Anargiros88_dhi thessalonikis_2966 grafts_5-6/8/2017

koumparos

Well-Known Member
Και εγω βρε παιδια δεν θα ημουν ικανοποιημενος απο την τελικη φυτρωση.Β,γ ζωνη ειναι πολυ αραιος και το ανοιγμα ειναι τεραστιο.Δεν θα θελει αλλο ενα τριχιλιαρο να κλεισει αυτη η μεγαλη περιοχη?Και αλλο ενα 2.5 αρι να ξαναπυκνωσει την α ζωνη και να αγγιξει και λιγο την β?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
εγω ειμαι λιγο περιεργος τι εχει γινει πχ με τον laroiso που εβαλε γυρω στα 5000 μοσχευματα και ενω ηταν στην ιδια κατασταση με τον Αναργυρο εμοιαζε σε πολυ καλη κατασταση σαν να ειχε λυσει το θεμα που ειχε. καλυτερο αποτελεσμα? καλυτερα χαρακτηριστικα στο μαλλι? με αλλα τοσα μοσχευματα αν παει το ιδιο η 2η επεμβαση καθαριζει ο Αναργυρος?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
εγω ειμαι λιγο περιεργος τι εχει γινει πχ με τον laroiso που εβαλε γυρω στα 5000 μοσχευματα και ενω ηταν στην ιδια κατασταση με τον Αναργυρο εμοιαζε σε πολυ καλη κατασταση σαν να ειχε λυσει το θεμα που ειχε. καλυτερο αποτελεσμα? καλυτερα χαρακτηριστικα στο μαλλι? με αλλα τοσα μοσχευματα αν παει το ιδιο η 2η επεμβαση καθαριζει ο Αναργυρος?

Δυστυχώς στην Ελλάδα δεν υπάρχει μμ στην οποία να έχουμε καταγραφή ΟΛΩΝ των χαρακτηριστικών, επιφάνεια κάλυψης (γιατί κεφάλι από κεφάλι διαφέρει), λόγο, πάχος τριχας, πυκνότητα. Έτσι, δυστυχώς, όλες οι συγκρίσεις είναι μη δοκιμές και μόνο αυτοί που έχουν μεγάλη εμπειρία μπορούν να κάνουν κάποιες υποθέσεις με πολλά «αστεράκια». Από την δική μου εμπειρεία βλέπω ένα πολύ μεγάλο κεφάλι με άδεια επιφάνεια 200-250cm2. Για να πεις ότι θα έχεις μια αξιοπρεπή εικόνα (ξεχνώντας τις πανοραμικές σε εξωτερικό χώρο) θέλεις 8000g υποθέτοντας μέσα χαρακτηριστικά (λόγου, τρίχας). Αν και εκεί υστερεί θέλει παραπάνω.

Ως προς τον Larioso θα παρατηρήσω ότι δεν είχαμε ποτέ τέτοιες φώτο, γενικά ήταν μια μυστήρια περίπτωση με φωτό που εμπαίναν και μετά εξαφανίζονταν και ένα απροσδόκητο τέλος μετά από ένα διάστημα σιγής.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

PROF

Active Member
Μία πραγματικά δύσκολη περίπτωση αυτή του φίλου Ανάργυρου την οποία ο Ανάργυρος την κάνει να δείχνει ακόμη δυσκολότερη από τις ιδιαίτερα αποκαλυπτικές φωτογραφίες, ίσως τις μοναδικές τόσο αποκαλυπτικές στο forum σε ολοκληρωμένο αποτέλεσμα.
Νομίζω αυτά που είπε ο Cvial είναι σε γενικές γραμμές σωστά, απλά νομίζω ότι η συνολική επιφάνεια κάλυψης ότι είναι κοντά στα 200cm2 άντε 210cm2.
Επίσης το άπλωμα της φύτευσης σε όλη την έκταση κάνει πολύ δύσκολή την εκτίμηση του πραγματικού ποσοστού
φύτρωσης (το οποίο βέβαια στατιστικά πάντα είναι μεγαλύτερο όσο μειώνεται η πυκνότητα τοποθέτησης όπως στη συγκεκριμένη περίπτωση).
Σε κάθε περίπτωση ήδη η αλλαγή του πριν με το μετά είναι σημαντική, η εικόνα και η ψυχολογία φαντάζομαι του Ανάργυρου άλλαξε προς το καλύτερο (αυτό κυρίως μετράει) και του ευχόμαστε να καταφέρει να ολοκλήρωσει το εγχειρημά του με μία
ακόμη επέμβαση.
Καλή συνέχεια Ανάργυρε!
 

anargiros88

Well-Known Member
Δυστυχώς στην Ελλάδα δεν υπάρχει μμ στην οποία να έχουμε καταγραφή ΟΛΩΝ των χαρακτηριστικών, επιφάνεια κάλυψης (γιατί κεφάλι από κεφάλι διαφέρει), λόγο, πάχος τριχας, πυκνότητα. Έτσι, δυστυχώς, όλες οι συγκρίσεις είναι μη δοκιμές και μόνο αυτοί που έχουν μεγάλη εμπειρία μπορούν να κάνουν κάποιες υποθέσεις με πολλά «αστεράκια». Από την δική μου εμπειρεία βλέπω ένα πολύ μεγάλο κεφάλι με άδεια επιφάνεια 200-250cm2. Για να πεις ότι θα έχεις μια αξιοπρεπή εικόνα (ξεχνώντας τις πανοραμικές σε εξωτερικό χώρο) θέλεις 8000g υποθέτοντας μέσα χαρακτηριστικά (λόγου, τρίχας). Αν και εκεί υστερεί θέλει παραπάνω.

Ως προς τον Larioso θα παρατηρήσω ότι δεν είχαμε ποτέ τέτοιες φώτο, γενικά ήταν μια μυστήρια περίπτωση με φωτό που εμπαίναν και μετά εξαφανίζονταν και ένα απροσδόκητο τέλος μετά από ένα διάστημα σιγής.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Καταρχήν να ευχαριστήσω τον Prof για τις ευχές ! Δλδ για να καταλάβω , συνήθως η αίτια τσακωμού σε μια παρουσίαση μ.μ είναι οι φώτο που βάζει ο καθένας και συνήθως << φτιάχνουν >> το αποτέλεσμα και επηρεάζουν νέα μέλη σε λάθος επιλογές !! Ε δω τώρα το πρόβλημα είναι ότι ανεβάζω πολύ καθαρές φώτο ?

Δλδ θα ήταν καλύτερο να ανέβαζα φώτο που θα με έδειχναν γεμάτο ? και αν ναι γιατί ? Σκοπός είναι να δείξουμε τι γίνεται σε τέτοια κεφάλια με αυτά τα μοσχεύματα ακόμα και αν έχουμε 100 % φυτρωση .

Δεν ξεκίνησα την παρουσίαση για να ακούω μπράβο και έγινες τούμπανο και και και και ! Ο λόγος που επέλεξα έτσι την τοποθέτηση έχει αναφερθεί σε προηγούμενο ποστ . Τώρα αν θέλετε να αρχίσουμε να δουλευόμαστε μεταξύ μας μπορώ στο 9 μηνο να γίνω και εγώ μαλλιας ! Θα είναι όμως πραγματικά κρίμα για έναν που θα μπει στο νήμα να διαβάσει για την μ.μ και να επηρεαστεί από αυτήν και να κάνει λάθος επιλογή επειδή ο Αναργυρος από ν6 έγινε μετά από 9 μήνες ν1 με 3000 μοσχεύματα ! !!! Αυτό δεν είναι απλά ψέμα αλλά απάτη και λυπάμαι απατεώνας δεν θα γίνω !

Όποιος διαβάσει το νήμα από την αρχή θα καταλάβει ότι εξ αρχής γνώριζα τι ξεκίνησα και ότι έχει δρόμο η δουλειά !

Η γνώμη του CVIAL ότι το ποσοστό φυτρωσης είναι υψηλό εμένα με ικανοποιεί ( λόγο της εμπειρίας που έχει στο αντικείμενο) και αν διάβαζα λίγο παραπάνω προτού κάνω την μμ ενδεχόμενος και όλοι οι παράμετροι που αναφέρει να είχαν γίνει ( έστω και για πρώτη φορά από ελληνική κλινική ) αν υπήρχε- υπάρχει η γνώση βέβαια , αν καταφέρω να κάνω δεύτερη μ.μ άμεσα θα ζητήσω να γίνουν όλα τα παραπάνω για να έχουμε πιο ολοκληρωμένη εικόνα και να μιλάμε με νούμερα και όχι στο αέρα !

