CG 210

nikolakis

Well-Known Member
Δεν μπορω να καταλαβω, πως έχουν καταφέρει να κλωνοποιήσουν πρόβατα " ντολυ" κ δεν μπορούν να κλωνοποιήσουν ενα ρημαδοθυλακα; Μου διαφεύγει κάτι;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Histogen-Διατήρηση για κάποια χρόνια λόγω της follistatin η οποία ξεμπλοκάρει τους υποδοχείς των κυττάρων από τις bmp που επιφέρει η dht με αποτέλεσμα να αντιδρούν στους αυξητικούς παράγοντες για σοβαρό regrowth που έχει το υπόλοιπο μαντζούνι της χίστοτζεν με ενέσεις.
Replicel- Eνέσεις με κλωνοποιήμενα κύτταρα απο ασφαλείς περιοχές. Το πρόβλημα τους είναι πως η θεραπεία πιάνει μόνο στις περιοχές που οι τρίχες βρίσκονται στην αναγενή τους φάση. Άρα τζόκερ και πολλές επισκέψεις για τρυπήματα. +Απόλυτη διατήρηση.
Τsuji- Δύο τύποι κυττάρων απο την donor κλωνοποιούνται, αναμιγνύονται, συνδυάζονται και μεταμοσχεύονται.

Aν κάτι μπορεί να θεωρηθεί λύση ανεξαρτήτως NW από τα παραπάνω και γενικότερα όσα υποτίθεται πως αποτελούν ελπίδα, πιστεύω είναι μόνο η προσέγγιση του Tsuji. Και εδώ όμως υπάρχει αρνητικό παρελθόν με όσους επιχείρησαν τεχνικές κλωνοποίησης, όπως πχ ο alvi armani πριν 3 χρόνια που στο τέλος απέτυχε παταγωδώς.
Αυτό το σκατοπραγμα που λέγεται θύλακας είναι από τα πιο περίπλοκα πράγματα που έχουμε ως οργανισμός. Εκεί που απ όσο θυμάμαι απέτυχε ο armani, είναι στον κύκλο του. Ας πούμε ότι καταφέρνει κάποιος και δημιουργεί θύλακα από άλλα κύτταρα σε εργαστήριο. Η τρίχα σε αυτόν τον θύλακα, εφόσον όλα γίνουν σωστά, θα συνεχίσει να αναπτύσσεται. Όταν όμως φτάσει να περάσει τα στάδια του κύκλου όπως καταγενή - τελογενή, δεν καταφέρνει να περάσει εκ νέου σε αναγενή φάση και αυτό γιατί όλα αυτά τα στάδια δεν αφορούν μόνο τον ίδιο τον θύλακα αλλά και διάφορα ερεθίσματα από τους γύρω ιστούς. Αν το Tsuji και ο κάθε tsuji καταφέρει και τα αποκωδικοποιήσει όλα αυτά, μιλάμε για μεγάλο μάγκα. Μακάρι αλλά....
Eπίσης κάτι αντίστοιχο που θα μπορούσε να έχει περισσότερες ελπίδες και να σκάσει από το πουθενά, είναι το 3D printing που επιχειρεί η Loreal και αυτό γιατί μιλάμε για ένα θύλακα με εντελώς πανομοιότυπα χαρακτηριστικά με το πρωτότυπο.
 

