15-16/12 o lorenzo στην αθήνα για consultation!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Tsek

Well-Known Member
Προφανώς και την αφορά, αυτό που κάνεις εσύ είναι ακριβώς η «καρδια» του προβλήματος και το μάρκετινγκ της AHC και όλων των κλινικών low cost, μην το ψάχνετε πολύ, μην καθυστερείτε, ελάτε να σας βάλουμε μαλλιά και έχει ο θεός. Οι ενημερωμένοι πελάτες είναι πρόβλημα και το φόρουμ χαλάει τη σούπα. «Κατά βάθος» το ξέρεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Σου μιλάω για άτομο 30 ετών που ανοίγει επικίνδυνα και ως τα 32 το τοπικ δεν θα τον φτάνει.
Δεν χαλαω καμία πιάτσα γιατί ο γιατρός σου δεν τον αναλαμβάνει ούτως ή αλλως.
Να αφήσουμε να τον φάει η καράφλα?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

felaini

Active Member
Ρε συ τσεκ ελεος για το θεο μερες που ναι.. ασε ρε αγορι μου να κανουμε καμια τεχνικη αναλυση στα ραντεβου μας με το λορεντζο..
ποσο πιο ξεκαθαρες απαντησεις απ αυτες που σου δινει ο cvial..εδω βρηκες να τα κανεις; Τραβα σ αλλο νημα κ γραψε οτι θες..
 

Tsek

Well-Known Member
Ρε συ τσεκ ελεος για το θεο μερες που ναι.. ασε ρε αγορι μου να κανουμε καμια τεχνικη αναλυση στα ραντεβου μας με το λορεντζο..
ποσο πιο ξεκαθαρες απαντησεις απ αυτες που σου δινει ο cvial..εδω βρηκες να τα κανεις; Τραβα σ αλλο νημα κ γραψε οτι θες..
Σταματάω γιατί θα λέμε το ίδιο πράγμα και θα παίζει με τις λέξεις αναγαγοντας το πρόβλημα σε θέμα advance.
Κάνει πως δεν καταλαβαίνει και το ξαναγράφω.
Δεν είναι ο Λορεντζο το πρόβλημα γιατί δεν σε αναλαμβάνει αν δεν πλήρεις τα στανταρ του. Το πρόβλημα είναι πως δεν δεχόμαστε απο εκεί και μετά αλλες λύσεις
 

kardinalios

Well-Known Member
Προφανως και δε συγκρινεται να εχεις καραφλα στα 20 απο ο,τι στα 40. Καταρχας οταν βλεπεις εναν 20χρονο με καραφλα σου φαινεται αφυσικο. Οταν βλεπεις ενα 40αρη ή 30αρη σου φαινεται φυσιολογικο. Προφανως και θα σ ενοχλει σε οποιαδηποτε ηλικια (εδω παππουδες βλεπουμε που μακραινουν τη φρατζα απο τα πλαγια για να καλυπτουν τον υπαιθριο) αλλα δε μπορω να δεχτω οτι σ ενοχλει το ιδιο σε ολες τις ηλικιες.