Αυτά τα λίγα από μένα !!
 

makis25

Well-Known Member
αναργυρε μη βιαστεις και μπεις για δευτερη επεμβαση κατευθειαν στο 12μηνο παντως. Περιμενε και λιγο παραπανω να δουμε , συγουρα μεχρι τον αυγουστο θα εισαι καλυτερα καθως θα οριμαζουν οι τριχες , αλλαζει η διαμετρος κτλ. και λιγους μηνες παραπανω να περιμενεις δεν εγινε τιποτα .
 

anargiros88

Well-Known Member
αναργυρε μη βιαστεις και μπεις για δευτερη επεμβαση κατευθειαν στο 12μηνο παντως. Περιμενε και λιγο παραπανω να δουμε , συγουρα μεχρι τον αυγουστο θα εισαι καλυτερα καθως θα οριμαζουν οι τριχες , αλλαζει η διαμετρος κτλ. και λιγους μηνες παραπανω να περιμενεις δεν εγινε τιποτα .

Ο γιατρός όταν τον ρώτησα για την επόμενη μου είπε ότι στο 12 μηνο μπορείς να κάνεις άλλα το ιδανικό είναι στους 18 μήνες .
 

PROF

Active Member
Ανάργυρε εννοείται ότι κάνεις άριστα που βάζεις αυτές τις φωτογραφίες, το δικό μου το σχόλιο όσον αφορά
τις φωτογραφίες σου είχε να κάνει μόνο με το να κατανόησουν τα παιδιά που δεν έχουν κάνει επέμβαση και βλέπουν μόνο κάποιες φωτό στο forum, ότι οι φωτό μερικές φορές ξεγελούν από λίγο έως πάρα πολύ κάποιον που δεν είναι πάρα πολύ σχετικός με τις μεταμοσχεύσεις και μπορεί να παρουσιάζουν ένα εικονικό απότελεσμα, σε αντίθεση με εσένα που ανέδειξες πλήρως και μάλιστα
ίσως με τον πιο δυσμενή τρόπο το πως είναι το τελικό αποτέλεσμα μιας μεταμόσχευσης στην περίπτωση ενός πολύ μεγάλου NW.
Εύγε και καλή συνέχεια!
 

Tsek

Well-Known Member
Θα ήθελα με βάση αυτό που είπε ο Ανάργυρος να μας βγάλει μία φωτογραφία απο όμοια λήψη με την πρώτη μερα της επέμβασης (πανοραμική) που "έστω και παραπλανητικά" να φαίνονται 3.000 μοσχεύματα και να την βάλουμε δίπλα-δίπλα να δούμε τι έχει βγει μεχρι στιγμής
 
Τελευταία επεξεργασία:

anargiros88

Well-Known Member
Θα ήθελα με βάση αυτό που είπε ο Ανάργυρος να μας βγάλει μία φωτογραφία απο όμοια λήψη με την πρώτη μερα της επέμβασης (πανοραμική) που "έστω και παραπλανητικά" να φαίνονται 3.000 μοσχεύματα και να την βάλουμε δίπλα-δίπλα να δούμε τι έχει βγει μεχρι στιγμής


Ποιο από όλα Τσεκ ? Και την πανοραμική που ζητάς πως να την βγάλω εγώ ? Η πρώτη όπως και η δεύτερη ημέρα είναι φώτο της κλινικής όχι δικές μου . Πρέπει στο 9 μηνο να ζητήσω μια που θα πάω για έλεγχο για να είναι ίδιες ακριβώς .
 

Tsek

Well-Known Member
Τώρα αν θέλετε να αρχίσουμε να δουλευόμαστε μεταξύ μας μπορώ στο 9 μηνο να γίνω και εγώ μαλλιας !

Σε αυτό αναφέρομαι Ανάργυρε, αλλά εφόσον θα βγάλεις φωτογραφίες στο 9μηνο απο την κλινική ακόμα καλύτερα για να δούμε ακριβώς.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

anargiros88

Well-Known Member
Τώρα αν θέλετε να αρχίσουμε να δουλευόμαστε μεταξύ μας μπορώ στο 9 μηνο να γίνω και εγώ μαλλιας !

Σε αυτό αναφέρομαι Ανάργυρε, αλλά εφόσον θα βγάλεις φωτογραφίες στο 9μηνο απο την κλινική ακόμα καλύτερα για να δούμε ακριβώς.

Ναι Τσεκ , αμα το ζητησει ο λαος μπορω στην επομενη ανανεωση να βαλω φωτο που θα δειχνουν ενα αποτέλεσμα σουπερ , με γεμάτη α και β ζωνη και με μικρη αραιωση στο μπιφτεκι . Να αρχισουν ολοι να μου δινουν συγχαρητήρια και μπραβο και μονο τα " τέρατα" του φορουμ θα αντιδρασουν ( πχ στριπαρ ) . Και αν το κανει γιατι μετα απο τοσα και τοσα μεσα εδω οι περισσότεροι σταματησαν να ασχολούνται .
Δεν ειναι ομως το νόημα του φορουμ και ο σκοπος της παρουσιασης μου αυτος .
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Η φωτογραφία μπορεί να είναι ξεγυμνωτικη αλλά στην καθημερινοτητα είναι πολύ καλύτερος.
 

Tsek

Well-Known Member
Δεν αντιλέγω. Μπορεί λοιπόν να μπει και μια τόσο καλή φωτογραφία να δούμε την διαφορά?
 

anargiros88

Well-Known Member
Δεν αντιλέγω. Μπορεί λοιπόν να μπει και μια τόσο καλή φωτογραφία να δούμε την διαφορά?

Ρε συ ΤΣΕΚ , δεν μπορώ να καταλάβω που είναι η ένσταση σου . Πιστεύεις ότι η φυτρωση είναι χαμηλή ? Εσύ τι ποσοστό δίνεις ? Οι φώτο δεν σε ικανοποιούν ? Θες πιο σκοτεινές να δείχνει καλύτερα το αποτέλεσμα ?
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Προφανως θελει να βγαλεις μια πιο νορμαλ για να δει την συγκριςη ποσο παραπλανητικές μπορει να ειναι καμια φορα η φωτος και στο λεει απ εξω απ εξω ... εδω κολλαει αυτο που λεει ο σοφός λαος «δουλεια δεν ειχε ο διάολος.......»
 

aeratos28

Just aeratos
Tsek ,δεν σε καταλαβαίνω τι ακριβώς θέλεις.ο Ανάργυρος έχει βάλει φωτογραφίες που σχεδόν κανείς δεν έχει τολμήσει να βάλει..ζητάς μητροπολίτες που λέμε,ενώ έχει βάλει από μόνος του παπάδες σε φωτό..και τα ζητάς εσύ ο οποίος οι φωτό που είχες βάλει ,οποιες είχε βάλει δεν ακουμπάνε ούτε το 10% στον Ανάργυρο..έχεις απαιτήσεις απίστευτες φίλε από τον Ανάργυρο αλλά για τη δική σου περίπτωση δεν είχες τις ίδιες ..απλά τα λέω μην αρχίσουμε
 

anargiros88

Well-Known Member
Tsek ,δεν σε καταλαβαίνω τι ακριβώς θέλεις.ο Ανάργυρος έχει βάλει φωτογραφίες που σχεδόν κανείς δεν έχει τολμήσει να βάλει..ζητάς μητροπολίτες που λέμε,ενώ έχει βάλει από μόνος του παπάδες σε φωτό..και τα ζητάς εσύ ο οποίος οι φωτό που είχες βάλει ,οποιες είχε βάλει δεν ακουμπάνε ούτε το 10% στον Ανάργυρο..έχεις απαιτήσεις απίστευτες φίλε από τον Ανάργυρο αλλά για τη δική σου περίπτωση δεν είχες τις ίδιες ..απλά τα λέω μην αρχίσουμε


δεν υπάρχει λόγος να μαλώσουμε . Κουβέντα και σχολιασμό κάνουμε . Δεν έχουμε να χωρίσουμε χωράφια !! Γι αυτό παρακαλώ να μην υπάρξουν κοκορομαχίες !!! Ευχαριστώ !
 

Tsek

Well-Known Member
Εγώ λέω ότι η φύτρωση είναι σαν 2000-2.200 και ολοι γράφετε πως οφείλετε στην φωτογραφία.
Ζητάω το εξής απλό.
Μπορεί να βγεί άλλη φωτογραφία που να δείχνει φύτρωση για 3.000 μοσχεύματα?
Δεν καταλαβαίνω που μπερδεύεστε.
 
Μπλουζα