pithikas

Well-Known Member
Aν κάτι μπορεί να θεωρηθεί λύση ανεξαρτήτως NW από τα παραπάνω και γενικότερα όσα υποτίθεται πως αποτελούν ελπίδα, πιστεύω είναι μόνο η προσέγγιση του Tsuji. Και εδώ όμως υπάρχει αρνητικό παρελθόν με όσους επιχείρησαν τεχνικές κλωνοποίησης, όπως πχ ο alvi armani πριν 3 χρόνια που στο τέλος απέτυχε παταγωδώς.
Αυτό το σκατοπραγμα που λέγεται θύλακας είναι από τα πιο περίπλοκα πράγματα που έχουμε ως οργανισμός. Εκεί που απ όσο θυμάμαι απέτυχε ο armani, είναι στον κύκλο του. Ας πούμε ότι καταφέρνει κάποιος και δημιουργεί θύλακα από άλλα κύτταρα σε εργαστήριο. Η τρίχα σε αυτόν τον θύλακα, εφόσον όλα γίνουν σωστά, θα συνεχίσει να αναπτύσσεται. Όταν όμως φτάσει να περάσει τα στάδια του κύκλου όπως καταγενή - τελογενή, δεν καταφέρνει να περάσει εκ νέου σε αναγενή φάση και αυτό γιατί όλα αυτά τα στάδια δεν αφορούν μόνο τον ίδιο τον θύλακα αλλά και διάφορα ερεθίσματα από τους γύρω ιστούς. Αν το Tsuji και ο κάθε tsuji καταφέρει και τα αποκωδικοποιήσει όλα αυτά, μιλάμε για μεγάλο μάγκα. Μακάρι αλλά....
Eπίσης κάτι αντίστοιχο που θα μπορούσε να έχει περισσότερες ελπίδες και να σκάσει από το πουθενά, είναι το 3D printing που επιχειρεί η Loreal και αυτό γιατί μιλάμε για ένα θύλακα με εντελώς πανομοιότυπα χαρακτηριστικά με το πρωτότυπο.
Έτσι είναι. Ο θύλακας είναι από τα πιο πολύπλοκα μέλη του οργανισμού μας.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
το κρεμμυδι απο οτι ειδα εχει θειο και βοηθαει το κολλαγονο να βγει επανω στο δερμα του κεφαλιου...γιαυτο ειχαμε τα ωραια αποτελεσματα με αυτον στο βιντεο...γιατι δουλευοντας το κολλαγονο κανεις αναγεννηση,αναπλαση...οποτε και regrowth στην περιπτωση των τριχων του κεφαλιου
πατησα redprice και μου βγαλε ενα cg210 με 21 ευρω...αλλα απο οτι βλεπω οι περισσοτεροι δεν πηραν τα αποτελεσματα που υποσχοταν το προιον....απτην αλλη ομως δε μπορω να βαζω κρεμμυδι στο κεφαλι σκετο..εκτος αν μου πειτε με τι να το συνδυασω ωστε να μη μυριζω (να μη μυριζει το κεφαλι μου συγκεκριμενα,κρεμμυδιλα)...με μεντα ή με πατσουλι ελαττωνεται η ασχημη μυρωδια του κρεμμυδιου αραγε? αν με μεντα ελαττωνεται τοτε συνδυαζεις δυο regrowth ουσιες (κρεμμυδι-μεντα)..αν οχι τοτε τζαμπα ως σκεψη! και παραλληλα βοηθας τον οργανισμο με ενα σπιρουλινα-ιπποφαες(τα χω βρει και τα 2 μαζι σε ενα σκευασμα) αλλα και με δαφνελαιο για αποφυγη τριχοπτωσης....η τιμη του cg210 με προβληματιζει ομως...οπως και το οτι δε μπορω να εφαρμοσω το κρεμμυδι αυτουσιο στην κεφαλα.....
 

kal

Member
Ολα αυτα ακουγονται πολυ καλα..Εστω οτι γινονται.. Ξερετε ποιος θα τα χαρει; Οσοι εχουν πολλα χρηματα να πληρωσουν για την κλωνοποιηση ή την 3d εκτυπωση και μεταμοσχευση..
Για το ευρυ κοινο ισως θα ειναι προσιτο σε τιμη το 2040 οποτε παλι μινοξ φιναστεριδη και fue
 

etzo

New Member
Καλησπέρα.Υπάρχει κάποιος που χρησιμοποιεί τώρα cg210;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Sandy

Active Member
Παιδιά χρησιμοποιώ το cg 2 βδομάδες κ σήμερα μπαίνω στην 3 ποτέ θα αρχίσω να βλέπω μείωση? Μετά τον 1 μήνα? Εσείς που το χρησιμοποιήσατε στο παρελθόν ποτέ σταμάτησε?
Εχω τριχόπτωση κλασικά μάλλον εποχιακη χάνω κάπου στις 250 την ημέρα
 

guru_gr

Member
Παιδιά χρησιμοποιώ το cg 2 βδομάδες κ σήμερα μπαίνω στην 3 ποτέ θα αρχίσω να βλέπω μείωση? Μετά τον 1 μήνα? Εσείς που το χρησιμοποιήσατε στο παρελθόν ποτέ σταμάτησε?
Εχω τριχόπτωση κλασικά μάλλον εποχιακη χάνω κάπου στις 250 την ημέρα

τΤο εχω σταματήσει εδω και 3,4 χρονια
Αν θυμάμαι καλα στις 3 εβδομαδες ειχα δει μειωση, αλλα επανεκφυση δεν ειδα στους 6 μήνες χρήσης.
 

Sandy

Active Member
τΤο εχω σταματήσει εδω και 3,4 χρονια
Αν θυμάμαι καλα στις 3 εβδομαδες ειχα δει μειωση, αλλα επανεκφυση δεν ειδα στους 6 μήνες χρήσης.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.
Άρα ας του δώσω ακόμα 2 βδομάδες ευκαιρία. Όταν λες είδες μείωση της τριχόπτωσης πόσο δλδ ? Έβγαζες πόσες τρίχες περίπου? Εμένα μ έχει πιάσει για τα καλά 200+ τρίχες .Βάζω αυτό το πρωί κ μινοξ το βραδυ.
Επειδή έχω κ ένα μικρό μικροσκόπιο για να βλέπω τους θύλακες έχω κάποιες φυτρες που ξεπετάγονται.
Μετά μόλις σταμάτησες το cg είδες τριχόπτωση?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

guru_gr

Member
Εγώ γέμιζα σε κάθε λούσιμο το μεταλλικό σιφόνι της μπανιέρας.
Με το cg έφτασε στις 10,20 τριχες.
Το σταμάτησα όμως γιατί το αντικατέστησα με ένα προϊόν της head & shoulders, το οποίο το χρησιμοποιώ ακόμα και σήμερα
Και, ναι ο ποιο προϊόν σταματήσω να βάζω η τριχόπτωση ξαναρχίζει
 

Sandy

Active Member
Εγώ γέμιζα σε κάθε λούσιμο το μεταλλικό σιφόνι της μπανιέρας.
Με το cg έφτασε στις 10,20 τριχες.
Το σταμάτησα όμως γιατί το αντικατέστησα με ένα προϊόν της head & shoulders, το οποίο το χρησιμοποιώ ακόμα και σήμερα
Και, ναι ο ποιο προϊόν σταματήσω να βάζω η τριχόπτωση ξαναρχίζει

Ποιο είναι αυτό τη h&S? Μινοξ Δεν βάζεις? Όταν σταμάτησες το cg έβαζες ταυτόχρονα μινοξ ?
 

guru_gr

Member
Μινοξ, ζήτημα να εχω χρησιμοποιήσει μισο μπουκάλι. εχω Σ.Δ. και μου την χειροτέρεψε.
Head and Shoulders Anti Hair Fall Strengthening Hair Endurance Tonic 125ml
 

Sandy

Active Member
Μινοξ, ζήτημα να εχω χρησιμοποιήσει μισο μπουκάλι. εχω Σ.Δ. και μου την χειροτέρεψε.
Head and Shoulders Anti Hair Fall Strengthening Hair Endurance Tonic 125ml

Μόνο αυτό χρησιμοποιείς ? Ή παίρνεις κ από το στόμα κάτι ? Ή κάποια άλλη λοσιόν συνδυαστικά με αυτό?
Σ ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου
 

guru_gr

Member
@Sandy απο στομα MSM, b complex, biotin, Omega 3-6-9, ψευδαργυρος.

@karampalikis Μεχρι πριν μερικους μηνες υπήρχαν στα Σουπερ Μαρκετ, πλεον δεν τα φερνουν Ελλαδα.
Amazon-ebay Οπου τα βρω!
Μετα απο καθε λουσιμο..μερα ανα μερα, καθε ημερα.
Επειδη εχω και Σμηγματοροικη Δερ. λουζομαι συχνα.
 

Sandy

Active Member
@Sandy απο στομα MSM, b complex, biotin, Omega 3-6-9, ψευδαργυρος.

@karampalikis Μεχρι πριν μερικους μηνες υπήρχαν στα Σουπερ Μαρκετ, πλεον δεν τα φερνουν Ελλαδα.
Amazon-ebay Οπου τα βρω!
Μετα απο καθε λουσιμο..μερα ανα μερα, καθε ημερα.
Επειδη εχω και Σμηγματοροικη Δερ. λουζομαι συχνα.

Καλησπέρα είμαι στην 4 βδομάδα κ δεν έχω δει καμία διαφορά στην τριχοπτωση μα καμία.
Λέω να παραγγείλω κ το δικό σου να το βάζω μια το ένα μια το άλλο.
Με το cg πότε θα αρχίσω να βλέπω σε όλους πάνω στον μήνα βλέπουν.
 
Μπλουζα