Λάθος να απομονώνεις από ένα ποστ αυτό που θες να απαντήσεις . Αυτό που λες ισχύει . Είναι πιο φυσιολογικό να δεις έναν 40ρη με καράφλα από ότι έναν 20ρη . Τα θέματα αν διάβασες το ποστ μου είναι το εξής . Ότι αν κάνεις μία μεταμόσχευση σε μικρή ηλικία και μετά χάσεις τα μαλλιά που είναι γενετικά προδιαγεγραμμένο να χάσεις η εικόνα σου δεν θα είναι ομοιόμορφη όπως θα ήταν αν έχανες τα μαλλιά σου κανονικά . Θα έχεις μία εικόνα η οποία θα κάνει μπαμ ότι είναι εικόνα ανθρώπου με μ.μ και δεν θα μπορείς να κάνεις και τίποτα για να το διορθώσεις . Αυτό είναι που φοβίζει εμένα και τέτοιες εικόνες θα δούμε αρκετές τα επόμενα χρόνια .
Ένας άνθρωπος με δότρια πάνω από 9.000 grafts για μένα μπορεί να το κάνει . Αλλά επείδη οι δότριες των ελλήνων ασθενών είναι αρκετά ασθενέστερες εγώ την στρατηγική που περιγράφεται την θεωρώ λανθασμένη .
Τώρα είναι δικαίωμα του καθενός να σταθμίζει τα δεδομένα και να αποφασίζει . Το σωστό για μένα όμως είναι ο γιατρός να φτιάχνει ένα πλάνο . Αν το βάζω κάθε 5 χρόνια μαλλιά και αντικαθιστώ αυτά που μου πέφτουν θεωρείται πλάνο και το δέχονται ασθενείς ας προχωρήσει έτσι . 'Ομως , οι γιατροί πρέπει πριν την πρώτη μ.μ να εξηγούν τα δεδομένα στους ασθενείς . Να μην τάζουν λαγούς με πετραχήλια και μετά βλέπουμε απογοητευμένους ασθενείς .
 

karampalikis

Active Member
Κάποιος που κάνει επέμβαση στα 30-35 του ακόμα και αν εξελιχθεί ατυχως η κατάσταση και πέσουν μαλλιά και απο τα μεταμοσχευμενα σε βαθος 5ετιας ή 10ετιας παλι θα είναι καλύτερος απο κάποιον που εμεινε τελείως αδειος χωρις επεμβαση απο τα 30-35 ως τα 45.
Δεν ξέρεις με ποιο μοτίβο θα του πέσουν τα μαλλιά και πόσα θα του πέσουν. Το αποτέλεσμα μπορεί να είναι τραγελαφικό. Φαντάζεσαι να έχεις μία τούφα με γερά μαλλιά σε ένα σημείο, άλλη μια τούφα λίγο παραπέρα και στο ενδιάμεσο τίποτα?

Αν λοιπόν κάποιος έχει αυτή την ατυχία και του πέσουν μμ μαλλιά, θα πάει να κάνει και μία δεύτερη στα 45 αντε και τρίτη αν χρειαστεί και θα καλύψει τα κενά του.
Το αποτέλεσμα θα ειναι να εχει απο τα 30 του και μετά, ΑΞΙΟΠΡΕΠΗ καλυψη για το μεγαλύτερο μερος της ζωης του συνολικα, αρκεί να μην είναι άπληστος και πάει να χτισει κροταφους στα 30.
Μπορεί να έχει προχωρήσει τόσο η αα έτσι ώστε να μην μπορεί να κάνει άλλη μμ.
Επιπλέον, αν έχει γίνει και αυτό που έγραψα παραπάνω τότε δεν θα έχεις άδειο κεφάλι, θα έχεις κάποια μαλλιά αλλά το αποτέλεσμα θα είναι πολύ περίεργο και θα τραβάει τα βλέμματα.


Για να μην τα ισοπεδώνουμε όλα, αυτό που έγραψες θα μπορούσε να συμβεί (και σίγουρα έχει συμβεί) αλλά πόσο σίγουρος μπορεί να είναι κάποιος ότι δεν θα του συμβεί αυτό που έγραψα εγώ?

Οι ελληνικές κλινικές δεν ενημερώνουν τους πελάτες τους για τα πιθανά ρίσκα του να κάνεις μμ χωρίς να έχει σταθεροποιηθεί η τριχόπτωση και χωρίς να παίρνεις φίνα. Τέτοια περίπτωση είμαι και εγώ. Ήρθα το καλοκαίρι σε επαφή με 4 κλινικές (ανάμεσά τους A@C και D@I) και οι 4 ήταν του τύπου "πες μας πότε σε βολεύει να κάνουμε την μμ". Η D@I μάλιστα ήθελε να προπληρώσω ένα πακέτο για τις επόμενες τρεις μεταμοσχεύσεις.

