Το splitting και η επίπτωσή του στην τιμή

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απο τη μια μπορει να πει καποιος πως τοσο εκτεταμενο splitting δεν ειναι σωστο γιατι χρεωνει τον ασθενη παραπανω χρηματα.

Απο την αλλη ομως ο stripar εχει αναφερει πως οταν γινετε σωστα το splitting,πετυχαινετε τοσο σωστη ομογενοποιηση της δοτριας που μπορει να ανεβασει τις δυνατοτητες της σε διαθεση τριχων εως και 10-15%.
Πχ μια μεση δοτρια 13000 τριχων,στον erdo μπορει να δωσει 1000-1500 τριχες παραπανω παραμενοντας σε καλη κατασταση.Μιλαμε για σχεδον μια hairline.Αν ειναι οντως ετσι τοτε ειμαι 1000% υπερ.Χρηματα θεωρητικα βρισκεις,δοτρια ομως οχι.

Η γνωμη σου ...

Παρόλο που τον θεωρώ τοπ γιατρό δεν ασπάζομαι πλήρως την θεωρία περί ομογενοποίησης δότριας μέσω του splitting, ιδιαίτερα στο κομμάτι της αύξησης της. Μου είναι ασαφες το πως η ομογενοποίηση μέσω splitting οδηγεί σε αύξηση της δυναμικότητας της δότριας σε επίπεδο τριχών (όχι graft). Αντίθετα πιστεύω ότι η αποφυγή οποιουδήποτε σοκλος (λόγω υπερβολικά μεγάλων session) κρατά την δότρια πιο υγιή, άρα μακροπρόθεσμα, δίνει τον μέγιστο αριθμό graft. Ο λόγος του splitting, της χρήσης μικρών punch, και του μεγάλου αριθμού εξαγομένων graft (όλα αυτά είναι αλληλένδετα) έχει σχέση με την αποφυγή white dots, κάτι που το πετυχαίνει αν παρατηρήσεις σε όλες του τις μμ.

Αυτό που σίγουρα ισχύει είναι ότι το splitting για την μεγάλη παραγωγή 1τριχων εγκυμονεί κινδύνους επιβιωσής τους αφού κατά κανόνα τα 1τριχα έχουν τα μεγαλύτερα θέματα επιβίωσης.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Zob

Active Member
Θα σχολιασω κατι που εχει ξανασυζητηθει, σχετικα με το εαν τα περισσοτερα μονοτριχα τρχθ υπερτερουν σε σχεση με τα πολυτριχα για την ιδια ποιοτητα και τον ιδιο αριθμο τριχων.

Οσον αφορα την ληπτρια περιοχη ο μεγαλυτερος αριθμος μονοτριχων πετυχαινει την ιδια καλυψη σε συγκριση με τα πολυτριχα οταν μιλαμε για ενα ελαχιστο μηκος τριχας και πανω.
Στα κοντα κουρεματα ομως, πιστευω πως ο μικροτερος λογος τριχων/τρχθ υπερτερει απο πλευρας καλυψης.

Οσον αφορα τη δοτρια περιοχη που εχει υποστει μεγαλυτερο splitting και αρα εχει πλεον χαμηλοτερο λογο στα εναπομειναντα τρχθ ισχυουν τα ιδια οπως και παραπανω.
Κι επειδη στη δοτρια περιοχη, στην πλειοψηφια των περιπτωσεων το μηκος της τριχας διατηρειται μικρο,
εκει υπαρχει διαφορα στον βαθμο καλυψης στις περισσοτερες περιπτωσεις. Αυτο τελικα σημαινει οτι μπορουν να εξαχθουν περισοτερες τριχες απο τη συγκεκριμενη δοτρια, αρα αυξανει ελαφρως και την δυναμικοτητα της.

Οπως εχει αναφερθει και στο παρελθον το μηκος της τριχας ειναι ενας παραγοντας που επιδρα στον βαθμο καλυψης και θα επρεπε να συμπεριληφθει στην συναρτηση που τον υπολογιζει.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Ελεος και πάλι, ήταν ή δοτρια του Πάνου άψογη από την αρχή? Είσαι σε αυτό το φόρουμ σίγουρα?

Εδώ ο βεκρης βγαζει 2500 και αφήνει μόνιμο σοκ Λος παραθυρο και δε λες
τίποτα και εδω μιλαμε για 5000 graft και ακόμα δεν εχειέπερασει τρίμηνο.


