Μεταμόσχευση 3400grafts, Yaman , Κων/πολη 20-4-19

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gerassis

Well-Known Member
Δείχνει οτι ο γιατρος έκανε δουλειά και οι τριχες βγαίνουν. Απο τις πολλες μμ που εχεις κάνει εχεις σιγουρα σχηματισει άποψη και γι αυτήν. Καλή επιτυχια να έχεις.
 

Stratos

Well-Known Member
Έκλεισα 4 μήνες και 1 εβδομάδα, νομίζω κάτι αρχίζει να φαίνεται, λεπτές τρίχες σε κάποια σημεία. Ελπίζω να συνεχίσει IMG_20190826_152232.jpg
 

Adriano

Well-Known Member
Καλησπέρα και καλή επιτυχία.

Με τις φωτογραφίες που παραθέτονται δεν μπορεί να βγει συμπέρασμα για το αποτέλεσμα.

Μόνο σχολιασμός ενδείξεων μπορεί να γίνει.

Με εκτίμηση,

Δημήτρης
 
  • Like
Reactions: tol

Adriano

Well-Known Member
Μάλιστα. Μέχρι στιγμής το αποτέλεσμα είναι φτωχό. Ελπίζω να πάει καλύτερα. Θα βοηθούσε να βγάλεις και φωτογραφίες έξω στον ήλιο.
Καλή συνέχεια.
 

Adriano

Well-Known Member
Καλησπέρα Στράτο.

Αναδείχτηκε λίγο το αποτέλεσμα με το κούρεμα. Ντάξει δεν είναι και τοπ αποτέλεσμα αλλά σίγουρα βελτιώνει την κατάσταση.
Εσύ πως το βλέπεις; Πως αισθάνεσαι;
 

Stratos

Well-Known Member
Ελπίζω να είναι νωρίς ακόμα για μένα και να πάει καλύτερα τους επόμενους μήνες .
Η κλινική μου λέει ότι είναι νωρίς και ότι πάει καλά..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
Ωραίος σχεδιασμός. Αν η δότρια εμφανιστεί οκ, θα έχεις ενα πολύ ωραίο ξυρισμένο look.
Μάλιστα. Μέχρι στιγμής το αποτέλεσμα είναι φτωχό. Ελπίζω να πάει καλύτερα.

Αναδείχτηκε λίγο το αποτέλεσμα με το κούρεμα. Ντάξει δεν είναι και τοπ αποτέλεσμα αλλά σίγουρα βελτιώνει την κατάσταση.
Φιλε Adriano, συγγνωμη αλλά εχεις διαβασει καθολου το νημα του Στρατου;

Γνωριζεις για τις προηγουμενες επεμβασεις; Γνωριζεις πότε εκανε την τελευταια μεταμοσχευση;

Φιλε μου, αυτα που γραφεις ειναι ασυναρτητα και δεν εχουν καμια λογικη.

Κατ' αρχας, οταν εκανε μεταμοσχευση ο Στρατος, εγραψες οτι θα εχει ενα πολυ ωραιο ξυρισμενο look!!! Διαβασες οτι εχει κανει strip; Ειδες τις φωτογραφιες της δοτριας με την ουλη; Πως θα ξυριζει τα μαλλια του; Υπαρχει καμια λογικη σε αυτα που γραφεις;

Επειτα, πριν απο 10 μερες εγραφες οτι το αποτελεσμα ειναι φτωχο και μετα απο μια εβδομαδα οτι αναδειχθηκε το αποτελεσμα, αλλά δεν ειναι τοπ αποτελεσμα!

Γνωριζεις οτι απο τη μεταμοσχευση εχουν περασει μονο 4 μηνες και 10 μερες;

Για ποιο αποτελεσμα γραφεις; Τη μια "φτωχο", την αλλη αναδεδειγμενο αλλά οχι τοπ...

Η φυτρωση τους επομενους δυο μηνες θα κορυφωθει. Τοτε θα φανει τι ειδους αποτελεσμα θα εχει ο φιλος Στρατος.

Καλο ειναι, φιλε Adriano, οταν σχολιαζουμε σε νηματα αλλων, να εχουμε διαβασει λεπτομερειες των μεταμοσχευσεων και να εχουμε γνωσεις στο αντικειμενο. Διαφορετικα οσα γραφουμε δεν εχουν καμια αξια και καμια λογικη.

Φιλικη συμβουλη.
 

manly_Man

Well-Known Member
Φιλε Adriano, συγγνωμη αλλά εχεις διαβασει καθολου το νημα του Στρατου;

Γνωριζεις για τις προηγουμενες επεμβασεις; Γνωριζεις πότε εκανε την τελευταια μεταμοσχευση;

Φιλε μου, αυτα που γραφεις ειναι ασυναρτητα και δεν εχουν καμια λογικη.

Κατ' αρχας, οταν εκανε μεταμοσχευση ο Στρατος, εγραψες οτι θα εχει ενα πολυ ωραιο ξυρισμενο look!!! Διαβασες οτι εχει κανει strip; Ειδες τις φωτογραφιες της δοτριας με την ουλη; Πως θα ξυριζει τα μαλλια του; Υπαρχει καμια λογικη σε αυτα που γραφεις;

Επειτα, πριν απο 10 μερες εγραφες οτι το αποτελεσμα ειναι φτωχο και μετα απο μια εβδομαδα οτι αναδειχθηκε το αποτελεσμα, αλλά δεν ειναι τοπ αποτελεσμα!

Γνωριζεις οτι απο τη μεταμοσχευση εχουν περασει μονο 4 μηνες και 10 μερες;

Για ποιο αποτελεσμα γραφεις; Τη μια "φτωχο", την αλλη αναδεδειγμενο αλλά οχι τοπ...