Θα έπρεπε οι ίδιες οι κλινικές να ενημερώνουν για το ρίσκο και να μην δέχονται να κάνουν τις συγκεκριμένες μμ.
Όταν βλέπεις κάποιον με παραμορφωμένο πρόσωπο από τις πλαστικές δεν λες "Πως είναι έτσι, ποιος χασάπης του το έκανε αυτό;" Με τις μμ μπορεί να μην είναι τόσο τραγικά τα αποτελέσματα αλλά η ουσία είναι η ίδια.
 

karampalikis

Active Member
Ότι αν κάνεις μία μεταμόσχευση σε μικρή ηλικία και μετά χάσεις τα μαλλιά που είναι γενετικά προδιαγεγραμμένο να χάσεις η εικόνα σου δεν θα είναι ομοιόμορφη όπως θα ήταν αν έχανες τα μαλλιά σου κανονικά . Θα έχεις μία εικόνα η οποία θα κάνει μπαμ ότι είναι εικόνα ανθρώπου με μ.μ και δεν θα μπορείς να κάνεις και τίποτα για να το διορθώσεις . Αυτό είναι που φοβίζει εμένα και τέτοιες εικόνες θα δούμε αρκετές τα επόμενα χρόνια .
Συμφωνώ απόλυτα
 

FreeThinker

Well-Known Member
Λάθος να απομονώνεις από ένα ποστ αυτό που θες να απαντήσεις . Αυτό που λες ισχύει . Είναι πιο φυσιολογικό να δεις έναν 40ρη με καράφλα από ότι έναν 20ρη . Τα θέματα αν διάβασες το ποστ μου είναι το εξής . Ότι αν κάνεις μία μεταμόσχευση σε μικρή ηλικία και μετά χάσεις τα μαλλιά που είναι γενετικά προδιαγεγραμμένο να χάσεις η εικόνα σου δεν θα είναι ομοιόμορφη όπως θα ήταν αν έχανες τα μαλλιά σου κανονικά . Θα έχεις μία εικόνα η οποία θα κάνει μπαμ ότι είναι εικόνα ανθρώπου με μ.μ και δεν θα μπορείς να κάνεις και τίποτα για να το διορθώσεις . Αυτό είναι που φοβίζει εμένα και τέτοιες εικόνες θα δούμε αρκετές τα επόμενα χρόνια .
Ένας άνθρωπος με δότρια πάνω από 9.000 grafts για μένα μπορεί να το κάνει . Αλλά επείδη οι δότριες των ελλήνων ασθενών είναι αρκετά ασθενέστερες εγώ την στρατηγική που περιγράφεται την θεωρώ λανθασμένη .
Τώρα είναι δικαίωμα του καθενός να σταθμίζει τα δεδομένα και να αποφασίζει . Το σωστό για μένα όμως είναι ο γιατρός να φτιάχνει ένα πλάνο . Αν το βάζω κάθε 5 χρόνια μαλλιά και αντικαθιστώ αυτά που μου πέφτουν θεωρείται πλάνο και το δέχονται ασθενείς ας προχωρήσει έτσι . 'Ομως , οι γιατροί πρέπει πριν την πρώτη μ.μ να εξηγούν τα δεδομένα στους ασθενείς . Να μην τάζουν λαγούς με πετραχήλια και μετά βλέπουμε απογοητευμένους ασθενείς .
Δεν ειχα καταλαβει ακριβως τι ηθελες να πεις. Συμφωνω απολυτα. Απαντησα ακριβως το ιδιο στον Τσεκ μ αυτο που ειπες λιγο παραπανω. Δεν εχουν ολοι τις δοτριες για να κανουν 3 χαλαρες μεταμοσχευσεις φθηνες και μετριες εδω στην ελλαδα οπως λεει ο Τσεκ. Απλα γενικα να ξερεις οταν βλεπω καποιους να παραπονιουνται για norwood 3 στα 35 40 τους (δε λεω για σενα) εκνευριζομαι λιγο διοτι εγω ημουν norwood 3 απο 20 χρονων και τωρα στα 23 μου ενα αξιοπρεπες 4.5αρι
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σταματάω γιατί θα λέμε το ίδιο πράγμα και θα παίζει με τις λέξεις αναγαγοντας το πρόβλημα σε θέμα advance.
Κάνει πως δεν καταλαβαίνει και το ξαναγράφω.
Δεν είναι ο Λορεντζο το πρόβλημα γιατί δεν σε αναλαμβάνει αν δεν πλήρεις τα στανταρ του. Το πρόβλημα είναι πως δεν δεχόμαστε απο εκεί και μετά αλλες λύσεις

