!!!Νέοι κανόνες ποσταρίσματος!!! ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΤΕΙ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Προφανώς θα ενημερώσω και τον Άκη.
Αχρειαστο αυστηρό μέτρο που νεκρωνεις το φόρουμ και για πιο λόγο ; Για να μην σε κουραζω θα σου πω με μια πρόταση το πρόβλημα κ την λύση ταυτόχρονα....σκέψου το διάστημα μεταξύ της μέρας που δήθεν έφυγε ο γιατρός από το φόρουμ μέχρι την μέρα που επανήλθε μέσω του "εκπροσώπου" της κλινικής το κλίμα και η ηρεμία που επικρστουσε...τσουπ! Να τη η λύση ....
 

aeratos28

Just aeratos
Γιώργο είσαι και εσύ από αυτούς που σου χάλασε το αφήγημα ε?χαχααχχααχαχαχαα
Αχρειαστο αυστηρό μέτρο που νεκρωνεις το φόρουμ και για πιο λόγο ; Για να μην σε κουραζω θα σου πω με μια πρόταση το πρόβλημα κ την λύση ταυτόχρονα....σκέψου το διάστημα μεταξύ της μέρας που δήθεν έφυγε ο γιατρός από το φόρουμ μέχρι την μέρα που επανήλθε μέσω του "εκπροσώπου" της κλινικής το κλίμα και η ηρεμία που επικρστουσε...τσουπ! Να τη η λύση ....
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Γιατί τώρα είναι ζωντανό; Αν εννοείς ότι γράφουν τα ίδια και τα ίδια οι ίδιοι δεν βλέπω καμμία ζωντάνια. Όλα τα αξιόλογα παλία μέλη έχουν εξαφανιστεί και κανένα αξιόλογο δεν προστίθεται αφού δεν υπάρχουν κανόνες. Ο Αναστασάκης ήταν η κορφή του παγόβουνου απλά το φόρουμ είναι ήρεμο όταν δεν υπάρχει αντιπαράθεση, πράγμα κακό για τον διάλογο. Δυστυχώς δεν υπάρχει καμμία κουλτούρα γόνιμης αντιπαράθεσης για αυτό θα μπουν κανόνες. Πολύ σωστά το είπε ο hairlosscured, άλλο τα social media άλλοι το φόρουμ.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Δηλαδή Cvial από την δημοκρατία που υπήρχε στό μέγιστο βαθμό,η στροφή είναι 360%.
Εγώ δεν βλέπω να υπήρχε κάποιο πρόβλημα στην όλη επικοινωνία εκτός ελαχίστων περιπτώσεων που και αυτά είναι μέσα στο πρόγραμμα αλλά εκεί υπήρχε ορθώς παρέμβαση και έληγε αμέσως.
Δυστυχώς ξέρουμε όλοι ποιός δημιούργησε το πρόβλημα και αυτός είναι ο ένας και αποκλειστικός υπεύθυνος και έχει και ονοματεπώνυμο.
Από κει και πέρα εγώ δεν βλέπω πως μπορεί να λειτουργήσει όλο αυτό όταν χαθεί η άμεση επικοινωνία.
Αναφερεσαι στον γιατρο;Εκει εσυ εντοπιζεις την πηγη του προβληματος;Οχι στο οτι καποιοι επανειλημμενα συνεχιζαν να κανουν αχταρμα το νημα που ειχε ανοιχτει απαιτωντας να μαθουν τιμες χρεωσης και επειδη ο γιατρος για δικους του λογους δεν επιθυμουσε ,αρχισαν τα ξεσπασματα ,τους χαρακτηρισμους και τις τρελες αξιωσεις εναντιον του;
Τον υποτιμησαν ,τον ξευτιλισαν και πως τελειωσε αυτο ;Αποχωρησε καποιος που θα μπορουσε να προσφερει σε πολλα επιπεδα,οπως και να κανει την αρχη ωστε και αλλοι γιατροι να τον ακολουθησουν και να υπαρχει μια υψηλου επιπεδου πληροφορηση οχι πια μονο απο μελη ,αλλα και απο ειδικους επιστημονες.
Και εκδιωχθηκε μονο και μονο για να ικανοποιηθουν ηθικα οι λιγοι που δεν τον ηθελαν.
Θυσιαστηκαν δηλαδη οι αναγκες της πλειονοτητας των μελων της κοινοτητας, προς οφελος των λιγων.Και αυτου του ειδους η "κατανομη" εξυπηρετησης αναγκων μαρτυρα και πολλα περι δημοκρατιας,αν αυτη τελικα υφισταντο η οχι.
Σε κανενα φορουμ του εξωτερικου δεν γινονται τετοια πραγματα,διατηρουμε την παγκοσμια πρωτοτυπια.
Παντου σε ολα τα φορουμ υπαρχουν γιατροι και σχολιαζουν ελευθερα ,απο τους πιο μικρους μεχρι τους πιο μεγαλους,απο τους πιο ασημους μεχρι τους πιο γνωστους,απο τους λιγοτερο ικανους μεχρι τους πιο ικανους.
Και ειναι πολλοι που μοιραζονται την ιδια φιλοσοφια περι μη ανακοινωσης τιμων δημοσιως και μαντεψτε..Κανενα μελος δεν εχει θεμα με αυτο.
Κανενα μελος δεν αρχιζει να ξεσπαει εναντιον του και να τον απαξιωνει φτανοντας μαλιστα και στο σημειο να αξιωνει "ειδικες τιμες" θετοντας αυτην την απαιτηση σαν ανταλλαγμα για την αποδοχη του.
Και για αυτο τα ξενα φορουμ πανε μπροστα.Τουλαχιστον αυτος ειναι ενας απο τους λογους.
Εγω βλεπω οτι εκμεταλλευονται πολλοι την δυναμη που τους προσφερει η ανωνυμια και συμπεριφερονται με τροπους που δεν θα τους υιοθετουσαν και εφαρμοζαν αν η συνομιλια ελαμβανε χωρα με την φυσικη τους παρουσια.
Τελος,σχετικα με τα μετρα επειδη και εγω εχω πιασει τον εαυτο μου να χαλα τα νηματα αλλων μελων(και απολογουμαι ταπεινα γι αυτο) ,ορθως λαμβανεται αυτο το μετρο.
 

