2300 grafts AHC

locococo

Member
Καλή φυτρωση φίλε. Το κύριο πρόβλημα σου ήταν το άδειο crown. Νομίζω ότι θα πας πολύ καλά και για 2300 μοσχευματα έγινε σωστό μοίρασμα. Θα σε καλύψουν πίσω τα μοσχευματα που μπήκαν αν πιάσεις υψηλή φυτρωση. Ψεκασμα με φυσιολογικό ορό αποφυγή έκθεσης στον ήλιο χωρίς καπέλο και καλή επιτυχία.
Ξοδέψες λίγα μοσχεύματα και στο μέλλον αν συνεχίσει η αραίωση θα έχεις επιλογές κάνοντας άλλη μια τουλάχιστον.
Ευχαριστώ πολύ Δημήτρη. Ελπίζω να γίνουν όλα όπως τα λες. Θα ανεβάζω φωτογραφίες καθώς περνάει ο καιρός.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

locococo

Member
Καλησπέρα σε όλους. Τετάρτη μέρα σήμερα και όλα κυλούν ομαλά. Μόλις έλαβα και τις φωτό πριν την επέμβαση και μετά. Τις επισυνάπτω παρακάτω.
 

Συνημμένα

  • 164E5853-FF7F-4E78-ADAC-2480A8A42138.jpg
    164E5853-FF7F-4E78-ADAC-2480A8A42138.jpg
    14.4 KB · Προβολές: 119
  • 124775E5-7D25-40D5-ACFA-5F6A9ACE348A.jpg
    124775E5-7D25-40D5-ACFA-5F6A9ACE348A.jpg
    12.9 KB · Προβολές: 126
  • 95CA3C21-28AD-43D0-A5CA-F07040E66D46.jpg
    95CA3C21-28AD-43D0-A5CA-F07040E66D46.jpg
    12.8 KB · Προβολές: 139
  • B94C206B-B69E-48BF-88EE-CBF8F33A631A.jpg
    B94C206B-B69E-48BF-88EE-CBF8F33A631A.jpg
    13.7 KB · Προβολές: 140

locococo

Member
Και μετά την μμ.
 

Συνημμένα

  • 740CA8E0-DF90-4048-BAB8-CAD9F2E3F393.jpg
    740CA8E0-DF90-4048-BAB8-CAD9F2E3F393.jpg
    12.6 KB · Προβολές: 139
  • 1EC2C678-7423-4848-9FC7-84147BD0623B.jpg
    1EC2C678-7423-4848-9FC7-84147BD0623B.jpg
    13.1 KB · Προβολές: 131

locococo

Member
Καλησπέρα παιδιά, έβδομη ημέρα σήμερα και άρχισαν να καθαρίζουν λίγο τα μοσχεύματα, φοβάμαι να τα πειράξω ακόμα η αλήθεια είναι.
Νιώθω ακόμα ένα τράβηγμα στην δότρια και επικοινώνησα με την γιατρό κ μου είπε ότι είναι λογικό γιατί τώρα επουλώνεται η πληγή. Εσείς ποτέ σταματήσατε να έχετε ενοχλήσεις ; Βάζω φοτο από δότρια παρακάτω.
 

Συνημμένα

  • 50506A10-8573-4437-8841-0013A276ECAF.jpeg
    50506A10-8573-4437-8841-0013A276ECAF.jpeg
    44.8 KB · Προβολές: 134
  • EC7EE6DA-E123-4398-90F4-508380EA8F0F.jpeg
    EC7EE6DA-E123-4398-90F4-508380EA8F0F.jpeg
    74.7 KB · Προβολές: 163
  • 0BB08B4C-2EB6-45AE-9A1F-52BF112A458F.jpeg
    0BB08B4C-2EB6-45AE-9A1F-52BF112A458F.jpeg
    86.3 KB · Προβολές: 158

Georgie

Well-Known Member
Καλή φυτρωση φίλε
Ειναι νωρίς ακομα για να κρίνουμε τη δοτρια, που φαίνεται όμως το pattern της εξαγωγής .
Αλλα εχω δει περιστατικα στο φορουμ απο άλλες κλινικές που εχουν αναλόγο αποτύπωμα στη δοτρια ( ειδικά το πρωτο μηνα μεχρι το τέταρτο)
Μήπως παίζουν ρόλο και άλλοι παράγοντες ?
Όπως το χρωμα και η πυκνότητα της δοτριας, ακομα και το πάχος της τρίχας .
 

