Επιλογή κλινικης

Deus x machina

New Member
Καλησπέρα σε όλους. Θέλω την βοήθεια σας για την επιλογή κλινικης από άτομα που έχουν ήδη κάνει μμ.
Λόγω μη εργασίας αυτή την περίοδο σκέφτομαι να κάνω τώρα μια μμ, οπότε θα πρέπει να εμπιστευτω μια ελληνική κλινική. Το θέμα είναι ότι ήδη έχω κάνει μια μεταμόσχευση πριν αρκετά χρόνια, έχω μείνει δυσαρεστημένος και δε μπορώ να πιστέψω κανένα γιατρό. Για αυτό το λόγο ζητάω την δική σας γνώμη μετά από προσωπικές εμπειρίες. Επίσης σκέφτομαι να καλυψω την ουλη που μου άφησε η πρώτη μεταμόσχευση. Αλλά και πάλι δε ξέρω αν θα πρέπει να κάνω πλαστική (θα φαίνεται αλλά λιγότερο), να κάνω smp, αν κάνω μεταμόσχευση πάνω στο strip θα μείνουν οι τρίχες ή θα πέσουν? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Καλώς ήρθες φίλε. Βάλε αν θες 1-2 φωτογραφίες για να σου πούμε γνώμες. Που είχες κάνει την μεταμόσχευση και πριν πόσα χρόνια; Υπάρχουν αξιόπιστες επιλογές για να επιλέξεις που θα κάνεις μμ τώρα. Μπορείς να δεις και αποτελέσματα μεταμοσχεύσεων στο φόρουμ. Για την ουλη που έχεις από το στριπ μπορούν να σου βάλουν μοσχευματα πάνω και να μην φαίνεται. Είναι ο πιο μόνιμος τρόπος για να καλυφθεί.
 

Deus x machina

New Member
Καλώς ήρθες φίλε. Βάλε αν θες 1-2 φωτογραφίες για να σου πούμε γνώμες. Που είχες κάνει την μεταμόσχευση και πριν πόσα χρόνια; Υπάρχουν αξιόπιστες επιλογές για να επιλέξεις που θα κάνεις μμ τώρα. Μπορείς να δεις και αποτελέσματα μεταμοσχεύσεων στο φόρουμ. Για την ουλη που έχεις από το στριπ μπορούν να σου βάλουν μοσχευματα πάνω και να μην φαίνεται. Είναι ο πιο μόνιμος τρόπος για να καλυφθεί.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.την μμ την έκανα στη laser line clinic αν θυμάμαι καλά το όνομα το 2008.Οσο αναφορά τώρα τη μεταμόσχευση στο strip κάπου είχα διαβάσει ότι δεν πιάνει ο θύλακας τής τρίχας πάνω σε αυτή την περιοχή. IMG_20200429_153200_compress74.jpg IMG_20200429_153538_compress14.jpg
 

Συνημμένα

  • IMG_20200429_153432_compress63.jpg
    IMG_20200429_153432_compress63.jpg
    45 KB · Προβολές: 67
  • IMG_20200429_153735_compress3.jpg
    IMG_20200429_153735_compress3.jpg
    113.9 KB · Προβολές: 81
  • IMG_20200429_153647_compress35.jpg
    IMG_20200429_153647_compress35.jpg
    84.5 KB · Προβολές: 69

Deus x machina

New Member
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.την μμ την έκανα στη laser line clinic αν θυμάμαι καλά το όνομα το 2008.Οσο αναφορά τώρα τη μεταμόσχευση στο strip κάπου είχα διαβάσει ότι δεν πιάνει ο θύλακας τής τρίχας πάνω σε αυτή την περιοχή.Προβολή συνημμένου 24661Προβολή συνημμένου 24665
 

Συνημμένα

  • IMG_20200429_153200_compress56.jpg
    IMG_20200429_153200_compress56.jpg
    264.4 KB · Προβολές: 70

Deus x machina

New Member
Καλώς ήρθες φίλε. Βάλε αν θες 1-2 φωτογραφίες για να σου πούμε γνώμες. Που είχες κάνει την μεταμόσχευση και πριν πόσα χρόνια; Υπάρχουν αξιόπιστες επιλογές για να επιλέξεις που θα κάνεις μμ τώρα. Μπορείς να δεις και αποτελέσματα μεταμοσχεύσεων στο φόρουμ. Για την ουλη που έχεις από το στριπ μπορούν να σου βάλουν μοσχευματα πάνω και να μην φαίνεται. Είναι ο πιο μόνιμος τρόπος για να καλυφθεί.
 