aeratos28

Just aeratos
Και με αυτό που κάνεις τώρα τι ακριβώς θέλεις?να μην γράφουμε ούτε εμείς?δεν καταλαβαίνω ακριβώς τι λες..επίσης να συμπληρώσω κάτι με την καραμέλα που πιπιλατε συνεχώς..έχουν εξαφανιστεί τα παλιά αξιόλογα μέλη .για ποιους μιλάς?να σου θυμίσω πως εγώ που είμαι ένας από αυτούς που έχουν κάνει και τσακωμούς,σταμάτησα για εναμισο χρόνο να γράφω ώστε να μην υπάρχουν προβλήματα. Παρακολουθούσα εναμισο χρόνο χωρίς να γράφω και δεν είδα κανένα μέλος από τα αξιόλογα να γράφουν. Γραμμένο έχουν το φορούν όπως και ο hairloscursed που είχε να γράψει κάνα δυο χρόνια και πετάχτηκε τώρα να πει το έξυπνο του. Για ποιο άλλο αξιόλογο μέλος μιλάτε? Για τον άλλον που μας έκανε υπεραναλυσεις και σταύρωνε κάθε παιδί και ζηταγε τον ουρανό με τα άστρα κάθε φορά από φωτό και στη δική του μεταμόσχευση έκανε την πάπια και χάθηκε?γιατί εμένα δεν με λένε Ρίζο,και όπως θέλω τα γυρίζω,ότι έχω να πω το λέω .
 