Λύσεις υπάρχουν μυαλό για να της δεις δεν υπάρχει. Τι νόημα έχει να σου γράφω τα ίδια και τα ίδια, αφού δεν τα καταλαβαίνεις. Δεν υπάρχουν στανταρτ Λορενζο, υπάρχει αναλυτική προσεγγιση με την οποία κάποιοι από εσάς έχετε πάρει διαζύγιο.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

athenian

Well-Known Member
Και με τα πολλα ουτε εμεις που δεν μας δεχθηκε εχουμε μαθει τον λογο,ουτε ειδαμε να αναφερονται τα μελη που πηγαν στο πλανο που τους προτεινε ο γιατρος παρα μονο 1-2 περιπτωσεις.Κι ολα αυτα γιατι καποιοι δεν δεχονται το σκεπτικο του ισπανου.Ε μην το δεχεστε ρε παιδια,δικαιωμα σας,μας το ειπατε.Ποιος ο λογος να λεμε τα ιδια συνεχεια δλδ?
 

kardinalios

Well-Known Member
Δεν ειχα καταλαβει ακριβως τι ηθελες να πεις. Συμφωνω απολυτα. Απαντησα ακριβως το ιδιο στον Τσεκ μ αυτο που ειπες λιγο παραπανω. Δεν εχουν ολοι τις δοτριες για να κανουν 3 χαλαρες μεταμοσχευσεις φθηνες και μετριες εδω στην ελλαδα οπως λεει ο Τσεκ. Απλα γενικα να ξερεις οταν βλεπω καποιους να παραπονιουνται για norwood 3 στα 35 40 τους (δε λεω για σενα) εκνευριζομαι λιγο διοτι εγω ημουν norwood 3 απο 20 χρονων και τωρα στα 23 μου ενα αξιοπρεπες 4.5αρι

Nw5 στα 28 μου με μια αποτυχημένη μμ σε ελληνική κλινική . Η μμ χωρίς αρχή μέση και τέλος . Και όχι στην κλινική που αναφέρονται τα παιδιά . Προσπαθώ να σταθεροποιηθω και να χαράξω ένα πλάνο . Μην αγχώνεσαι λύσεις υπάρχουν αρκεί να κατανοήσεις την πραγματικότητα
 

kardinalios

Well-Known Member
Και με τα πολλα ουτε εμεις που δεν μας δεχθηκε εχουμε μαθει τον λογο,ουτε ειδαμε να αναφερονται τα μελη που πηγαν στο πλανο που τους προτεινε ο γιατρος παρα μονο 1-2 περιπτωσεις.Κι ολα αυτα γιατι καποιοι δεν δεχονται το σκεπτικο του ισπανου.Ε μην το δεχεστε ρε παιδια,δικαιωμα σας,μας το ειπατε.Ποιος ο λογος να λεμε τα ιδια συνεχεια δλδ?

Nw5 με diffuse alopecia . Το πλάνο είναι σταθεροποιηση με φάρμακο και 2 μ.μ . Η πρώτη περίπου 2800 grafts για τις περιοχες 1 και 2 . Να τονίσω ότι έχω κάνει ήδη μια μμ στις περιοχές αυτές χωρίς καλά αποτελέσματα . Η δεύτερη θα είναι στο crown με 1500 grafts συν repair ότι χρειάζεται . Η πρώτη θα γίνει σχετικά άμεσα σε 6 μήνες και η δεύτερη θα δούμε στο χρόνο πως θα εξελιχθεί το crown . Ακόμα αντέχει ...
Στην ερώτηση αν θα έχω δοτρια μετά από όλα αυτά μου απάντησε ευθέως ότι αυτό θα απαντηθεί μετά την πρώτη μμ γιατί εγώ αρκετά white dots από την πρώτη που είχα κάνει και θέλει να δει πως θα τα διαχειριστεί .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Harris_G

