μεταμοσχευση 4215 graft Α και Β ζωνη stark clinic

giwrgos8888

Active Member
Καλησπερα νεος στο forum, γιωργος 31 ετων. δεν προλαβα να διαβασω παρα πολλα εδω μεσα αλλα πραγματικα θα ηθελα να ακουσω την αποψη σας. θελω να κανω μεταμοσχευση μαλλιων το εχω αποφασιση και πιστευω πως εφτασε ο καιρος. εχω κανει καποιες θεραπειες ολα αυτα τα χρονια απο τα 23 οταν αρχισα να χανω τα πρωτα μου μαλλια. 3 χρονια regaine kai 1 χρονο prospecia αλλα τα σταματησα δεν θελω πλεον να βαζω χημικα. εχω κοιταξει καποιες κλινικες τουρκια εστειλα και καποιες φωτογραφιες και μου ειπαν απο 3.500 και πανω οχι κατι συγκεκριμενο γιατι αλλαζουν συνεχεια οι τιμες. η μια ειναι το hairofinstabul kai h allh dr serkan aygin. {πιστευω πως ειναι καλες}. θεσσαλονικη που ειμαι δεν το εψαξα καθολου ειναι η dhi αλλα με ελλαδα μια τετοια επεμβαση δεν θα την εκανα ποτε. ποια η συμβουλη σας;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

piros75

Well-Known Member
Δύσκολα τα πράγματα. Πας για 6άρης. Άποψη δική μου, προχώρα συντηρητικά να καλύψεις την Α και Β ζώνη, αφού πρώτα κάνεις μετρήσεις για το τι μπορεί να δώσει η δότρια και προς τα που τραβάει το πατερν της ληπτριας (αν και όπως έγραψα και παραπάνω σίγουρα πας για ΝΓ6 αν δεν κάνεις θεραπεία). Το συντηρητικά για μένα νομίζω είναι ένα νούμερο της τάξης των 2000-2500 μοσχεύματα στην παρούσα φάση και σίγουρα θεραπεία. Το να έχεις αυτό το θέμα και να μην κάνεις θεραπεία στοχεύοντας στην επίλυση του μόνο με την μεταμόσχευση είναι ουτοπικό. Με δεδομένο λοιπόν ότι έχεις ακόμα μαλλάκι που με την κατάλληλη θεραπεία μπορείς να το κρατήσεις θα σου έλεγα ότι πρέπει οπωσδήποτε να γίνει ένας συνδυασμός θεραπείας και μμ. Όσο για το που, δεν ξέρω τι να σου πω. Αν θες Τουρκία ΟΚ, πάντως σίγουρα και οι δύο δικές μας κλινικές μπορούν να κάνουν πράγματα.
 

giwrgos8888

Active Member
μαλιστα παντος δεν θελω να βαζω χημικα γιατι και με το περασμα του χρονου σε βγαζει πολλα προβληματα. καποιος που να γνωριζει για τουρκια εχω διαβασει καλες κριτικες για το hairofinstabul kai gia ton serkan aygin exei πραγματοποιηση καποιος εμφυτευση σε αυτες που ανεφερα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Γεια σου φίλε Γιώργο,
Είσαι λίγο καλύτερα απ'οτι ήμουν εγώ στα 32.

Όντως σαν πρώτη χρειάζεσαι περίπου 3500 Grafts.
Χτίσιμο μιας καλή Hairline και γέμισμα έως εκεί που ανεβαίνουν οι γέφυρες.

Θα σουλουπωθείς αρκετά και θα αλλάξει ως προς το καλύτερο η εικόνα σου.
Αυτό που μας ανησυχεί είναι η δότρια σου,βλέπω να κατεβαίνει το crown σου και να περιορίζει την safe zone.

Εγω είχα βγάλει 3400 μοσχεύματα και αυτήν την στιγμή πλέον στα 40 και περιορισμένη δότρια και ένα crown τελείως άδειο πάω για ακόμη 2500 grafts πίσω στην κορυφή. Όλα αυτά στα λέω γιατί μοιάζει λίγο το patern μας.
Βέβαια ασθενής με ασθενή διαφέρει,κεφάλι με κεφάλι και κάθε περίπτωση όπως και η ποιότητα τρίχας είναι διαφορετική.

Επίσης χρειάζεται να ανεβάσεις καθαρότερες φωτογραφίες.
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ 34

Active Member
Γεια σου Γεώργιε...Φαρμακα θα παρεις σαρεσει δε σαρεσει!
Μμ χωρις θεραπεια δεν υφισταται!
Αφου εισαι αρρωστος γιατι δεν θελεις φαρμακα;
Αν ειχες θιροιδη η χοληστερινη η με τα νεφρα σου θεμα και σου εδεινε φαρμακα ο γιατρος δε θα τα επερνες;τωρα γιατι δεν θες να παρεις;
Μια χρονια παθηση ειναι η ανδρογενιτικη αλωπεκια.
Και οσο για φαρμακα ετσι ειναι εχουν θετικα και αρνητικα απ τη στιγμη που τα θετικα ιπερισχυουν τα πέρνεις!
 

dimitris50423

Well-Known Member
Σε ρημαξε και εσενα η τριχοπτωση. προσεξε τα βηματα που θα κανεις γιατι η περιπτωση σου δεν σηκωνει λαθη και χαμενα μοσχευματα.. θα τα χρειαστεις στο μελλον.

Δύσκολα τα πράγματα. Πας για 6άρης. Άποψη δική μου, προχώρα συντηρητικά να καλύψεις την Α και Β ζώνη, αφού πρώτα κάνεις μετρήσεις για το τι μπορεί να δώσει η δότρια και προς τα που τραβάει το πατερν της ληπτριας (αν και όπως έγραψα και παραπάνω σίγουρα πας για ΝΓ6 αν δεν κάνεις θεραπεία). Το συντηρητικά για μένα νομίζω είναι ένα νούμερο της τάξης των 2000-2500 μοσχεύματα στην παρούσα φάση και σίγουρα θεραπεία. Το να έχεις αυτό το θέμα και να μην κάνεις θεραπεία στοχεύοντας στην επίλυση του μόνο με την μεταμόσχευση είναι ουτοπικό. Με δεδομένο λοιπόν ότι έχεις ακόμα μαλλάκι που με την κατάλληλη θεραπεία μπορείς να το κρατήσεις θα σου έλεγα ότι πρέπει οπωσδήποτε να γίνει ένας συνδυασμός θεραπείας και μμ. Όσο για το που, δεν ξέρω τι να σου πω. Αν θες Τουρκία ΟΚ, πάντως σίγουρα και οι δύο δικές μας κλινικές μπορούν να κάνουν πράγματα.

Συμφωνω με piro. επειδη πιθανον μπορει να προχωρησει η αραιωση τα επομενα χρονια εγω θα εφτιαχνα οπως σου ειπε α, β ζωνη. το μπροστα δηλαδη με μετρια πυκνοτητα 30-35 grafts.
και μονο αυτο θα σου δωσει πολυ σημαντικη βελτιωση στην εικονα σου και δεν θα εξαντλησεις και τη δοτρια σου. Ετσι στο μελλον αν προχωρησει θα κανεις αλλη μια να συμμαζεψεις τα κενα.
παρ ολα αυτα ολα εξαρτωνται ποσα θα χασεις ακομα τα επομενα χρονια. τις τουρκικες που λες δεν τις εχουμε ακουσει στο φορουμ νομιζω.
 

giwrgos8888

Active Member
thanks paidia..... pantos ena xrono pou eperna propecia den me voithise katholou sunexize h trixoptosh kai eixa kai oles tis parenergies miomenh limbito arewmeno sperma oso gia to regaine to evaza peripou 3 xronia area kai pou 3 fores mesa sthn evdomada meta varethika...... kai vlepete kai ta apotelesmata!!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

felaini

Active Member
Στο εξωτερικο παιζει πολυ αυτο..
2 φορες την βδομαδα duta 0,5 mg κ τις υπολοιπες φινα 1mg..
 

kaiba

Active Member
loipon mallon ksekinaw mia therapeia gia kana 6mhno auto mou proteine o dr. freitas
1 mg finasteride
dutasterida 0.5 mg
minoxidil
ketoconazol champoo
kai vitamines complidermol

Μπορείς να γίνεις λιγο πιο συγκεκριμενος στην θεραπεια που σου δωσε? Ποσες φορες λουσιμο με ketoconazol duta 2 φορες την βδομαδα? Την φινα πως την παιρνεις κοβεις χαπι στα 5 η propercia? Επισης βιταμινες σου εξηγησε το λογο που στις εγραψε?
 

giwrgos8888

Active Member
loipon finasteride 5 fores thn evdomada nai spasimo to proscar sta 5
kai duta 2 fores
minoxidil kathe mera stous krotafous kai sto crown
champoo 2 fores thn evdomada
vitamines kathe mera {ton logo den ton gnwrizw}
ola auta gia 6 mhnes
skeftomai sovara gia 6 mhnes na thn kanw thn therapeia
 

kaiba

Active Member
Minoxidil 1 η 2 φορές την μέρα? Ακούγεται πολύ καλή θεραπεία αμα την ξεκινήσεις ενημέρωσε μας για παρενέργειες. Και μπράβο στον γιατρό που αλλιώς δεν σε αναλαμβάνει!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Minoxidil 1 η 2 φορές την μέρα? Ακούγεται πολύ καλή θεραπεία αμα την ξεκινήσεις ενημέρωσε μας για παρενέργειες. Και μπράβο στον γιατρό που αλλιώς δεν σε αναλαμβάνει!

Μπράβο στο γιατρό?
Ωραία λογική πάντως,ρίξε ένα μάτι στο νήμα μου στην μεταμόσχευση στα 33 μου το 2012.Με αυτήν την λογική διότι μοιάζουνε οι περιπτώσεις μας αν και θεωρώ ο φίλος είναι σε καλύτερη μοίρα αποτι ήμουν εγώ ούτε έμενα θα με είχε αναλάβει ο γιατρός χωρίς φάρμακα και από την στιγμή που με πειράζουν καμιά ελπίδα. Θα έμενα έως τα 40 φαλακρός.
Όχι ότι θέλουν εύκολα περιστατικά η έστω αυτά που με φίνα δίνουν boost για να φαίνεται δυνατό το τελικό αποτέλεσμα.
 
Μπλουζα