Kostas97

Well-Known Member
Εγω γενικα ειμαι της γνωμης οτι οπου μπαινουν διαδικτυακα πολλοι κανονες οδηγει σε μεγαλυτερα προβληματα... Επειδη εχω μια μικρη εμπειρια σε γκρουπ στο fb οταν βαλαμε κανονες επειδη καποιοι εκαναν παραπονα για τη συμπεριφορα αλλων το πραγμα χαλασε τελειως και αναγκαστηκαμε να τους βγαλουμε. Δεν ξερω στην προκειμενη ποια θα ηταν μια καλη λυση. Για εμενα ο πρωτος κανονας παντως επρεπε να ειναι ως εξης:

* Απανταμε σε καθε νημα αναλογα με το τι εχει ως θεμα... δηλαδη νομιζω ολοι και βαζω και τον εαυτο μου μεσα μπορει να εχουμε μπει σε θεμα μεταμοσχευση και να λεμε αν η φιναστεριδη προκαλει παρενεργειες ή οχι. Ενω υπαρχει ηδη το αντιστοιχο νημα.

Επισης για μενα πρεπει οι κλινικες και οποιος αλλος διαφημιζεται απο μια πλατφορμα απο τη στιγμη που ερχονται εδω προς κριση οχι να τσακωνονται με εμας αλλα απλα να διαφημιζουν το προιον και τελος! Αλλιως μετατρεπεται το φορουμ σε διαφημιστικο στουντιο...
 

manly_Man

Well-Known Member
Δηλαδή Cvial από την δημοκρατία που υπήρχε στό μέγιστο βαθμό,η στροφή είναι 360%.
Εγώ δεν βλέπω να υπήρχε κάποιο πρόβλημα στην όλη επικοινωνία εκτός ελαχίστων περιπτώσεων που και αυτά είναι μέσα στο πρόγραμμα αλλά εκεί υπήρχε ορθώς παρέμβαση και έληγε αμέσως.
Δυστυχώς ξέρουμε όλοι ποιός δημιούργησε το πρόβλημα και αυτός είναι ο ένας και αποκλειστικός υπεύθυνος και έχει και ονοματεπώνυμο.
Από κει και πέρα εγώ δεν βλέπω πως μπορεί να λειτουργήσει όλο αυτό όταν χαθεί η άμεση επικοινωνία.
Πάντως σιγουρα οι οπαδοι και τα "fanboys" του Αναστασακη θα πανηγυρίζουν για τα νέα μετρα περιορισμου. Σιγα σιγα βαζει ολο κ πιο πολλα fanboys η κλινικη μεσα στο φορoυμ ωστε να τους υποστηριζουν, και παραλληλα φροντιζουν ωστε να φιμωσουν οσους εχουν αποψη, για να περνανε αυτα που θελουν οπως τα θελουν, με το να προτεινουν αυτη την τακτικη.

Οι κλινικες θα επρεπε να μπαινουν μεσα στο φορουμ απλα να παρουσιαζουν την δουλεια τους και να δεχονται καποιες κριτικες. Δεν νοειται να μπαινουν κλινικες στο φορουμ και να ειρωνευονται και να προσβαλλουν τα μελη. Αν υπηρχε ενα οριο σε αυτα που μπορει να πει μια κλινικη τοτε ολα θα κυλουσαν ομαλα.