Εγω εδω ειμαι εσυ?
Η δοτρια του πανου στον πρωτο μηνα σε εξωτερικο χωρο με ξεγυμνωτικες φωτο.
Η δοτρια του ειναι σε καλυτερη κατασταση απο οτι του φιλου στους 3,5 μηνες





και η δοτρια στους 2,5 μηνες του πανου εχει επανελθει και εβαλε φωτο με κοντο μαλλι και καλο φωτισμο.





και του φιλου δεν ειπε κανεις οτι δεν θα εχει βελτιωση. επισης σκεψου οτι ο πανος εχει αφαιρεσει συνολικα περιπου 8000 grafts απο τη δοτρια του.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Το μεγιστο extraction σε μια fue συνεδρια με παρθενα και αριστη δοτρια βια να φτασει τα 3800 grafts. Οτιδηποτε παραπανω παιρνεις ρισκο για την κατασταση της δοτριας.
 

tasos33

Well-Known Member
Δηλαδή στις πρώτες φωτο που ανεβασες δε βλέπεις σοκ λος στην δοτρια?
Έχει διαφορά δηλαδή αν έχει περισσότερο η λιγότερο σοκ Λος από τον άλλον?

Είναι μέτρο σύγκρισης αυτο που αναφέρεις?

Το θεμα ειναι ότι το κάθε κεφάλι ανταποκρινεται διαφορετικά, αλλο συνερχετε στο τριμηνο άλλο στο πενταμηνο άλλο μπορεί να μην συνέλθει και πότε.

Το να βγαίνεις και να γράφεις όμως στο τριμηνο ότι έδωσε 12500 για αυτην την εικόνα υποτιμάς την νοημοσύνη μας. Αν περάσει ένα εξάμηνο εφταμηνο και είναι σε αυτήν την κατάσταση να βγεις και να κραξεις και καλά θα κάνεις και μαζι σου θα είμαι.

Όταν γίνεται αποψιλωση στα παραθυρια και το παράθυρο δεν επανέρχεται ποτε το δικαιολογεις το 3000χιλιαρο? Βέβαια εκεί λες θα επεναρθει νωρίς είναι ακομα.





Εγω εδω ειμαι εσυ?
Η δοτρια του πανου στον πρωτο μηνα σε εξωτερικο χωρο με ξεγυμνωτικες φωτο.
Η δοτρια του ειναι σε καλυτερη κατασταση απο οτι του φιλου στους 3,5 μηνες





και η δοτρια στους 2,5 μηνες του πανου εχει επανελθει και εβαλε φωτο με κοντο μαλλι και καλο φωτισμο.





και του φιλου δεν ειπε κανεις οτι δεν θα εχει βελτιωση. επισης σκεψου οτι ο πανος εχει αφαιρεσει συνολικα περιπου 8000 grafts απο τη δοτρια του.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Οι πρωτες φωτο φυσικα εχουν shockloss αλλα ειναι στον μηνα. Μετα επανήλθε.
Ναι πιστευα οτι λογω μικρης διαμετρου punch που χρησιμοποιεί οτι δεν θα υπαρχει τοσο εντονο shockloss στην περιοχη στους 3,5 μηνες και δεν εχω δει τετοιο σε αλλη περιπτωση.
Φυσικα και θα περιμενουμε μεχρι 6-7 μηνες να δουμε πως θα εξελιχθεί. Αλλα χρειάζεται αρκετη βελτιωση για να φτασει σε ενα ανεκτο σημειο.
Για τα παραθυρια που λες ειναι λογω εξαγωγης μονο απο εκει και οχι απο μονιμο shockloss.
Αναμενουμε τη συνεχεια.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Θα σχολιασω κατι που εχει ξανασυζητηθει, σχετικα με το εαν τα περισσοτερα μονοτριχα τρχθ υπερτερουν σε σχεση με τα πολυτριχα για την ιδια ποιοτητα και τον ιδιο αριθμο τριχων.

Οσον αφορα την ληπτρια περιοχη ο μεγαλυτερος αριθμος μονοτριχων πετυχαινει την ιδια καλυψη σε συγκριση με τα πολυτριχα οταν μιλαμε για ενα ελαχιστο μηκος τριχας και πανω.
Στα κοντα κουρεματα ομως, πιστευω πως ο μικροτερος λογος τριχων/τρχθ υπερτερει απο πλευρας καλυψης.