Well-Known Member
Να μοιραστώ και γω κάποια points μετά από τη συνάντηση με τον G.O.A.T. Καταρχην, Το πλανο που προτεινει ο γιατρος με παράλληλη λήψη φαρμάκου ειναι αντικειμενικά το σωστο. Σε ολα τα πολυ καλα αποτελεσματα που βλεπουμε απο κορυφαιους γιατρους, στις λεπτομερειες αναφερεται ξεκαθαρα οτι γινεται ληψη φινας. Ωστοσο να πω και τι θα περιμενα να ακουσω ΧΩΡΙΣ αυτό να σημαίνει ότι θεωρώ ότι έχω δίκιο απλά δικαιολογώ γιατί διαφωνώ.

Οντας καθαρο NW 2,5?? με απαιτουμενη δουλεια σε αδεια περιοχη στην μπροστινη ζωνη, θεωρω οτι και να χασω μαλλια πιο πισω δεν επηρεαζει την ανακατασκευη της μπροστινης ζωνης και δεν θα υποβαθμίσει τη δουλεια που θα εχει γινει απο τον γιατρο. Αν ειχα ομως διαχυτη και εμπαινε αναμεσα σε μαμα μαλλια και μετα απο λιγο πεφταν τα μαμα και μεναν τα μεταμοσχευμενα αυτο θα ηταν ασχημο και για τον ασθενη και θα αμαυρωνε τη δουλεια του γιατρου γιατι θα ειχαμε μια επιστροφη στην αρχικη κατασταση. Σε τετοιες περιπτωσεις δε πας πουθενα χωρίς φίνα.

Οσον αφορα τη φινα μου προταθηκε 5 στα 7 εβδομαδιαιως απο 1mg. Δεδομενου οτι εχω σταθεροποιηθει (με Regaine+Fungoral+δυνατες βιταμινες και γενικα ευλαβεια σε ο,τι κανω) αρκετα ή τελοσπαντων η ΑΑ μου προχωράει πολύ αργά, θα μπορούσε να μου προτείνει χαμηλότερη δόση. Όπως μου είπε και ο @kardinalios που περιμέναμε μαζί, ότι το πιο πιθανό είναι να μου προτείνει 0,5mg. Εάν όντως μου πρότεινε αυτό, θα το δεχόμουν πολύ πιο πρόθυμα. Δεν είμαι αρνητικός βέβαια στη δοσολογία που πρότεινε αλλά πρέπει λίγο να ζυγίσω τα δεδομένα.
 

kardinalios

Well-Known Member
Να μοιραστώ και γω κάποια points μετά από τη συνάντηση με τον G.O.A.T. Καταρχην, Το πλανο που προτεινει ο γιατρος με παράλληλη λήψη φαρμάκου ειναι αντικειμενικά το σωστο. Σε ολα τα πολυ καλα αποτελεσματα που βλεπουμε απο κορυφαιους γιατρους, στις λεπτομερειες αναφερεται ξεκαθαρα οτι γινεται ληψη φινας. Ωστοσο να πω και τι θα περιμενα να ακουσω ΧΩΡΙΣ αυτό να σημαίνει ότι θεωρώ ότι έχω δίκιο απλά δικαιολογώ γιατί διαφωνώ.

Οντας καθαρο NW 2,5?? με απαιτουμενη δουλεια σε αδεια περιοχη στην μπροστινη ζωνη, θεωρω οτι και να χασω μαλλια πιο πισω δεν επηρεαζει την ανακατασκευη της μπροστινης ζωνης και δεν θα υποβαθμίσει τη δουλεια που θα εχει γινει απο τον γιατρο. Αν ειχα ομως διαχυτη και εμπαινε μεσα σε μαμα μαλλια και μετα απο λιγο πεφταν τα μαμα και μεναν τα μεταμοσχευμενα αυτο θα ηταν ασχημο και για τον ασθενη και θα αμαυρωνε τη δουλεια του γιατρου γιατι θα ειχαμε μια επιστροφη στην αρχικη κατασταση.

