με λιγες θερμιδες.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
κανε ενα κοπο αν μπορεις κ στειλε μου τις ερευνες στις οποιες βασιζει τα λεγομενα του.

θα σταθω στο
"αν φας 50 γρ. βουτυρο ,θα νοιωθεις κορεσμο και δε θα ξαναπεινασεις για τις επομενως 7-8 ωρες "

πως γινετε αυτο ρε παιδια?ειλικρινα ρωταω?τι στομαχια εχετε εσεις?

οταν ημουν σε κετο,ετρωγα 2 αβοκαντο κ 2 αυγα βραστα για βραδυνο με λιγους ξηρους καρπους .τι να σου κανουν αυτα.500 θερμιδες κ ελεγα τι αυτο ειναι ολο?

ηθελα να ανοιξω το ψυγειο κ να το κατεβασω μαζι με τα ραφια .

απο προσωπικη εμπειρια,αν κατι δεν πιανει χωρο στο στομαχι σου δε σε γεμιζει,δε σε χορταινει .πλεον του δινω κ καταλαβαινει σε τροφες οπως ποπ κορν κ σαλατες,γιατι μπορεις να φας απειρη ποσοτητα με λιγες θερμιδες.
δοκιμασε τον δικο μου τροπο,μην ψαχνω τωρα ερευνες τις εχω διαβασει αλλα εινα παρα πολλες για να τις βρω μια μια.
φαε ομελετα πρωινο με 4 αυγα,2 φετες μπεικον,μια φετα ενταμ,φαε μεσημεριανο η απογευματινο 2 μπριζολες με μαγιονεζα οσο θες,ας ειναι και 3 μπριζολες,φαε βραδινο 3 πανσετες με ταρταρ ετσι για διαφορά,απεφυγε ζαχαρη σε οποιαδηποτε μορφη,ακομα και ζαχαρινης και το αλκοολ.
θα δεις μετα την τριτη μερα την αφυδατωση να ερχεται,την θολουρα,που ειναι σημαδια οτι μπαινεις σε κετωση,αν δεν σου φτανουν τα γευματα να εισαι χορτατος βαλε και τεταρτο γευμα μπριζολες,μην μετρας θερμιδες φαε να εισαι χορτατος,θα εχεις και τα αρνητικα και τα θετικα της κετωσης
 
Μπλουζα