Παρενεργειες 1 βδομαδα φινα

kon93

New Member
καλησπερα φιλοι, 24 χρονων και εγω αρχισα απο 17 να χανω hairline και τον τελευταιο χρονο απο καλο πυκνο nw2-2.5 εφτασα 3αρι καραμπινατο διαχυτο ως nw5-6. Οποτε φρικαρα, τσιμπησα φινα διαβασα για παρενεργειες λεω δεν γαμιεται σιγα μην καραφλιασω απο τα 25 μου και την κουμπωσα. 7 δοσεις απο 0.25mg και ειμαι 3 βδομαδες μετα την παυση της θεραπειας με μηδενικες στησεις, οι ορχεις συγγνωμη που γινομαι γραφικος σαν να ζαρωσαν και να μικρηναν, κακη διαθεση γενικα και ψιλοζαλαδα, δεν μπορω να συγκεντρωθω σε οτι και αν κανω, μπερδευω λεξεις οταν μιλαω κτλ.

Περιττο να πω οτι εχω ψιλοφρικαρει γιατι ξυπνουσα καθημερινα τον τελευταιο χρονο με τοσο εντονες στυσεις που καθε πρωι πονουσα και επρεπε να "βοηθηθω" οποτε η διαφορα περα απο τη λιμπιντο αλλα και η ανικανοτητα με τρομαζουν τερμα.

Να του δωσω λιγο καιρο μπας και συνελθω; Στις 2 βδομαδες εκει που υποτιθεται επανερχεται η DHT εφαγα μια τρελη σουβλια στον προστατη, πολυ εντονος πονος για 2-3 δευτερολεπτα και απο τοτε νεκρα κατω ολα. Να περιμενω κανα μηνα ακομα πριν υποθεσω οτι "κρασαρα";

Ευχαριστω εκ των προτερων.



inb4 "its all in your head", με ενα δροσερο αερακι μου σηκωνοτανε και τωρα αδυνατω να κρατησω στυση πανω απο 3 δευτερολεπτα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

turnfiji123

Active Member
Κάνε αιματολογικά τεστ να δεις την LH και τις άλλες ορμόνες θα σου τις γράψει όλες ο ενδοκρινολόγος σου. Θα γίνεις καλά, απλά δώστου λίγο χρόνο.
 

kon93

New Member
Κάνε αιματολογικά τεστ να δεις την LH και τις άλλες ορμόνες θα σου τις γράψει όλες ο ενδοκρινολόγος σου. Θα γίνεις καλά, απλά δώστου λίγο χρόνο.

δεν ειναι λογικο τοση μικρη ποσοτητα φαρμακου να βγαζει τοσες παρενεργειες. Το μονο που με φοβιζει απιστευτα ειναι ο εντονος πονος που ενιωσα στον προστατη μετα τις 2 βδομαδες απο τοτε σαν να πεθαναν ολα και φοβαμαι οτι εκανα μεγαλη ζημια... Προλαβαινει να "μικρυνει" ο προστατης με 1 βδομαδα φινα και ποσο καιρο θελει για να επανελθει στο φυσιολογικο του μεγεθος; (αν επανερχεται ποτε)
 

dimitris50423

Well-Known Member
Πηγαινε μιλησε με κανενα γιατρο ρε φιλε. Τι αλλο να δεις οταν με 0,25 ειχες αυτες τις παρενεργειες.
Μαλλον εισαι και εσυ σε αυτο το μικρο ποσοστο ανθρωπων που βγαζουν παρενεργειες απο τη φινα. :confused:
 

makis25

Well-Known Member
Ναι ισως χρειαζεται να μιλησει σε καποιο γιατρο . Νευρολογο . Δεν ειναι ντροπη η διαταραχη αγχους. Ουτε η ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή. Μεταξυ μας το φορουμ ειναι γεματο απο αυτες τις παθησεις. Ο κον93 πηρε συνολικα 1,75mg φιναστεριδης . Πηρε ενα τριτο του χαπιου προσκαρ σε 7 κομματακια . H dht επανερχεται σε λιγες ωρες .Σε αυτες τις δοσεις δεν εριξες καν την dht επαρκως . Η φιναστεριδη εχει μικρη ημίσεια ζωή ( 4 με 7 ωρες). Γιαυτο εξαλου την παιρνουν καθε μερα . H LH παιζει τοσο πολυ κατα τη διαρκεια ωρων , ημερων , που διχως σημεια αναφορας πριν το φαρμακο ,τα αποτελεσματα δε σημαινουν τιποτα . Ξυπνηστε .
 

Tsek

Well-Known Member
Κάνε αιματολογικά τεστ να δεις την LH και τις άλλες ορμόνες θα σου τις γράψει όλες ο ενδοκρινολόγος σου. Θα γίνεις καλά, απλά δώστου λίγο χρόνο.
Ειλικρινά, πως του το λες αυτό ρε φίλε.. το παίρνεις πάνω σου δηλαδή ?
 

minoxidilis

Active Member
Ναι ισως χρειαζεται να μιλησει σε καποιο γιατρο . Νευρολογο . Δεν ειναι ντροπη η διαταραχη αγχους. Ουτε η ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή. Μεταξυ μας το φορουμ ειναι γεματο απο αυτες τις παθησεις. Ο κον93 πηρε συνολικα 1,75mg φιναστεριδης . Πηρε ενα τριτο του χαπιου προσκαρ σε 7 κομματακια . H dht επανερχεται σε λιγες ωρες .Σε αυτες τις δοσεις δεν εριξες καν την dht επαρκως . Η φιναστεριδη εχει μικρη ημίσεια ζωή ( 4 με 7 ωρες). Γιαυτο εξαλου την παιρνουν καθε μερα . H LH παιζει τοσο πολυ κατα τη διαρκεια ωρων , ημερων , που διχως σημεια αναφορας πριν το φαρμακο ,τα αποτελεσματα δε σημαινουν τιποτα . Ξυπνηστε .
Ντροπη δεν ειναι σιγουρα η διαταραχη αγχους το να μην μπορεις να γαμησεις ισως να ειναι ντροπη,το θεμα ειναι πως ειναι δυσκολο να καταλαβεις το προβλημα σε ποιο απο τα 2 κεφαλια υπαρχει.Στα θεματα της ψυχολογιας δεν παμε σε νευρολογο,ψυχιατρος λεγεται.
 

kon93

New Member
Μαγκες ξερω οτι ακουγεται παραλογο αλλα τη φινα την ξεκινησα σε μια περιοδο που ειλικρινα το αγχος μου ειναι μηδεν. Ακομα και τωρα που τα γραφω αυτα κ ολα κατω νιωθουν παγωμενα ειμαι ηρεμος. Το θεμα ειναι ποσο ακομα θα το αντεξω κανα μηνα; Σας λεω πριν βαλω εστω τοσο δα δοσουλα φινας στο στομα μου ολα δουλευαν πενα. Να δειτε που παιχτηκε καποια μαλακια με τον προστατη.

Ο Θεος βοηθος και οτι γινει τωρα... nw6 ερμαφροδιτο σου ρχομαι
 

turnfiji123

Active Member
Ειλικρινά, πως του το λες αυτό ρε φίλε.. το παίρνεις πάνω σου δηλαδή ?

