Παλαιοτερη μεταμοσχευση Κυπρο ΒΟΗΘΕΙΑ

Γεια χαρα σε ολους,
Το 2014 Αυγουστο ειχα κανει μεταμοσχευση στο crown στην Κυπρο (HDC) στον γνωστο Μ....Α το αποτελεσμα ειναι παρα πολυ φτωχο και σκεφτομαι να ξανα κανω. Η φαλακρα πριν κανω την πρωτη μεταμοσχευση ηταν 10 επι 10. Χωρις τοπικ δεν μπορω να κυκλοφορησω εξω γιατι ειναι παρα πολυ αισθητο ακομα και με την μεταμοσχευση. Σκεφτομαι να ξανα κανω αλλα ψαχνω να βρω καποιον πραγματικα καλο μιας και η δοτρια μου ειναι παρα πολυ καλη και θελω ενα σωστο αποτελεσμα λμαι 30 και εχω αρχισει να αραιωνω και λιγο στους κροταφους. Επειδη ειμαι απο την Ορεστιαδα και η Κωνσταντινουπολη ειναι 1:30 ωρα απο εδω και δεν θελω να ξανα δωσω 6700 στο τσαμπα ξερει κανεις να μου προτεινει καποιον πραγματικα καλο κεντρο-ιατρο. Ειχα βαλει 2700 μονο στο crown το αποτελεσμα ενταξη ειναι αθλιο. 2700 μου ειπαν οτι εβαλαν εγω δεν τα μετρησα! Ευχαριστω εκ των προτερων
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
Γεια χαρα σε ολους,
Το 2014 Αυγουστο ειχα κανει μεταμοσχευση στο crown στην Κυπρο (HDC) στον γνωστο Μ....Α το αποτελεσμα ειναι παρα πολυ φτωχο και σκεφτομαι να ξανα κανω. Η φαλακρα πριν κανω την πρωτη μεταμοσχευση ηταν 10 επι 10. Χωρις τοπικ δεν μπορω να κυκλοφορησω εξω γιατι ειναι παρα πολυ αισθητο ακομα και με την μεταμοσχευση. Σκεφτομαι να ξανα κανω απο ψαχνω να βρω καποιον πραγματικα καλο μιας και η δοτρια μου ειναι παρα πολυ καλη και θελω ενα σωστο αποτελεσμα λμαι 30 και εχω αρχισει να αραιωνω και λιγο στους κροταφους. Επειδη ειμαι απο την Ορεστιαδα και η Κωνσταντινουπολη ειναι 1:30 ωρα απο εδω και δεν θελω να ξανα δωσω 6700 στο τσαμπα ξερει κανεις να μου προτεινει καποιον πραγματικα καλο κεντρο-ιατρο. Ειχα βαλει 2700 μονο στο crown το αποτελεσμα ενταξη ειναι αθλιο. 2700 μου ειπαν οτι εβαλαν εγω δεν τα μετρησα! Ευχαριστω εκ των προτερων

Φιλε μου, επειδη οσα γραφεις ειναι ξεκαθαρα μια δυσφημιση για μια κλινικη που θεωρειται αξιολογη, θα μπορουσες να ανεβασεις φωτογραφιες, για να αποδειχθει αν οντως το αποτελεσμα ηταν "αθλιο", οπως γραφεις;

Φυσικα δεν ειναι υποχρεωτικο να κάνεις παρουσιαση της μεταμοσχευσης σου, αλλά εχει πραγματικα μεγαλο ενδιαφερον να δουμε το αποτελεσμα, αφου αναφερομαστε σε μια κορυφαια κυπριακη κλινικη.

Αν θελεις, λοιπον, ανεβασε υλικο, ωστε να παρεις και αξιοπιστες συμβουλες απο εμπειρα μελη για την επομενη μεταμοσχευση σου.