Παρτε παραδειγμα απο τον john john που ειναι ουδετερος σαν εκπροσωπος της HDC και δεν δημιουργει προβληματα με την συμπεριφορα του οπως κανει η κλινικη του Aναστασακη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
Τα άλλα φόρουμ Νικ μος επειδή είσαι πρώιμος σε αυτού του είδους τα φόρουμ όπως σε βλέπω,μάλλον δεν ξέρεις ότι είναι χρηματοδοτούμενα από τις κλινικές .το ξέρεις αυτό?μάλλον όχι .ότι βλέπεις λοιπόν στα ξένα φόρουμ για να μην αρχίσω να αναφέρω τα φόρουμ είναι στημένο πριν ακόμα το δεις εσύ. Υποκεινουμενα ειναι και ρώτα και τον cvial λοιπόν να στο επαληθεύσει
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Συνάδελφοι εδώ είναι φόρουμ τριχόπτωσης.οποιος θέλει ακτιβισμό,πολιτική η να νοιώσει ότι και αυτός υπαρχει με κάποιον τροπο αυτοπροβολής, προσόντων η απόψεων γενικής φύσεως υπάρχουν 100αδες φόρουμ που σου καλύπτουν τέτοια κενά.
Είναι λάθος όλο αυτό.
Εδώ δεν είναι Twitter Facebook instagram tiktok και όλο αυτό το σκουπιδαριό.
Εδώ είναι ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ για την τριχόπτωση και ότι νέο μπορεί να υπάρχει αν υπάρχει γύρω από αυτό.
Για αυτό τον λόγο το φόρουμ πια φθίνει.-
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Ακριβώς έτσι είναι..γιατί εδώ έγινε υποτιμητική κρίση επαγγελμάτων και χλευασμός ,από επαγγελματίες της τριχόπτωσης και της μεταμόσχευσης μαλλιών..όπως το είπες φορουμ είναι και όλοι έχουν λόγο ανεξάρτητος.αν είναι να υποτιμάτε το κάθε μέλος ας ανοίξουν ένα φόρουμ οι επαγγελματίες του είδους και ας συμμετέχουν μόνο αυτοί.αλλοι κάνουν αυτοπροβολή τονίζοντας τα πτυχία τους και υποστηρίζοντας την υπεροχή τους σε μια χώρα στον τομέα τους. .συνάδελφε πολύ αδιάβατο σε βλέπω..
Συνάδελφοι εδώ είναι φόρουμ τριχόπτωσης.οποιος θέλει ακτιβισμό,πολιτική η να νοιώσει ότι και αυτός υπαρχει με κάποιον τροπο αυτοπροβολής, προσόντων η απόψεων γενικής φύσεως υπάρχουν 100αδες φόρουμ που σου καλύπτουν τέτοια κενά.
Είναι λάθος όλο αυτό.
Εδώ δεν είναι Twitter Facebook instagram tiktok και όλο αυτό το σκουπιδαριό.
Εδώ είναι ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ για την τριχόπτωση και ότι νέο μπορεί να υπάρχει αν υπάρχει γύρω από αυτό.
Για αυτό τον λόγο το φόρουμ πια φθίνει.-
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Ακριβώς έτσι είναι..γιατί εδώ έγινε υποτιμητική κρίση επαγγελμάτων και χλευασμός ,από επαγγελματίες της τριχόπτωσης και της μεταμόσχευσης μαλλιών..όπως το είπες φορουμ είναι και όλοι έχουν λόγο ανεξάρτητος.αν είναι να υποτιμάτε το κάθε μέλος ας ανοίξουν ένα φόρουμ οι επαγγελματίες του είδους και ας συμμετέχουν μόνο αυτοί.αλλοι κάνουν αυτοπροβολή τονίζοντας τα πτυχία τους και υποστηρίζοντας την υπεροχή τους σε μια χώρα στον τομέα τους. .συνάδελφε πολύ αδιάβατο σε βλέπω..
Δεν εννοούσα τους ιατρούς αλλά απλά μέλη.ποιοι είναι αυτοί φίλε "οι άλλοι " ?
Μιλά καθαρά
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Επειδή μερικοί δεν εννούν να το καταλάβουν να το ξαναγράψω. Δεν υπάρχει καμμία φίμωση, απλά θα γίνεται διάλογος με κανόνες έτσι ώστε τα νήματα των παρουσιάσεων να είναι λιτα και to the point. Όπως σε κάθε πολιτισμένο διάλογο υπάρχουν κανόνες και ο καθένας παίρνει μια φορά τον λόγο για όση ώρα θέλει για να εκφράσει την αποψή του το ίδιο θα ισχύσει και εδώ. Έτσι θα αποφευχθεί η χάβρα από αυτόυς που δεν μπορούν να αυτοσυγκρατηθουν. Ο καθένας είναι ελεύθερος να σχολιάζει μια φορά την ημέρα ή όταν υπάρξει πρόοδος στο νήμα από τον χειριστή του. Αυτό ισχύει και για τις κλινικές. Ο κανόνας έχει συμφωνηθεί και με τον Άκη και θα ξεκινήσει την ώρα και την ημέρα της ανακοίνωσης.

Λέτε και ξαναλέτε το παραμυθάκι για τον Αναστασάκη. Τρίχες. Πόσες φορές και σε πόσα νήματα και πριν και μετά τον Αναστασάκη σας ζήταγα να σταματήσετε τις αντεγκλήσεις και με γράφατε συστηματικά. Άπειρες. Απλά δεν έχετε μάθει να συζητάτε με κανόνες. Ε με τον Αναστασάκη απλά ξεχείλισε το ποτήρι και κατάλαβα ότι απλά χάνω τον χρόνο μου και ο μόνος τρόπος για να μπει μια τάξη στον αυτόματο είναι με κανόνες και όχι με δικές μου προσωπικές ενέργειες.
 

aeratos28

Just aeratos
Άρα αυτοπροβολή η ότι άλλο μπορούν άνετα να κάνουν οι γιατροί ..δεν υπάρχουν άλλα φόρουμ για αυτούς..αυτό λες?χαμένα τα έχεις η δεν κατάλαβες τι είπες.
Δεν εννοούσα τους ιατρούς αλλά απλά μέλη.ποιοι είναι αυτοί φίλε "οι άλλοι " ?
Μιλά καθαρά
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Άρα αυτοπροβολή η ότι άλλο μπορούν άνετα να κάνουν οι γιατροί ..δεν υπάρχουν άλλα φόρουμ για αυτούς..αυτό λες?χαμένα τα έχεις η δεν κατάλαβες τι είπες.
Τελευταία φορα: αυτοπροβολή εννοούσα όταν τα μέλη προσπαθώντας να επιβάλουν την άποψη τους χρησιμοποιούν συμπλεγματικα τα προσόντα που έχουν ατομικά τύπου σπουδές ιδιότητες κλπ
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγω γενικα ειμαι της γνωμης οτι οπου μπαινουν διαδικτυακα πολλοι κανονες οδηγει σε μεγαλυτερα προβληματα... Επειδη εχω μια μικρη εμπειρια σε γκρουπ στο fb οταν βαλαμε κανονες επειδη καποιοι εκαναν παραπονα για τη συμπεριφορα αλλων το πραγμα χαλασε τελειως και αναγκαστηκαμε να τους βγαλουμε. Δεν ξερω στην προκειμενη ποια θα ηταν μια καλη λυση. Για εμενα ο πρωτος κανονας παντως επρεπε να ειναι ως εξης:

* Απανταμε σε καθε νημα αναλογα με το τι εχει ως θεμα... δηλαδη νομιζω ολοι και βαζω και τον εαυτο μου μεσα μπορει να εχουμε μπει σε θεμα μεταμοσχευση και να λεμε αν η φιναστεριδη προκαλει παρενεργειες ή οχι. Ενω υπαρχει ηδη το αντιστοιχο νημα.

Επισης για μενα πρεπει οι κλινικες και οποιος αλλος διαφημιζεται απο μια πλατφορμα απο τη στιγμη που ερχονται εδω προς κριση οχι να τσακωνονται με εμας αλλα απλα να διαφημιζουν το προιον και τελος! Αλλιως μετατρεπεται το φορουμ σε διαφημιστικο στουντιο...

Το προβλημά μας δεν είναι η θεωρητική (ανεφάρμοστη) λύση αλλά η πρακτική αντιμετώπιση. Αυτά τα δοκιμάσαμε χρόνια πριν και πήγαν άπατα.
 

aeratos28

Just aeratos
Τελευταία φορά και από εμένα..πραγματικά..αυτό που λες κανένα μέλος δεν το έκανε,ποτέ..ο μόνος που έκανε και κάνει με κάθε τρόπο αυτοπροβολή τονίζοντας τις σπουδές και τα πτυχία του είναι ο αναστασακης..αυτό που κατηγορείς τα μέλη ΔΕΝ το κάνουν τα μέλη. Ας τελειώσουμε την κουβέντα
 
  • Like
Reactions: tol
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα