Γιατροί στο φόρουμ και επίσημες παρουσιάσεις κλινικών

vag25

Well-Known Member
Ατζέντα Βαγγέλη. Έχεις δει ποτέ μέλος που έχει κάνει μμ, άρα έχει «καθαρίσει» με το πρόβλημα του να είναι σε τόσο διατεταγμένη υπηρεσία υπεράσπισης κλινικής; Αναμενόμενο, ειδικά όταν εμφανίστηκε κάποιος ανταγωνιστής της advanced που έπαιζε «μπάλα» χωρίς αντίπαλο.
μπορει αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι απο την advance η απλα το βλεπει οπαδικα. Συμβαινει και το δευτερο συχνα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ξέρεις τι εννοω.
Ελπίζω σε αλλα θέματα που καταπιάνεσαι να είσαι πιο προσεκτικός και να μην βγάζεις συμπεράσματα από ένστικτο γιατί τώρα εκτίθεσαι..
Μπορεί άλλοι να σε πιστεύουν και να μην εκτίθεσαι σε εκείνους αλλά εγώ που ξέρω πραγματικά γελάω με την σιγουριά σου και την αναξιοπιστία σου.

Μου είναι πολύ ευχάριστο το ότι γελάς με την «αναξιοπιστία» μου. Θα μου ήταν δυσάρεστο αν με επικροτούσες. Μπορεί να ξέρω και κάνα δυο πραγματάκια παραπάνω και να μην είναι και τόσο ένστικτο όσο νομίζεις, αλλά προτιμώ να το ονομάσουμε «ένστικτο». Το αποτέλεσμα είναι το ίδιο.
 

Akis-multi

Well-Known Member
Μου είναι πολύ ευχάριστο το ότι γελάς με την «αναξιοπιστία» μου. Θα μου ήταν δυσάρεστο αν με επικροτούσες. Μπορεί να ξέρω και κάνα δυο πραγματάκια παραπάνω και να μην είναι και τόσο ένστικτο όσο νομίζεις, αλλά προτιμώ να το ονομάσουμε «ένστικτο». Το αποτέλεσμα είναι το ίδιο.
Θα ήθελα σε παρακαλώ πολύ να γράψεις εδώ μπροστά σε όλους ποια είναι αυτά τα στοιχεία που σε κάνουν να είσαι σίγουρος γιατί προκειμένου να ισχυροποιήσεις τη θέση σου, που έβγαλες απλά ένα συμπέρασμα αυθαίρετα, τώρα λες και ψέματα. Σε προκαλώ λοιπόν.
Εκτός από αναξιόπιστος για να δούμε είσαι και ψεύτης;
 

Akis-multi

Well-Known Member
Έτσι νόμιζα και εγώ παλιά. Τώρα έχω άλλη άποψη και έχω λόγο για αυτό.
Θα ήθελα σε παρακαλώ πολύ να γράψεις εδώ μπροστά σε όλους ποια είναι αυτά τα στοιχεία που σε κάνουν να είσαι σίγουρος γιατί προκειμένου να ισχυροποιήσεις τη θέση σου, που έβγαλες απλά ένα συμπέρασμα αυθαίρετα, τώρα λες και ψέματα. Σε προκαλώ λοιπόν.
Εκτός από αναξιόπιστος για να δούμε είσαι και ψεύτης;
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Καλο ειναι να μαθετε να διαβαζετε πρωτα και μετα να απαντατε. Ο στρατος εκανε στον Yaman και οχι στον Cinik. O Yaman ειναι μελος της ISHRS

Γραφουμε σε νημα για ΜΕΤ στο Δρ. Cinik, οποτε λογικα θεωρησα οτι αναφερονταν σε αυτον και οχι σε άλλον ιατρο.
Λυπαμαι αλλα δεν γνωριζω σε ποιον εχει κάνει ΜΕΤ καθε ένα από τα μέλη.
Καλο θα ειναι οι ερωτησεις ή οι θέσεις να ειναι σαφεις για να μην γινονται λάθη.
Εντουτοις, δεν ειναι μελος ουτε ο Dr. Yaman;)

 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τα «πραγματάκια» που ξέρω δεν αφορούν εσένα. Ως εκ τούτου θα παραμείνω στο «αναξιόπιστος», αν σου αρέσει και στο «ψεύτης».
 

Akis-multi

Well-Known Member
Τα «πραγματάκια» που ξέρω δεν αφορούν εσένα. Ως εκ τούτου θα παραμείνω στο «αναξιόπιστος», αν σου αρέσει και στο «ψεύτης».
Δεν έχεις να πεις τίποτα απολύτως για μένα και το γυρνας;
Σου είπα εκτίθεσαι.
Να προσέχεις τι λες και σε ποιον τα λες. Άσε το ένστικτο σου για κανέναν άλλον. Ζητά συγγνώμη η παιδεία σου το επιβάλει αλλιως θα εισαι συκοφάντης.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μπορεις να προσθέσεις και την λέξη «συκοφάντης». Με αυτά που ξέρω για την κλινική και τις μεθόδους της δεν με πειράζει καθόλου. Όσο και να με «τσιγκλήσεις» δεν πρόκειται να ενδώσω, ούτε θα εκθέσω πρόσωπα αφού δεν θέλουν να εκτεθούν. Αν ήταν να το κάνω θα το είχα κάνει προ πολλού, αλλά προτίμησα να το προσπεράσω. Μέχρι εκεί όμως. Υποδείξεις από την advanced και τους υποστηρικτές/εκπροσώπους της δεν παίρνω.
 

Georgie

Well-Known Member
Εδω Cvial εισαι φάουλ .
Υπονοείς οτι συγκεκριμενα μέλη που εχουν κανει μεταμοσχευση στην Advanced εχουν οπαδικά χαρακτηριστικά και επισης κρυφή ατζέντα προώθησης της κλινικής .
Τα μέλη, και ειδικά ενα, εχουν σταμπαριστει και εισπράτουν ειρωνικά σχόλια απο τον Ιατρό μέλος του φορουμ λες και τον ήξερε απο εχθές
Οταν σε στρίμωξε ο @Akis-multi όμως το γύρισες . Δε το ξεκαθάρισες σε ποιους αναφέρεσαι .
Λάσπη στον ανεμιστήρα απο τον Mod του φορουμ?
Για ποιο λόγο ?
Επίσης τι εννοείς agenda?
Και εσυ εχεις λύσει το "προβλημα" σου, που δε σε απασχολούσε και πολυ στην ηλικια των 50 όπως εχεις αναφέρει.
Παρα ταύτα και δεύτερη μεταμοσχευση έκανες και στο φορουμ εχεις παρουσία καθημερινή αναλύοντας τις απόψεις και τις θέσεις σου ,και υποστηρίζοντας την επιλογή που έκανες .
Όρθα κατα τη γνώμη μου .
Πρεπει να ξεκαθαρίσεις τη θέση σου φίλε .
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πρώτον, είμαι mod για αυτό έχω παρουσία (κατά κύριο λόγο) καθημερινή στο φόρουμ μετά την 2η μεταμόσχευση μου.

Δεύτερον, δεν υπονόω ότι συγκεκριμένα άτομα έχουν οπαδική συμπεριφορά, αυτό είναι το λιγότερο είναι αυταπόδεικτο. Αυτό που ΞΕΡΩ (από καιρό) είναι ότι υπάρχει συγκεκριμένη οργανωμένη ατζέντα προώθησης της κλινικής με σχέδιο και ονοματεπώνυμο από προσωπικές μαρτυρίες ανθρώπων που δεν θέλουν να εκτεθούν και είναι στον χώρο. Όταν λοιπόν γνωρίζεις το πλάνο και έχεις τις αποδείξεις προφανώς μπορείς να ερμηνεύσεις καλύτερα και ασφαλέστερα συμπεριφορές για αυτό και η αναφορά μου ξέρω «πραγματάκια», δεν ηταν τυχαία, θα μπορούσα να το είχα λήξει εκεί.

Φυσικά από την στιγμή που δεν μπορώ να αποκαλύψω τα ονόματα και τις πηγές μου είμαι έτοιμος να δεχτώ και τον όρο «λάσπη». Όταν όμως βλέπω αυτά που βλέπω και ξέρω αυτά που ξέρω δεν υπάρχει περίπτωση να σωπάσω και να είμαι politically correct γιατί κοροϊδεύω τον εαυτό μου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Τι να σου πω
Οτι νομίζεις.
Εγω θα τα έλεγα .
Η άποψη μου ειναι οτι τα σχέδια για agenda προώθησης που αναφέρεις ειναι υπερβολή .
Δε νομίζω οτι η Ελληνικη αγορά ειναι τοσο μεγάλη που ο ανταγωνισμός θα μπορούσε να επιβάλει τέτοιες πρακτικές
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αν κινδύνευαν πραγματικοί άνθρωποι να χάσουν τη δουλειά τους ούτε και εσυ θα μίλαγες. Γιατί νομίζεις ότι δεν μιλάω για άλλες κλινικές? Γιατί με έχει πίασει «υστερία» με την advanced? Κανονικά θα έπρεπε να έχω αποβάλλει μέλη δια παντός αλλά είπα να δω μήπως βάλουν μυαλό. Κάποια στιγμή όμως φτάνεις και στα όρια σου. Δεν δέχεσαι να παίζεται θέατρο μπροστά στα μάτια σου.
 

aeratos28

Just aeratos
Έχασα επεισόδια..παιδιά ηρεμία.!ποιος εγώ το λέω.χαχαχα..στην όλη κουβέντα συμφωνώ ,όπως συμφωνούσα πάντα με την επιχειρηματολογία του γιατρού -νοσηλευτη ,δεν διαπραγματεύομαι το θέμα του γιατρού..μην συγκρίνουμε βούρτσες με οδοντόβουρτσες..τα τσικακια του βεκρη μπορεί όπως λένε να δίνουν (αποτελεσματα) αλλά τα δίνουν με συγκεκριμένο τρόπο ,για αυτό βλέπουμε windows κτλ..και για αυτό βλέπουμε επίσης κάτι hairline στο 80-90% των περιπτώσεων άστα να πάνε.το είχα γράψει στο νήμα του παιδιού που έκανε τώρα με 1650 grafts αλλά δεν το συνέχισα να μην τον κακοκαρδισω ..ισχύει το σούπερ μάρκετ ξεκάθαρα στην advance ,χρόνια το λέω και έχω πει παλιότερα πως επειδή έχει τρόπο σκέψης τουρκικό ο Βεκρης στο θέμα δουλειάς ,θα έπρεπε να ήταν και ανάλογος και στις τιμές..πουλάει χρυσάφι αυτό που προσφέρει..οι νοσηλεύτριες θα έπρεπε να χρεώνουν το ανώτερο την μισή τιμή από όλους τους άλλους στην Ελλάδα.μαγκας ο Βεκρης αφού πουλάει ίδιες τιμές με γιατρούς και έχει πελάτες που το θεωρούν vfm..πως το έχει κάνει ο ατιμος..θα τον συμβουλευτώ για τη δική μου επιχείρηση και θα τον κάνω και συνεταιρο..χαχαχαχα
 

Akis-multi

Well-Known Member
Μπορεις να προσθέσεις και την λέξη «συκοφάντης». Με αυτά που ξέρω για την κλινική και τις μεθόδους της δεν με πειράζει καθόλου. Όσο και να με «τσιγκλήσεις» δεν πρόκειται να ενδώσω, ούτε θα εκθέσω πρόσωπα αφού δεν θέλουν να εκτεθούν. Αν ήταν να το κάνω θα το είχα κάνει προ πολλού, αλλά προτίμησα να το προσπεράσω. Μέχρι εκεί όμως. Υποδείξεις από την advanced και τους υποστηρικτές/εκπροσώπους της δεν παίρνω.
Σε προκαλώ να παραθέσεις τι στοιχεία έχεις για μένα ότι είμαι εκπρόσωπος κλινικής εκτός από το ένστικτο σου και ότι δε τρως σανό όπως ειπες.
Άσε τα γύρω γύρω για πρακτικές και κουραφεξαλα και μιλά αντρίκια για μένα.
Δεν έχεις τι να πεις είπες την πονηρια σου και δεν έπιασε και προσπαθείς να το μαζέψεις και άρχισες τις κωλοτουμπες.
Και φυσικά δέχεσαι τα αναξιόπιστος συκοφάντης και ψεύτης γιατί αυτά είσαι αλλιώς πες τα δήθεν που ξέρεις.
Έχεις γίνει ρεζιλι.
Εμπρός πες για μένα δεν είσαι παιδί να κρύβεσαι ούτε και γω.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγώ δεν είμαι Αναστασάκης να «τσιμπάω» στις προκλήσεις σου. Σε ξέρω καλά. Ότι είχα να πω το είπα πιο πάνω.
 

Akis-multi

Well-Known Member
Εγώ δεν είμαι Αναστασάκης να «τσιμπάω» στις προκλήσεις σου. Ότι είχα να πω το είπα πιο πάνω.
Συγγνώμη δε βλέπω να ζητάς.
Κριμα γιατί είσαι διαχειριστής και θέλεις να δείχνεις το σωστό δρόμο.
Με ψέματα και συκοφαντίες δε νομίζω να το πας καλά.
Και επειδή δεν θα το κάνεις γιατί μάλλον δεν σου αρέσει να συμπεριφέρεσαι αντρίκια, βαλε την ουρά στα σκέλια και άλλαξε κουβέντα.
Να μια υπόδειξη που θα δεχτείς σίγουρα με χαρά από υποστηρικτή/εκπρόσωπο της advanced αφού ξέρεις ότι έχω δίκιο.
Την επόμενη φορά προσοχή.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πολύ ανοχή δείχνω για αυτό μάλλον δεν τα πάω καλά σαν διαχειριστής. Έπρεπε να έχω ενεργήσει νωρίτερα. Θα το διορθώσω όμως.
 
Μπλουζα