Mane - εμπειρία

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Tsek

Well-Known Member
Με ένα διάβασμα στο site τους πουλάνε και σταθεροποιητή.
Πρέπει να πάρω και τα 2 πακέτο ή μόνο το μανέ με λακ?
Βάζεις και τα 2 εσυ?
 

tasos33

Well-Known Member
Ο σταθεροποιητης είναι λακ λογικά απλά είναι θέμα μάρκετινγκ, πιστεύω κ μια λακ θα έκανε τη δουλειά εξίσου καλά. Ο Γιώργος τι λακ βάζει?
Τσεκ δεν χρησιμοποιώ, το είχα δοκιμάσει πριν δύο χρόνια περίπου, ωραίο ήταν μεν πολύ ακριβό δε, τότε στοίχιζε με τα εξ αποστολής 30+.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
@Tsek @tasos33 αυτό με την θαλλασα που λετε ειναι στα υποψιν να το τεστάρω κ αυτο ... η λογικη λεει αφου άντεξε κατω απ το ντουζ θ αντέξει κ εκει... το πιο σημαντικο ειναι οτι δεν μουτζουρωνεσαι... το να φευγει το μανε σε τοσο άκραιες συνθήκες κ να χανεται λιγο ως πολυ η δυναμική του δεν ειναι θεμα κ φυσιολογικό ... το να τρέχουν μαυρα στην μουρη σου η να φαινεται το κεφαλι σου κάρβουνο ειναι το ασχημο κ να θελεις να σε καταπιεί η γη ....
οσο για την λακ εγω αγόρασα απο φαρμακείο φυτική κ αυτο θα συνεχισω να κανω κ οχι δεν αγόρασα απ αυτους λακ ουτε εχω σκοπο να το κανω ...
Σε λιγο θα σας δειξω φωτος της λακ που βαζω ...των συστατικών του μανε που χρωστάω στο τασσο κ το κεφαλι μου να Χετε εικονα...
 

Giorgos-3

Well-Known Member
D2C4D82D-05B6-47A4-A860-EDF6F5FD55DE.jpeg 0B7CBA1B-5233-43BD-960C-CAD20E03F5FA.jpeg 371E49C7-DF9A-42C4-92EA-03D09498A3F2.jpeg 5D198B68-1640-4F4C-88B4-F727EC89FD9B.jpeg 81F1886C-D0EF-4249-AE6E-903B8D1EA5D6.jpeg
Μια φωτο για τον @tasos33 να τσεκαρει τα συστατικά του μανε κ αλλες δυο φωτος για τον @Tsek να δει την λακ που χρησιμοποιω κ δυο φωτος κατω απ τον ηλιο ... να πω βεβαια οπως παρατηρείτε οτι στο κραοουν φροντίζω να μαι συντηριτικος κ να μην το μπουκώνω γιατι το θεωρω αςτειο κ μη ρεαλιστικό να σκάω μυτι ξαφνικα με χωρις ίχνος κενού στο κεφαλι μου κ ειδικα σ αυτο το σημειο ...
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Για το βράδυ πιστεύω είναι κάλο,το πρωί κάνει λίγο μπαμ.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Για το βράδυ πιστεύω είναι κάλο,το πρωί κάνει λίγο μπαμ.
Μην κρίνεις απ μενα κ σενα κ αυτους που ψάχνονται με τα μαλλια ... πιστεψε με στον μεσο ανθρωπο δεν παει καν το μυαλο του ... πηγα την προηγουμενη εβδομαδα στην υπηρεσία μου μια βολτα που χαν να με δουν μηνες κ σχολίασαν την αλλαγη μου κ μια συνάδελφος άπλωσε το χερι της κ επιαςε τα μαλλια μου ... εκει τα ειδα ολα γιατι ηταν ξαφνικό ... Ε δεν πηρε χαμπαρι τπτ ουτε φυσικα εμεινε καρι στα χερια της
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Εκει εχεις το δικαιωμα να της το δαγκωσεις :p
Φιλε δεν το περιμενα γιατι γνκ δεν ειναι το στυλακι της ετσι .. εφνιδιαστικα εντελως κ μου λεει ... μην βαζεις ομως λακ κ ζελεδες κ σου ξανα πεσουν !!χαχαχαχ.... πολυ σημαντικο ειναι η λακ παντως αν θες να πεξεις με το μανα ...χρησιμοποιείς μονο την δυνατή για να σαι ήσυχος ....
 

