FUE Μεταμόσχευση Hair Genesis Clinic (Κολωνάκι) - 1440 grafts 04/01/2020

Massimo

Member
Το σκέφτομαι και κλαίω :D Αλλά ο ένας σου κάνει έργο τέχνης στο κεφαλι σου με το ανάλογο αντίτιμο και ο άλλος ας μη το σχολιάσω. Μόνο και μόνο που μπήκα στη διαδικασία να τσακωθώ για να ζητήσω της φωτό της επέμβασης λεει πολλά. Μερικες ελληνικές κλινικές θα μπορούσαν να εξελιχθούν πάνω στο κομματι της ακριβης ενημέρωσης (το οποίο δεν είναι δύσκολο) αλλά αρνούνται πεισματικά. Άμα έχουν όμως και πελάτες σαν εμένα που πανε εκεί και δεν πιέζουν αρκετά δε φταίνε μόνο αυτοί.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Harris_G

Well-Known Member
Μην κατηγορεις τον ευατο σου και γω τον ειδα 2 φορες oντας νουμπας πριν 7 χρονια και μου φανηκε δελεαστικοτατος. Εφυγα ξαφνικα για μεταπτυχιακο στο εξωτερικο και το τρεναρα αλλιως πολυ πιθανο να χα μπει κ γω
 

dimitris50423

Well-Known Member
Το σκέφτομαι και κλαίω :D Αλλά ο ένας σου κάνει έργο τέχνης στο κεφαλι σου με το ανάλογο αντίτιμο και ο άλλος ας μη το σχολιάσω. Μόνο και μόνο που μπήκα στη διαδικασία να τσακωθώ για να ζητήσω της φωτό της επέμβασης λεει πολλά. Μερικες ελληνικές κλινικές θα μπορούσαν να εξελιχθούν πάνω στο κομματι της ακριβης ενημέρωσης (το οποίο δεν είναι δύσκολο) αλλά αρνούνται πεισματικά. Άμα έχουν όμως και πελάτες σαν εμένα που πανε εκεί και δεν πιέζουν αρκετά δε φταίνε μόνο αυτοί.

Μπορούν να μετρηθούν τα μοσχευματα που σου τοποθέτησε αν το θέλεις. Είναι πολύ καθαρή η φωτογραφία της τοποθέτησης. Ίσως να μην είναι ούτε τόσα.
 

tol

Well-Known Member
Το σκέφτομαι και κλαίω :D Αλλά ο ένας σου κάνει έργο τέχνης στο κεφαλι σου με το ανάλογο αντίτιμο και ο άλλος ας μη το σχολιάσω. Μόνο και μόνο που μπήκα στη διαδικασία να τσακωθώ για να ζητήσω της φωτό της επέμβασης λεει πολλά. Μερικες ελληνικές κλινικές θα μπορούσαν να εξελιχθούν πάνω στο κομματι της ακριβης ενημέρωσης (το οποίο δεν είναι δύσκολο) αλλά αρνούνται πεισματικά. Άμα έχουν όμως και πελάτες σαν εμένα που πανε εκεί και δεν πιέζουν αρκετά δε φταίνε μόνο αυτοί.
Παρατηρω, φιλε Massimo, οτι μεσα σε 10 μερες εκανες στροφη 360°!!!

Πριν 10 μερες, στο νημα που ανοιξε ο Ioannis Antonios, ειχα γραψει οτι η τακτικη που ακολουθει ο κ. Γκουρας ειναι μπακαλιστικη...οτι ειναι αδιανοητο να μην ενημερωνει τους πελατες για τον αριθμο grafts που εβαλε...οτι λειτουργει με τη νοοτροπια "να ξεπεταξουμε γρηγορα τον πελατη, χωρις μετρησεις δοτριας, χωρις πολλες αναλυσεις και χωρις κανενα πλανο".

Τοτε, αν θυμασαι καλα, απαντησες με ειρωνικο υφος..."σιγα ρε φιλε μη ρωταμε την αποψη σου...".

Νομιζω, φιλε μου, οτι αρχιζεις σιγα-σιγα να κατανοεις οτι αυτα που ανεφερα παραπανω, ειναι πολυ σημαντικα σε μια μμ. Δεν μπορει ενας επαγγελματιας αξιολογος γιατρος να μην ενδιαφερεται για αυτα. Δειχνει οτι δεν λειτουργει με πλανο, οτι δεν εχει βαθια γνωση του αντικειμενου.

Άμα έχουν όμως και πελάτες σαν εμένα
Δυστυχως, φιλε μου, σε αυτο στηριζονται πολλοι Ελληνες κομπογιαννιτες γιατροι...στην απειρια, την ελλειψη ενημερωσης των "πελατων". Βρισκουν προσφορο εδαφος να δρασουν.

Η γνωση ειναι δυναμη. Η αγνοια σε οδηγει σε εσφαλμενες επιλογες.

Εν παση περιπτωσει, φιλε μου, εσυ βρισκεσαι ακομη στον 5ο μηνα...επομενως υπαρχουν ακομη περιθωρια βελτιωσης του αποτελεσματος. Να εισαι αισιοδοξος. Μακαρι, παρολες τις αστοχιες/ερασιτεχνισμους του συγκεκριμενου "μεγαλογιατρου", να εχεις στους επομενους μηνες μια καλυτερη φυτρωση και το τελικο αποτελεσμα να σε αφησει ικανοποιημενο. Σου το ευχομαι θερμα.
 

Massimo

Member
Μπορούν να μετρηθούν τα μοσχευματα που σου τοποθέτησε αν το θέλεις. Είναι πολύ καθαρή η φωτογραφία της τοποθέτησης. Ίσως να μην είναι ούτε τόσα.
Οποιος θέλει κ έχει την όρεξη να το κάνει ας το κάνει. Εμένα σίγουρα θα με βοηθούσε πολύ για να ξέρω ακριβώς τι μπήκε.
 

Massimo

Member
Παρατηρω, φιλε Massimo, οτι μεσα σε 10 μερες εκανες στροφη 360°!!!

Πριν 10 μερες, στο νημα που ανοιξε ο Ioannis Antonios, ειχα γραψει οτι η τακτικη που ακολουθει ο κ. Γκουρας ειναι μπακαλιστικη...οτι ειναι αδιανοητο να μην ενημερωνει τους πελατες για τον αριθμο grafts που εβαλε...οτι λειτουργει με τη νοοτροπια "να ξεπεταξουμε γρηγορα τον πελατη, χωρις μετρησεις δοτριας, χωρις πολλες αναλυσεις και χωρις κανενα πλανο".

Τοτε, αν θυμασαι καλα, απαντησες με ειρωνικο υφος..."σιγα ρε φιλε μη ρωταμε την αποψη σου...".

Νομιζω, φιλε μου, οτι αρχιζεις σιγα-σιγα να κατανοεις οτι αυτα που ανεφερα παραπανω, ειναι πολυ σημαντικα σε μια μμ. Δεν μπορει ενας επαγγελματιας αξιολογος γιατρος να μην ενδιαφερεται για αυτα. Δειχνει οτι δεν λειτουργει με πλανο, οτι δεν εχει βαθια γνωση του αντικειμενου.


Δυστυχως, φιλε μου, σε αυτο στηριζονται πολλοι Ελληνες κομπογιαννιτες γιατροι...στην απειρια, την ελλειψη ενημερωσης των "πελατων". Βρισκουν προσφορο εδαφος να δρασουν.

Η γνωση ειναι δυναμη. Η αγνοια σε οδηγει σε εσφαλμενες επιλογες.

Εν παση περιπτωσει, φιλε μου, εσυ βρισκεσαι ακομη στον 5ο μηνα...επομενως υπαρχουν ακομη περιθωρια βελτιωσης του αποτελεσματος. Να εισαι αισιοδοξος. Μακαρι, παρολες τις αστοχιες/ερασιτεχνισμους του συγκεκριμενου "μεγαλογιατρου", να εχεις στους επομενους μηνες μια καλυτερη φυτρωση και το τελικο αποτελεσμα να σε αφησει ικανοποιημενο. Σου το ευχομαι θερμα.
Καλησπέρα φίλε μ. Το σιγά μη ρωτάμε την άποψη σου Αναφερόταν στο αποτέλεσμα ενός άλλου μέλους που ανέβασε μια φωτό με το πριν καο τπ
Μετά. Όχι για τα γκραφτς. Αν ανατρέξεις στο συγκεκριμένο νήμα θα δεις ότι πρώτος είπα ότι είναι μεγάλο αυτογκόλ του εν λόγω γιατρού να μη σου δίνει τα γκραφτς που μπηκαν. Πουθενά δεν είπα ότι δε χρειάζεται. Απ την άλλη μεγαλώνουμε, διαβάζουμε και ενημερωνόμαστε όπου μπορούμε.

Ευχαριστω για τα θερμά λόγια και λυπάμαι αν πέρασε η εντύπωση ότι δεν σέβομαι την άποψη σου.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Οποιος θέλει κ έχει την όρεξη να το κάνει ας το κάνει. Εμένα σίγουρα θα με βοηθούσε πολύ για να ξέρω ακριβώς τι μπήκε.

Μπορώ να το κάνω και έχω μετρήσει και άλλα περιστατικά όταν είναι καλές οι φωτογραφίες.
Δεν είναι κάτι δύσκολο.
Πάντως πολλά λεφτά για λίγη δουλεια και όχι καλής ποιότητας. Κρατά ψηλά ψυχολογία και εφόσον βρήκες το φόρουμ θα μάθεις πως πρέπει να κινηθείς στο μέλλον.
 

Massimo

Member
Μπορώ να το κάνω και έχω μετρήσει και άλλα περιστατικά όταν είναι καλές οι φωτογραφίες.
Δεν είναι κάτι δύσκολο.
Πάντως πολλά λεφτά για λίγη δουλεια και όχι καλής ποιότητας. Κρατά ψηλά ψυχολογία και εφόσον βρήκες το φόρουμ θα μάθεις πως πρέπει να κινηθείς στο μέλλον.
Αν μπορείς τότε φίλε θα ήταν μεγάλη υπηρεσία και σ ευχαριστω. Ναι προχωράμε δυνατά, στα θετικά όπως είπα και πανω είναι ότι είναι λίγα τα μοσχεύματα.
 

Greg83

Member
Φίλε μου σου εύχομαι καλή φύτρωση και μακάρι τους επόμενους μήνες να έχεις περαιτέρω βελτίωση. Θα ήταν χρήσιμο να δούμε και κάποια φώτο της δότριας περιοχής μετά την επέμβαση εάν έχεις, για να έχουμε και μια εικόνα της διαχείρισης που έκανε ο γιατρός στην δότρια. Και πάλι σου εύχομαι καλή επιτυχία.
 

Massimo

Member
Φίλε μου σου εύχομαι καλή φύτρωση και μακάρι τους επόμενους μήνες να έχεις περαιτέρω βελτίωση. Θα ήταν χρήσιμο να δούμε και κάποια φώτο της δότριας περιοχής μετά την επέμβαση εάν έχεις, για να έχουμε και μια εικόνα της διαχείρισης που έκανε ο γιατρός στην δότρια. Και πάλι σου εύχομαι καλή επιτυχία.
Παραθέτω και φωτογραφία της δότριας.
 

Συνημμένα

  • 67005FD4-D92F-408C-B180-EEAE02D89834.jpeg
    67005FD4-D92F-408C-B180-EEAE02D89834.jpeg
    154.5 KB · Προβολές: 175

Greg83

Member
Το θετικό είναι ότι χρησιμοποίησε μεγαλύτερο εύρος της δότριας και δεν περιορίστηκε σε ένα τμήμα της, αλλά ας κρίνουν και οι πιο έμπειροι από εμένα του φόρουμ. Έχεις ακόμα μήνες μπροστά σου για να δεις το τελικό αποτέλεσμα.. από κει και πέρα, αντλώντας πολύτιμες πληροφορίες από το φόρουμ και ψάχνοντας περισσότερο το θέμα των μεταμοσχεύσεων, θα ζυγίσεις τις επιλογές σου και θα κινηθείς ανάλογα στο μέλλον.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Εγω νομίζω οτι ειναι αρκετά νωρίς για να προεξοφλησουμε ενα αποτέλεσμα , φυτρωση υπαρχει , μένει να δούμε σε λιγο καιρο αν τα τριχοθυλακια ( που ακούγονται λίγα) καλύψουν το προβλημα σου φίλε .
Εγκληματικό που σε βάλανε για μεταμοσχευση στα 21 .
Καλή συνέχεια και καλο αποτέλεσμα εύχομαι
 

Massimo

Member
Εγω νομίζω οτι ειναι αρκετά νωρίς για να προεξοφλησουμε ενα αποτέλεσμα , φυτρωση υπαρχει , μένει να δούμε σε λιγο καιρο αν τα τριχοθυλακια ( που ακούγονται λίγα) καλύψουν το προβλημα σου φίλε .
Εγκληματικό που σε βάλανε για μεταμοσχευση στα 21 .
Καλή συνέχεια και καλο αποτέλεσμα εύχομαι
Στα 23* ήταν. Μένει να δούμε θα ποστάρω φωτος να δούμε τη πρόοδο.
 

george_hatzi

Well-Known Member
Παρατηρω, φιλε Massimo, οτι μεσα σε 10 μερες εκανες στροφη 360°!!!

Πριν 10 μερες, στο νημα που ανοιξε ο Ioannis Antonios, ειχα γραψει οτι η τακτικη που ακολουθει ο κ. Γκουρας ειναι μπακαλιστικη...οτι ειναι αδιανοητο να μην ενημερωνει τους πελατες για τον αριθμο grafts που εβαλε...οτι λειτουργει με τη νοοτροπια "να ξεπεταξουμε γρηγορα τον πελατη, χωρις μετρησεις δοτριας, χωρις πολλες αναλυσεις και χωρις κανενα πλανο".

Τοτε, αν θυμασαι καλα, απαντησες με ειρωνικο υφος..."σιγα ρε φιλε μη ρωταμε την αποψη σου...".

Νομιζω, φιλε μου, οτι αρχιζεις σιγα-σιγα να κατανοεις οτι αυτα που ανεφερα παραπανω, ειναι πολυ σημαντικα σε μια μμ. Δεν μπορει ενας επαγγελματιας αξιολογος γιατρος να μην ενδιαφερεται για αυτα. Δειχνει οτι δεν λειτουργει με πλανο, οτι δεν εχει βαθια γνωση του αντικειμενου.


Δυστυχως, φιλε μου, σε αυτο στηριζονται πολλοι Ελληνες κομπογιαννιτες γιατροι...στην απειρια, την ελλειψη ενημερωσης των "πελατων". Βρισκουν προσφορο εδαφος να δρασουν.

Η γνωση ειναι δυναμη. Η αγνοια σε οδηγει σε εσφαλμενες επιλογες.

Εν παση περιπτωσει, φιλε μου, εσυ βρισκεσαι ακομη στον 5ο μηνα...επομενως υπαρχουν ακομη περιθωρια βελτιωσης του αποτελεσματος. Να εισαι αισιοδοξος. Μακαρι, παρολες τις αστοχιες/ερασιτεχνισμους του συγκεκριμενου "μεγαλογιατρου", να εχεις στους επομενους μηνες μια καλυτερη φυτρωση και το τελικο αποτελεσμα να σε αφησει ικανοποιημενο. Σου το ευχομαι θερμα.
"μεσα σε 10 μερες εκανες στροφη 360°" =απόλυτα συνεπής άρα ο Massimo
 

kharmacoma

Well-Known Member
Μπορει καποιος να με βοηθησει στο γιατι οι μεγαλες οπες ειναι ξεπερασμενες? Η να με παραπέμψει σε καποιο θεμα που αυτο αναλύεται?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Να σε βοηθήσω εγώ. Το θέμα έχει αναλυθεί δεκάδες φορές με σχήματα και παραδείγματα. Μεγάλες (αχρειαστες) οπές πάνω από 1μμ σημαίνει τραυματισμός γειτονικών graft. Μεγάλα κοψίματα/τομές δημιουργούν ινώσεις στο δέρμα και όταν είναι και πολύ πυκνές μπορούν να προκαλέσουν και νέκρωση.
 

kharmacoma

Well-Known Member
Σε ευχαριστω cvial, makes sense, θεωρητικα σε ενα κεφαλι τελειως αδειο θα μπορουσαν να εχουν καποιο πλεονέκτημα? Ρωταω γιατι στη πρωτη μεταμοσχευση που εκανα ειχα σχετικα μεγαλες οπες σε σχεση με αυτες που βλεπω οτι πλεον γινονται.
 
Μπλουζα