Trichofoam fagron latanoprost-minoxidil combination

MariosOik

Active Member
Καλησπέρα σε όλους...! Από Τρίτη ξεκινάω το μείγμα της fagron το οποίο πλέον έχει νέο όχημα το trichofoam το οποίο έχει και δραστικές ιδιότητες. Γράφεται σε συμβεβλημένους με τα δημόσια ταμεία γιατρούς και η τιμή συμμετοχής είναι περί τα 30 ευρώ. Θα σας κρατάω ενήμερους. https://gr.fagron.com/el/product-innovations/trichofoamtm
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

MariosOik

Active Member
Καλή αρχή και καλά αποτελέσματα !
Σ´ευχαριστώ πολύ φιλαράκι μου, στείλε μου pm πώς τα πας...! Ένα πράγμα που θέλω να συμπληρώσω για τα νεότερα παιδιά ώστε να μην τρομάζουν, είναι ότι ο στρατός δεν επηρεάζει το μαλλί. Ό,τι είναι να γίνει θα γίνει...! Προκαλεί ίσως μια αυξημένη τριχόπτωση λόγω των τριβών του κράνους αλλά με ένα σκουφάκι από μέσα όλα καλά.
 
  • Like
Reactions: M15

Georgex6

Well-Known Member
Χρησιμοποιώ κι εγώ αυτό τον αφρό ομως με σκέτη φιναστεριδη σε υψηλή περιεκτικότητα απο αρχές Δεκέμβρη παράλληλα Δευτερα και Πέμπτη φιναστεριδη χάπι,καθε βραδυ regaine και απο αλλα συμπληρώματα ω3 & l arginine θα του πω το επόμενο που θα μου φτιάξει να ειναι με latanoprost για να το δοκιμάσουμε
Υ.γ αμα δεν το γράψεις η τιμη του ειναι πανω απο 150€ μιλάω για το λατανοπροστ η σκέτη φιναστεριδη ειναι στα 35 και η μίξη φιναστεριδη μινοξιδιλη στα 45
 

dk1984

Member
τη χρησιμοποιω ηδη αλλα μεσα με clobetasol . Aναρωτιεμαι μονο αν πραγματι διατηρειται τοσο καιρο στο ψυγειο
 

MariosOik

Active Member
τη χρησιμοποιω ηδη αλλα μεσα με clobetasol . Aναρωτιεμαι μονο αν πραγματι διατηρειται τοσο καιρο στο ψυγειο
Τι εννοεις φιλε? Clobetasol σε τι βοηθαει? Υπαρχει σε πακετο? Τα φώτα σας για clobetasol ευχαριστω:D. @hijikos αν δεν το γραψεις ειναι πανακριβο
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Τι εννοεις φιλε? Clobetasol σε τι βοηθαει? Υπαρχει σε πακετο? Τα φώτα σας για clobetasol ευχαριστω:D. @hijikos αν δεν το γραψεις ειναι πανακριβο
η κλομπεταζολη ειναι κορτιζονη,ακομα δεν εχω καταλαβει μακροχρονια τι κανει στο δερμα,κατα 80%λεω οχι καλο
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Θενκς @kapa χαίρομαι που είσαι ενεργός δυναμικά...! Σε χρειαζόμαστε...!
Δεν έχω λείψει μέρα από το φόρουμ.καθημερνα το παρακολουθώ πρωί μεσημέρι βράδυ.
Απλά βαριέμαι να γράψω μετά από τόσα χρόνια ασχολειας.
Κάπου υπάρχει σε ιδιοτικο φόρουμ μια έρευνα πως η τρετινοινη μαζί με ελαφριά κορτιζόνη.υδροκορτιρτιζονη πχ,εξαλειφεται η παρενέργεια της λεπτυνσης της επιδερμίδας.η τρετινοινη έχει μερικώς αντίθετη δράση με την κορτιζόνη.το αντίθετο τους είναι ότι η κορτιζόνη λεπτενει δέρμα η τρετινοινη παχαινει δέρμα.
Επειδή οι ιδιοκτήτες τους δεν επιθυμούν να βγαίνουν έρευνες τους προς τα έξω το σέβομαι και δεν βάζω την έρευνα.δεν είμαι πλέον και μέλος στο φόρουμ εκείνο για να την βρω.υπηρχε δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα ένα σκεύασμα με τρετινοινη.υδροκορτιζονη.μινοξιδιλη πανάκριβο
 

MariosOik

Active Member
Δεν έχω λείψει μέρα από το φόρουμ.καθημερνα το παρακολουθώ πρωί μεσημέρι βράδυ.
Απλά βαριέμαι να γράψω μετά από τόσα χρόνια ασχολειας.
Κάπου υπάρχει σε ιδιοτικο φόρουμ μια έρευνα πως η τρετινοινη μαζί με ελαφριά κορτιζόνη.υδροκορτιρτιζονη πχ,εξαλειφεται η παρενέργεια της λεπτυνσης της επιδερμίδας.η τρετινοινη έχει μερικώς αντίθετη δράση με την κορτιζόνη.το αντίθετο τους είναι ότι η κορτιζόνη λεπτενει δέρμα η τρετινοινη παχαινει δέρμα.
Επειδή οι ιδιοκτήτες τους δεν επιθυμούν να βγαίνουν έρευνες τους προς τα έξω το σέβομαι και δεν βάζω την έρευνα.δεν είμαι πλέον και μέλος στο φόρουμ εκείνο για να την βρω.υπηρχε δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα ένα σκεύασμα με τρετινοινη.υδροκορτιζονη.μινοξιδιλη πανάκριβο
Η δική μου περίπτωση αφορά ξεκάθαρα την λέπτυνση της α ζώνης σε όλο το εύρος και ιδίως στο τριγωνάκι πίσω από την χερλάιν. Για το λόγο όμως ότι όταν έρθει η ώρα θα μπω για μμ δεν θα βάλω σκεύασμα με φίνα γιατί ήδη λαμβάνω 1,25 πρόσκαρ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Γιώργο τι εννοείς σε υψηλη περιεκτικότητα?
QUOTE="Georgex6, post: 197103, member: 45"]Χρησιμοποιώ κι εγώ αυτό τον αφρό ομως με σκέτη φιναστεριδη σε υψηλή περιεκτικότητα [/QUOTE]
 

turnfiji123

Active Member
Γιώργο τι εννοείς σε υψηλη περιεκτικότητα?
QUOTE="Georgex6, post: 197103, member: 45"]Χρησιμοποιώ κι εγώ αυτό τον αφρό ομως με σκέτη φιναστεριδη σε υψηλή περιεκτικότητα
[/QUOTE]

Θα εννοεί όχι 0,1 % που είναι στο άλλο σκεύασμα αλλά μάλλον σε 2,5% που είναι και η περιεκτικότητα που χρησιμοποιεί ο Wong αν δεν απατώμαι.
 

dk1984

Member
Ειχα μιλησει και με το γιατρο δεν ηταν υπερ της μακροχρονιας χρησης clobetasol αλλα να χρησιμοποιησουμε ενα πιο ηπιο κορτικοειδες . Βεβαια σε μενα μου ειπε οτι επειδη το κεφαλι μου εχει χιλιοτρυπηθει απο τις μεταμοσχευσεις δε εχω προβλημα η επιδερμίδα είναι πιο παχια αλλα παντα υπο παρακολουθηση

Η ερωτηση μου στο γιατρο ηταν ξεκαθαρη σε ενα - δυο μηνες θα δημιουργηθει προβλημα απο clobetasol ?
Η απαντηση του ηταν οχι αλλα σε ενα χρονο δε ξερουμε

Εγω απο μονος μου ζητησα στον φαρμακοποιο να μπει στο μειγμα για να δω αν θα υπαρξει διαφορα στη ποιότητα της τριχας η δοσολογια ηταν 0.05 %

Εχω μονο μια αμφιβολια για το ποσο η λοσιον διατηρειται στο ψυγειο στη πρωτη λοσιον με εσπουμιλ, λατανοπροστ και μινοξ οπως και τωρα στη δεύτερη που προστεθηκε clobetasol και η βαση ηταν τριχοφοαμ ειδα στο πρωτο μηνα μια διαφορα στη παχυνση της τριχας και μετα μια σταθεροποιηση ισως και μια μικρη υποχωρηση προς τα τελειωματα της λοσιον...

Πολλα μπορει να παιζουν ισως και η εποχή που τα μαλλια μου τωρα το χειμωνα γινονται χαλια οποτε η λοσιον με το ζορι κανει οτι μπορει συν οτι ειμαι νοργουντ 4 με διάσπαρτες εμφυτευμενες τριχες οποτε δυσκολη περιπτωση οπως και να χει...Αυτη τη φορα θα παραγγείλω τη λοσιον απο αλλο φαρμακειο αν παρατηρησω ξανα το ιδιο τοτε σιγουρα κατι παιζει με τη διατηρηση της λοσιον και οτι και αν ειναι θα ενημερωσω
 
Τελευταία επεξεργασία:

MariosOik

Active Member
Σημερα πηρα το προιον, απο αυριο ξεκιναω. Σας επισυναπτω την τωρινη κατασταση μου δινοντας εμφαση με τις χωριστρες ωστε να δειτε το προβλημα. Νομιζω οτι εχει προχωρησει η αραιωση και σε 1-2 χρονια μαξ με βλεπω για μμ σε Ισπανια ή Τουρκια. Γνωμη σας σαν update
 

Συνημμένα

  • DBD80351-C7C4-4F4E-ACB7-0B5AA5EB11F9.jpeg
    DBD80351-C7C4-4F4E-ACB7-0B5AA5EB11F9.jpeg
    727.4 KB · Προβολές: 85
  • 171E4849-29F2-46A4-A702-A71D2783ADF5.jpeg
    171E4849-29F2-46A4-A702-A71D2783ADF5.jpeg
    582.2 KB · Προβολές: 82
  • 021F477D-0969-4155-A9DF-9C160A136220.jpeg
    021F477D-0969-4155-A9DF-9C160A136220.jpeg
    1.1 MB · Προβολές: 89
  • A61BF153-411E-4B9D-82DA-BE5E298EEE21.jpeg
    A61BF153-411E-4B9D-82DA-BE5E298EEE21.jpeg
    643.1 KB · Προβολές: 94
  • 3E813DEA-B718-4BD3-B803-245683399AFA.jpeg
    3E813DEA-B718-4BD3-B803-245683399AFA.jpeg
    2.3 MB · Προβολές: 91
  • C5D6EC7F-1F42-4159-BA55-34CF20C2A551.jpeg
    C5D6EC7F-1F42-4159-BA55-34CF20C2A551.jpeg
    2.6 MB · Προβολές: 86

Stripar

Established Member
Νομιζω οτι εχει προχωρησει η αραιωση και σε 1-2 χρονια μαξ με βλεπω για μμ σε Ισπανια ή Τουρκια. Γνωμη σας σαν update

To θέμα δέν είναι ΠΩΣ βλέπεις εσύ τον ευατό σου,
(όπου υπερτονίζεις την κατάσταση με flash σε σκοτεινό χώρο , και ανοίγοντας κενά στα μαλλιά σου)
αλλά πώς σε βλέπουν οι γιατροί...

Νομίζω τόσο η Ισπανία όσο και η Τουρκία θα σου δείξει την πόρτα!.
Ο Erdogan σε έχει απορρίψει ήδη , οπότε τσάμπα σχέδια κάνεις...
 

turnfiji123

Active Member
Θες πιο αποτελεσματική θεραπεία και όχι μμ. Τι να σε κάνει το νεράκι με το 0,001 περιεκτικότητα... παράτα τα φαγκρον και ξεκινα την θεραπεία του Ματτ. Τοπική ντουτα με μινοξ και λατανοπροστη στο εψουμιλ η ότι διάολο έχει η φαγκρον πλέον. Και συνέχισε το προσκαρ σταθερά. Εγώ με το ζόρι κρατιέμαι να μην τα φορτώσω αλλά η μινοξ με διαλύει και επιπλέον θέλω να δω αποτέλεσμα της πεπατημένης 1μγ φίνα. Πονάει ο Έλληνας φαντάρος ρε; :p
 

Georgex6

Well-Known Member
θα δοκιμαζα ντουτα στον αφρο τησ φαγκρον αλλα κανω πισω γιατι ακομα και σε τοπικη ληψη υπαρχουν καποιες εννοειται πιο ηπιες παρενεργιες της καθημερινης χρησης οποτε φανταζομαι οτι η ντουταστεριδη θα με λυγισει γιατι αργει πολυ να φυγει απο τον οργανισμο οποτε αν με πειραξει και να το κοψω δεν θα το ελεγχω θα εχει γινει η ζημια
 

turnfiji123

Active Member
θα δοκιμαζα ντουτα στον αφρο τησ φαγκρον αλλα κανω πισω γιατι ακομα και σε τοπικη ληψη υπαρχουν καποιες εννοειται πιο ηπιες παρενεργιες της καθημερινης χρησης οποτε φανταζομαι οτι η ντουταστεριδη θα με λυγισει γιατι αργει πολυ να φυγει απο τον οργανισμο οποτε αν με πειραξει και να το κοψω δεν θα το ελεγχω θα εχει γινει η ζημια

Η ντουτα λειτουργεί αλλιώς τοπικά στον θύλακα σε σχέση με την φίνα. Μέρα με νύχτα η διαφορά. Δεν έχει να κάνει με την απορρόφηση στο αίμα.
 
Μπλουζα