Οσον αφορα τη δοτρια περιοχη που εχει υποστει μεγαλυτερο splitting και αρα εχει πλεον χαμηλοτερο λογο στα εναπομειναντα τρχθ ισχυουν τα ιδια οπως και παραπανω.
Κι επειδη στη δοτρια περιοχη, στην πλειοψηφια των περιπτωσεων το μηκος της τριχας διατηρειται μικρο,
εκει υπαρχει διαφορα στον βαθμο καλυψης στις περισσοτερες περιπτωσεις. Αυτο τελικα σημαινει οτι μπορουν να εξαχθουν περισοτερες τριχες απο τη συγκεκριμενη δοτρια, αρα αυξανει ελαφρως και την δυναμικοτητα της.

Οπως εχει αναφερθει και στο παρελθον το μηκος της τριχας ειναι ενας παραγοντας που επιδρα στον βαθμο καλυψης και θα επρεπε να συμπεριληφθει στην συναρτηση που τον υπολογιζει.

Αυτό ισχύει μόνο στην θεωρία. Στην πράξη λόγω των περιορισμένων δυνατοτήτων των πυκνοτήτων στις μμ πρακτικά είναι ανέφικτο να επιτευχθεί και ούτε και χρειάζεται. Παράδειγμα: 70g μονότριχα σε σχέση με 35g 2 τριχα πιθανώς θα δείξουν καλύτερα σε εξαιρετικά κοντό μαλλί (κάτι σαν SMP) επειδή θα φαίνονται περισσότερες κουκίδες. Δυστυχώς όμως δεν μπορούμε να πιάσουμε τέτοιες πυκνότητες ούτε όμως έχουμε και τόσα graft διαθέσιμα. Εξάλλου η φύση μας διδάσκει για αυτό και περιορίζει τα μονότριχα σε περίπου 10% και μόνο για λόγους φυσικότητας και όχι κάλυψης. Αλλιώς το κεφάλι θα ήταν γεμάτο μονότριχα. Την κάλυψη σε μαμα κεφάλι την δίνουν τα 2τριχα ενώ στις μμ τα 3τριχα γιατί δεν μπορούμε να πιάσουμε μαμά πυκνότητες και να την βγάλουμε "καθαρή" μόνο με 2τριχα. Το μήκος είναι σαφώς πρωταρχικής σημασίας για το illusion αφού το layering δημιουργεί τεχνητή πυκνότητα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Οι πρωτες φωτο φυσικα εχουν shockloss αλλα ειναι στον μηνα. Μετα επανήλθε.
Ναι πιστευα οτι λογω μικρης διαμετρου punch που χρησιμοποιεί οτι δεν θα υπαρχει τοσο εντονο shockloss στην περιοχη στους 3,5 μηνες και δεν εχω δει τετοιο σε αλλη περιπτωση.
Φυσικα και θα περιμενουμε μεχρι 6-7 μηνες να δουμε πως θα εξελιχθεί. Αλλα χρειάζεται αρκετη βελτιωση για να φτασει σε ενα ανεκτο σημειο.
Για τα παραθυρια που λες ειναι λογω εξαγωγης μονο απο εκει και οχι απο μονιμο shockloss.
Αναμενουμε τη συνεχεια.

Δεν είμαι σίγουρος αν η δότρια του Panos1982 έπαθε shockloss (ή τουλάχιστον σημαντικό). O Panos1982 έχει χαμηλή πυκνότητα στη δότρια και χοντρή τρίχα. Τέτοια κεφάλια όταν έχουν πολύ κοντό μαλλί φαίνονται άδεια. Όταν η τρίχα μεγαλώσει και πλεον το πάχος παίζει ρόλο εκεί η εικόνα αλλάζει. Εξάλλου αν ένα τριχοθυλάκιο πάθει σοκλος θέλει περίπου ένα τετράμηνο για να επανέλθει, στον Πανο επανήλθε πιο γρήγορα κάτι που είναι αδύνατον αν είχε πάθει εκτεταμένο σοκλος.
 

Panos1982

Well-Known Member
Καταρχην @CVIAL προσπαθησε να πεις στο ατομο με το σοκλος οτι ειναι καλυτερα να κοψει το μαλλι του πισω στην δοτρια πολυ κοντο ~4 χιλιοστα. Θα κανει τα οποια κενα πιθανως πιο δυσδιακριτα γιατι τωρα οι τριχες σε αλλες περιοχες μεγαλωνουν και δειχνουν μαλλι κ αλλου λειπει κ κανει μπαμ η διαφορα....Στο κοντυτερο κουρεμα πιστευω θα υπαρξει πιο ομοιομορφια κ θα καμουφλαριστει καπως αυτο.
Αυτο ειναι καθαρα σοκλοςς εξαγωγης και θελει περιπου 6 μηνες να διορθωθει.