Η φυτρωση τους επομενους δυο μηνες θα κορυφωθει. Τοτε θα φανει τι ειδους αποτελεσμα θα εχει ο φιλος Στρατος.

Καλο ειναι, φιλε Adriano, οταν σχολιαζουμε σε νηματα αλλων, να εχουμε διαβασει λεπτομερειες των μεταμοσχευσεων και να εχουμε γνωσεις στο αντικειμενο. Διαφορετικα οσα γραφουμε δεν εχουν καμια αξια και καμια λογικη.

Φιλικη συμβουλη.
οντως περιμενετε λιγο να ολοκληρωθει η φυτρωση κ ας μη κρινουμε απο την αρχη, αγχωνοντας παραλληλα και το ατομο που κανει τη μεταμοσχευση...επειδη o stratos πληρωσε 1 ευρω/ graft ντε κ καλα δεν θα ναι καλο το αποτελεσμα;;

μακαρι να βγει πολυ καλο ωστε να αποδειχτει οτι κ οι φτηνότερες λυσεις μπορουν να σ δωσουν αποτέλεσμα κ να μη χρειαζεται να πηγαινεις μονο σε ερντογαν κτλπ που χρεωνουν 2.5 ευρω/graft
 

gerassis

Well-Known Member
Η δική μου πρόοδος στους 4 μήνες ήτανε πολύ φτωχότερη απο τη δική σου. Κάποια νηματα του εξωτερικού γράφουν ότι οι τρίχες δεν βγαίνουν όλες μαζί. Κάποιες φυτρώνουν στους 3 άλλες στους 6 και άλλες μετά τους 8 μήνες. Συνήθως στην αρχή στα πολύτριχα φυτρώνει μία και μετά οι υπόλοιπες. Θα δώσει υπομονή.
 

Adriano

Well-Known Member
Φιλε Adriano, συγγνωμη αλλά εχεις διαβασει καθολου το νημα του Στρατου;

Γνωριζεις για τις προηγουμενες επεμβασεις; Γνωριζεις πότε εκανε την τελευταια μεταμοσχευση;

Φιλε μου, αυτα που γραφεις ειναι ασυναρτητα και δεν εχουν καμια λογικη.

Κατ' αρχας, οταν εκανε μεταμοσχευση ο Στρατος, εγραψες οτι θα εχει ενα πολυ ωραιο ξυρισμενο look!!! Διαβασες οτι εχει κανει strip; Ειδες τις φωτογραφιες της δοτριας με την ουλη; Πως θα ξυριζει τα μαλλια του; Υπαρχει καμια λογικη σε αυτα που γραφεις;

Επειτα, πριν απο 10 μερες εγραφες οτι το αποτελεσμα ειναι φτωχο και μετα απο μια εβδομαδα οτι αναδειχθηκε το αποτελεσμα, αλλά δεν ειναι τοπ αποτελεσμα!

Γνωριζεις οτι απο τη μεταμοσχευση εχουν περασει μονο 4 μηνες και 10 μερες;

Για ποιο αποτελεσμα γραφεις; Τη μια "φτωχο", την αλλη αναδεδειγμενο αλλά οχι τοπ...

Η φυτρωση τους επομενους δυο μηνες θα κορυφωθει. Τοτε θα φανει τι ειδους αποτελεσμα θα εχει ο φιλος Στρατος.

Καλο ειναι, φιλε Adriano, οταν σχολιαζουμε σε νηματα αλλων, να εχουμε διαβασει λεπτομερειες των μεταμοσχευσεων και να εχουμε γνωσεις στο αντικειμενο. Διαφορετικα οσα γραφουμε δεν εχουν καμια αξια και καμια λογικη.

Φιλικη συμβουλη.

Καλημέρα,

Αφού τα έχει ξυρισμένα στις πρώτες φωτογραφίες, πρώτο ποστ. Θεώρησα ότι δεν τον νοιάζει να φαίνεται η ουλή. Και δεδομένο ότι έχει ακάλυπτο crown θα ήταν μια καλή λύση το ξύρισμα, έχοντας φυσικά ως προαπαιτούμενο ότι δεν τον νοιάζει τον Στράτο να φαίνεται η ουλή.

Αναφερόμενος στο αποτέλεσμα σχολίασα το αποτέλεσμα μέχρι τώρα. Το θεώρησα ότι είναι αυτονόητο αυτό ότι αναφερόμουν στο μέχρι στιγμής αποτέλεσμα. Θα είμαι πιο σαφής την επόμενη φορά.

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω σπουδές πανεπιστημου για τις μεταμοσχεύσεις. Μόνο ότι διαβάζω εδώ. Σπούδασα Πληροφορική.

Με τιμάς ιδιαίτερα με το να μου απευθύνεις το λόγο συμβουλευτικά. Θα ακολουθήσω ευλαβικά τις συμβουλές σου.

Με εκτίμηση,

Δημήτρης
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Reactions: tol

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Άλλη διαθέσιμη δότρια υπάρχει φίλε Στράτο? Αν ναι μια πύκνωση από πίσω hairline έως την μέση του κεφαλιού εκεί που διακρίνουμε τις γέφυρες και θα αλλάξει σημαντικά η εικόνα σου.
 

gerassis

Well-Known Member
Αν βλέπεις λεπτές αδύναμες τρίχες χρησιμοποίησε Μινοξ για να δώσεις ένα boost. Μη το αφήνεις στη τύχη του. Πήγαινε και σε ένα δερματολόγο και κάνε μια θεραπεία prp (παζαρεψε για 100€). Το PRP δε θα σου δώσει νέα μαλλιά αλλά θα ενισχύει και θα επιταχύνει το αποτέλεσμα της μμ.
 
Μπλουζα