Ρινοπλαστικη

helen

New Member
Καλησπέρα σε ολους. Μετα απο πολυ διαβασμα σε νηματα σχετικα με τη ρινοπλαστικη , πηρα τη μεγαλη αποφαση να διορθωσω το σχημα της μυτης μου αλλα και το διαφραγμα που μου δημιουργει μεγαλο προβλημα στην αναπνοή, κοπωση, υπνικη απνοια.
Εκάνα ερευνα για την καλυτερη επιλογη ιατρου τα τελευταια χρονια ,χωρις ομως να το αποφασιζω, ειδικά διαβαζοντας μηνυματα πολλών που εχουν ταλαιπωρηθει. Η επιλογη του ιατρου εγινε οταν ειδα γνωστη μου που ειχε σοβαρο προβλημα και με το σχημα της μυτης αλλα και το διαφραγμα της. Το αποτελεσμα εντυπωσιακο και ετσι εκλεισα ραντεβου με τον γιατρο της για εκτιμηση της περιπτωσης μου. Αναλυτικο το consultation εξηγωντας μου ολη τη διαδικασια και το αναμενόμενο αποτέλεσμα. Μου εδειξε και αλλες περιπτωσεις παρομοιες με τη δικη μου οπου αισθητικα το αποτελεσμα ηταν πολυ καλο.
Ετσι λοιπον εκλεισα την επεμβαση σε λιγες μερες και σκεφτηκα να κανω παρουσιαση παρα το αγχος που εχω λογω του οτι πλησιαζει ο καιρός . Ελπιζω να πανε ολα τελεια και να παρω το αποτελεσμα που θελω. θα ανεβασω δυο φωτογραφιες απο την τωρινη κατασταση και θα ενημερωνω για την εξελιξη. Ευχηθειτε μου καλη επιτυχία παιδιά!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

helen

New Member
ετσι ειναι το προφιλ τώρα, θα βγάλω φωτο και μετά το χειρουργείο να δούμε αλλαγές. έχω γράψει και στο νήμα του tropheus ότι ο ιατρός που θα μου κάνει την επέμβαση είναι ο κ. λουλουδης.
 
Τελευταία επεξεργασία:

giorgosv

Active Member
Καλη επιτυχια ευχομαι.
Εχει παρομοιο προβλημα η κοπελα μου και ειμαστε σε φαση αναζητησης ιατρου.
Θα παρακολουθω την παρουσιαση και ελπιζω να τη συνεχισεις μεχρι να ολοκληρωθει το αποτελεσμα.
Μακαρι να παει τελεια και να το δουμε και για εμας μετα.
Βαλε καμια ακομη φωτογραφία το αλλο προφιλ.
 

helen

New Member
Καλη επιτυχια ευχομαι.
Εχει παρομοιο προβλημα η κοπελα μου και ειμαστε σε φαση αναζητησης ιατρου.
Θα παρακολουθω την παρουσιαση και ελπιζω να τη συνεχισεις μεχρι να ολοκληρωθει το αποτελεσμα.
Μακαρι να παει τελεια και να το δουμε και για εμας μετα.
Βαλε καμια ακομη φωτογραφία το αλλο προφιλ.
20190210_213259.jpg γεια σου Γιώργο, σ ευχαριστώ πολύ για τις ευχές , ελπίζω να πάει πολύ καλά. θέλω να συνεχίσω την παρουσίαση, ελπίζω να είμαι χαρούμενη μετά το χειρουργείο και να θέλω να δείξω το αποτέλεσμα χαχα! Καλή επιτυχία και σε εσάς όταν με το καλό το αποφασίσει η κοπέλα σου.
 

helen

New Member
παιδιά καλησπέρα!
επιστρέφω με νεότερα. έκανα την επέμβαση και ευτυχώς όλα πήγαν καλά. μελανιές και πρήξιμο βέβαια υπήρξαν και υπάρχουν ,αλλά σιγά σιγά υποχωρούν. δε μπορώ να καταλάβω ακριβώς πως έγινε η μύτη μου προς το παρόν λόγω πρηξιματος, νάρθηκα κλπ αλλά ο γιατρός μου έστειλε φωτο που τράβηξε με το που τελείωσε το χειρουργείο και το αποτέλεσμα φαίνεται πολύ Καλό!
Γενικά και ο γιατρός αλλά και η ομάδα του, ηταν πολυ καλοί. σου εμπνεουν εμπιστοσυνη και ειναι υπομονετικοί με όποιες ερωτήσεις και ανησυχίες εχεις. τωρα εχω μακρυ δρομο μπροστα με πλυσεις, χαπια , σπρευ κλπ αλλα πιστευω πως το αποτελεσμα θα αξιζει τον κοπο.
όποιος θέλει details, feel free to pm me.
 

Stefania36

New Member
Καλησπέρα σας,
Ενδιαφέρομαι να κάνω ρινοπλαστική και θα ήθελα τη γνώμη σας για την Κυπραίου, αν έχει καποιος από σας εμπειρία.
 

Lonelysoul

New Member
Καλησπέρα σας!Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο άτομο που να έκανε ρινοπλαστική πριν χρόνια και να είναι μέχρι σήμερα επιτυχής η επέμβασή του και αν ναι με ποιον.Γιατί εγώ την πρώτη φορά που έκανα ρινοπλαστική χάλασε σε ένα χρόνο καθώς πετάχτηκε ένα έντονο κόκκαλο που προεξείχε και τη δεύτερη φορά συνέβη το ίδιο μετά από περίπου 4 χρόνια και είμαι ψυχολογικά ράκος .
 

AngelaG

New Member
Καλησπέρα Helen.. Δεν ανέβασες τα αποτελέσματα από την ρινοπλαστικη σου στον Λουλούδη
 
Καλησπέρα σας,
Ενδιαφέρομαι να κάνω ρινοπλαστική και θα ήθελα τη γνώμη σας για την Κυπραίου, αν έχει καποιος από σας εμπειρία.
Καλησπέρα,ας γράψω και γω την εμπειρία μου με την κυπραιου!μπήκα για επέμβαση ρινοπλαστικης και για λειτουργικό και αισθητικό χαρακτήρα στις 11 Γενάρη του 2021!έχουν περάσει σχεδόν 2 βδομάδες από τότε,ίσως είναι νωρίς να μιλάω ακόμα για τα αποτελέσματα,αλλά δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένη!Η μύτη μου αρχικά είχε ένα μεγάλο και χοντρό κόκαλο και κατεβαίνοντας έβλεπες μεγάλα ρουθούνια με ένα πολύ χοντρό και στρογγυλό ακρωνύμιο!Αυτή την στιγμή που γράφω το κόκαλο δεν υπάρχει αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι την έχει μικρύνει από την βάση της όποτε απλά λείπει ένα κόκαλο χωρίς να την έχει σμηλευσει επάνω και ακριβώς κατεβαίνοντας η μύτη μου είναι σαν του Πινόκιου,την έχει κάνει μυτερη και μακριά!επισης δεν ξερω αν ειναι πρηξιμο η λαθος δικο της αλλα απο την μια πλευρα ειναι πιο μεγάλη και αυτο την κανει να φαινεται στραβη!καθως εχω ενα μακρύ και στενο πρόσωπο χωρίς καθόλου ζυγωματικά και μ ένα έντονο πηγούνι δεν υποστηρίζω καθόλου μια τέτοια μύτη!Η γιατρός σαν γιατρός δεν είναι και ο πιο άμεσος αλλά ούτε ο πιο απλησιαστος άνθρωπος,απλά δεν σε κάνει να νιώθεις και φιλικά ως προς αυτήν!σου εκπέμπει επαγγελματισμό και σιγουριά αλλά δεν ξέρω!οι φωτογραφίες που μου είχε δείξει από πριν ήταν μόνο ανφας και προφίλ,όχι τρία τέταρτα!την μέρα που έγινε το χειρουργείο μου είπανε να παω στις 7 για τις προεγχειρητικες εξετάσεις και μπήκα στις 12μισι για επέμβαση χωρίς να έχει έρθει η γιατρός στο δωμάτιο να με χαιρετήσει και την είδα κατευθείαν λίγο πριν στο δωμάτιο του χειρουργείου όπου πολύ απλά της ξαναείπα πολύ γρήγορα τι ήθελα με βάση την φωτο που είχαμε συμφωνήσει!Μου κόστισε 2.700 συν 60 το τεστ κοβιντ και αλλά 60 τα φάρμακα που πήρα μετά!το μόνο καλό μπορώ να πω ότι αναπνέω πολύ καλύτερα!η ψυχολογία μου ειναι χαλια στα όρια της κατάθλιψης μιας και ειμαι 27 και ειναι κατι που ηθελα απο το γυμνάσιο,μην αναφερω με ποσο κοπο και στερησεις μαζεψα το συγκεκριμενο ποσο.Θα ξαναεπανελθω στους 2-3 μήνες που θα έχει ξεπρηστει και άλλο!ελπίζω να βοήθησα κάπως!να πω ότι επέλεξα την συγκεκριμένη επειδή είχε πάει μια φίλη της μαμάς μου με μια ΤΕΡΆΣΤΙΑ ΜΎΤΗ σαν του Παπακωνσταντίνου να καταλάβετε και της την είχε κάνει πολύ ωραία και φυσική!Υποθέτω κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή και λίγο θέμα τύχης
 

crossfire

Well-Known Member
Καλησπέρα,ας γράψω και γω την εμπειρία μου με την κυπραιου!μπήκα για επέμβαση ρινοπλαστικης και για λειτουργικό και αισθητικό χαρακτήρα στις 11 Γενάρη του 2021!έχουν περάσει σχεδόν 2 βδομάδες από τότε,ίσως είναι νωρίς να μιλάω ακόμα για τα αποτελέσματα,αλλά δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένη!Η μύτη μου αρχικά είχε ένα μεγάλο και χοντρό κόκαλο και κατεβαίνοντας έβλεπες μεγάλα ρουθούνια με ένα πολύ χοντρό και στρογγυλό ακρωνύμιο!Αυτή την στιγμή που γράφω το κόκαλο δεν υπάρχει αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι την έχει μικρύνει από την βάση της όποτε απλά λείπει ένα κόκαλο χωρίς να την έχει σμηλευσει επάνω και ακριβώς κατεβαίνοντας η μύτη μου είναι σαν του Πινόκιου,την έχει κάνει μυτερη και μακριά!επισης δεν ξερω αν ειναι πρηξιμο η λαθος δικο της αλλα απο την μια πλευρα ειναι πιο μεγάλη και αυτο την κανει να φαινεται στραβη!καθως εχω ενα μακρύ και στενο πρόσωπο χωρίς καθόλου ζυγωματικά και μ ένα έντονο πηγούνι δεν υποστηρίζω καθόλου μια τέτοια μύτη!Η γιατρός σαν γιατρός δεν είναι και ο πιο άμεσος αλλά ούτε ο πιο απλησιαστος άνθρωπος,απλά δεν σε κάνει να νιώθεις και φιλικά ως προς αυτήν!σου εκπέμπει επαγγελματισμό και σιγουριά αλλά δεν ξέρω!οι φωτογραφίες που μου είχε δείξει από πριν ήταν μόνο ανφας και προφίλ,όχι τρία τέταρτα!την μέρα που έγινε το χειρουργείο μου είπανε να παω στις 7 για τις προεγχειρητικες εξετάσεις και μπήκα στις 12μισι για επέμβαση χωρίς να έχει έρθει η γιατρός στο δωμάτιο να με χαιρετήσει και την είδα κατευθείαν λίγο πριν στο δωμάτιο του χειρουργείου όπου πολύ απλά της ξαναείπα πολύ γρήγορα τι ήθελα με βάση την φωτο που είχαμε συμφωνήσει!Μου κόστισε 2.700 συν 60 το τεστ κοβιντ και αλλά 60 τα φάρμακα που πήρα μετά!το μόνο καλό μπορώ να πω ότι αναπνέω πολύ καλύτερα!η ψυχολογία μου ειναι χαλια στα όρια της κατάθλιψης μιας και ειμαι 27 και ειναι κατι που ηθελα απο το γυμνάσιο,μην αναφερω με ποσο κοπο και στερησεις μαζεψα το συγκεκριμενο ποσο.Θα ξαναεπανελθω στους 2-3 μήνες που θα έχει ξεπρηστει και άλλο!ελπίζω να βοήθησα κάπως!να πω ότι επέλεξα την συγκεκριμένη επειδή είχε πάει μια φίλη της μαμάς μου με μια ΤΕΡΆΣΤΙΑ ΜΎΤΗ σαν του Παπακωνσταντίνου να καταλάβετε και της την είχε κάνει πολύ ωραία και φυσική!Υποθέτω κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή και λίγο θέμα τύχης

Είναι νωρις δυο βδομαδες ......η γιατρός σίγουρα θα σου πει περιμενε να ξεπριστει κτλ κτλ......αλλά αν εσενα δεν δεν σ'αρεσει κάτι τώρα σιγουρα δεν ειναι ιδέα σου.

Δεν ξέρω, αλλά εγώ έχω προβληματιστεί πολύ με αυτές τις διάφορες στα αποτελέσματα απο ασθενή σε ασθενή απο τον ίδιο γιατρό.
Αρχιζω και υποψιάζομαι οτι σε πολλά χειρουργεία φεύγουν οι γιατροι μετα την ναρκωση και βάζουν τους βοηθούς τους να χειρουργουν.......ή κάποιους εκπαιδευόμενους.
Έκανες κλειστή ή ανοιχτή ρινοπλαστικη;
Δηλαδή, σου εκοψε απο κάτω τη στυλιδα και έκανες ράμματα;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Απ´οσο εχω διαβάσει πρεπει να ειναι η πιο δύσκολη αισθητική επέμβαση η μυτη .
Οχι μονο απο την άποψη της καλλιτεχνικής ικανότητας των πλαστικών χειρουργών
Οσο και απο τις προσδοκίες των περιστατικών .
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Απ´οσο εχω διαβάσει πρεπει να ειναι η πιο δύσκολη αισθητική επέμβαση η μυτη .
Οχι μονο απο την άποψη της καλλιτεχνικής ικανότητας των πλαστικών χειρουργών
Οσο και απο τις προσδοκίες των περιστατικών .
Κ απ' ότι έχω κτλ επίσης σταθερά αξιόπιστος γιατρός δεν βρίσκεται στην χώρα σ' αυτόν τον τομέα ....
 

Georgie

Well-Known Member
Δε ξερω να σου πω, σε δυο περιπτώσεις Ανθρώπων που γνωρίζω που έκαναν στην Ελλάδα η μια ήταν εξαιρετική , αυτό βέβαια τη δεκαετία του 90 στο Βουκιδη .
Όλοι κατι έψαχναν να κανουν τοτε επειδή ο πλαστικος ηταν ο Star της εποχής . Πασοκαρα :)
Η άποψη μου ειναι οτι ειναι πολυ δύσκολη επέμβαση και εκτός απο γιατρός πρεπει να εισαι και καλλιτέχνης .
Την ίδια άποψη εχω και για τους γιατρούς που ασχολούνται με τις μεταμοσχεύσεις μαλλιων .
Βέβαια η μεταμοσχευση μαλλιων ειναι λιγο πιο εύκολη επειδή και σε μια αστοχία στη hairline μπορει να καλυφθεί απο το styling η το μήκος .
Η μυτη ειναι βασικό χαρακτηριστικό στο προσωπο, το βασικότερο θα έλεγα .
Εγω δε θα τη πείραζα, εκτός και αν ηταν σε φάση ακραίας δυσμορφίας .
Ασε που εχω δει και μεγάλες μύτες σε γυναίκες και τις βρίσκω sexy οταν υποστηρίζονται απο τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά.
Επιμένω , το βασικό ειναι να εχεις τυπο .
Μια πλαστική στο προσωπο δε σου δίνει τυπο .Αλλα σε πολλές περιπτώσεις τον αφαιρεί .
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Δε ξερω να σου πω, σε δυο περιπτώσεις Ανθρώπων που γνωρίζω που έκαναν στην Ελλάδα η μια ήταν εξαιρετική , αυτό βέβαια τη δεκαετία του 90 στο Βουκιδη .
Όλοι κατι έψαχναν να κανουν τοτε επειδή ο πλαστικος ηταν ο Star της εποχής . Πασοκαρα :)
Η άποψη μου ειναι οτι ειναι πολυ δύσκολη επέμβαση και εκτός απο γιατρός πρεπει να εισαι και καλλιτέχνης .
Την ίδια άποψη εχω και για τους γιατρούς που ασχολούνται με τις μεταμοσχεύσεις μαλλιων .
Βέβαια η μεταμοσχευση μαλλιων ειναι λιγο πιο εύκολη επειδή και σε μια αστοχία στη hairline μπορει να καλυφθεί απο το styling η το μήκος .
Η μυτη ειναι βασικό χαρακτηριστικό στο προσωπο, το βασικότερο θα έλεγα .
Εγω δε θα τη πείραζα, εκτός και αν ηταν σε φάση ακραίας δυσμορφίας .
Ασε που εχω δει και μεγάλες μύτες σε γυναίκες και τις βρίσκω sexy οταν υποστηρίζονται απο τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά.
Επιμένω , το βασικό ειναι να εχεις τυπο .
Μια πλαστική στο προσωπο δε σου δίνει τυπο .Αλλα σε πολλές περιπτώσεις τον αφαιρεί .
Καλά μην βλέπεις εμάς ....εμείς εχουμε άλλον νταλκα....και θα σου πουν αυτοί που ψάχνονται για να φτιάξουν την μύτη τους "καλά όλοι αυτοί εδώ μέσα πλακωνονται για τρίχες;...άντρες σου λέει μετά... παιδάκια!" Χαχαχσ..... Το είπα αυτό παραπάνω γιατί όσο εχω χαζεψει εδώ δεν έχω δει καμία να μένει και ευχαριστημένη με κανέναν ....άσε που πάνε για μαλλί και βγαίνουν κουρεμένοι....προβλήματα δλδ αναπνοής .. πέφτουν μύτες και τέτοια ....
 
Είναι νωρις δυο βδομαδες ......η γιατρός σίγουρα θα σου πει περιμενε να ξεπριστει κτλ κτλ......αλλά αν εσενα δεν δεν σ'αρεσει κάτι τώρα σιγουρα δεν ειναι ιδέα σου.

Δεν ξέρω, αλλά εγώ έχω προβληματιστεί πολύ με αυτές τις διάφορες στα αποτελέσματα απο ασθενή σε ασθενή απο τον ίδιο γιατρό.
Αρχιζω και υποψιάζομαι οτι σε πολλά χειρουργεία φεύγουν οι γιατροι μετα την ναρκωση και βάζουν τους βοηθούς τους να χειρουργουν.......ή κάποιους εκπαιδευόμενους.
Έκανες κλειστή ή ανοιχτή ρινοπλαστικη;
Δηλαδή, σου εκοψε απο κάτω τη στυλιδα και έκανες ράμματα;
Δεν πιστεύω ότι το κάνουν αυτό φαντάζομαι ότι η κάθε μύτη είναι διαφορετική και έχει τις δικές της δυσκολίες αλλά αν δεν μπορεί να σου κάνει αυτό που του λες ότι θες θα πρέπει πολύ τίμια να αρνούνται να σε αναλάβουν!Δεν είναι ιδέα μου γτ οκ το πρήξιμο φουσκώνει την μύτη αλλα δεν αλλαζει το σχήμα της,το βλέπω και στα μάτια των δικών μου ότι το αποτέλεσμα δεν είναι καλό!χίλιες φορές με την παλιά μου μύτη!έκανα ανοιχτή επέμβαση!θα πρότεινα στον καθένα να διαθέσει αυτό το 50αρικο της 1ης επίσκεψης και να δει 2-3 γιατρούς πριν αποφασίσει!επίσης έχω δει αποτελέσματα φωτογραφιών στις 2-3 βδομάδες για να καταλάβω τι εννοούμε πρησμενη και παιδιά το πρήξιμο δεν έχει να κάνει με το σχήμα που βλέπεις απέναντι στον καθρέφτη σου!
 

JORJE

Active Member
Καλημέρα σας!Γνωρίζει κάποιος,γιατί ενδιαφέρομαι για διάφραγμα+αισθητικό κομμάτι,κάποια στοιχεία για τον ΩΡΛ χειρουργό κ.Πετρόπουλο?
Έχω δει από γνωστούς πολύ καλές δουλειές του και είναι από τους τοπ αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα!Βέβαια επειδή η ρινοπλαστική,είναι πολύ δύσκολη κ ιδιαίτερη διαδικασία,πάντα ρωτάς για να μαθαίνεις περισσότερα πράγματα για τον εκάστοτε γιατρό κ τις δουλειές του.Ευχαριστώ!!
 

Haydee1

New Member
Καλησπέρα σας , έχω διαβάσει τε περισσότερα από όσα έχετε γράψει είναι και πολλά, θα πω και εγώ την δική μου εμπειρία. Είχα υποψιαστεί πως εχω στραβό διάφραγμα και πήγα σε έναν γιατρό που συνεργαζόταν με την ασφαλιστική μου,με εξετάζει το επιβεβαιώνει καινκανονιζουμε την επέμβαση, αφού τα βρήκαμε στα οικονομικά και αφού έριξα και μια ματιά στις αξιολογήσεις, δεν είχε πολλές αλλά είναι 5* από όλους, είδα και δουλειά του Οπότε λέω εδώ είμαστε. Μου έστειλε τις φωτός κανονίσαμε πως θα την κάνουμε και φτάνει η μέρα του χειρουργείου. Για μένα δεν ήταν πονετικη η επέμβαση αν εξαιρέσουμε την ενόχληση των πρώτων ημερών, πάω στην βδομάδα μου βγάζει μόνο τον νάρθηκα και η μύτη είχε κάνει βαθουλωμα στη μια μεριά πάνω στο κόκκαλο και βάζει τοπική αναισθησία μέσα από το ρουθούνι και την ισιωνει επιτόπου, πήγαιναν όλα καλά αν εξαιρέσουμε μια διαφορά που υπάρχει στα ρουθούνια που διαμορφώνει κάπως την ευθεία της μύτης. Το πρόβλημα μου είναι πως έχουν περάσει 2 μισή μήνες και ενώ τις πρώτες μέρες ήταν κομπλέ και όπως την ήθελα αν και πρισμενη , τώρα που ξεπριζεται δεν με τρελαίνει το αποτέλεσμα, με βλέπει κάθε μήνα ο γιατρός και τώρα μου είπε να πάω σε 2 μήνες για να έχουμε να σχολιάσουμε. Το πρόβλημα μου είναι η μετριότητα του αποτελέσματος και δεν ξέρω μήπως αυτό συμβαίνει γιατίη μύτη ξεπριζεται σε διαφορετικά σημεία κάπως δηλαδή το ακροριναιο δεν μου αρέσει σαν να είναι πιο πρισμενο από το υπόλοιπο , έχω διαβάσει σε διάφορα φορουμ πως το αποτέλεσμα φαίνεται ένα 80% μέσα στους πρώτους 6 μήνες, μετά τους 2 μήνες τι αλλαγές μπορώ να περιμένω? ( απευθύνομαι σε όσους την έκαναν και πέρασε ένας χρόνος) , να τονίσω πως ο γιατρός μου έχει πει πως θα μου φτιάξει ότι δεν μου αρέσει,και γενικά πολύ ευγενικός και συζητήσιμος . Απλά θεωρώ μέτριο το αποτέλεσμα και δεν ξέρω τι αλλαγές θα γίνουν τους επόμενους μήνες.
 

giorgosv

Active Member
Καλησπέρα σας , έχω διαβάσει τε περισσότερα από όσα έχετε γράψει είναι και πολλά, θα πω και εγώ την δική μου εμπειρία. Είχα υποψιαστεί πως εχω στραβό διάφραγμα και πήγα σε έναν γιατρό που συνεργαζόταν με την ασφαλιστική μου,με εξετάζει το επιβεβαιώνει καινκανονιζουμε την επέμβαση, αφού τα βρήκαμε στα οικονομικά και αφού έριξα και μια ματιά στις αξιολογήσεις, δεν είχε πολλές αλλά είναι 5* από όλους, είδα και δουλειά του Οπότε λέω εδώ είμαστε. Μου έστειλε τις φωτός κανονίσαμε πως θα την κάνουμε και φτάνει η μέρα του χειρουργείου. Για μένα δεν ήταν πονετικη η επέμβαση αν εξαιρέσουμε την ενόχληση των πρώτων ημερών, πάω στην βδομάδα μου βγάζει μόνο τον νάρθηκα και η μύτη είχε κάνει βαθουλωμα στη μια μεριά πάνω στο κόκκαλο και βάζει τοπική αναισθησία μέσα από το ρουθούνι και την ισιωνει επιτόπου, πήγαιναν όλα καλά αν εξαιρέσουμε μια διαφορά που υπάρχει στα ρουθούνια που διαμορφώνει κάπως την ευθεία της μύτης. Το πρόβλημα μου είναι πως έχουν περάσει 2 μισή μήνες και ενώ τις πρώτες μέρες ήταν κομπλέ και όπως την ήθελα αν και πρισμενη , τώρα που ξεπριζεται δεν με τρελαίνει το αποτέλεσμα, με βλέπει κάθε μήνα ο γιατρός και τώρα μου είπε να πάω σε 2 μήνες για να έχουμε να σχολιάσουμε. Το πρόβλημα μου είναι η μετριότητα του αποτελέσματος και δεν ξέρω μήπως αυτό συμβαίνει γιατίη μύτη ξεπριζεται σε διαφορετικά σημεία κάπως δηλαδή το ακροριναιο δεν μου αρέσει σαν να είναι πιο πρισμενο από το υπόλοιπο , έχω διαβάσει σε διάφορα φορουμ πως το αποτέλεσμα φαίνεται ένα 80% μέσα στους πρώτους 6 μήνες, μετά τους 2 μήνες τι αλλαγές μπορώ να περιμένω? ( απευθύνομαι σε όσους την έκαναν και πέρασε ένας χρόνος) , να τονίσω πως ο γιατρός μου έχει πει πως θα μου φτιάξει ότι δεν μου αρέσει,και γενικά πολύ ευγενικός και συζητήσιμος . Απλά θεωρώ μέτριο το αποτέλεσμα και δεν ξέρω τι αλλαγές θα γίνουν τους επόμενους μήνες.

Βαλε φωτογραφια φιλε μου με καλυμμενα τα ματια να δουμε πως ειναι τωρα. το οτι ο γιατρος ειχε 5* κριτικες δεν λεει τιποτα. ολοι βαζουν δικους τους και βαρανε 5*. πολυ γρηγορα πηρες την αποφαση να το προχωρησεις και απο οτι καταλαβα χωρις καμια ερευνα για τη δουλεια του.
 

Haydee1

New Member
Βαλε φωτογραφια φιλε μου με καλυμμενα τα ματια να δουμε πως ειναι τωρα. το οτι ο γιατρος ειχε 5* κριτικες δεν λεει τιποτα. ολοι βαζουν δικους τους και βαρανε 5*. πολυ γρηγορα πηρες την αποφαση να το προχωρησεις και απο οτι καταλαβα χωρις καμια ερευνα για τη δουλεια του.
Ειμαι φίλη δεν είμαι φίλος , σχετικά με την ταχύτητα της απόφασης δεν καταλαβα πως βγήκε το συμπέρασμα οτι την πήρα γρήγορα ? Αναφέρω πως έψαξα την δουλεία του γιατρού αλλα δεν λέω ποσό καιρο την έψαχνα όμως . Εμπιστέυτηκα τον ιατρό , και μέχρι στιγμής φαίνεται να έκανα καλά , είναι πολύ ευγενικός και συζητήσιμος. Επίσης το ''καλό ''αποτέλεσμα εχει να κάνει και με την επούλωση απο ότι λένε τα άλλα παιδιά εδώ . Μπήκα να γράψω την εμπιρεία μου και ζήτησα feedback απο άτομα που την έχουν κάνει , να μου πούν αν στους 2 μήνεσ ειναι πρισμένη στην άκρη , εσεις κάνατε την συγκεκριμένη επέμβαση ?Εχετε feedback για το 2μηνο σε την φάση βρίσκεται η μύτη ?
 
Μπλουζα