Συνημμένα

  • IMG_20200430_181349_compress39.jpg
    IMG_20200430_181349_compress39.jpg
    129 KB · Προβολές: 59
  • IMG_20200430_181349_compress39.jpg
    IMG_20200430_181349_compress39.jpg
    129 KB · Προβολές: 49

dimitris50423

Well-Known Member
Τυχερός είσαι. Το στριπ δεν σου άφησε πολύ μεγάλη ουλη. Πιάνουν μία χαρά τα μοσχευματα πάνω στην ουλη. Στο λέω γιατί το έχω κάνει ο ίδιος σε ουλή στο χείλος.
Με τα laserline τυχερός είσαι που δεν έγινε μεγαλύτερη ζημιά.
Θέλεις διόρθωση σίγουρα γιατί τα μοσχευματα που έχουν μείνει δεν δείχνουν ωραία.
Αδύναμο τριχωτό έχεις γενικότερα. Στη θέση σου θα έκανα μια συνεδρία για να φτιάξω σωστή hairline και θα έβαζα μοσχευματα έως εκεί που φαίνεται άδειο στην πανοραμική φωτό. Γ ζώνη και κορυφή μην βάλεις γιατί υπάρχει ακόμη μαλλί το οποίο είναι και αδύναμο και μπορεί να γίνει ζημιά.
Αν κάνεις αυτό δεν χρειάζεται να πάρεις φιναστεριδη. Αν πειράξουν. Και πιο πίσω υπάρχει πιθανότητα shockloss. Στα αποτελέσματα μεταμοσχεύσεων υπάρχουν δοκιμασμένες κλινικές σε Ελλάδα και εξωτερικό. Ρίξε μια ματιά.
 

Deus x machina

New Member
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ που μπαίνεις στη διαδικασία και μου λύνεις απορίες.Με καθησυχάζει πολύ το γεγονός ότι κάποιος μου λέει ότι πιάνει το μόσχευμα στην ουλη από προσωπική εμπειρία.Οσο αφορά τις κλινικές έχω μπερδευτεί . ειλικρινά δε ξέρω που να πάω.εχω φίλο που έκανε στον Αναστασάκη με πολύ ωραίο αποτέλεσμα αλλά η τιμή είναι απαγορευτική για εμένα και σε ένα online ραντεβού μου είπαν κατευθείαν αριθμό τριχών κάτι το οποίο με έκανε καχύποπτο..Στη Τουρκία δεν μπορώ να πάω λόγω της κατάστασης,σκεφτόμουν τον serkan .Όσο αφορά τώρα, dhi διαβάζω αρκετά reviews που με κάνουν διστακτικο παρόλο που σε μια παλαιότερη επίσκεψη με είχαν σχεδόν πείσει για τον επαγγελματισμό τους.,όπως επίσης και για τα advance hair clinics οι κριτικές δε με ενθαρυνουν.Σκεφτομαι και τον τζερμια αλλά δεν ξέρω κάποιον πελάτη του ούτε τις τιμές του.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Η χαμηλότερη τιμή που μπορείς να έχεις για μια συνεδρία στην Ελλάδα και θα σου καλύψει την αραίωση μπροστά και το στριπ είναι περίπου 2500€. Αν δεν έχεις ούτε αυτό το ποσό κάνε υπομονή μάζεψε χρήματα και το βλέπεις αργότερα.
Οι κλινικές στην Ελλάδα που έχουμε δει αρκετά αποτελέσματα είναι η advanced hair clinic και η DHI. Για τους άλλους που είπες από ελάχιστα έως καθόλου.
 

