Dr.Yaman 4680grafts 24/1/2020

paulakos266

Active Member
Νομίζω η δοτρια είναι σε καλή κατάσταση γτ είναι τεράστιο το ευρος (περιοχή) εξαγωγής. Πιστεύω ότι έχει κυμανθει στα όρια της ασφαλούς ζωνης. Το οποίο φυσικά είναι πολύ καλύτερο από τετράγωνα κ τριγωνα στη δοτρια. Είναι όμως αξιοσημείωτο και άξιο απορίας ΠΩΣ εξήχθησαν τόσα πολλά μοσχεύματα σε τόσο λίγο χρόνο. Δεν αμφισβητώ ότι εξήχθησαν πολλά μοσχεύματα, όμως ίσως όχι τόσα πολλά όσα λέει ο τίτλος. Μόνο με μια μέτρηση με κάποιο πρόγραμμα σε υπολογιστή κ καθαρή φωτό,όπως κάνει ένας φίλος εδώ κατά περιόδους,συνάγεται ασφαλές συμπερασμα.Θεωρώ πιθανό ακόμα και οι κλινικές που δε χρεώνουν με το graft να φουσκώνουν τον αριθμό των gts που εξήχθησαν γτ ετσι δημιουργούν για μελλοντικούς πελάτες αίσθηση value for money(λαμβάνοντας υπόψη την τιμη/gt που προκύπτει). Σε ότι αφορά την τοποθέτηση, φαίνεται αρκετά πυκνή στο μπροστά μέρος, στο μεσαίο τμήμα είναι σχετικά αραιή(αλλά εκεί υπάρχουν αρκετά μαλλιά). Δε ξέρω στο crown αν θα πετύχεις ομοιόμορφη κάλυψη γτ εκεί υπάρχει θέμα κ δεν έχει γίνει κ πολύ πυκνή τοποθέτηση. Ο λόγος πάντως είναι πάνω από 2 (αν κ δεν ανέφερες τι είδους είναι τα πολυτριχα,3,4,5,κλπ) άρα βάση μοσχευματων, αν έχεις υψηλή φυτρωση θα έχεις εντυπωσιακό αποτέλεσμα. Το οποίο φυσικά και στο εύχομαι.
Όντως andy και εγώ το έχω μεγάλη απορία αν έβαλε όσα μου είπε για αυτό θέλω να βρω κάποιο τρόπο και να τα μετρήσω όλα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Είναι καθαρά απόψεις η δικια μου άποψη είναι ότι είναι πολλά τα λεφτά να τα δίνεις σε ιατρούς επειδή έχουν βγάλει όνομα.
Για να καταλάβω σύμφωνα με αυτά που διαβάζω.
Ο Τούρκος και ο Ισπανός που είναι πανάκριβοι δεν έχουν κάνει ποτέ κακό αποτέλεσμα και στον βεκρη και DHI έχουν μόνο άσχημα και κακά αποτελέσματα ;
Παντός βλέπω συνεχεία νέες κλινικές να ανοίγουν και μόνο καλό είναι αυτό για εμας γιατί μεγάλονει ο ανταγωνισμός.
Οποιος είναι οικονομικός με καλά αποτελέσματα θα πάρει όλο το μαρούλι και θα ξεχωρισει η αδυναμία και οι ακριβές τιμές μερικόν ιατρών, δεν τους βλέπω να αντέχουν πάνω από 10χρονια.
Για να τελειώνω και να μην γίνομαι κουραστικός συγχαρητήρια στον φίλο pauluko που έδωσε λίγα και πείρε πολλά και του εύχομαι το καλύτερο αποτέλεσμα.
Ο pulukos πήγε Τουρκία και πλήρωσε τιμές Τουρκίας και θα έχει και αποτέλεσμα στο τέλος, και λιγότερα grafts να βγούνε πάλι κερδισμένος είναι.
Δεν είναι η προσωπική μου άποψη αλλά η ίδια η πραγματικότητα φίλε μου.
Το όνομα του γιατρού δεν βγαίνει έτσι τυχαία.Είναι αποτέλεσμα χρόνιων κόπων και επιτυχημένων προσπαθειών-αποτελεσμάτων για να το πουλάει μετά.
Έτσι συμβαίνει παντού.Η Ferrari π.χ δεν έχει τυχαία αυτό το όνομα.
Ο Τούρκος και ο Ισπανός φυσικά και έχουνε κακά αποτελέσματα,αλλά όχι στο ποσοστό και στο βαθμό που έχουνε οι άλλοι.Αυτό τους κάνει να ξεχωρίζουνε και να είναι σε τοπ επίπεδο.
Οικονομικός και καλός γιατρός,μπορεί ενδεχομένως να είναι το ιδανικό και εφικτό και υπάρχουνε τέτοιοι γιατροί,αλλά κορυφαίος ποτέ δεν θα γίνει.
 

piros75

Well-Known Member
Πάντως πραγματικά μου φαίνεται απίστευτο το νούμερο των 4680 μοσχεύματα σε 4,5 ώρες εξαγωγής. Πραγματικά προσπαθώ να καταλάβω πως γίνεται και δεν μου βγαίνει ακόμα και αν χρησιμοποιεί μηχανάκι και δύο άτομα....
 

theoxaris

Member
Δεν είναι η προσωπική μου άποψη αλλά η ίδια η πραγματικότητα φίλε μου.
Το όνομα του γιατρού δεν βγαίνει έτσι τυχαία.Είναι αποτέλεσμα χρόνιων κόπων και επιτυχημένων προσπαθειών-αποτελεσμάτων για να το πουλάει μετά.
Έτσι συμβαίνει παντού.Η Ferrari π.χ δεν έχει τυχαία αυτό το όνομα.
Ο Τούρκος και ο Ισπανός φυσικά και έχουνε κακά αποτελέσματα,αλλά όχι στο ποσοστό και στο βαθμό που έχουνε οι άλλοι.Αυτό τους κάνει να ξεχωρίζουνε και να είναι σε τοπ επίπεδο.
Οικονομικός και καλός γιατρός,μπορεί ενδεχομένως να είναι το Ίδηανικό και εφικτό και υπάρχουνε τέτοιοι γιατροί,αλλά κορυφαίος ποτέ δεν θα γίνει.
Η Ferrari ειναι ένα αμάξι που χαλάει συνεχεία όλο δισκι αλλάζεις ιδικά αμα το κινείς στην Αθήνα.
Άρα σχετικό είναι το όνομα ότι συμβαδίζει με την ποιότητα και την αξιοπιστία.
Φυσικά και μπορεί να είναι κάποιος οικονομικός και να κάνει δουλειά κορυφαίου,.
Δεν είναι μόνο το αποτέλεσμα που δείχνει αλλά και το promosion και η κλινική που δουλεύει.
Η άποψη μου παραμένει σταθερή και δεν την επιβάλω πάνω από 1.5 euro το gr το θεωρώ κοροϊδία εκτός και αν είσαι ποδοσφαιριστης, ηθοποιός με πολύ δυνατά εισοδήματα. Οπός και οι Ferrari αλώστε δεν ειναι για όλους.
 

tol

Well-Known Member
Εμένα άμα δεν μου αρέσει το αποτέλεσμα και ήταν να κανω δεύτερη επέμβαση θα το ψάξω πολύ καλά για το που θα πάω
Φιλε μου, μαλλον δεν εχει κανενα νοημα ο διαλογος μαζι σου. Προσπαθω να σου εξηγησω οτι προθεση μου ειναι να αποτρεψω ατομα σαν εσενα απο καποια λανθασμενη επιλογη, ωστε να μην εχουν ενα μετριο αποτελεσμα και εσυ γραφεις....αν δεν μου αρεσει το αποτελεσμα της πρωτης μεταμοσχευσης που εκανα....θα παω αλλου!!!!

Στο καλο, λοιπον,...πηγαινε οπου θελεις, αφου θα εχεις διαπιστωσει το λαθος σου. Αν δεν εκτιμας την προσπαθεια καποιων να σε αποτρεψουν απο εσφαλμενες επιλογες και τους κατηγορεις απο πανω ως "υποπτους", εισαι αξιος της μοιρας σου.

ΥΓ Τις δυο τελευταιες μμ τις εκανα 2011 και 2015...επομενως, δεν ειναι π.Χ., οπως ισχυριζεσαι. Το λαθος που εκανα, ειναι απο αγνοια. Σου το ξαναγραψα...η αγνοια οδηγει στο λαθος. Μακαρι να ειχα ανακαλυψει το site, μακαρι να μου εδιναν εμπειροι τις συμβουλες τους. Εσυ, αφου δε θελεις συμβουλες, αφου εισαι "ξερολας", οταν περασει το εξαμηνο απο την επεμβαση σου, οπως ο ιδιος γραφεις, ανεβασε το αποτελεσμα να δουμε και να κρινουμε ποιος εχει δικιο. Αν δε δεχεσαι συμβουλες απο εμπειρα ατομα με ιστορικο μεταμοσχευσεων, μακροχρονιας χρησης ολων των εγκεκριμενων θεραπειων (μινοξιδιλης και φιναστεριδης), χρησης πολλαπλων προϊοντων βελτιωσης της εικονας του μαλλιου (τοπικ, βαφων, βιταμινων κ.α.) και θελεις να μενεις στην αγνοια, τοτε δεν εχει κανενα νοημα ο διαλογος μαζι σου. Σταματω εδω...και πολυ καλα θα κάνεις να μη διαβαζεις καμια απο τις συμβουλες/αποψεις που πολυ συχνα γραφω στο forum. Μεινε με τις δικες σου αποψεις και πορευσου με πυξιδα την αγνοια. Καλη συνεχεια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Η Ferrari ειναι ένα αμάξι που χαλάει συνεχεία όλο δισκι αλλάζεις ιδικά αμα το κινείς στην Αθήνα.
Άρα σχετικό είναι το όνομα ότι συμβαδίζει με την ποιότητα και την αξιοπιστία.
Φυσικά και μπορεί να είναι κάποιος οικονομικός και να κάνει δουλειά κορυφαίου,.
Δεν είναι μόνο το αποτέλεσμα που δείχνει αλλά και το promosion και η κλινική που δουλεύει.
Η άποψη μου παραμένει σταθερή και δεν την επιβάλω πάνω από 1.5 euro το gr το θεωρώ κοροϊδία εκτός και αν είσαι ποδοσφαιριστης, ηθοποιός με πολύ δυνατά εισοδήματα. Οπός και οι Ferrari αλώστε δεν ειναι για όλους.
Σχετικό δεν είναι-η ποιότητα συμβαδίζει σχεδόν πάντα και με το ανάλογο κόστος.Αυτός είναι ο κανόνας.
Η νοοτροπία και φθηνός και καλός δεν υπάρχει.Είναι λίγες αυτές οι περιπτώσεις.
 

paulakos266

Active Member
Ανεβάζω μία φωτό αμέσως μετά το τέλος της μεταμόσχευσης μαλλιών η οποία είναι πολύ καθαρή και θα φανεί αν όντως ο γιατρός έβγαλε όσα είπε. Παρακαλώ πείτε και εσείς μία γνώμη πώς σας φαίνεται
 

Συνημμένα

  • 20200124_202547.jpg
    20200124_202547.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 382

theoxaris

Member
Σχετικό δεν είναι-η ποιότητα συμβαδίζει σχεδόν πάντα και με το ανάλογο κόστος.Αυτός είναι ο κανόνας.
Η νοοτροπία και φθηνός και καλός δεν υπάρχει.Είναι λίγες αυτές οι περιπτώσεις.
Υπάρχει και η περίπτωση να πας σε ονομα και να είναι ακριβός και κακός η μέτριος και ειναι πολλές αυτές οι περιπτώσεις .
Ιδικά σε ιατρούς δεν παίρνεις πάντα ότι πληρώνεις.
Φθηνος και καλός μια χαρά υπάρχει απλά πρέπει να ψάξεις.
Ας δούμε και το αποτέλεσμα του yaman προσοχή ομος μην βγει φτηνό και καλό αποτέλεσμα και έχουμε κλάματα στο forum από μερικά μέλη, που έδωσαν 3πλα λεφτα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

gregkont13

Verified MM member
Φυσικά και ειναι ακριβές κλινικές οτιδήποτε από 2.5 ευρώ το grafts και πάνω . Άμα για μερικούς εδώ μέσα είναι νορμάλ αυτό τότε οκ.
Υπάρχουν άνθρωποι που βγάζουν 10 με 15 χιλιάρικα τον χρόνο και βλέπω να τους παροτρύνουν να πάνε να τα δώσουν σε έναν ιατρό που θα δουλέψει μαχ 16 ώρες άμα έχει όρεξη άλλιος θα κάνει σχεδιασμό και θα βάλει την νοσηλεύτρια να κάνει τα υπόλοιπα.και θα πληρωθεί όσο ο άλλος όλον τον χρόνο.
Φιλε μου, προφανώς και άμα δεν έχεις τα χρήματα δεν θα πας. Όπως και εγώ δεν μπορώ να πάρω ferrari και θα πάρω vw. Γιατί δεν μπορώ να πάρω Ferrari. Κοίταξε γενικά δεν ειμαι της άποψης ότι αμα δεν έχεις τα χρήματα να πας έξω, δεν πρέπει να πας σε ελληνική κλινική και σονυ και ντε πρέπει να μείνεις χωρίς μαλλιά. Για το θεό. Απλά αντικειμενικά μιλώντας οι μισθοί , οι επέμβασεις και στη προκειμένη και η ποιότητα σε κάποια πράγματα είναι καλύτερη σε κάποιες πολύ διάσημες κλινικές του εξωτερικού. Αν έχεις τα χρήματα και θες, πας, αν δεν τα χεις ψάχνεις τη καλύτερη λύση με το budget σου. Όμως, η κύπρος είναι κάτω από 2 ευρώ μιας που την ανέφερες. Επίσης όπως σου παν και τα παιδιά πιο πάνω αμα κάνεις πολλές αποτυχημένες επεμβάσεις ή μικρές συνεδρίες σε grafts στο τέλος ίσως δίνεις αρκετά παραπάνω από όσα νομίζεις.

Σε κάθε περίπτωση πήγαινε σε όποια κλινική θέλεις αλλά το κόστος της καθεμίας έχει πολλούς παράγοντες που το επηρεάζουν και ο καθένας μπορεί να αποφασίσει που θέλει να παει. Δεν μπορείς να συγκρίνεις επίπεδο και παροχές της dhi με το lorenzo όπως και το κόστος τους. Μακάρι να ήταν ίδιες παροχές και μικρό κόστος και να πήγαινα και γω dhi.
 

gregkont13

Verified MM member
Υπάρχει και η περίπτωση να πας σε ονομα και να είναι ακριβός και κακός η μέτριος και ειναι πολλές αυτές οι περιπτώσεις .
Ιδικά σε ιατρούς δεν παίρνεις πάντα ότι πληρώνεις.
Φθηνος και καλός μια χαρά υπάρχει απλά πρέπει να ψάξεις.
Ας δούμε και το αποτέλεσμα του yaman προσοχή ομος μην βγει φτηνό και καλό αποτέλεσμα και έχουμε κλάματα στο forum από μερικά μέλη, που έδωσαν 3πλα λεφτα.
Μακάρι να έχουμε γιατρούς με πολλά καλά αποτελέσματα και διάρκεια με καλή τιμή. Το έυχομαι όσο τίποτα. Κανείς δεν θέλει να τα σκάει. Εγώ πιο πολυ νοιάζομαι να μειώσω τις πιθανότητες να φάω πατάτα. Τώρα αν τα σκάσω και τη φάω τουλάχιστον θα ξέρω ότι έκανα ότι μπορούσα. Πραγματικά το εύχομαι να έχουμε πολλές καλές και φτηνές λύσεις στη μμ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

theoxaris

Member
Μακάρι να έχουμε γιατρούς με πολλά καλά αποτελέσματα και διάρκεια με καλή τιμή. Το έυχομαι όσο τίποτα. Κανείς δεν θέλει να τα σκάει. Εγώ πιο πολυ νοιάζομαι να μειώσω τις πιθανότητες να φάω πατάτα. Τώρα αν τα σκάσω και τη φάω τουλάχιστον θα ξέρω ότι έκανα ότι μπορούσα. Πραγματικά το εύχομαι να έχουμε πολλές καλές και φτηνές λύσεις στη μμ
Πιστεύω κάποια στιγμή θα γίνει όλο βγαίνουν νέοι ιατροί οι μέθοδοι αλλάζουν και οι τιμές σιγά σιγά πέφτουν.
Στην Κύπρο σε 2 μερες βγάζουν 6000 και 7000 ευρώ με κόστος επέμβασης ελάχιστο.
Λογικό να πέσουν
 
Τελευταία επεξεργασία:

andy.k

Active member
Απ όσο κατάλαβα, γίνανε η σχεδίαση κ οι οπές από τον Yaman πριν την εξαγωγή, εν συνεχεία η εξαγωγή με μοτέρ από έτερο προσωπικο κ τέλος η τοποθέτηση με implanter(?) από νοσηλευτικό προσωπικό.
Όση ώρα διαρκεί η εξαγωγή, δεν υπάρχει κίνδυνος να μολυνθεί το άνω μέρος του κεφαλιού που έχει οπές, η να κλείσουν εν μέρει οι οπές(επούλωση)? Λαμβάνετε κάποιο μέτρο για την προστασία του? Κάποιο διαλλυμα, γάζες, κάτι? Εφόσον για τοποθέτηση χρησιμοποιεί implanter, γιατί δεν κάνει απευθείας οπές/τοποθέτηση μαζί? Αυτό δεν είναι το νόημα του implanter? Ως όφελος μπορώ να φανταστώ τον καλύτερο σχεδιασμό τοποθέτησης κ την απαίτηση για εξαγωγή ακριβώς όσων grafts θα τοποθετηθούν, αφού οι οπές έχουν γίνει εξ αρχής. Και ίσως και ταχυτερη τοποθετηση, αφού γίνεται χωρίς σκέψη...όπου δει η νοσηλεύτρια οπή, βάζει graft...μειονέκτημα σε όλο αυτό υπάρχει έναντι χρήσης αποκλειστικά implanter? (Όπως κάνουν οι περισσοτεροι)
 

paulakos266

Active Member
7η μέρα σημερα. Ο γιατρός μου είπε ότι μετά τις 10 μέρες πρέπει να αρχίσω να τρίβω τν ληπτρια για να φυγουν τα πηγματα
 

Συνημμένα

  • 20200131_170655.jpg
    20200131_170655.jpg
    1.9 MB · Προβολές: 336
  • 20200131_170415.jpg
    20200131_170415.jpg
    1.9 MB · Προβολές: 300
  • 20200131_170030.jpg
    20200131_170030.jpg
    2 MB · Προβολές: 275
  • 20200131_165947.jpg
    20200131_165947.jpg
    1.8 MB · Προβολές: 320

Stratos

Well-Known Member
Και εγω εκανα στο Yaman, σε μια μερα οντως βαζει πολλά λογω motorized. Σε τετοιο κεφαλι με τοσα μοσχευματα θα φανει εκπληκτικο αποτελεσμα. Εκανες πολυ καλη επιλογη και οικονομικη. Καλη επιτυχια.
 

paulakos266

Active Member
11η μέρα σήμερα και ανεβάζω κάποιες φωτογραφίες πριν αρχίσουν να πέφτουν οι τρίχες τα πήγματα σχεδόν έφυγαν
 

Συνημμένα

  • 20200204_164059.jpg
    20200204_164059.jpg
    2 MB · Προβολές: 314
  • 20200204_164147.jpg
    20200204_164147.jpg
    1.8 MB · Προβολές: 286
  • 20200204_164925.jpg
    20200204_164925.jpg
    1.8 MB · Προβολές: 251
  • 20200204_164938.jpg
    20200204_164938.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 223
  • 20200204_164952.jpg
    20200204_164952.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 228
  • 20200204_165041.jpg
    20200204_165041.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 237

gerassis

Well-Known Member
Ανεβάζω μία φωτό αμέσως μετά το τέλος της μεταμόσχευσης μαλλιών η οποία είναι πολύ καθαρή και θα φανεί αν όντως ο γιατρός έβγαλε όσα είπε. Παρακαλώ πείτε και εσείς μία γνώμη πώς σας φαίνεται

Εδώ φαίνεται ότι ο γιατρός εκμεταλλέυτηκε όλο το έυρος της πίσω περιοχής και όχι μόνο τη ζώνη σταθερής τριχοφυιας. Τά grafts είναι σίγουρα πολύ παραπάνω απο τα 2450 που πήραν απο μένα.
 

piros75

Well-Known Member
Μακάρι να βγούν όλα ή έστω κοντά στο 90%. Αν αυτό γίνει τότε πραγματικά θα έχεις ένα πολύ καλό αποτέλεσμα. Αλλά να σου πω, χωρίς φωτογραφίες του πριν δεν μπορούμε ειλικρινά να κρίνουμε.
 
Μπλουζα