Σε σχεση με τη δοτρια του Πανου που επισης εβγαλε πολλα μοσχευματα και ηταν αψογη απο την αρχη η συγκεκριμενη δοτρια εχει προβλημα.
Μακαρι να βελτιωθει τους επομενους μηνες και να δουμε την εξελιξη.

Δημητρη η δοτρια μου ηταν κ εμενα χαλια στην αρχη δεν ηταν καθολου καλη κ ειχα φοβηθει κ εγω πολυ με αυτο....
Εγω βεβαια δεν ειχα sockloss τελικα,
απλα οι τριχες μου πισω στη δοτρια επεσαν λογο της επεμβασης προφανως αλλα δε μπηκαν σε resting phase και ξεκινησαν να μεγαλωνουν απευθειας κ οχι μετα απο 3-5 μηνες που συμβαινει οταν εχεις sockloss.
Γι αυτο και μερα με τη μερα εβλεπα διαφορα πισω στη δοτρια, ημουν αλλη περιπτωση απ αυτην εδω.
Ηδη στις φωτο του 1ου μηνα που ανεβασε κ ο @tasos33 που ειχα ποσταρει ειχε ηδη αρχισει να συνερχετε η δοτρια μου σε σχεση με την κατασταση της την 15η μερα ας πουμε....
Απλα κ εγω τοτε δεν ηξερα τι θα γινει κ πως θα παει κ περιμενα.....( εχω φωτο απ την δοτρια μου την 15η μερα που δεν την εχω ανεβασει στο φορουμ κ αν την δειτε θα κλαψετε.... )

Και άντε βγάλε άκρη με το βάψιμο αν έστρωσε η δότρια ή απλά καλύπτεται.
Δεν είπες όμως κάτι στο νήμα του.
Μόνο εγώ ο κακός μίλησα.!

Λογικα απλα καλυπτεται.....

Απο την στιγμή που στην παρουσίασή του τα έγραψε όλα ρόδινα και σε ένα σχόλιό μου για αραίωση στα πλάγια δεν απάντησε, κάνω και εγώ πως ήταν όλα ρόδινα ;)

Μαλλον δε θα μπηκε καλα η βαφη στα πλαγια εκεινη την φορα.....υποθέτω :)


Με ολη την συζητηση περι splitting με κανατε και εψαξα ολες τις τελευταιες περιπτωσεις της Asmed που εχουν ανεβαστει στο διαδικτυο.
Αυτο που παρατηρισα ειναι πως πραγματι ο erdo βγαζει χαμηλους λογους στις μεταμοσχευσεις του.Συνηθως ο λογος που βγαζει ειναι απο 1.9 εως 2.2.
Βεβαια ειδα και περιπτωσεις που εχει βγαλει ασυνηθιστα μεγαλους λογους.Σε ενα συγκεκριμενο περιστατικο ειχε βγαλει 2.7!!!Λιγα βεβαια ηταν αυτα με πανω απο 2.4.

Γενικα ο λογος πρεπει να ειναι συνολικα ~2.2 για να υπαρχει ομοιογενεια και καλη καλυψη σε ολο το κεφαλι, αυτη ειναι η βελτιστη αναλογια.
Απο κει κ περα κ αναλογα το περιστατικο και το μερος που θες να δουλεψεις επανω στο κεφαλι, μπορει να αλλαξει αναλογα με τις αναγκες κατα περιπτωση ειτε προς τα κατω (hairline ) ειτε προς τα πανω (crown middle )

Οσον αφορα τη δοτρια περιοχη που εχει υποστει μεγαλυτερο splitting και αρα εχει πλεον χαμηλοτερο λογο στα εναπομειναντα τρχθ ισχυουν τα ιδια οπως και παραπανω.
Κι επειδη στη δοτρια περιοχη, στην πλειοψηφια των περιπτωσεων το μηκος της τριχας διατηρειται μικρο,
εκει υπαρχει διαφορα στον βαθμο καλυψης στις περισσοτερες περιπτωσεις. Αυτο τελικα σημαινει οτι μπορουν να εξαχθουν περισοτερες τριχες απο τη συγκεκριμενη δοτρια, αρα αυξανει ελαφρως και την δυναμικοτητα της.