Deus x machina

New Member
Δημητρη σε ευχαριστώ πάρα πολύ,θα κάνω ένα ραντεβού και με τις δύο κλινικές και θα αποφασίσω .Τώρα τουλάχιστον ξέρω που να απευθυνθώ.Να είσαι καλά .
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Σου έγραψα στο πρωτο σου ποστ.
Τι ηλικία έχεις?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Η ηλικία καλή άλλα γενικά έχεις ένα θεματακι αραίωσης σε ολόκληρο το κεφάλι και πρέπει πρώτα αυτό να κοιτάξουμε.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εκ πρώτης όψεως η τρίχα σου φαίνεται αδύναμη και ίσως έχεις dupa διάχυτη αραίωση σε όλο το κεφάλι και εφόσον προχωρούσες σε μεταμόσχευση και αδειαζες και από την δότρια περιοχή υπάρχει περίπτωση να επερνες αποτέλεσμα το οποίο σε σύντομο χρονικό διάστημα ίσως εχανες και μεταμοσχευμενα μαλλιά.
Χρειάζεσαι εξέταση και σου μιλάω εκ του ασφαλούς πάντα.
 

Deus x machina

New Member
Εκ πρώτης όψεως η τρίχα σου φαίνεται αδύναμη και ίσως έχεις dupa διάχυτη αραίωση σε όλο το κεφάλι και εφόσον προχωρούσες σε μεταμόσχευση και αδειαζες και από την δότρια περιοχή υπάρχει περίπτωση να επερνες αποτέλεσμα το οποίο σε σύντομο χρονικό διάστημα ίσως εχανες και μεταμοσχευμενα μαλλιά.
Χρειάζεσαι εξέταση και σου μιλάω εκ του ασφαλούς πάντα.
Οπότε για να προβεί κάποιος σε μεταμόσχευση πρέπει να μην έχει αδύναμη τρίχα στην δοτρια περιοχή, σωστά? Υπάρχει κάποιος κλινικος τρόπος που δίνει αποτέλεσμα για το αν μια τρίχα θεωρείται δυνατή η αδύναμη?
 

piros75

Well-Known Member
και εμένα με ανησυχεί αυτή η διάχυτη αραίωση όπως επίσης ότι έχεις διπλό στρόβιλο στο πίσω μέρος πράγμα που σημαίνει ότι όποιος ασχοληθεί εκεί πρέπει να είναι πολύ μάστορας. Όσο για μοσχεύματα στην ουλή πιάνουν με μειωμένο ποσοστό φύτρωσης λόγω της ίνωσης που έχει δημιουργηθεί εκεί, αλλά υπάρχει και το smp κλπ.
 

Deus x machina

New Member
Αποφάσισα να βάλω μόνο μπροστά για αρχή όσο για το strip με ενδιαφέρει πιο πολύ να μην φαίνεται ως τομή μεταμόσχευσης και ας φαίνεται σαν κάποιο χτύπημα ίσως, αφού έχω και ένα ακόμη σημάδι από χτύπημα πάνω από το srtip. Δε ξέρω βέβαια αν σκέφτομαι σωστά. Πήρα μια τιμή για το μπροστινό κομμάτι και το strip, στα 3000 ευρώ. Ποια είναι η γνώμη σας?
 

dimitris50423

Well-Known Member
Η αλήθεια είναι ότι δεν έχεις και την καλύτερη ποιότητα τρίχας τουλάχιστον από τις φωτογραφίες φαίνεται αδύναμη. Στην δική σου περίπτωση αν συνδιαζες τη μμ με φίνα θα βλέπαμε μεγάλη διαφορά σε όλο το κεφάλι. Πίσω θα σε γέμιζε μόνο η φινα χωρίς παρέμβαση. Η τιμή μια χαρά είναι. Το θέμα είναι να μπορούν να σου καλύψουν σωστά την μπροστινή περιοχή και να παρθούν μοσχευματα από την ασφαλή περιοχή τα οποία δεν είναι και πολλά να ξέρεις αλλά μια επέμβαση 2000-2500 την βγαζεις. Και να έχεις στο μυαλό σου ότι μελλοντικά πολύ πιθανό να αραιώσεις κι άλλο. Αν είσαι οκ με αυτά τα έχεις σκεφτεί και σε ενοχλεί η αραίωση σου να το κάνεις.
 

kakoslykos

Member
Η ηλικία καλή άλλα γενικά έχεις ένα θεματακι αραίωσης σε ολόκληρο το κεφάλι και πρέπει πρώτα αυτό να κοιτάξουμε.
εχω στειλει εδω και 4-5 μερες e mail στην κλινικη σας αλλα δυστυχως τιποτα.Μονο Ahc kai dhi απαντησαν. γιατι ετσι?
 
Μπλουζα