ΥΓ Προσωπικα ειμαι πολυ περιεργος να δω κατα ποσο ισχυουν τα γραφομενα σου....και αυτο, επειδη ουκ ολιγες φορες εχω ασκησει σφοδρη κριτικη στην DHI. Θελω να διαπιστωσω αν τελικα τα μετρια και αθλια αποτελεσματα δεν ειναι μονο σημα κατατεθεν των ελληνικων κλινικων, αλλά παρατηρουνται και στις πολυδιαφημισμενες κλινικες του εξωτερικου.
 

Georgie

Well-Known Member
Συμφωνώ μαζι σου όσον αφορά τη δυσφήμηση της κλινικής χωρις αποδεικτικά στοιχεία .
Διαφωνώ όμως οτι τα κακά αποτελέσματα αφορούν μονο τις Ελληνικές κλινικές .
Εγω προσωπικά ως νεότερο μέλος του φορουμ εχω δει αρκετά καλα αποτελεσματα που πραγματοποιήθηκαν σε Ελληνικές κλινικές , όπως και εσυ άλλωστε .
Εχω δει και μέτρια αποτελέσματα απο Κύπρο χωρις όμως να θεωρώ οτι ειναι ο κανόνας .
Γενικά δε νομίζω να εχει νόημα να τσιμπάμε σε αναρτήσεις χωρις αποδείξεις με σκοπό να διαφημίσουν η να δυσφημίσουν κλινικές μεταμοσχεύσεων .
Φιλικά πάντα
 

dimitris50423

Well-Known Member
φωτογραφιες πριν και μετα για να εχουν βαρυτητα τα οσα λες. επισης για να μπορει ο οποιοσδηποτε να σου δωσει καποια συμβουλη πρεπει να δει πως εισαι τωρα. Εχουν προχωρησει πολυ οι μεταμοσχευσεις μαλλιων και με μια αραιωση στην κορυφη πολυ πιθανον να μπορεις να διορθωσεις καλα την αραιωση.
 
Αυριο θα ανεβαασω φωτογραφιες για την κατασταση σημερα! Θα ψαξω να βρω φωτογραφιες για το πριν, δυστυχως ομως πιστευω οτι δεν εχω κρατησει θα κανω ο,τι καλυτερο για να μπορεσω να βρω! Τωρα για αυτους που λενε οτι ειναι δυσφημιση, νταξ τι να πω.... εγω αυτα που βλεπω λεω,τωρα αν εχουν καποιοι θεοποιησει ορισμενες κλινικες προβλημα τους. Αυριο θα δειτε και μονοι σας, 2700 grafts και η κορυφη αντι να ειναι δασος ειναι ασπαρτο χωραφι αυτα !! Καληνυχτα
 
  • Like
Reactions: tol

koumparos

Well-Known Member
Μάλιστα.Και από το 14 τώρα θυμηθηκαμε να την αναφέρουμε.Φωτος πριν και μετά την μμ αλλιώς δεν έχει κανένα νόημα η ανάρτηση σου.
 
Μάλιστα.Και από το 14 τώρα θυμηθηκαμε να την αναφέρουμε.Φωτος πριν και μετά την μμ αλλιώς δεν έχει κανένα νόημα η ανάρτηση σου.
Αμα δεν σ'αρεσει το post δεν χρειαζεται καν να σχολιασεις απλα δεν ασχολησαι και φευγεις! Δεν ξερεις τι μπορει να εχει συμβει σε καποιον αυτα τα χρονια, αρα δεν μιλας! Γιατι μετα απο 4-5 χρονια δεν μπορουμε να κρινουμε μια μεταμοσχευση?
 
Οι φωτογραφιες για το πως ειναι τωρα η κατασταση. Ειχανε (μου ειπανε) τοποθετηθει 2700 στην περιοχη του crown ωστε να καλυφθει πληρως ολη η περιοχη μιας και η δοτρια μου ειναι παρα πολυ καλη και παρθενα. Η διαδικασια εγινε απο των Μ...Α (FUE) και δυο ακομα κυριες απο χωρα της Ασιας! Δυστυχως δεν βρηκα το πριν αλλα η πρωτη φωτο ειναι ενδεικτικη λιγο πολυ πως ηταν , οι υπολοιπες ειναι δικες μου οποιος εχει εμπειρο ματι θα καταλαβει την εκταση του προβληματος πριν και το μετα. Να σημειωσω οτι μετα την μεταμοσχευση δεν με πηραν ποτε ενα τηλεφωνο να με ρωτησουν πως παει ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ!! ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ
 

Συνημμένα

  • Alopecia.jpg
    Alopecia.jpg
    140.3 KB · Προβολές: 155
  • IMG_20190821_122411_BURST1.jpg
    IMG_20190821_122411_BURST1.jpg
    831.4 KB · Προβολές: 159
  • IMG_20190821_122228 (1).jpg
    IMG_20190821_122228 (1).jpg
    1.5 MB · Προβολές: 170

Georgie

Well-Known Member
Φίλε δε χρειαζεται να επιτίθεσαι σε μέλη του φορουμ που σχολιαζουνε στο νήμα που άνοιξες.
Τι ακριβώς περίμενες να σου πουν δηλαδή οταν δεν εχεις ανεβάσει φωτογραφίες του περιστατικού πριν και μετα ?
Αν τωρα σου βάλανε 2700g στο crown φαίνεται όντως πολυ φτωχό το αποτέλεσμα .
Το οτι δε σε πήραν τηλεφωνο να δουν πως πας δε το θεωρώ κακό .Κανεις δε το κανει .
Εσυ απο τη στιγμή που είδες οτι δεν είχες το αποτέλεσμα που περίμενες βάση των αρκετών μοσχευμάτων που σπαταλήθηκαν στη περιοχή έπρεπε να τους ενημερώσεις και να τους παραπονεθείς .
Τωρα επιλογές εχεις αρκετές για να βελτιώσεις τη κατάσταση και απο Ελλαδα και απο Τουρκια που ειναι κοντα σου .
Good luck
 
Φίλε δε χρειαζεται να επιτίθεσαι σε μέλη του φορουμ που σχολιαζουνε στο νήμα που άνοιξες.
Τι ακριβώς περίμενες να σου πουν δηλαδή οταν δεν εχεις ανεβάσει φωτογραφίες του περιστατικού πριν και μετα ?
Αν τωρα σου βάλανε 2700g στο crown φαίνεται όντως πολυ φτωχό το αποτέλεσμα .
Το οτι δε σε πήραν τηλεφωνο να δουν πως πας δε το θεωρώ κακό .Κανεις δε το κανει .
Εσυ απο τη στιγμή που είδες οτι δεν είχες το αποτέλεσμα που περίμενες βάση των αρκετών μοσχευμάτων που σπαταλήθηκαν στη περιοχή έπρεπε να τους ενημερώσεις και να τους παραπονεθείς .
Τωρα επιλογές εχεις αρκετές για να βελτιώσεις τη κατάσταση και απο Ελλαδα και απο Τουρκια που ειναι κοντα σου .
Good luck
Περιμενε ρε φιλε σε κανεναν δεν επιτεθηκα.. αυτοι μου επιτεθηκαν λεγοντας οτι κανω δυσφημιση και οτι δεν εχει νοημα η αναρτηση κτλ κτλ? Εγω σε κανεναν δεν επιτεθηκα. Εγω ανοιξα ενα θεμα ζητωντας μια γνωμη μια βοηθεια για το πως να κινηθω και για να κρινουν το αποτελεσμα πιο εμπειροι στις μεταμοσχευσης. Εγω νομιζα οτι ειναι πετυχημενη η μεταμοσχευση. Δεν ηξερα μικρος ημουν. Τωρα που γνωρισα το σαιτ και εκανα και μονος ενα research ανακαλυψα οτι ειναι αποτυχημενη η μμ. Τωρα οσοι εχουν ματια βλεπουν τι γραφω και κρινουν και οσοι θελουν να μπριζοθουν απο μονοι τους ας μπριζονοντε. Οποιος δεν θελει να βοηθησει κομπλε κανενα προβλημα
 

Georgie

Well-Known Member
Περιμενε ρε φιλε σε κανεναν δεν επιτεθηκα.. αυτοι μου επιτεθηκαν λεγοντας οτι κανω δυσφημιση και οτι δεν εχει νοημα η αναρτηση κτλ κτλ? Εγω σε κανεναν δεν επιτεθηκα. Εγω ανοιξα ενα θεμα ζητωντας μια γνωμη μια βοηθεια για το πως να κινηθω και για να κρινουν το αποτελεσμα πιο εμπειροι στις μεταμοσχευσης.

Ναι ,καλα σου είπαν , χωρις φωτογραφίες τι περίμενες να κανουν ?
Να αρχίσουν να σου προτείνουν λύσεις και να αρχίσουν τις αρνητικές κριτικές για τη συγκεκριμένη κλινική ?
Τωρα που ανέβασες φωτογραφίες του περιστατικού εχουμε καλύτερη εικόνα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Ναι ,καλα σου είπαν , χωρις φωτογραφίες του περιστατικού τι περίμενες να σου πουν δηλαδή ?
Τωρα που τις ανέβασες εχουμε μια εικόνα .
 
Κοιτα δεν ξερω τι σχεση εχει ο καθενας με την κλινικη και προσωπικα ουτε με ενδιαφερει. Εγω ειπα ακριβως το ιστορικο αναβασα και φωτογραφιες και ολα κομπλε. Εγω μπορω να μιλησω και με ονοματεπωνυμο δεν εχω κανενα θεμα. Αλλοι αρχιζουν τα σουπα μουπες. Τελος παντων δεν εχει σημασια αυτη συζητηση. Το θεμα ειναι για μενα να μπορεσω να βρω ενα πραγματικα καλο κεντρο μεταμοσχευσης για να κανω σωστη μμ. Για αυτο και εγραψα κιολας
 

Georgie

Well-Known Member
Εγω προσωπικά καμία σχεση δεν εχω με τη κλινική ,τη μεταμοσχευση την εχω κανει στη κλινική του Βεκρή ( που δέχεται και τις περισσότερες κριτικές στο φορουμ)
Το τι θα επιλέξεις ειναι καθαρα δίκη σου επιλογή .
Άποψη μου ειναι οτι οι μμ εχουν βελτιωθεί και στην Ελλαδα τα τελευταία χρονια .
Μπορεις να πας στις παρουσιάσεις μεταμοσχεύσεων και θα δεις πολλα καλα αποτελέσματα απο την Ahc και απο τη dhi
Επίσης πολλα καλα αποτελέσματα απο τις κλινικές της Κύπρου
Θελω να πω οτι πάντα υπαρχουν παράγοντες που καθορίζουν μια μεταμοσχευση αν θα ειναι επιτυχημένη η μέτρια .
Το ζητούμενο για εσένα ειναι να βάλεις τα πράγματα σε μια ζυγαρια και να κανεις τη καλύτερη δυνατή επιλογή .
 
Εγω προσωπικά καμία σχεση δεν εχω με τη κλινική ,τη μεταμοσχευση την εχω κανει στη κλινική του Βεκρή ( που δέχεται και τις περισσότερες κριτικές στο φορουμ)
Το τι θα επιλέξεις ειναι καθαρα δίκη σου επιλογή .
Άποψη μου ειναι οτι οι μμ εχουν βελτιωθεί και στην Ελλαδα τα τελευταία χρονια .
Μπορεις να πας στις παρουσιάσεις μεταμοσχεύσεων και θα δεις πολλα καλα αποτελέσματα απο την Ahc και απο τη dhi
Επίσης πολλα καλα αποτελέσματα απο τις κλινικές της Κύπρου
Θελω να πω οτι πάντα υπαρχουν παράγοντες που καθορίζουν μια μεταμοσχευση αν θα ειναι επιτυχημένη η μέτρια .
Το ζητούμενο για εσένα ειναι να βάλεις τα πράγματα σε μια ζυγαρια και να κανεις τη καλύτερη δυνατή επιλογή .
''Το ζητούμενο για εσένα ειναι να βάλεις τα πράγματα σε μια ζυγαρια και να κανεις τη καλύτερη δυνατή επιλογή '' Αυτο ακριβως για αυτο και ρωταω και ψαχνω. Δεν θελω να ξανα δωσω 7000χιλιαρικα και το αποτελεσμα να ειναι αθλιο. Εχω ακουσει για Τουρκια οτι ειναι παρα πολυ καλη στις μεταμοσχευσης και συγκεκριμενα για τον Ερ....αν τωρα πρεπει να δω τι μπορω να κανω και ψαχνω γνωμες!
 