Οσον αφορα τη φινα μου προταθηκε 5 στα 7 εβδομαδιαιως απο 1mg. Δεδομενου οτι εχω σταθεροποιηθει (με Regaine+Fungoral+δυνατες βιταμινες και γενικα ευλαβεια σε ο,τι κανω) αρκετα ή τελοσπαντων η ΑΑ μου προχωράει πολύ αργά, θα μπορούσε να μου προτείνει χαμηλότερη δόση. Όπως μου είπε και ο @kardinalios που περιμέναμε μαζί, ότι το πιο πιθανό είναι να μου προτείνει 0,5mg Εάν όντως μου πρότεινε αυτό, θα το δεχόμουν πολύ πιο πρόθυμα. Δεν είμαι αρνητικός βέβαια στη δοσολογία που πρότεινε αλλά πρέπει λίγο να ζυγίσω τα δεδομένα.
Καλησπέρα @Harris_G . Χαιρομαι που ακούω νέα σου . Θεωρώ οτι το πρόβλημα σου δεν είναι μεγάλο . Έχεις μια καθαρή περιοχή για γέμισμα και προς τα πίσω πας καλά . Ίσως σε δεύτερο χρόνο να σου αδειάσει το crown αλλά είναι διαχειρισιμο .
Σχετικά με την φιναστεριδη και τη δοσολογία του γιατρού . Εγώ σου είπα 0,5 Χ 7 = 3,5 mg την εβδομάδα για να σε κρατήσει . Αυτός σε βάζει με 5 mg την εβδομάδα . Θεωρώ την διαφορά μικρή φίλε . Και πάλι συντηρητικά σε πάει και είναι λογικό με το μαλλί που έχεις . Πιστεύω ότι αξίζει να το δοκιμάσεις .
Δεν ξέρω αν θυμάσαι που σου είχα πει να ξεκινήσεις και από πιο χαμηλά και να χτίσεις τη δόση μέσα σε ένα τρίμηνο .
Θεωρώ ότι με αυτόν τον τρόπο βοηθάς το σώμα σου πολύ να συνηθίσει . Και ξέρεις και ποια δόση σε πάει καλά από άποψη παρενεργειών . Έχεις πολύ καλη βάση να δουλέψεις και με έναν καλό γιατρό θα έχεις φουλ μαλλί για πάντα . Καλή συνέχεια
 

FreeThinker

Well-Known Member
Η πρώτη θα γίνει σχετικά άμεσα σε 6 μήνες και η δεύτερη θα δούμε στο χρόνο πως θα εξελιχθεί το crown
Σου εκλεισε τοσο συντομα? Νομιζα οτι ο συγκεκριμενος γιατρος μπορει 1 χρονο και μετα απο τη στιγμη που το κανονισεις
 

Geo246

Member
Τα πράγματα είναι απλά. Κάνεις μια έρευνα και αξιολογείς τους διαθέσιμους γιατρούς. Για εμένα το μοναδικό κριτήριο είναι η ποιότητα και όχι το οικονομικό και για αυτό στο νο1 είναι ο Λορέντζο (ο καλύτερος κατά την γνώμη μου). Όταν άκουσα ότι οι υποψήφιοι είναι 90+, δεν περίμενα να με δεχτεί. Τελικά με δέχτηκε χωρίς φίνα (45 χρ) και με διαβεβαίωσε ότι είμαι κατάλληλος λόγω καλής δότριας (κάτι που δεν περίμενα).

Από εκεί και πέρα αν δεν με δεχόταν και επέμενα στην επιλογή της μμ θα πήγαινα στον αμέσως επόμενο μέχρι να βρω κάποιον (από αυτούς που θα είχα επιλέξει) που θα με αναλάμβανε. Το ίδιο θα έκανα ακόμα και αν ήμουν 25 χρονών. Κατά την γνώμη μου μόνο αν κάποιος δεν μπορεί να διαχειριστεί το κόμπλεξ του (που σε αυτές τις μικρές ηλικίες είναι χειρότερο από ότι στα 35-40), καλό θα είναι να το προχωρήσει. Θεωρώ πως τα μικρότερα nw είναι χειρότερα από τα μεγάλα. Αυτοί με τα μεγάλα nw το παίρνουν απόφαση ότι δεν γίνεται τίποτα, τραβάνε μια ξούρα και συμβιβάζονται. Το σαράκι καίει περισσότερο αυτούς με τα μικρότερα, όπου διαφαίνεται στο μέλλον κάποια λύση.

