Panos1982, dr. erdogan , m.fue w keep, 5165 grafts, 8-9/11/2017

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aris rokos

Active Member
Ειναι 2 κοπελες που δουλευουν στο κεφαλι σου κατα την εξαγωγη, η μια κραταει το κεφαλι σου σταθερο και η αλλη κανει την εξαγωγη. Ταυτοχρονα ειναι αλλες 2 κοπελες πισω τους οι οποιες κανουν την καταμετρηση των θυλακιων που εξαγονται και τα περνανε σε μια ειδικη εφαρμογη σε ενα tablet και αναλυουν πισω σου (τις ακους) να λενε τι ειναι ο καθε θυλακας μονοτριχος διτριχος τριτριχος κτλπ....και τον περνανε στην εφαρμογη και αυτη συνεχως δειχνει ποσοι θυλακες εχουν εξαχθει, τι λογο εχουν, ποσες τριχες εχουν, τι παχος εχουν οπως επισης και απο ποια πλευρα της δοτριας εχει εξαχθει ο θυλακας. μπορστα σου εχεις μια οθονη και οτι γραφετε στο tablet μπορεις να το παρακολουθεις στην οθονη.
Τους θυλακες του ειδα απο αποσταση 1,5- 2 μετρων δε με αφηναν να πλησιασω πιο κοντα για λογους αφαλειας.
Γενικα δεν θεωρω οτι οι σοβαρες κλινικες οπως αυτη η του hasson που ειχα παει εοχυν αναγκη να σε κλεψουν 200-500 η 800 θυλακες δεν εχουν ολοι το κουτοπονηρο ελληνικο σκεπτικο που ειναι οτι αρπαξει ο κωλος μας....χτιζουν ενα ονομα και φερονται επαγγελματικα και αυτο το βλεπεις απ την μικροτερη ασημαντη λεπτομερεια ως και την αυστηροτητα καθε σταδιου της διαδικασιας....Αλλωστε εμενα μ ειπε οτι βγαλαμε και 165 θυλακες παραπανω γτ το ζητησε ο ερντο να καλυψει λιγο ακομα καποιες περιοχες κ εγινε χωρις χρεωση θα μπορουσε απλα να με γραψει στα @@ του κ να πει εισαι ετοιμος φυγε...Anyway αυτα.

Στο θεμα της ουλης ναι εκανα SMP
και στο θεμα με τις κοντινες φωτο σε αναλυση και τα dots θα ανεβασω 2-3 φωτο που φαινονται και τα 2 αυτα.Προβολή συνημμένου 15983 Προβολή συνημμένου 15984 Προβολή συνημμένου 15985
Τι είναι το smp
 

Panos1982

Well-Known Member

Ειναι ειδικο τατουάζ που το κανουν συγκεκριμενες κλινικες (ΔΕΝ το κανουν οι κλασικοι τατουατζηδες )
Το οποιο αντιγραφει τις τριχες κ δειχνει σαν μαλλι κοντοξυρισμενο.
Συνηθως ειναι ημιμονιμο κ κραταει 2 χρονια κ αποχρωματιζεται σταδιακά...μεχρι την επαναληψη της διαδικασιας...
 

Panos1982

Well-Known Member
Επειδη ειχα καιρο να κανω ενημερωση ,
εφτιαξα ενα βιντεακι απ την αρχη της επεμβασης μεχρι σημερα (για να ειναι ολα μαζεμενα κ να μην ψαχνουμε μες τις σελιδες..)
Στην αρχη εχω φωτο κατα την διαρκεια των μηνων κ της εξελιξης κ στο τελος ενα βιντεακι απ το πως ειμαι τωρα.

Επιλεχτε αναλυση 1080p για καλυτερη ευκρινεια.

Αποριες η οτιδηποτε αλλο το συζηταμε....

 

dimitris50423

Well-Known Member
Επειδη ειχα καιρο να κανω ενημερωση ,
εφτιαξα ενα βιντεακι απ την αρχη της επεμβασης μεχρι σημερα (για να ειναι ολα μαζεμενα κ να μην ψαχνουμε μες τις σελιδες..)
Στην αρχη εχω φωτο κατα την διαρκεια των μηνων κ της εξελιξης κ στο τελος ενα βιντεακι απ το πως ειμαι τωρα.

Επιλεχτε αναλυση 1080p για καλυτερη ευκρινεια.

Αποριες η οτιδηποτε αλλο το συζηταμε....


Χαχα ωραιο το τελευταίο μηνυμα. Πολυ ωραιο βιντεο και πολυ καλο αποτέλεσμα.
Με το μαλλι και τη βαφη κερδιζεις πολλα χρονια στην εμφανιση. Το δουλευω και εγω.
 

giannis1991

Well-Known Member
Ε τωρα οτι και να πει κανεις για το αποτελεσμα και για σενα που το δημιουργησες με τοσο σωστο σχεδιασμο,πλανο,μεθοδικοτητα,μεγαλο κοστος και αλλα πολλα ειναι λιγο!Οπως ειχε γραψει και ο Αντριανο αν θυμαμαι καλα περιμενες την καραφλα στην γωνια με ενα ροπαλο και την σακατεψες!!!!Αν ηταν αθλημα θα εμπαινες σημερα σιγουρα στο hall of fame!
 
πως γινεται στους πρωτους μηνες να ειχες γινει γκριζομαλλης τα μισα μαλλια ειχαν γινει γκρι και μετα εισαι με πισα μαυρο μαλλι λες και βλεπουμε αλλο ανθρωπο τι παιζει?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mic6

Well-Known Member
Τρολιά ή κανονική ερώτηση είναι;
πως γινεται στους πρωτους μηνες να ειχες γινει γκριζομαλλης τα μισα μαλλια ειχαν γινει γκρι και μετα εισαι με πισα μαυρο μαλλι λες και βλεπουμε αλλο ανθρωπο τι παιζει?
 

Akis-multi

Well-Known Member
πως γινεται στους πρωτους μηνες να ειχες γινει γκριζομαλλης τα μισα μαλλια ειχαν γινει γκρι και μετα εισαι με πισα μαυρο μαλλι λες και βλεπουμε αλλο ανθρωπο τι παιζει?
Φίλε ο panos έχει πει ότι τα βάφει.
 

Pes

Active Member
πως γινεται στους πρωτους μηνες να ειχες γινει γκριζομαλλης τα μισα μαλλια ειχαν γινει γκρι και μετα εισαι με πισα μαυρο μαλλι λες και βλεπουμε αλλο ανθρωπο τι παιζει?
Εάν παρακολουθήσεις από την αρχή θα δεις ότι μετά από 5 μήνες το έβαψε.οπως συνήθιζε και πριν την δεύτερη μεταμόσχευση
 

makis25

Well-Known Member
Φυσικα προκειται για μια σειρα απο πετυχημενες μεταμοσχευσεις . Ομως , με ταυτοχρονη χρηση φαρμακων η θα χρειαζοταν λιγοτερα grafts για το ιδιο αποτελεσμα , η με τα ιδια graft θα μπορουσε να ειχε ακομη πιο επιθετικη προσεγκιση σε πυκνοτητα , η σχεδιασμο . Περα απο αυτο , σε καποιον που με το που 30αριζε ηταν nw5 , διχως καμια φαρμακευτικη παρεμβαση , φυσικα και αυτο το αποτελεσμα δε θα κρατησει στο χρονο . Σταδιακα θα αραιωσει . Ειναι απροβλεπτο το ποσο γρηγορα θα γινει αυτο . Αλλα δεν εχω δει κανενα nw4 η nw5 στα 30 , που να εμεινε nw4 ή nw5 στα 40 .Απο την αλλη εχω δει nw1 στα 30+ να γινεται nw5 στα 35. Βεβαια υπαρχει μια καλη λυση , εχει δοτρια και απο τα γενια , θα μπορουσε να κανει fue , να μετακινησει στο μελλον 2-3k grafts απο σαγόνι πανω και πισω για πυκνωση . Ρεαλιστικα νομιζω στην καλυτερη περιπτωση , διχως φαρμακα , ο πανος κερδισε απλα 5-10 χρονια παραπανω με μαλλι σα το σημερινο . Στην επόμενη πενταετια - δεκαετια θα ερθει αντιμετωπος με δυσκολες επιλογες .
 
Μπλουζα