Ενδιαφέρομαι για μμ

paulakos266

Active Member
Φίλε μου έτσι όπως φαίνεται δοτρια σου δεν νομίζω να δώσει με τίποτα 3κ μοσχεύματα μην κάνεις αυτό το λάθος.Αν τα πάρεις και τα βάλεις ισως πάρεις καλό αποτέλεσμα αλλά πίσω θα φαίνεσαι πολύ άσχημα.
Ξεκίνα φίνα και βλέπεις!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Φίλε μου έτσι όπως φαίνεται δοτρια σου δεν νομίζω να δώσει με τίποτα 3κ μοσχεύματα μην κάνεις αυτό το λάθος.Αν τα πάρεις και τα βάλεις ισως πάρεις καλό αποτέλεσμα αλλά πίσω θα φαίνεσαι πολύ άσχημα.
Ξεκίνα φίνα και βλέπεις!
Διαφωνώ ...για εμένα υπάρχει το εξής δίλημμα....τα 3κ θα τα βρει και 3,5κ ακόμα ....απλά θα είναι μία κ έξω ....εκτός από την υψηλή φυτρωση που πρέπει να είναι δεδομένη πρέπει πάση θυσία εφ όρου ζωής να κρατήσει την φίνα ...αν δεν το κάνει μετά από χρόνια με μαθηματική ακρίβεια θα ναι ακριβώς όπως τώρα ...ίδια εικόνα με τα μαμά μαλλιά να αντικαθιστούνται από τα μμ....παρά πολύ δύσκολη θέση του φίλου επειδη τον βλέπω ενθουσιασμένο ίσως θα έπρεπε λίγο να σκεφτεί ψύχραιμα κ να τα ζυγίσει .....
 

Barca35

Member
καλημέρα !! 3κ δεν βλέπω να δίνει η δότρια μου και με 2κ θα είμαι καλύτερα από τώρα για χημεία δν υπάρχει περίπτωση καλύτερα να τα ξυρίσω !!!! και αυτά που φαίνονται στην φωτό τα περισσότερα είναι μεταμοσχευμένα !
 

Aris81

Well-Known Member
Μιας και θέλεις να πας Κωνσταντινούπολη,
φρόντισε να κάνεις και μία σχετική προετοιμασία όσο αφορά διαδικαστικά πράγματα,
ώστε να αποφύγεις δυσάρεστες εκπλήξεις και στρεσογόνες καταστάσεις.

Για παράδειγμα, όπου και αν κλείσεις,ρώτα αν στο γυρισμό σου δώσουν να πάρεις και τίποτα λοσιόν,κ.λ.π.
μαζί σου,γιατί αυτό σημαίνει ότι στο εισιτήριο επιστροφής θα πρέπει να έχεις αποσκευή προς παράδοση,πέραν της χειραποσκευής.

Επίσης ενημερώσου ακριβώς περί Covid,γιατί εγώ για να φύγω από την Κωνσταντινούπολη προσκόμισα αρνητικό τεστ στο αεροδρόμιο.
Τότε,αρχές Νοέμβρη,με τυχόν θετικό τεστ θα έπρεπε να μείνω επιπλέον 11 μέρες σε καραντίνα και στη συνέχεια
να προσκομίσω αρνητικό τεστ,ώστε να καταφέρω να πετάξω.

Εγώ θα σου πρότεινα να περιμένεις λιγάκι να χαλαρώσουν τα μέτρα(αν και κανείς δεν ξέρει πότε θα γίνει αυτό)
γιατί το να τρέχεις με ανοιχτό κεφάλι να βρεις budget Hotel για 11 μέρες δεν είναι ότι καλύτερο..
 

Barca35

Member
Μιας και θέλεις να πας Κωνσταντινούπολη,
φρόντισε να κάνεις και μία σχετική προετοιμασία όσο αφορά διαδικαστικά πράγματα,
ώστε να αποφύγεις δυσάρεστες εκπλήξεις και στρεσογόνες καταστάσεις.

Για παράδειγμα, όπου και αν κλείσεις,ρώτα αν στο γυρισμό σου δώσουν να πάρεις και τίποτα λοσιόν,κ.λ.π.
μαζί σου,γιατί αυτό σημαίνει ότι στο εισιτήριο επιστροφής θα πρέπει να έχεις αποσκευή προς παράδοση,πέραν της χειραποσκευής.

Επίσης ενημερώσου ακριβώς περί Covid,γιατί εγώ για να φύγω από την Κωνσταντινούπολη προσκόμισα αρνητικό τεστ στο αεροδρόμιο.
Τότε,αρχές Νοέμβρη,με τυχόν θετικό τεστ θα έπρεπε να μείνω επιπλέον 11 μέρες σε καραντίνα και στη συνέχεια
να προσκομίσω αρνητικό τεστ,ώστε να καταφέρω να πετάξω.

Εγώ θα σου πρότεινα να περιμένεις λιγάκι να χαλαρώσουν τα μέτρα(αν και κανείς δεν ξέρει πότε θα γίνει αυτό)
γιατί το να τρέχεις με ανοιχτό κεφάλι να βρεις budget Hotel για 11 μέρες δεν είναι ότι καλύτερο..
καλημέρα σε ευχαριστώ για την ενημέρωση !!! σκέφτομαι να πάω μετά το νέο έτος ! εσύ που έκανες ?
 

manly_Man

Well-Known Member
καλημέρα σε ευχαριστώ για την ενημέρωση !!! σκέφτομαι να πάω μετά το νέο έτος ! εσύ που έκανες ?
Barca35 αν προσεχεις με ιατρικη μασκα παντου, αντισηπτικα και τηρεις κανονες υγιεινης, με σχολαστικο πλύσιμο των χεριων σου και αποφευγεις την πολυκοσμία, δεν νομιζω να εχεις θεμα με τον covid...

Οσο για το τι μπορει να δωσει η δοτρια σου, θα σου προτεινα να ακους την γνωμη των κλινικων, καθως αυτοι εχουν την εμπειρια να κρινουν τι μπορει και τι οχι να δωσει. Εξαλλου θα σου παρουν και απο γενια οπως ειπαν για να συμπληρωσουν....

Σου ευχομαι καλη επιτυχια φιλε μου, και να σε δικαιωσει η επιλογη σου! Και ελπιζω να μας ενημερωσεις, οταν με το καλο την κανεις....
 

Barca35

Member
Καλησπέρα παιδιά !!απάντηση σε σχετική ερώτηση από yaman
First of all to be clear in our clinic we perform Low Speed Modified Micro Motor FUE with Yaman Implanter. In the operation there are 3 major steps of the surgery which are incisions step, extraction step and implantation step. Incision step is the first step of the operation and it's performed with sapphiere blade by Dr. Yaman. I also confirm that your consultation, hair analysis, hairline design, local anesthesia and incision steps are completed by Dr. Yaman himself too.

Extraction is performed with low speed modified micro motor by our extraction experts. We have 2 extractionist working with us. One of them is Dr. Yaman’s brother Muhammed Ali Yaman who has been working in our clinic for 7 years. The other is Dr. Yaman’s cousin Ufuk Yaman who has been working with us for 5 years. Both have been educated and trained by Dr. Yaman himself personally. They perform only extraction step of the operation.

Then implantation is performed by the implantation team with Yaman Implanter. Dr. Yaman worked on developing Yaman Implanter for 5 years and 2 years ago he took its patent. Since than we have been using only Yaman Implanter for implantation step. Our implantation team members have been educated and trained personally by Dr. Yaman himself only to use Yaman Implanter. Our youngest team member has been working with us now for 4 years already. The whole procedure is completed under watch of Dr. Yaman himself. Here you can reach a video of operational steps:
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Γιατί τέτοια αρνητικοτητα; Εγώ πιστεύω ένας δύο γιατροί που εχει κάνουν καλή δουλειά αντάξια με άλλες κλινικές.
Έμαθα πολύ πρόσφατα αν εννοείς τον έναν από Θεσσαλονίκη που έχουμε δει κ 1-2 δουλειές του καλές εδώ έφυγε κ αυτός ....πάει για σόλο καριέρα....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

piros75

Well-Known Member
Καλησπέρα παιδιά !!απάντηση σε σχετική ερώτηση από yaman

Extraction is performed with low speed modified micro motor by our extraction experts. We have 2 extractionist working with us. One of them is Dr. Yaman’s brother Muhammed Ali Yaman who has been working in our clinic for 7 years. The other is Dr. Yaman’s cousin Ufuk Yaman who has been working with us for 5 years. Both have been educated and trained by Dr. Yaman himself personally. They perform only extraction step of the operation.

Then implantation is performed by the implantation team with Yaman Implanter. Dr. Yaman worked on developing Yaman Implanter for 5 years and 2 years ago he took its patent. Since than we have been using only Yaman Implanter for implantation step. Our implantation team members have been educated and trained personally by Dr. Yaman himself only to use Yaman Implanter. Our youngest team member has been working with us now for 4 years already. The whole procedure is completed under watch of Dr. Yaman himself. Here you can reach a video of operational steps:

χαχαχαχα συγνώμη ρε παιδία και συγνώμη σε σένα προσωπιά Barca35, ειλικρινά δεν θέλω να παίξω με τον πόνο σου, τα έχω περάσει και εγώ και ξέρω, αλλά η απάντηση που σου δώσανε είναι πραγματικά κωμική: Ο Γιατρός θα βλεπει τα αδέλφια του, τα μπατζανάκια του και όλο του το σόι να κανουν εγχείρηση στο κεφάλι σου και μάλλον στην καλύτερη κάποιος από αυτούς να είναι νοσηλευτής και οι υπόλοιποι υδραυλικοί και χτίστες. Ωραίος ο Ντοκτορ....λολ.
 

Barca35

Member
χαχαχαχα συγνώμη ρε παιδία και συγνώμη σε σένα προσωπιά Barca35, ειλικρινά δεν θέλω να παίξω με τον πόνο σου, τα έχω περάσει και εγώ και ξέρω, αλλά η απάντηση που σου δώσανε είναι πραγματικά κωμική: Ο Γιατρός θα βλεπει τα αδέλφια του, τα μπατζανάκια του και όλο του το σόι να κανουν εγχείρηση στο κεφάλι σου και μάλλον στην καλύτερη κάποιος από αυτούς να είναι νοσηλευτής και οι υπόλοιποι υδραυλικοί και χτίστες. Ωραίος ο Ντοκτορ....λολ.
Καλημέρα !!! πρέπει να ψαχτείς πολύ πριν καταλήξεις κάπου!!!καλά και το ότι θα επιβλέπει ο γιατρός την όλη διαδικασία πάλι είναι κάτι υπάρχουν περιπτώσεις όπου ούτε αυτό κάνουν !!
 
Τελευταία επεξεργασία:

nik1994

Active Member
Έμαθα πολύ πρόσφατα αν εννοείς τον έναν από Θεσσαλονίκη που έχουμε δει κ 1-2 δουλειές του καλές εδώ έφυγε κ αυτός ....πάει για σόλο καριέρα....
Εννοώ για Αθήνα Μπιρου και Ευαγγελάτο που πιστεύω είναι ένα κλικ πάνω από τους άλλους της DHI..ποια η γνώμη σου για τους δύο;
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Εννοώ για Αθήνα Μπιρου και Ευαγγελάτο που πιστεύω είναι ένα κλικ πάνω από τους άλλους της DHI..ποια η γνώμη σου για τους δύο;
Μπιρου δεν θα έλεγα ότι έχω σαφή άποψη γιατί δεν έχω δει πολλά ....αλλά δεν....ο Ευαγγελάτος έχει προοπτικές που θα μείνουν ...στις προοπτικές.....τον θεωρώ ίδια κόπια με Παπανικολάου....άποψη μου ο Τσάκαλος που ήταν μέχρι πρόσφατα στην Θεσσαλονίκης είναι πολλά υποσχόμενος ....ήδη έχει ξεφύγει από παθογένειες της κλινικής κ χτυπάει 2-2.5 την ημέρα κ 4 διήμερη....οι τιμές του γύρω στο 1.5€....πιστευω στο άμεσο μέλλον θα δούμε κ απ' αυτόν εδώ ....
 

nik1994

Active Member
Μπιρου δεν θα έλεγα ότι έχω σαφή άποψη γιατί δεν έχω δει πολλά ....αλλά δεν....ο Ευαγγελάτος έχει προοπτικές που θα μείνουν ...στις προοπτικές.....τον θεωρώ ίδια κόπια με Παπανικολάου....άποψη μου ο Τσάκαλος που ήταν μέχρι πρόσφατα στην Θεσσαλονίκης είναι πολλά υποσχόμενος ....ήδη έχει ξεφύγει από παθογένειες της κλινικής κ χτυπάει 2-2.5 την ημέρα κ 4 διήμερη....οι τιμές του γύρω στο 1.5€....πιστευω στο άμεσο μέλλον θα δούμε κ απ' αυτόν εδώ ....
Εσύ τους κρίνεις με βάση τα ποσά βάζουν σε μια μέρα η με το αποτέλεσμα σαν πυκνότητα που δίνει ο καθε ένας;
 

Ronaldo

Well-Known Member
Εσύ τους κρίνεις με βάση τα ποσά βάζουν σε μια μέρα η με το αποτέλεσμα σαν πυκνότητα που δίνει ο καθε ένας;
Μπορεί ο καθένας να δει τις ανεξάρτητες παρουσιάσεις της DHI στο φόρουμ, και να κρίνει αν του αρέσουν ή όχι. Το αρνητικό τους είναι ότι δεν βάζουν πολλά μοσχεύματα σε μία μέρα, δηλαδή μέχρι 1800. Και εγώ πιστεύω ότι αυτοί οι 2 που ανέφερες δίνουν σταθερά καλά αποτελέσματα.
 

tol

Well-Known Member
χαχαχαχα συγνώμη ρε παιδία και συγνώμη σε σένα προσωπιά Barca35, ειλικρινά δεν θέλω να παίξω με τον πόνο σου, τα έχω περάσει και εγώ και ξέρω, αλλά η απάντηση που σου δώσανε είναι πραγματικά κωμική: Ο Γιατρός θα βλεπει τα αδέλφια του, τα μπατζανάκια του και όλο του το σόι να κανουν εγχείρηση στο κεφάλι σου και μάλλον στην καλύτερη κάποιος από αυτούς να είναι νοσηλευτής και οι υπόλοιποι υδραυλικοί και χτίστες. Ωραίος ο Ντοκτορ....λολ.
Ενω, φιλε piro, στη DHI, για παραδειγμα (αφου ειναι η κλινικη σου και την υποστηριζεις), αυτοι που κανουν τις μεταμοσχευσεις ειναι γιατροι παγκοσμιας κλασης με πολυετη εμπειρια και εχουν εκπαιδευτει απο τους καλυτερους!!!

Για να κανω και λιγο χιουμορ...οι "κτιστες" που ανεφερες, και οι μπετατζηδες, ισως, καταφερουν να "χτισουν" μια αξιοπρεπη hairline....στη DHI, ακομη και ενας αιωνας να περασει, δεν προκειται ποτέ να "χτισουν" μια αξιολογη hairline...μια hairline "τσιμεντο"!!!
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Γιατί τέτοια αρνητικοτητα; Εγώ πιστεύω ένας δύο γιατροί που εχει κάνουν καλή δουλειά αντάξια με άλλες κλινικές.
Χαμηλες φυτρωσεις και φτωχα αποτελεσματα.Γενικα ενα μεγαλο συννεφο μετριοτητας πλανιεται πανω απο αυτη την κλινικη.Καλοι γιατροι γενικα μπορει να ειναι δεν αντιλεγω.Στις μεταμοσχευσεις ομως δεν ειναι.
 

Aris81

Well-Known Member
Καλημέρα !!! πρέπει να ψαχτείς πολύ πριν καταλήξεις κάπου!!!καλά και το ότι θα επιβλέπει ο γιατρός την όλη διαδικασία πάλι είναι κάτι υπάρχουν περιπτώσεις όπου ούτε αυτό κάνουν !!

Δεν ξέρω πως είσαι σαν χαρακτήρας και πως θα νιώθεις σε ένα περιβάλλον που λίγοι θα μιλάνε αγγλικά(αυτοί που θα σου κάνουν εξαγωγή πιθανόν καθόλου)
αλλά αν δεις πως κάτι παρεκκλίνει από τα προσυμφωνηθέντα,να αντιδράσεις.

Προσωπικά,θεωρώ απίθανο(και μιλάω για την πλειοψηφία των τουρκικών κλινικών) όταν π.χ.είσαι μπρούμυτα στη φάση εξαγωγής των grafts,
να είναι ο γιατρός από πίσω και να επιβλέπει την κατάσταση.

Επίσης,όπως έχω ξαναγράψει,περισσότερη εμπιστοσύνη έχω σε νοσηλευτικό προσωπικό με εμπειρία που κάνει τριψήφιο αριθμό εξαγωγών/μήνα,
παρά σε έναν Δόκτορα Τριχολογίας που κάνει μία μεταμόσχευση στη χάση και τη φέξη...
Όπως έχει γραφτεί και πρόσφατα,μερικά στάδια όπως π.χ.η εξαγωγή,αν τηρούνται κάποιες βασικές αρχές,δεν είναι και πυρηνική φυσική..
 
Μπλουζα