Briner

Active Member
Προβολή συνημμένου 21690 Προβολή συνημμένου 21691
δυο φωτος για τον @Tsek να δει την λακ που χρησιμοποιω κ δυο φωτος κατω απ τον ηλιο ... να πω βεβαια οπως παρατηρείτε οτι στο κραοουν φροντίζω να μαι συντηριτικος κ να μην το μπουκώνω γιατι το θεωρω αςτειο κ μη ρεαλιστικό να σκάω μυτι ξαφνικα με χωρις ίχνος κενού στο κεφαλι μου κ ειδικα σ αυτο το σημειο ...

Μια φιλική παρατήρηση. Έχουμε περίπου τον ίδιο βαθμό γκριζαρίσματος, με την διαφορά ότι εμένα τα γκρίζα βρίσκονται μόνο περιμετρικά κι όχι κι από πάνω. Κάνει μπαμ η αντίθεση που δημιουργείται με το χρώμα του Mane. Μπορείς να μειώσεις την αντίθεση βάζοντας και γκρι χρώμα. Βέβαια, ανεβαίνει και το κόστος, αλλά πώς αλλιώς;

Κατά τ' άλλα, γνώμη μου είναι ότι όταν βάζεις στο κεφάλι σου προϊόντα τύπου κονσίλερ, δεν χωράνε ημίμετρα. Ή καλύπτεις τελείως την προβληματική περιοχή, ή δεν την πειράζεις καθόλου. Έτσι όπως βλέπω τις φωτογραφίες, μου φαίνονται σαν μπαλωματιές οι ψεκασμοί που έχεις κάνει. Γενικώς, φαίνεται κάπως αφύσικο το πράγμα.

Βέβαια, όπως λες, δεν σε έχουν συνηθίσει με γεμάτο μπιφτέκι. Μήπως θα ήταν καλή ιδέα να αλλάξεις χτένισμα και να προσπαθήσεις να ρίξεις το μαλλί προς τα πίσω;
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Μια φιλική παρατήρηση. Έχουμε περίπου τον ίδιο βαθμό γκριζαρίσματος, με την διαφορά ότι εμένα τα γκρίζα βρίσκονται μόνο περιμετρικά κι όχι κι από πάνω. Κάνει μπαμ η αντίθεση που δημιουργείται με το χρώμα του Mane. Μπορείς να μειώσεις την αντίθεση βάζοντας και γκρι χρώμα. Βέβαια, ανεβαίνει και το κόστος, αλλά πώς αλλιώς;

Κατά τ' άλλα, γνώμη μου είναι ότι όταν βάζεις στο κεφάλι σου προϊόντα τύπου κονσίλερ, δεν χωράνε ημίμετρα. Ή καλύπτεις τελείως την προβληματική περιοχή, ή δεν την πειράζεις καθόλου. Έτσι όπως βλέπω τις φωτογραφίες, μου φαίνονται σαν μπαλωματιές οι ψεκασμοί που έχεις κάνει. Γενικώς, φαίνεται κάπως αφύσικο το πράγμα.

Βέβαια, όπως λες, δεν σε έχουν συνηθίσει με γεμάτο μπιφτέκι. Μήπως θα ήταν καλή ιδέα να αλλάξεις χτένισμα και να προσπαθήσεις να ρίξεις το μαλλί προς τα πίσω;
Προς το παρον δεν εχω γκρίζα μαλλια παρα μονο 5-6 μεμονωμένες τριχες ... ειναι κατα μαυρα ...στο μελλον βεβαια θα αποκτησω σιγουρα ... μαλλον σε ξεγελάει η φωτος κ τα παιχνιδια του φακού ....οσο για την χρήση του μανε δεν ειμαι κ εξπερτ...3-4 φορες εχω βαλει κ σιγουρα το ψάχνω ακομα ... απλα το θεωρω πολυ ανώτερο κ ευκολότερο απο τοπικ...για το κουρεμα επισης το ψάχνω αν κ δεν νομιζω να προλαβω να καταληξω καπου γιατι σε 4-5 μηνες με βλεπω για μμ...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Briner

Active Member
Ούτε κι εγώ έχω πολλά γκρίζα μαλλιά. Απλά, εδώ κι εκεί, που αρκούν όμως να κάνουν την «ζημιά».

Για την εφαρμογή, είτε Mane είτε Toppik, καλό θα ήταν να την κάνεις κάτω από δυνατό φως και χρησιμοποιώντας δύο καθρέφτες χειρός (προτείνεται διπλής όψεως, με την μια πλευρά να μεγεθύνει), ώστε να βλέπεις καλύτερα τις αδυναμίες ή τις όποιες αστοχίες.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Απλα το τοππικ δίνει και όγκο. Και τα δυο προϊόντα είναι καλά ανάλογα με το βαθμό αραίωσης όπως και αν έχεις κοντό η πιο μακρύ μαλλί.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ούτε κι εγώ έχω πολλά γκρίζα μαλλιά. Απλά, εδώ κι εκεί, που αρκούν όμως να κάνουν την «ζημιά».

Για την εφαρμογή, είτε Mane είτε Toppik, καλό θα ήταν να την κάνεις κάτω από δυνατό φως και χρησιμοποιώντας δύο καθρέφτες χειρός (προτείνεται διπλής όψεως, με την μια πλευρά να μεγεθύνει), ώστε να βλέπεις καλύτερα τις αδυναμίες ή τις όποιες αστοχίες.
Ο σκοπος ειναι να πετυχαίνω μια γρηγορη κ αποτελεσματική εφαρμογη ... δεν μπορω να ξυπνάω 7 η ωρα να παω για δουλεια κ με την τσίμπλα στο ματι να παλευω με το μαλλί ... αν κάτι μ αρεσει πολυ στο μανε ειναι οτι ειναι σαν να βαζω λακ ... ασε που Εχει κ ευχάριστη μυρωδιά ...
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Σύντροφοι από που το αγοράζουμε?
Βγαίνει σε ένα χρώμα μόνο?
Με την θάλασσα τι παίζει ?
Όποιος έχει την ευγενή καλοσύνη ας απαντήσει αν και είμαι σίγουρος πως θα έχει ειπωθεί απλά δεν προλαβαίνω λόγο φόρτου.
Ευχαριστώ
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Σύντροφοι από που το αγοράζουμε?
Βγαίνει σε ένα χρώμα μόνο?
Με την θάλασσα τι παίζει ?
Όποιος έχει την ευγενή καλοσύνη ας απαντήσει αν και είμαι σίγουρος πως θα έχει ειπωθεί απλά δεν προλαβαίνω λόγο φόρτου.
Ευχαριστώ


https://www.zidashop.gr/σπρέι_σκόνη_πύκνωσης_μαλλιών_mane.el.aspx
 

mic6

Well-Known Member
20190603_144541.jpg
Εντάξει παιδιά δεν υπάρχει αυτό το προϊόν. Με δυό τρία "φσιτ" και λίγο λακ από πάνω έχω μαλλί εφήβου σε πύκνωση συν κάλυψη όλων των γκρίζων ακόμα και στα πλαϊνά. Δύο σε ένα με πολύ φυσικό αποτέλεσμα! Απλά σώθηκα.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα