Μεταμοσχευση Dr Cinik (Τουρκια - Κωσταντινουπολη) 4900 grafts 5/03/2020

Λοιπόν φίλοι μου.. Είμαι ακριβώς στους 3 μισή μήνες καθώς έκανα την μεταμοσχευση στις 5 Μαρτίου... Ο χρόνος μου είναι λιγοστός μετά την καραντίνα οπότε θα ενημερώνω οπότε βρίσκω χρόνο..
Πλέον έχει φύγει το μούδιασμα στο κεφάλι.. Έχω λίγη φαγούρα στο σημείο που έγινε η μεταμοσχευση.. Πλέον είμαι πολύ ευχαριστημένος.. Έχουν βγει αρκετά νέα μαλλιά και σε συνδιασμο με αυτά που είχα το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό..... Κάθε βδομάδα βλέπω πλέον διαφορά καθώς μεγαλώνουν τα καινούρια κ υπάρχει μεγαλύτερη πυκνωτητα... Από την κλινική στον 6ο μήνα δίνουν αποτελεσματικότητα 60 με 70% οπότε αυτό με κάνει πολύ αισιόδοξο καθώς είμαι ακόμη στους 3μιση μήνες...
 

Συνημμένα

  • IMG_20200623_165818.jpg
    IMG_20200623_165818.jpg
    1 MB · Προβολές: 563
  • IMG_20200623_165758.jpg
    IMG_20200623_165758.jpg
    766.5 KB · Προβολές: 568
  • IMG_20200623_165648.jpg
    IMG_20200623_165648.jpg
    1 MB · Προβολές: 586
  • IMG_20200623_165735.jpg
    IMG_20200623_165735.jpg
    1 MB · Προβολές: 581
  • IMG_20200623_165716.jpg
    IMG_20200623_165716.jpg
    1 MB · Προβολές: 588

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Γειά σας παιδιά, 4 μισή μήνες και είμαι πολύ ικανοποιημένος.... Έχω τεράστια διαφορά και μου το λένε όλοι... Η ανάπτυξη που έχω γίνετε πολύ γρήγορα οπότε ίσως σταματήσει και πιο γρήγορα, αλλιώς με βλέπω με μπούκλες. Επίσης θέλω να επισημάνω ότι πίσω και στο πλάι (στις δοτριες περιοχές) δεν έχει μείνει κανένα σημάδι. Ακόμη θέλω να πω πως στη πίσω περιοχή του κεφαλιού όπου μου έβαλαν τα λιγότερα μοσχεύματα, επέλεξαν να βάλουν όλα τα άσπρα... ... Θα επισυνάψω κάποιες φώτο που έβγαλα μόνος...
 
Νέες φωτογραφίες στους 4,5 μήνες
 

Συνημμένα

  • IMG_20200721_100056.jpg
    IMG_20200721_100056.jpg
    757.9 KB · Προβολές: 534
  • IMG_20200721_100001.jpg
    IMG_20200721_100001.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 587
  • IMG_20200721_100025.jpg
    IMG_20200721_100025.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 582
  • IMG_20200721_100144.jpg
    IMG_20200721_100144.jpg
    1,003.1 KB · Προβολές: 569
  • IMG_20200720_103039.jpg
    IMG_20200720_103039.jpg
    651.6 KB · Προβολές: 586

manly_Man

Well-Known Member
Εχεις ηδη μεγαλη προοδο...τελικα φαινεται οτι κ καποιες φτηνες κλινικες της Τουρκιας μπορουν να δωσουν αξιοπρεπη αποτελεσματα....βλεπε Cinik,Yaman. Εσενα σου βγηκε κιολας 0,58 ευρω το μοσχευμα!
 

Stratos

Well-Known Member
Σου ειπαν ποσα grafts πηραν απο γενεια; Επειδη θα βγαλω και εγω απο εκει. Πολυ ωραιο αποτέλεσμα και ειναι και νωρις ακομα. Εκανες καλη επιλογη. Να τα βλεπουν αυτοι που θεωρούν ότι δεν υπαρχουν αξιολογες τουρκικες κλινικες. Για να έβαζες 4900 στην Ελλάδα θα ηθελαν μια εβδομάδα και για την τιμη θα πουλουσες κανενα σπιτι για να πληρωσεις.
 
Να σας πω την αλήθεια, δεν ξέρω πόσα grafts μου πήραν από τα γένια... Λίγα μπορώ να πω... Όχι δεν πονουσα και γενικά δεν πονεσα... Θα έλεγα ότι ήμουν αρκετά συνηδειτοποιημενος ή καλύτερα θα έλεγα έτοιμος...
Επίσης θέλω να πω ότι παρά πολλές κλινικές παίζουν σε αυτές τις τιμές στην Τουρκία και φημολογείται ότι έχουν μεγάλες επιδοτήσεις από το κράτος, καθώς προάγουν τον ιατρικού τουρισμό...
Από κει και πέρα το ποσό οργανωμένη είναι μια κλινική φαίνεται και από τον τρόπο που προάγει τον προϊόν της στο εξωτερικό.... Στην συγκεκριμένη ο Cinik διαφημίζεται στο ΝΒΑ και στην Premier league...
Αυτό μας λέει πάρα για το κοινό στο οποίο απευθύνεται... Και οικονομικά και ποσοτικά....
Καλημέρα....
 

Bill1991

Active Member
@dimospistik παίρνουν κοντά στο 40% επιδότηση ,αν υπολογίσουμε ότι οι περισσότερες κλινικές στην Τουρκία κάνουν 6 χειρουργεία τη μέρα!!! 6*2=12,12*1,4=16,8 την μέρα τζίρος το ελάχιστο...
 

Ronaldo

Well-Known Member
@dimospistik παίρνουν κοντά στο 40% επιδότηση ,αν υπολογίσουμε ότι οι περισσότερες κλινικές στην Τουρκία κάνουν 6 χειρουργεία τη μέρα!!! 6*2=12,12*1,4=16,8 την μέρα τζίρος το ελάχιστο...
γιαυτο βαζουν και τοσο χαμηλες τιμες...λογω των επιδοτησεων
 

Giorgos-3

Well-Known Member
γιαυτο βαζουν και τοσο χαμηλες τιμες...λογω των επιδοτησεων
Έχει σημασία για τον υποψήφιο; Το αποτέλεσμα μετράει ....με Ελάχιστο κόστος γίνεται τρομερή δουλειά. .... Άσε του ς άλλους να μιλανε απαξιωτικά για σούπερ μάρκετ κλινικές όταν σε τέτοιες τιμές έχουν τέτοια αποτελέσματα...στην πράξη αλλά βλέπεις....όλοι κρινομαστε με το αποτέλεσμα....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stratos

Well-Known Member
Έχει σημασία για τον υποψήφιο; Το αποτέλεσμα μετράει ....με Ελάχιστο κόστος γίνεται τρομερή δουλειά. .... Άσε του ς άλλους να μιλανε απαξιωτικά για σούπερ μάρκετ κλινικές όταν σε τέτοιες τιμές έχουν τέτοια αποτελέσματα...στην πράξη αλλά βλέπεις....όλοι κρινομαστε με το αποτέλεσμα....
Οσα δε φτανει η αλεπου φιλε τα κανει κρεμασταρια, αντε βρες στην Ελλάδα κλινικη να σου βαλει 5000grafts σε μια συνεδρια, να εχεις αψογο αποτελεσμα και να πληρωσεις λιγοτερο απο ευρω στο graft. Και μετΑ λενε μα ταλαιπωρηθηκε πολυ, ενω στην ελλαδα θα σου βαλουν 3000 3500 σε μιση ωρα; Ειμαστε πολυ πισω ακομα..
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Έχει σημασία για τον υποψήφιο; Το αποτέλεσμα μετράει ....με Ελάχιστο κόστος γίνεται τρομερή δουλειά. .... Άσε του ς άλλους να μιλανε απαξιωτικά για σούπερ μάρκετ κλινικές όταν σε τέτοιες τιμές έχουν τέτοια αποτελέσματα...στην πράξη αλλά βλέπεις....όλοι κρινομαστε με το αποτέλεσμα....

Απολύτως καμία δεν έχει για τον υποψήφιο. Θα έλεγα ότι ίσως είναι και πλεονεκτικό γιατί πληρώνει άλλος. Το να μιλάει κάποιος για σουπερ μάρκετ δεν είναι απαξιωτικό, γιατί αυτή είναι η πραγματικότητα, με τα συν και τα πλην.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Το τελικο αποτελεσμα εχει ολοκληρωθει και επειδη δεν ειναι σωστο να μενουν ανολοκληρωτα νηματα και παρουσιασεις ,μπορεις να μας δειξεις την κατασταση σου;Ευχαριστω
 
Όπως ζητήσατε και έχετε απόλυτο δίκαιο, το αποτέλεσμα ολοκληρώθηκε καθώς βρίσκομαι στους 11 μήνες από την ημέρα που έκανα την εμφύτευση..
Ως πρόλογο θα ήθελα να πω ότι το αποτέλεσμα είναι πολύ πολύ καλύτερο και από τις πιο αισιόδοξες προβλέψεις μου... Ήδη δύο φίλοι μου εχουν πάει για μεταμοσχευση στον Cinik και πάρα πολύ μου στέλνουν μηνύματα καθώς είναι ενθουσιασμενοι από το αποτελέσμα το οποίο βλέπουν... Αν αλλάξει κάτι στο μέλλον, να είστε σίγουροι ότι θα σας ενημερώσω... Ελπίζω μέσα απο την παρουσίαση της δικής μου κατάστασης, να βοηθήσω αρκετούς από εδώ μέσα...
IMG_20210131_180701.jpg
IMG_20210131_180318.jpg
IMG_20210131_180412.jpg
IMG_20210131_180435.jpg
IMG_20210131_180507.jpg
IMG_20210131_180412.jpg
 

Aldo

Well-Known Member
Μπραβο φίλε, με γεια το νέο σου μαλλι :)
Κάνε μια καλή αν θέλεις και βαλε μια καθαρή φωτό από την hairline με το μαλλι προς τα πίσω σε εξωτερικό χώρο! (Δεν αμφιβάλλω σε καμία περίπτωση για το αποτέλεσμα σου)
Θα βοηθήσεις πολύ κόσμο!
 

tol

Well-Known Member
Όπως ζητήσατε και έχετε απόλυτο δίκαιο, το αποτέλεσμα ολοκληρώθηκε καθώς βρίσκομαι στους 11 μήνες από την ημέρα που έκανα την εμφύτευση..
Ως πρόλογο θα ήθελα να πω ότι το αποτέλεσμα είναι πολύ πολύ καλύτερο και από τις πιο αισιόδοξες προβλέψεις μου... Ήδη δύο φίλοι μου εχουν πάει για μεταμοσχευση στον Cinik και πάρα πολύ μου στέλνουν μηνύματα καθώς είναι ενθουσιασμενοι από το αποτελέσμα το οποίο βλέπουν... Αν αλλάξει κάτι στο μέλλον, να είστε σίγουροι ότι θα σας ενημερώσω... Ελπίζω μέσα απο την παρουσίαση της δικής μου κατάστασης, να βοηθήσω αρκετούς από εδώ μέσα... Προβολή συνημμένου 31455Προβολή συνημμένου 31456Προβολή συνημμένου 31457Προβολή συνημμένου 31458Προβολή συνημμένου 31459Προβολή συνημμένου 31457

Φιλε μου, καλησπερα. Μπορεις, αν θελεις, να βγαλεις πιο καθαρες/φωτεινες φωτογραφιες;

Απο τις συγκεκριμενες φωτογραφιες που ανεβασες το αποτελεσμα φαινεται εξωπραγματικο.

Προσωπικα απο τη φυση μου ειμαι δυσπιστος. Θεωρω οτι, μαλλον, εξωραϊζει την πραγματικοτητα. Δεν πιστευω οτι ειναι αντικειμενικο αυτο που φαινεται στις φωτογραφιες.

Βεβαια, κατα βαθος θελω να διαψευστω, αφου πολλες φορες εχω παρει θεση υπερ των τουρκικων κλινικων.

Αν ειναι να μπορει ο υποψηφιος πελατης με 2700 ευρω να εχει ενα τετοιο αποτελεσμα, τοτε ποιος ο λογος να συζηταμε για οποιονδηποτε αλλο γιατρο παγκοσμιως περαν του Cinik;

Μακαρι αυτη να ειναι η απεικονιση της πραγματικοτητας. Μακαρι να αποδειχθει οτι ειναι "μπαρουφες" οσα γραφονται για "super market", για Τουρκους "χασαπηδες" απο τους "κορυφαιους" Ελληνες που εχουν την απαιτηση να τους πληρωσουμε για τα ιδια grafts (4900) περιπου 12000 ευρω αντι για 2700.

Δηλαδη ο "κορυφαιος" κ. Αναστασακης που κομπορρημονει καθε τρεις και λιγο, τι καλυτερο θα προσφερε στην τιμη των 12000 ευρω;

Μιλαμε για μια διαφορα της ταξης των 10000 ευρω!!! Γιατι, λοιπον, καποιος να δωσει 10000 παραπανω ευρω στον κ. Αναστασακη; Για να αγοραζει Λαμποργκινι και να κανει χλιδατη ζωη σε μια χωρα που εδω και μια δεκαετια μαστιζεται απο οικονομικα προβληματα και μεγαλο ποσοστο πολιτων ζουν στο οριο της φτωχειας;
 

Georgie

Well-Known Member
Μπράβο φίλε , το αποτέλεσμα δείχνει εντυπωσιακό.
Οι μεταμοσχεύσεις μαλλιων φαίνεται οτι εχουν απλοποιηθεί αρκετά και υπαρχει βομβαρδισμος καλών αποτελεσμάτων απο παντού .
Οι τιμες θα πατωσουν γιατι ο ανταγωνισμός ειναι τεράστιος .
 

vlafo

Well-Known Member
Φίλε tol
Κατά αρχήν είσαι "Θεός" για το λεξιλόγιο σου.
Κατά δεύτερον το point είναι πέρα από το οικονομικό που είναι για τους πολλούς το κύριο θέμα και είναι απόλυτα λογικό, ότι πρέπει να συμβαδίζει απόλυτα με το τελικό αποτέλεσμα.
Πάρε παράδειγμα εμένα που και στο Lorenzo το είχα το bgt να πάω.
Έκρινα όχι πως δεν τα αξίζει τα λεφτά του αλλοίμονο,αλλά πως δεν αξίζει τόσα λεφτά να δώσω με τα δικά μου τα κριτήρια.
Και εκεί που θα πήγαινα Freitas με 10k,κατέληξα στον Τιρκαλά.
Βέβαια το αποτέλεσμα θα δείξει,αλλά αυτό που θέλω να πω,είναι πως σε καμία περίπτωση δεν υπάρχει αυτή η ισοπέδωση πως αυτός που είναι φθηνός είναι και κακός.Αυτό δεν ισχύει επουδενί.
Βέβαια στην Τουρκία τα έχουμε ξαναπεί πως από τις 1000 κλινικές,το πολύ 10 αξίζουν.
Οι 2-3 είναι τοπ και οι άλλες σε επίπεδο middle αξιόλογες.
 
  • Like
Reactions: tol
Μπλουζα