ΌΜΩΣ ... υπάρχει ένα τεράστιο "όμως". Καλό είναι να έχουμε στο πίσω μέρος του μυαλού μας, το γεγονός ότι τα αποτελέσματα μιας μμ μπορεί να μην είναι μόνιμα, πάρεις δεν πάρεις φίνα (άμα δεν πάρεις τα ποσοστά είναι ακόμα μικρότερα). Ειδικά εγώ που δεν θα έπαιρνα φίνα με την καμία σε οποιαδήποτε ηλικία, έχω ξαναγράψει ότι θα ήμουν ικανοποιημένος αν διατηρούσα το αποτέλεσμα μετά την δεύτερη μμ, για περίπου 10 χρόνια. Από την στιγμή που έχουμε τον "ιο" της αα, δεν ξέρουμε τι μας ξημερώνει. Και εγώ μπορεί να κάνω στον Λορέντζο μια επέμβαση, να έχω φουλ κάλυψη και πυκνότητα και σε 5 χρόνια να μου έχουν φύγει τα μισά για τον πολύ απλό λόγο ότι ήμουν προγραμματισμένος για dupa, bupa, retro ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο, στα 50. Με αυτό το σκεπτικό θα έκανα και στα 25 αλλά δεν θα είχα ενδεχομένως "παράλογες" απαιτήσεις ότι θα έμενα έτσι για πάντα.

Κλείνοντας να πω ότι δεν έχω καταλάβει γιατί τόσος ντόρος με το φαινόμενο "σκακιέρα". Αν δεν κάνω λάθος διορθώνεται. Πάντως δεν έχω δει κάποιον έτσι. Όσους έχω γνωρίσει που τους έχουν πέσει τα μεταμοσχευμένα, κατά ένα περίεργο τρόπο, έχουν πέσει συμμετρικά.
 

FreeThinker

Well-Known Member
Κλείνοντας να πω ότι δεν έχω καταλάβει γιατί τόσος ντόρος με το φαινόμενο "σκακιέρα". Αν δεν κάνω λάθος διορθώνεται. Πάντως δεν έχω δει κάποιον έτσι. Όσους έχω γνωρίσει που τους έχουν πέσει τα μεταμοσχευμένα, κατά ένα περίεργο τρόπο, έχουν πέσει συμμετρικά.
εχω δει τυπο στο δρομο να του εχουν μεινει μαλλια μονο στους κροταφους και ενα μεγαλο χαμογελο στο πισω μερος του κεφαλιου. ρεζιλι
 

kardinalios

Well-Known Member
Σου εκλεισε τοσο συντομα? Νομιζα οτι ο συγκεκριμενος γιατρος μπορει 1 χρονο και μετα απο τη στιγμη που το κανονισεις
6 μήνες μου είπε στο consultation . Τώρα αναμενω την επικοινωνία για το κλείσιμο οπότε δεν ξέρω σίγουρα ποτέ θα μου πει . Θα ενημερώσω σχετικά
 

Geo246

Member
εχω δει τυπο στο δρομο να του εχουν μεινει μαλλια μονο στους κροταφους και ενα μεγαλο χαμογελο στο πισω μερος του κεφαλιου. ρεζιλι

Διορθώνεται όμως. Για το χαμόγελο δεν με ενδιαφέρει γιατί για μένα υπάρχει μόνο FUE
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
bdb9773373a0a13e03ec7d46366d3ac3.jpg


96bc91b9f5c90c86f3b60296a6319190.jpg


8b1b9a9959d020d4a3e1208e1e59bd93.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα