Καλυτερη ελληνικη μινοξιδιλη;

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kamilopardali

New Member
ο αφρος δεν αφηνει λαδιλα στο μαλλι και στεγνωνει γρηγοροτερα απο οσο ξερω. Για την foligain τι γνωμη εχεται παιδια?
 

comex

New Member
Το Axelan καθόταν πολύ καλύτερα στο κεφάλι μου. Είχα μηδέν φαγούρα αλλά δε βρίσκω πια στο Στρατιωτικό φαρμακείο οπότε παίρνω Reigain. Θα δοκιμάσω όμως τον άλλο μήνα μια φτιαχτη από Φαρμακοποιό που μου την δίνει 19€ τα 90ml με λίγη κορτιζόνη μέσα (αν θέλω).
Γνωρίζεις τέτοια φαρμακεία και Θεσσαλονίκη;

Επίσης ποια έχει λιγότερη λαδίλα;
 
Παιδιά τι έχετε να πείτε για την φτιαχτή μινοξιδιλη; Αξίζει τον κόπο;
Εξαρτάται ποιός τη φτιάχνει. Εμένα η φτιαχτή μου δούλεψε γενικά μια χαρά, όμως απ' όταν άνοιξα το τελευταίο μπουκάλι είχα shedding μέχρι και στα βλέφαρα (που λέει ο λόγος). Βέβαια, μπορεί να μη φταίει η μινοξ.
 

spi

Well-Known Member
Πρέπει να προσεξουμε κάτι; Ο φαρμακοποιός που πήγα ο ίδιος μου το.προετεινε και φάνηκε να το είχε το θέμα αλλά δεν ξέρω ακόμα. Καλά τώρα για shedding δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει φαντάζομαι μόνο η αλλαγή δοσολογίας και πως αντιδρά ο οργανισμός στη αλλαγή αυτη
 
Πρέπει να προσεξουμε κάτι; Ο φαρμακοποιός που πήγα ο ίδιος μου το.προετεινε και φάνηκε να το είχε το θέμα αλλά δεν ξέρω ακόμα. Καλά τώρα για shedding δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει φαντάζομαι μόνο η αλλαγή δοσολογίας και πως αντιδρά ο οργανισμός στη αλλαγή αυτή

Δεν νομίζω ότι μπορούμε εμείς, σαν καταναλωτές να προσέξουμε κάτι. Για έναν φαρμακοποιό, υποθέτω πως δεν είναι δύσκολο να φτιάξει διάλυμα μινοξιδίλης (3-4 υλικά είναι όλα κι όλα). Να σου πουλήσει αέρα κοπανιστό το θεωρώ σχεδόν απίθανο.
Ωστόσο, ακόμη κι αν η ποιότητα των υλικών που χρησιμοποιούνται είναι η ίδια, δε νομίζω ότι μπορεί να συγκριθεί ολόκληρη γραμμή παραγωγής της εταιρείας με το εργαστήριο του φαρμακοποιού. Στη 2η περίπτωση, το περιθώριο λάθους είναι σαφώς μεγαλύτερο.
Αν η διαφορά στην τιμή το δικαιολογεί, δοκίμασε φτιαχτή και βλέπεις.
 

spi

Well-Known Member
Καλά κάνεις δεν περιμένει να είναι regaine. Εξάλλου δεν νομίζω πως μου δίνει το ίδιο αποτέλεσμα με πριν πλέον. Απλά μου βγαίνει στα 100 (ή 90 δεν θυμάμαι) ml στα 15 ευρώ όταν το regaine 60 είναι στα 18.5
 
Μπλουζα