locococo

Member
Καλ
Καλή φυτρωση φίλε
Ειναι νωρίς ακομα για να κρίνουμε τη δοτρια, που φαίνεται όμως το pattern της εξαγωγής .
Αλλα εχω δει περιστατικα στο φορουμ απο άλλες κλινικές που εχουν αναλόγο αποτύπωμα στη δοτρια ( ειδικά το πρωτο μηνα μεχρι το τέταρτο)
Μήπως παίζουν ρόλο και άλλοι παράγοντες ?
Όπως το χρωμα και η πυκνότητα της δοτριας, ακομα και το πάχος της τρίχας .
[/QUOT
καλησπερα george. Είναι μόλις η έβδομη μέρα εγώ προσωπικά έχω δει αρκετές δότριες που έχει φαίνεται το πατερν τις πρώτες μέρες. Εγώ κυρίως ήθελα να ρωτήσω αν είναι φυσιολογικό να νιώθω ακόμα μια ενόχληση κυρίως στο πίσω μέρος από άλλα παιδιά που έχουν κάνει μμ πριν από εμένα. Προς τα παρόν είμαι ικανοποιημένος από την κλινική. Να δούμε βέβαια και το αποτέλεσμα στο μέλλον.
 

locococo

Member
Καλ
Καλή φυτρωση φίλε
Ειναι νωρίς ακομα για να κρίνουμε τη δοτρια, που φαίνεται όμως το pattern της εξαγωγής .
Αλλα εχω δει περιστατικα στο φορουμ απο άλλες κλινικές που εχουν αναλόγο αποτύπωμα στη δοτρια ( ειδικά το πρωτο μηνα μεχρι το τέταρτο)
Μήπως παίζουν ρόλο και άλλοι παράγοντες ?
Όπως το χρωμα και η πυκνότητα της δοτριας, ακομα και το πάχος της τρίχας .
καλησπερα George,

παίζει να έχει γίνει κακή εξαγωγή; Εγώ θεώρησα λογικό να φαίνεται το πατερν είναι μόλις η έβδομη ημέρα. Επίσης έχει ακόμα αρκετά αίματα πάνω γιατί φοβόμουν να το τρίψω αύριο θα προσπαθήσω λίγο καλύτερα. Εγώ κυρίως ήθελα να ρωτήσω για την ενόχληση που νιώθω ακόμα αν αυτό είναι φυσιολογικό.Φανταζόμουν ότι μέσα σε λίγες μέρες θα είχε περάσει.
 

Georgie

Well-Known Member
Καλ

καλησπερα George,

παίζει να έχει γίνει κακή εξαγωγή; Εγώ θεώρησα λογικό να φαίνεται το πατερν είναι μόλις η έβδομη ημέρα. Επίσης έχει ακόμα αρκετά αίματα πάνω γιατί φοβόμουν να το τρίψω αύριο θα προσπαθήσω λίγο καλύτερα. Εγώ κυρίως ήθελα να ρωτήσω για την ενόχληση που νιώθω ακόμα αν αυτό είναι φυσιολογικό.Φανταζόμουν ότι μέσα σε λίγες μέρες θα είχε περάσει.
Δε νομίζω να εχεις θεμα με τη δοτρια φίλε .
Τα τραβήγματα και τα πονάκια στη δοτρια εμένα μου κράτησαν περίπου 2 εβδομάδες αν οχι τρεις.
Ψεκαζε με φυσιολογικο όρο συχνα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

locococo

Member
Δε νομίζω να εχεις θεμα με τη δοτρια φίλε .
Τα τραβήγματα και τα πονάκια στη δοτρια εμένα μου κράτησαν περίπου 2 εβδομάδες αν οχι τρεις.
Ψεκαζε με φυσιολογικο όρο συχνα
Ναι κατάλαβα. Το τράβηγμα είναι το μόνο πράγμα που με έχει ενοχλήσει προς το παρόν. Είχα σταματήσει να ψεκάζω για δυο μέρες λόγω ταξιδιού αλλά από αύριο θα ξεκινήσω πάλι. Νιώθω ότι με ανακουφίζει κάπως.
 

koumparos

Well-Known Member
Φίλε locococo μπορείς να αναζητήσεις στο φόρουμ θέματα που συζητάμε σχετικά με τον τρόπο εξαγωγής και τα λάθη που κάνουν οι κλινικές με αποτέλεσμα η δοτρια να έχει την ίδια εικόνα με την δικιά σου.Ο όρος είναι overharvesting και θα βρεις αρκετές πληροφορίες και στο νετ.Η εικόνα σου θα βελτιωθεί τους επόμενους μήνες αλλά είναι τραγικό το 2020 και με την fue τόσο εξελιγμένη να βλέπουμε τέτοιες εικόνες.Εαν διαβάσεις τα νήματα της συγκεκριμένης κλινικής θα διαπιστώσεις αρκετές τέτοιες περιπτώσεις.
 