Εφόσον ο φίλος συγκεκριμένα αναφέρει ότι δεν είναι «στο μυαλό» του όλα αυτά; Ο πόνος στους όρχεις έχει αιτία. Έχω παραθέσει σε παλιότερο ποστ το τι συμβαίνει με την αγωγή φιναστεριδης και ο πόνος στους όρχεις είναι ένα στάδιο με μεγάλη πτώση της LH. Αν δεν κάνει αιματολογικά, πως θα ξέρει τι γίνεται; Τσεκ δεν ξέρω αν έχεις πάρει ποτέ φίνα αδερφέ, εγώ την πρώτη φορά που πήρα 0.25 το πουλί μου έγινε σα μακαρόνι ψόφιο από την δεύτερη μέρα. Στους 4 μήνες που πήρα μετά μέχρι πρόσφατα είχα π.χ ομίχλη που δεν καταλαβαίνεις διαφορά αν δεν το κόψεις. Τώρα δηλαδή είναι μέρα με νύχτα η διαφορά. Δε νομίζω επομένως ότι πρέπει να βαφτίζουμε ως placebo οτιδήποτε φαίνεται σε εμάς προσωπικά ως αδύνατο. Τεσπα, φιλικά πάντα αν παρεξήγησα τι ήθελες να πεις τότε διόρθωσε με.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kon93

New Member
Εφόσον ο φίλος συγκεκριμένα αναφέρει ότι δεν είναι «στο μυαλό» του όλα αυτά; Ο πόνος στους όρχεις έχει αιτία. Έχω παραθέσει σε παλιότερο ποστ το τι συμβαίνει με την αγωγή φιναστεριδης και ο πόνος στους όρχεις είναι ένα στάδιο με μεγάλη πτώση της LH. Αν δεν κάνει αιματολογικά, πως θα ξέρει τι γίνεται; Τσεκ δεν ξέρω αν έχεις πάρει ποτέ φίνα αδερφέ, εγώ την πρώτη φορά που πήρα 0.25 το πουλί μου έγινε σα μακαρόνι ψόφιο από την δεύτερη μέρα. Στους 4 μήνες που πήρα μετά μέχρι πρόσφατα είχα π.χ ομίχλη που δεν καταλαβαίνεις διαφορά αν δεν το κόψεις. Τώρα δηλαδή είναι μέρα με νύχτα η διαφορά. Δε νομίζω επομένως ότι πρέπει να βαφτίζουμε ως placebo οτιδήποτε φαίνεται σε εμάς προσωπικά ως αδύνατο. Τεσπα, φιλικά πάντα αν παρεξήγησα τι ήθελες να πεις τότε διόρθωσε με.

Φιλαρακι ακολουθησες καποιο συγκεκριμενο προτοκολο διαιτα ασκηση για να επανελθεις η απο μονος σου;
 

turnfiji123

Active Member
Φιλαρακι ακολουθησες καποιο συγκεκριμενο προτοκολο διαιτα ασκηση για να επανελθεις η απο μονος σου;

Μισο νολβαντεξ την ημέρα για μια εβδομάδα. Πολλά τυριά και γενικά πολύ φαΐ και περιμένω τον ενδοκρινολόγο (ακομα) να γράψει τις εξετασεις. Από άσκηση κολύμπι αλλά αυτό το έκανα ανέκαθεν. Ακόμα δεν έχω συνέλθει στο 100% αλλά ομίχλη, κόπωση και πρωινές στυσεις είναι καλά. Σωματικά η θολούρα/λίπος έφυγε, όπως και το πρήξιμο στο πρόσωπο. Είχα γίνει σαν Πόκεμον. Από θεραπεία πλεον τρικομιν, ρολλερ 0,5 x3 / βδομάδα και μασάζ με την συσκευή του @kapa. Καλύτερα να ρωτήσεις τον ενδοκρινολόγο σου για όλα αυτά. Ταπεινή μου άποψη ότι σίγουρα θα νιώσεις καλύτερα μέρα με τη μέρα.
 

kon93

New Member
Μισο νολβαντεξ την ημέρα για μια εβδομάδα. Πολλά τυριά και γενικά πολύ φαΐ και περιμένω τον ενδοκρινολόγο (ακομα) να γράψει τις εξετασεις. Από άσκηση κολύμπι αλλά αυτό το έκανα ανέκαθεν. Ακόμα δεν έχω συνέλθει στο 100% αλλά ομίχλη, κόπωση και πρωινές στυσεις είναι καλά. Σωματικά η θολούρα/λίπος έφυγε, όπως και το πρήξιμο στο πρόσωπο. Είχα γίνει σαν Πόκεμον. Από θεραπεία πλεον τρικομιν, ρολλερ 0,5 x3 / βδομάδα και μασάζ με την συσκευή του @kapa. Καλύτερα να ρωτήσεις τον ενδοκρινολόγο σου για όλα αυτά. Ταπεινή μου άποψη ότι σίγουρα θα νιώσεις καλύτερα μέρα με τη μέρα.

Αν δεν στρωσω λιγο την επομενη βδομαδα φευγω ουρολογο και ενδο... ευχαριστω
 

minoxidilis

Active Member
Μαγκες ξερω οτι ακουγεται παραλογο αλλα τη φινα την ξεκινησα σε μια περιοδο που ειλικρινα το αγχος μου ειναι μηδεν. Ακομα και τωρα που τα γραφω αυτα κ ολα κατω νιωθουν παγωμενα ειμαι ηρεμος. Το θεμα ειναι ποσο ακομα θα το αντεξω κανα μηνα; Σας λεω πριν βαλω εστω τοσο δα δοσουλα φινας στο στομα μου ολα δουλευαν πενα. Να δειτε που παιχτηκε καποια μαλακια με τον προστατη.

Ο Θεος βοηθος και οτι γινει τωρα... nw6 ερμαφροδιτο σου ρχομαι

Aν το καταλαβες εκανα πλακα,δεν ειναι στο κεφαλι σου αυτα που νιωθεις ειναι η μαλακια που περνεις,γαμαει τον οργανισμο για τα καλα,μαζεψε κανενα φραγκο και κανε μμ,βαζεις το βυζοφαρμακο στο αιμα σου,θα ακουσεις πολλες μαλακιες πως εγω δεν εχω προβλημα εγινα και καλυτερος κλπ,θα στο πω διαφορετικα αν μου βρεις εναν ανθρωπο που να του χορηγησω sustanon ,4 τεστοστερονες μαζι και να μην τον πιασει τοτε θα σου πω παρε την φινα και δεν θα σε πιασει παρενεργεια,αλλα να ξερεις πως δεν υπαρχει ατομο που να εχει παρει αναβολικα και να μην εχει κανει τουλαχιστον ενα συμπτωμα ακμης λυπαροτητας κλπ.Θα μου πεις τι σχεση εχει αυτο με την φινα και τους φινους,πολυ απλα δεν υπαρχει περιπτωση οταν περνεις καποιο φαρμακο που επηρεαζει τις ορμονες σου να μην εχεις παρενεργειες,ασχετα αν ειναι ανδρογονο η αντιανδρογονο δλδ φινα.Συνοπτικα εκανες οτι καλυτερο για το πανω κεφαλι και οτι χειροτερο για το κατω κεφαλι,καλη τυχη απο μενα φιλαρακι.
 
Ο χαλκος..ειναι ιδανικη μια αναλογια 1/10 περιπου..στα 15mg ψευδάργυρου δηλ 1mg χαλκου..στα 50 καλο θα ηταν μεχρι 4mg..αυτο γιατι η ληψη τοσο μεγαλης ποσοστητας zinc μειωνει τα επιπεδα χαλκου δραματικα
"Ο κίνδυνος εμφάνισης καρδιακών και κυκλοφορικών προβλημάτων αυξάνεται όταν υπάρχει έλλειψη χαλκού, ειδικά εάν αυτή συνοδεύεται από έλλειψη σεληνίου. Αυτό συμβαίνει διότι τα αντιοξειδωτικά ένζυμα υπεροξειδάση της γλουταθειόνης και υπεροξειδική δισμουτάση έχουν σ’ αυτή την περίπτωση περιορισμένη δράση, επιτρέποντας στις ελεύθερες ρίζες να δρουν ανεξέλεγκτα. Η έλλειψη χαλκού μπορεί επίσης να συμβάλλει στην αναιμία, ασθένειες των οστών, διαταραχές του νευρικού συστήματος και την απώλεια μαλλιών.."
 
Μπλουζα