Οπως εχει αναφερθει και στο παρελθον το μηκος της τριχας ειναι ενας παραγοντας που επιδρα στον βαθμο καλυψης και θα επρεπε να συμπεριληφθει στην συναρτηση που τον υπολογιζει.

Πολυ σωστη η παρατηρηση σου !!!

Δεν είμαι σίγουρος αν η δότρια του Panos1982 έπαθε shockloss (ή τουλάχιστον σημαντικό). O Panos1982 έχει χαμηλή πυκνότητα στη δότρια και χοντρή τρίχα. Τέτοια κεφάλια όταν έχουν πολύ κοντό μαλλί φαίνονται άδεια. Όταν η τρίχα μεγαλώσει και πλεον το πάχος παίζει ρόλο εκεί η εικόνα αλλάζει. Εξάλλου αν ένα τριχοθυλάκιο πάθει σοκλος θέλει περίπου ένα τετράμηνο για να επανέλθει, στον Πανο επανήλθε πιο γρήγορα κάτι που είναι αδύνατον αν είχε πάθει εκτεταμένο σοκλος.

Εκ των υστερων εκει κατεληξα κι εγω, οτι δεν ειχα παθει σοκλος αλλα ηταν μια κατασταση πτωσης των τριχων λογο του χειρουργειου, οι οποίες τριχες βεβαια ξεκινησαν να μεγαλωνουν παλι απ ευθειας και δεν μπηκαν σε resting phase οπως συνιθιζεται οταν παθαινουν sockloss.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Tsek

Well-Known Member
Πάνο αν είχες ατέλειες όταν ανέβαζες φωτογραφίες, το βάψιμο στις εξαλείφει και δεν μπορεί κανείς να το ξέρει.
Εγώ εύχομαι να σου πέρασε τελείως το θέμα αλλά όχι να τα λέμε όλα ρόδινα χωρίς να είναι. Φιλικά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

PROF

Active Member
Είναι τυχαίο ότι η συντριπτική πλειονότητα των περιστατικών του είναι βαριά μέχρι NW3;
 

Panos1982

Well-Known Member
Εγώ εύχομαι να σου πέρασε τελείως το θέμα αλλά όχι να τα λέμε όλα ρόδινα χωρίς να είναι. Φιλικά.

Κοιτα σε καθε μηνα που ανανεωνα κ ανεβαζα φωτο, εκανα κ μια μικρη περιγραφη της καταστασης μου παραλληλα με τις φωτο.
Οποτε δε νομιζω οτι παρουσιασα κατι ροδινο χωρις να ειναι....
Αν δεις στους πρώτους μηνες γραφω οτι η δοτρια μου Δεν ειναι καλα κ τη βλεπω πολυ ζορισμενη...
Οπως κ η ληπτρια μ που αδυνατησε πολυ το ανεφερα, οπως κ για το ταττου οτι ειναι πολυ χειροτερο απ οτι περιμενα το ανεφερα...
Γενικοτερα δεν εχω κίνητρα απ το να αναφερω η να αποκρυψω κατι....
Δεν τον ηξερα κι απο χτες τον ερντογαν....
Ασε που οταν πηγα για consultation ανεφερα παλι οτι σαν γιατρος ειναι καλος, αλλα σαν χαρακτηρας καθολου δε τον συμπαθησα τοτε....αλλα για μενα ηταν μονοδρομος η asmed γτ δε μπορούσα να μπω σε αεροπλανο κ επρεπε να παω σε μια κλινικη οδικως....Ελλαδα δεν πηγαινα αρα μονο αυτος εμενε.
Οποτε μη παραποιείς τη πραγματικοτητα τιποτα δε παρουσιασα ροδινο το παρουσιασα οπως ακριβως το βλεπω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Tsek

Well-Known Member
Κοιτα σε καθε μηνα που ανανεωνα κ ανεβαζα φωτο, εκανα κ μια μικρη περιγραφη της καταστασης μου παραλληλα με τις φωτο.
Οποτε δε νομιζω οτι παρουσιασα κατι ροδινο χωρις να ειναι....
Αν δεις στους πρώτους μηνες γραφω οτι η δοτρια μου Δεν ειναι καλα κ τη βλεπω πολυ ζορισμενη...
Οπως κ η ληπτρια μ που αδυνατησε πολυ το ανεφερα, οπως κ για το ταττου οτι ειναι πολυ χειροτερο απ οτι περιμενα το ανεφερα...
Γενικοτερα δεν εχω κίνητρα απ το να αναφερω η να αποκρυψω κατι....
Δεν τον ηξερα κι απο χτες τον ερντογαν....
Ασε που οταν πηγα για consultation ανεφερα παλι οτι σαν γιατρος ειναι καλος, αλλα σαν χαρακτηρας καθολου δε τον συμπαθησα τοτε....αλλα για μενα ηταν μονοδρομος η asmed γτ δε μπορούσα να μπω σε αεροπλανο κ επρεπε να παω σε μια κλινικη οδικως....Ελλαδα δεν πηγαινα αρα μονο αυτος εμενε.
Οποτε μη παραποιείς τη πραγματικοτητα τιποτα δε παρουσιασα ροδινο το παρουσιασα οπως ακριβως το βλεπω.
Εντάξει.
Η δότρια τώρα ας πούμε σε τι φάση βρίσκεται γιατί με το βάψιμο δεν μπορούμε να καταλάβουμε σωστά.
Θες να μας πεις?
 

Panos1982

Well-Known Member
Εντάξει.
Η δότρια τώρα ας πούμε σε τι φάση βρίσκεται γιατί με το βάψιμο δεν μπορούμε να καταλάβουμε σωστά.
Θες να μας πεις?

βρισκετε σε καλη κατασταση,
το μαλλι μου το εκοβα παντα στα 9 χιλιοστα λογο ουλης.
Τωρα το κοβω μετα απο παροτρυνση του κουρεα μου στα 5χιλ.
οταν κουρευομαι το μαλλι ειναι αβαφτο, αν ειχα θεμα δε θα με αφηνε ο κουρεας να κατεβω στα 5χιλ.
το εχω αναφερει κ στο νημα μου.
 

aeratos28

Just aeratos
Tsek,ζητάς πράγματα τα οποία δεν έχεις δείξει εσύ.στο έχω ξαναπεί.μην έχεις απαιτήσεις τις οποίες δεν έχεις ικανοποιήσει εσύ σε άλλους..πχ τη δοτρια σου ποτέ δεν την είδαμε.ουτε πριν ουτε τώρα .και ψάχνεις να βρεις ψύλλους στα άχυρα από όλους τους άλλους..ανέβασε εσύ λοιπόν φωτό με την ανάλυση που ανεβάζει ο panos1982 και άλλα παιδιά,έξω στον ήλιο και όχι μέσα σε μπάνιο με κολλημένη την κάμερα στο κεφάλι και χαμηλής ανάλυσης και μετά ζητά αυτά που ζητάς..μέχρι να το κάνεις λοιπόν αυτό,άσε τις ερωτήσεις τύπου Κλουζό,και τις απαιτήσεις αυτές που έχεις..δεν είναι σωστό αυτό που κάνεις. Και να έλεγα κιόλας ότι δεν βάζει φωτό ο Πάνος να έλεγα οκ
 

Tsek

Well-Known Member
Σου έχω βάλει φωτογραφία δότριας πολύ καλής ανάλυσης στα 3 χιλιοστά κούρεμα και δεν έκανες κάποιο σχόλιο.
Άλλωστε δεν θα με άφηνε και ο κουρέας μου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

unusual

New Member
Υπαρχει καποια ερευνα που να αποδεικνύει πως οταν γινεται splitting (transection) τα μοσχευματα που μένουν στη δοτρια επιβιωνουν ολα και δεν αφαιρουνται κυτταρα (νομιζω bulge λεγονται) που ειναι απαραιτητα;
Μου φαινεται αδυνατο να τα διακρινει καποιος κατω απ' το δερμα και να κανει 100% ακριβες splitting.
 

aeratos28

Just aeratos
Που την έβαλες αυτή την φωτό και πότε?δεν έχω δει καμία τέτοια φωτό όπως την περιεγραψες από εσένα..δηλαδή πολύ καλής ανάλυσης κτλ..αν την έβλεπα να είσαι σίγουρος πως θα έκανα σχολιο
Σου έχω βάλει φωτογραφία δότριας πολύ καλής ανάλυσης στα 3 χιλιοστά κούρεμα και δεν έκανες κάποιο σχόλιο.
Άλλωστε δεν θα με άφηνε και ο κουρέας μου.
 
Μπλουζα