Dhi thessalonikis_fue_tsakalos_2100 grafts_16/7/2018

sotos20

Member
Καλησπέρα και από εμένα. Είμαι καιρό μέλος του forum, το παρακολουθώ εδώ και χρόνια και με έχει βοηθήσει και εμένα πολύ τόσο ως προς τις θεραπείες, όσο και ως προς την επιλογή της μεταμόσχευσης. Ήρθε λοιπόν και η δική μου σειρά να κάνω την πρώτη μου μεταμόσχευση σε ηλικία 27 ετών.
Η διαδικασία, η γνώστη . Πήγα 9 το πρωί, όλα ήταν πολύ οικεία και με μεγάλη συνέπεια όσων είχαν αναφερθεί. Με τον γιατρό, Χρήστο Τσάκαλο κάναμε μια συζήτηση για το πώς θα τοποθετηθούν τα μοσχεύματα και αφού του τόνισα ότι θέλω να έχω μια ικανοποιητική πυκνότητα κατά την τοποθέτηση και διαπιστώσαμε ότι χρειάζομαι αρκετά μοσχευύματα, του ζήτησα να βάλει τα δυνατά του (στο εξαγωγικό κομμάτι για 1η φάση) και όπως φάνηκε τα πήγε εξαιρετικά...(θα αναφέρω αναλυτικά αριθμό τριχών και φώτο, όταν θα τα πάρω από την DHI).
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

anargiros88

Well-Known Member
2100 σε μια ημέρα έβγαλε η σε δύο ; Αν τα έβγαλε σε μια είναι όνομα και πράγμα Τσάκαλος αλλά αν τα έβγαλε σε δύο μαλλον το πήγατε το χαλαρό . Βοηθός ποια ήταν ;
 

Veron

Well-Known Member
@sotos20 Καλη επιτυχια & καλη φυτρωση και υπομονη...
Τι θεραπείες ακολουθουσες πριν και τι σου σύστησαν για μετά?
 

sotos20

Member
Να και οι πρωτες φωτο...2100 μοσχευματα 4839 τριχες με λογο περιπου 2,3!σε 1 μερα βγηκαν ολα.
η θεραπεια που ακολουθουσα ηταν regain τα τελευται 3,5 χρονια οπου στα πρωτα 2 ειδα αποτελεσματα αλλα τον τελευταιο χρονο νομιζω ο,τι μου εδωσε και ηταν να πεσει,επεσε...θεραπεια θα συνεχισω το regain.
Η βοηθος αν δεν κανω λαθος ηταν η Ελενη Τιλιου.
Στο κομματι της β ζωνης το αρχικο πλανο ηταν να βαζαμε κανα 200 μοσχευματα, αλλα κατα την διαρκεια αποφασισαμε να βαλουμε οσα χρειαστουν στην α ζωνη (για σιγουρια) και οσα περισεψαν στο τελος τα βαλαμε εκει.





BEFORE 1.jpg AFTER 1.jpg BEFORE 2.jpg AFTER 2.jpg
 

anargiros88

Well-Known Member
Να και οι πρωτες φωτο...2100 μοσχευματα 4839 τριχες με λογο περιπου 2,3!σε 1 μερα βγηκαν ολα.

Τσακαλος ο Τσακαλος !!!!
Η βοηθος αν δεν κανω λαθος ηταν η Ελενη Τιλιου.

Με την Ελένη βοηθό μη μασάς μια !!!! Τελλιου λέγεται .

Το κενό που βλέπω στην 4 φώτο τι είναι ?
 

Dim1989

Member
Επειδη ειναι τελειως αδειο μπροστά πιστεύω ηθελες αλλα 500 με 600 μοσχευματα. Αλλα πιστευω και με αυτα αμα εχεις υψηλή φυτρωση θα εχεις ενα καλο αποτέλεσμα. Με το καλο
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Καλή επιτυχία !!! Αν κ θα ναι σιγουρη με τον γιατρό που επέλεξες που τυγχάνει να τον γνωριζω κ προσωπικα εκτος χώρου κλινικών ....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sotos20

Member
Ευχαριστώ πολύ παιδιά!Ο Τσακαλος όντως ήταν τσακαλος όπως ανέφερε και ο φίλος πιο πάνω,μένει να δούμε και τα τελικο αποτελέσμα βέβαια, αλλά πραγματικά ειμαι πολυ ικανοποιημένος απο αριθμο μοσχευμάτων και πυκνότητα ανα cm2 που έβαλε, μιας και η αρχική συμφωνία ήταν 2.500ε(μετά από πολλά παζάρια) για 3000-3500 τρίχες( και αν είναι εφικτό και παραπάνω).
 

sotos20

Member
στους κροταφους νομιζω γύρο στο 45 και στην υπόλοιπη περιοχή 50-55...μακάρι να έχουν και υψηλή φυτρωση και να βγει ένα καλό αποτέλεσμα!
 

sotos20

Member
αν και διανυω την 6 μέρα και έχουν φύγει μερικά κουκούδια να μερικές φωτο σε 1 cm2

hairline 50.jpg 56.jpg 47.jpg

και εδώ μια από την β ζώνη που είχα μερικές τριχες δικές μου β ζώνη 30.jpg
 

Συνημμένα

  • 47.jpg
    47.jpg
    2.9 MB · Προβολές: 1,019
  • β ζώνη 30.jpg
    β ζώνη 30.jpg
    2.8 MB · Προβολές: 997
  • hairline 50.jpg
    hairline 50.jpg
    2.7 MB · Προβολές: 974
  • 56.jpg
    56.jpg
    2.8 MB · Προβολές: 987
Τελευταία επεξεργασία:

makis25

Well-Known Member
Καλη επιτυχια στη φυτρωση sotos20 . Μεγαλυτερη σημασια εχει να μεγαλωσουν οσα εβαλες παρα αν ειναι 5 πανω 5 κατω σε πυκνοτητα . Νομιζω ειναι το πρωτο περιστατικο που βλεπω απο dhi στο φορουμ με πανω απο 2000 grafts σε μια μερα . Ελπιζω συντομα να δουμε και αλλα τετοια περιστατικα . Η dhi θεσσαλονικη ανταγωνιζεται τη dhi αθηνα
 

Zob

Active Member
Καλη επιτυχια στη φυτρωση να χεις φιλε sotos20!
Θα θελα μια φορα να δω το τετραγωνακι του 1 cm2 σε ενα μεταμοσχευμενο κεφαλι 12 μηνες μετα...
 
Μπλουζα