locococo

Member
Kou
Φίλε locococo μπορείς να αναζητήσεις στο φόρουμ θέματα που συζητάμε σχετικά με τον τρόπο εξαγωγής και τα λάθη που κάνουν οι κλινικές με αποτέλεσμα η δοτρια να έχει την ίδια εικόνα με την δικιά σου.Ο όρος είναι overharvesting και θα βρεις αρκετές πληροφορίες και στο νετ.Η εικόνα σου θα βελτιωθεί τους επόμενους μήνες αλλά είναι τραγικό το 2020 και με την fue τόσο εξελιγμένη να βλέπουμε τέτοιες εικόνες.Εαν διαβάσεις τα νήματα της συγκεκριμένης κλινικής θα διαπιστώσεις αρκετές τέτοιες περιπτώσεις.
Φίλε κουμπάρος ευχαριστώ για την απάντηση. Θεωρείς όμως ότι είναι overhavested η δότρια μ με 2300 grafts? Ίσως να οφείλετε σε αυτό ο πόνος-τράβηγμα που νιώθω;
 

Akis-multi

Well-Known Member
Ναι κατάλαβα. Το τράβηγμα είναι το μόνο πράγμα που με έχει ενοχλήσει προς το παρόν. Είχα σταματήσει να ψεκάζω για δυο μέρες λόγω ταξιδιού αλλά από αύριο θα ξεκινήσω πάλι. Νιώθω ότι με ανακουφίζει κάπως.
Καλησπέρα φίλε locococo. Καλή επιτυχία και καλή φυτρωση σου εύχομαι να πάνε όλα καλά. Εγώ που έκανα στην ίδια κλινική πριν δύο χρόνια με 2500 τριχο/κια και θυμάμαι με έτσουζε και με τράβαγε η δοτρια 1 μήνα περίπου και ήταν πολύ ενοχλητικο. Το ψέκασμα με ορό με ανακούφιζε πολύ.
Τα δύσκολα πάντως πέρασαν, χαλάρωσε και απλά περίμενε ανά μήνα θα βλέπεις μεγάλες αλλαγές..καλή επιτυχία..
 

locococo

Member
Καλησπέρα φίλε locococo. Καλή επιτυχία και καλή φυτρωση σου εύχομαι να πάνε όλα καλά. Εγώ που έκανα στην ίδια κλινική πριν δύο χρόνια με 2500 τριχο/κια και θυμάμαι με έτσουζε και με τράβαγε η δοτρια 1 μήνα περίπου και ήταν πολύ ενοχλητικο. Το ψέκασμα με ορό με ανακούφιζε πολύ.
Τα δύσκολα πάντως πέρασαν, χαλάρωσε και απλά περίμενε ανά μήνα θα βλέπεις μεγάλες αλλαγές..καλή επιτυχία..
Γεια σου φίλε Ακή ευχαριστώ για το μήνυμα. Ρώτησα μερικούς φίλους μου που είχαν κάνει και ανέφεραν ότι δεν τους ενοχλούσε τόσο Γιαυτο ανησύχησα. Αλλά παρόλα αυτά βλέπω ότι ίσως να είναι συχνό αυτό όποτε ηρέμησα κάπως. Διάβασα και κάτι ακραία για νέκρωση δότριας στο web και πανικοβλήθηκα
 

koumparos

Well-Known Member
Οι ενοχλήσεις είναι φυσιολογικές.Ναι δυστυχώς νομίζω είναι overharvesting.Μολις μεγαλώσει το μαλι και επουλωθεί το δέρμα θα βελτιωθεί η κατάσταση αλλά δεν ξέρω εάν θα μπορείς να κάνεις πολύ κοντά κουρέματα.Εαν δεν σε ενδιαφέρουν τα πολύ κοντά κουρέματα οκ.
 

locococo

Member
Οι ενοχλήσεις είναι φυσιολογικές.Ναι δυστυχώς νομίζω είναι overharvesting.Μολις μεγαλώσει το μαλι και επουλωθεί το δέρμα θα βελτιωθεί η κατάσταση αλλά δεν ξέρω εάν θα μπορείς να κάνεις πολύ κοντά κουρέματα.Εαν δεν σε ενδιαφέρουν τα πολύ κοντά κουρέματα οκ.
Συνήθως τα πίσω τα κουρεύω όσο κοντά τα έχω και τώρα όποτε αν αυτό που λες ισχύει ίσως να υπάρξει θέμα. Θα δούμε
 

Akis-multi

Well-Known Member
Οι ενοχλήσεις είναι φυσιολογικές.Ναι δυστυχώς νομίζω είναι overharvesting.Μολις μεγαλώσει το μαλι και επουλωθεί το δέρμα θα βελτιωθεί η κατάσταση αλλά δεν ξέρω εάν θα μπορείς να κάνεις πολύ κοντά κουρέματα.Εαν δεν σε ενδιαφέρουν τα πολύ κοντά κουρέματα οκ.
Κουμπάρε αυτό δε νομίζω ότι ισχύει το έγραφαν παιδιά και σε μένα τότε με ακριβώς τον ίδιο τρόπο εξαγωγής και 2500 τριχο/κια αλλά τελικά αποδείχθηκε υπερβολή.
 

Συνημμένα

  • IMG_20190218_104148.jpg
    IMG_20190218_104148.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 129
Μπλουζα