crossfire

Well-Known Member
Οι φωτογραφιες για το πως ειναι τωρα η κατασταση. Ειχανε (μου ειπανε) τοποθετηθει 2700 στην περιοχη του crown ωστε να καλυφθει πληρως ολη η περιοχη μιας και η δοτρια μου ειναι παρα πολυ καλη και παρθενα. Η διαδικασια εγινε απο των Μ...Α (FUE) και δυο ακομα κυριες απο χωρα της Ασιας! Δυστυχως δεν βρηκα το πριν αλλα η πρωτη φωτο ειναι ενδεικτικη λιγο πολυ πως ηταν , οι υπολοιπες ειναι δικες μου οποιος εχει εμπειρο ματι θα καταλαβει την εκταση του προβληματος πριν και το μετα. Να σημειωσω οτι μετα την μεταμοσχευση δεν με πηραν ποτε ενα τηλεφωνο να με ρωτησουν πως παει ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ!! ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ

Περίμενε λίγο γιατί πολλά πράγματα δεν κολλάνε εδώ.
Στην πρώτη φωτό φαίνεται φαγωμενη η hairline........επίσης φαίνονται όλα τα πάνω μαλλιά αδύναμα που πολύ πιθανόν να αποχαιρετήσουν συντομα. Αποκλείεται βάση τη εμπειρίας μου να σε είδε η hdc όπως είσαι στην πρώτη φωτό και να σου έβαλε 2700 grafts πίσω.......αποκλείεται.
Αποκλείεται να μην σου έβγαλαν πλάνο πρώτα να εφτιαχνες hairline και ότι περισσέψει να παει προς τα πίσω "σβήνοντας".
Επίσης, στις άλλες δύο φωτό φαίνεται πιο πυκνή η β και α ζώνη.
Μήπως σου έβαλαν λίγα πίσω και τα υπόλοιπα μπροστά ;
Πρέπει να δούμε φωτό της τοποθέτησης.
 
Περίμενε λίγο γιατί πολλά πράγματα δεν κολλάνε εδώ.
Στην πρώτη φωτό φαίνεται φαγωμενη η hairline........επίσης φαίνονται όλα τα πάνω μαλλιά αδύναμα που πολύ πιθανόν να αποχαιρετήσουν συντομα. Αποκλείεται βάση τη εμπειρίας μου να σε είδε η hdc όπως είσαι στην πρώτη φωτό και να σου έβαλε 2700 grafts πίσω.......αποκλείεται.
Αποκλείεται να μην σου έβγαλαν πλάνο πρώτα να εφτιαχνες hairline και ότι περισσέψει να παει προς τα πίσω "σβήνοντας".
Επίσης, στις άλλες δύο φωτό φαίνεται πιο πυκνή η β και α ζώνη.
Μήπως σου έβαλαν λίγα πίσω και τα υπόλοιπα μπροστά ;
Πρέπει να δούμε φωτό της τοποθέτησης.
Η πρώτη φωτογραφία είναι ενδεικτική από το διαδίκτυο Δεν είναι δική μου! Την έβαλα για να δείξω πως ήταν λίγο πολύ πριν την μμ. Δυστυχώςδεν μπόρεσα να βρω φωτογραφίες. Θα επικοινωνήσω με την κλινική αν μπορεί να μου στείλει όλες τις φωτογραφίες πριν και μετά τη μμ
 

koumparos

Well-Known Member
Ανοιγεις ένα θέμα κατηγοροντας μια κλινική για το αποτέλεσμα που είχες μετά από 5 ολόκληρα χρόνια χωρίς αναλυτικό φωτογραφικό υλικό και δεν θα σχολιάσουμε??Μέσα σε 5 χρόνια μπορεί να ανέβηκες και 2 στάδια στην κλίμακα αραίωσης και τώρα να σου φταίει η κλινική.
 

tasos33

Well-Known Member
Η πρώτη φωτογραφία είναι ενδεικτική από το διαδίκτυο Δεν είναι δική μου! Την έβαλα για να δείξω πως ήταν λίγο πολύ πριν την μμ. Δυστυχώςδεν μπόρεσα να βρω φωτογραφίες. Θα επικοινωνήσω με την κλινική αν μπορεί να μου στείλει όλες τις φωτογραφίες πριν και μετά τη μμ
Καλά τώρα είναι σοβαρά πράγματα αυτά, βάζεις τυχαία μια άσχετη φωτό για να μας δείξεις πως κάπως έτσι ησουν?

Είμαι μαζί σου , να σχολιάσουμε και να κατακρίνουμε την κλινική ,όπως το χουμε κάνει και στο παρελθόν, αλλά πρέπει να έχουμε στοιχεία, πριν κ μετά , να υπάρχει ασφαλές συμπέρασμα.

Με τυχαίες φωτό από το διαδίκτυο και κείμενα χωρίς στοιχεία εσένα θα κρίνουμε και όχι την κλινική.
 
Ανοιγεις ένα θέμα κατηγοροντας μια κλινική για το αποτέλεσμα που είχες μετά από 5 ολόκληρα χρόνια χωρίς αναλυτικό φωτογραφικό υλικό και δεν θα σχολιάσουμε??Μέσα σε 5 χρόνια μπορεί να ανέβηκες και 2 στάδια στην κλίμακα αραίωσης και τώρα να σου φταίει η κλινική.
Πρωτα απ'ολα δεν ξερω τι σχεση με την κλινικη εχεις και δειχνει τοσο ζηλο, αυτο μονο εσυ το ξερεις. Στην κλινικη αυτη εγω εκανα μεταμοσχευση δινοντας τους κοντα 7χιλιαρικα, ΑΡΑ εχω το οποιοδηποτε δικαιωμα να κρινω και να κατακρινω! ΕΠΙΣΗΣ εγω ΔΕΝ εκανα παρουσιαση μεταμοσχευσης, μια ερωτηση εκανα λεγοντας συνοπτικα το ιστορικο και το αποτελεσμα! Καποιο ζητησαν φωτογραφιες, Εγω ξεκαθαρισα απο την πρωτη στιγμη οτι δεν εχω φωτογραφιες, αυριο θα ερθω σε επαφη με την κλινικη και θα τους πω να μου τις στειλουν. Αφου τις παραλαβω θα τις ανεβασω. Τωρα αν καποιοι απο εσας τα αρπαζετε απο τις κλινικες για να τις προωθειτε αυτο .... τουλαχιστον να το λετε και να μη προσπαθειτε να κρυφτειτε πισω ανωνυμιες. Εγω δεν εχω προβλημα να μιλησω με ονοματεπωνυμο ΚΑΝΕΝΑ!! 1 πρωτο φωτο ηταν ενδεικτικη και το λεω και τονιζω, οι αλλες δυο ειναι σημερινες και δειχνουν το προβλημα στην περιοχη. Μολις μου στειλουν τις φωτογραφιες (ελπιζω να μη μου αρχισουν τα μα μου) θα ανεβασω το πριν το μετα και το σημερα !! Αυτα! Και αν στεναχωριουντε οι εταιριες οτι χανουν πελατες, ας εκαναν καλυτερη δουλεια Αιντε
 
Μπλουζα