Ahc 5000 grafts 18-19/1/2018

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ψαξε λιγο το νημα μου να δεις τι αραιωση ειχα και πως εγινα πριν.
Αλλα να ξερεις δεν ειναι παντα ολα ροδινα.
Κεφαλι με κεφαλι διαφερει.Δοτρια με δοτρια.Παχος τριχας με τριχα και παει λεγοντας.
Απλα προσπαθουμε για να βλελτιωσουμε την εικονα του πρωσοπου μας.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Τζόνι

Member
Ψαξε λιγο το νημα μου να δεις τι αραιωση ειχα και πως εγινα πριν.
Αλλα να ξερεις δεν ειναι παντα ολα ροδινα.
Κεφαλι με κεφαλι διαφερει.Δοτρια με δοτρια.Παχος τριχας με τριχα και παει λεγοντας.
Απλα προσπαθουμε για να βλελτιωσουμε την εικονα του πρωσοπου μας.
Οκ ευχαριστώ που ασχολείσαι μαζί μου ,θα κοιτάξω και το νήμα σου να δω όπως μου είπες,σας ευχαριστώ πάντως όλους παιδιά
 

John1924

Active Member
Μα κάνω θεραπεία εδώ και τέσσερα χρόνια με target minoxidil και helsinki formula,για εξωτερικό δεν μπορώ γιατί δεν μου το επιτρέπει και η δουλειά, δεν θέλω να την χάσω οπότε μάλλον σε έναν από τους δύο πρώτους θα κατασταλάξω
helsinki formula δεν το γνωριζω. Κοιτα για φιναστεριδη αφου πρωτα διαβασεις για τα side-effects.
Επισκέψου λοιπον τις ελληνικες κλινικες αλλά μην περιμένεις σοβαρο consultation. Αυτο βεβαια δεν σημαινει οτι δεν θα παρεις ενα καλο αποτέλεσμα. Στην Ελλαδα έχουν γίνει βηματα προοδου. Κι εγώ που εκανα εδω, μεχρι στιγμης μια χαρά τα πηγαίνω. Απλα η περιπτωση σου δεν μου φαινεται και τοσο ευκολη. Επειδη σε βλέπω απελπισμένο σου επαναλαμβανω να μην κανεις βιαστικες κινησεις.
 

Τζόνι

Member
helsinki formula δεν το γνωριζω. Κοιτα για φιναστεριδη αφου πρωτα διαβασεις για τα side-effects.
Επισκέψου λοιπον τις ελληνικες κλινικες αλλά μην περιμένεις σοβαρο consultation. Αυτο βεβαια δεν σημαινει οτι δεν θα παρεις ενα καλο αποτέλεσμα. Στην Ελλαδα έχουν γίνει βηματα προοδου. Κι εγώ που εκανα εδω, μεχρι στιγμης μια χαρά τα πηγαίνω. Απλα η περιπτωση σου δεν μου φαινεται και τοσο ευκολη. Επειδη σε βλέπω απελπισμένο σου επαναλαμβανω να μην κανεις βιαστικες κινησεις.
Όπως ακριβώς το είπες απελπισμένος φουλ , όσο για την άλλη θεραπεία την έψαξα αλλά έχω θέμα με τα νεφρά μου οπότε την έχω αποκλείσει.
 

John1924

Active Member
Όπως ακριβώς το είπες απελπισμένος φουλ , όσο για την άλλη θεραπεία την έψαξα αλλά έχω θέμα με τα νεφρά μου οπότε την έχω αποκλείσει.
Αγαπητε καλά ειναι τα μαλλιά και τα φρου φρου αλλά τα νεφρα και λοιπά οργανα είναι απειρως σημαντικότερα. Την υγεια σου να κοιταξεις πάνω απο όλα. Οσο για τη μμ. ξεκίνα διαβασμα στο φορουμ και επισκέψεις σε κλινικες. Και πάντα να κρατας μικρό καλάθι σε οτι σου πουν. Σιγουρα θα θελησουν να πατησουν πάνω στην απελπισια σου. Καλή δύναμη κι εδώ ειμαστε να βοηθησουμε όσο μπορουμε.
 

Τζόνι

Member
Αγαπητε καλά ειναι τα μαλλιά και τα φρου φρου αλλά τα νεφρα και λοιπά οργανα είναι απειρως σημαντικότερα. Την υγεια σου να κοιταξεις πάνω απο όλα. Οσο για τη μμ. ξεκίνα διαβασμα στο φορουμ και επισκέψεις σε κλινικες. Και πάντα να κρατας μικρό καλάθι σε οτι σου πουν. Σιγουρα θα θελησουν να πατησουν πάνω στην απελπισια σου. Καλή δύναμη κι εδώ ειμαστε να βοηθησουμε όσο μπορουμε.
Ευχαριστώ πολύ, επαναλαμβάνομαι το ξέρω αλλά ευχαριστώ ειλικρινά για το χρόνο σας παιδιά.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Η δοτρια σου οντως φαινεται αδυναμη. Το καθε μοσχευμα που θα παρεις απο εκει μετραει πολυ περισσοτερο απο τα χρηματα που θα δωσεις και πρεπει να πιασεις υψηλη φυτρωση για να δεις σημαντικη βελτιωση.
Συνεχισε τις θεραπειες και δωσε χρονο στον εαυτο σου να μαθεις καποια πραγματα. Απο οτι φαινεται η επομενη μεταμοσχευση σου θα ειναι κ η τελευταια λογω δοτριας.
 

Τζόνι

Member
Τόσο χάλια την βλέπετε ρε παιδιά?το έχω κουρεψει και πολύ κοντό το μαλλί,αν δεν κάνω λάθος μπορεί να πάρει και από τα πλαϊνά, έτσι?
 

Τζόνι

Member
Από όσο έχω ψάξει εδώ μέσα είμαι ανάμεσα σε δύο κλινικές,η μία είναι η DHI και η άλλη είναι AHC, εσείς τι λέτε?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John1924

Active Member
Τζόνι, κάνεις δεν μπορεί να πάρει την ευθύνη να σου προτείνει τη μια ή την άλλη κλινική. Είναι προσωπική σου απόφαση. Και οι 2 έχουν θετικά και αρνητικά σημεία τα οποία εχουν αναλυθεί στο Φόρουμ εκτενεστατα. Διάβασε και ζύγιζε μόνος σου τα συν και τα πλην. Η βοήθεια που μπορεί να σου προσφερθεί εδώ είναι σε συμβουλευτικό επιπεδο. Την απόφαση θα την παρεις εσύ
 

kolias

Active Member
με την δοτρια σου ΑΗC????? το ξερεισ οτι η εξαγωγη εκει δεν ειναι μανουαλ αλλα με μηχανημα . κατσε και διαβασε φιλε κανενα 6 μηνο καλυτερα πρωτα τουλαχιστον να εχεις μια καλη πληροφορηση και ασε τισ επιλογεσ απο τωρα δεν θα σου βγουν σε καλο
 

Stripar

Established Member
Το παληκάρι έχει τεράστια διάχυτη λήπτρια περιοχή
ενώ η δότριά του είναι άκρως περιορισμένη και διάχυτη και αυτή.

Είναι ακατάλληλος προς μεταμόσχευση δυστηχώς!
 

Flosk

Well-Known Member
Πιο οριακά πεθαίνεις για να εχεις ενα αξιοπρεπές αποτέλεσμα βάση λήπτριας και δοτριας φιλε Γιάννη. Κάθε graft σου αξίζει μια περιουσία. Δεν είσαι και πολύ κατάλληλος για άλλη μμ. Προσπάθησε αν προχωρήσεις να κανεις την βέλτιστη επιλογή αλλιώς θα κλαις. Πρόσεξε. Δεν σου λέω μην κανεις αλλα κοιτά να μη χαθεί ούτε 1 μαζί με αυτά που μπορείς να πάρεις απο μούσια..
 

Τζόνι

Member
Βάλε μερικές καλυτερες φωτός από δοτρια αν θες
Προσπαθώ να ανεβάσω και αλλη φωτογραφία αλλά λέει πως είναι μεγάλο το αρχείο.
Δηλαδή από όσα μου είπατε παιδιά να το παρατήσω? δεν σηκώνω άλλη μμ?αν πάω στην κλινική θα μου πουν την αλήθεια αν είμαι κατάλληλος ή όχι για μία ακόμα μμ?
 

John1924

Active Member
Πιο οριακά πεθαίνεις για να εχεις ενα αξιοπρεπές αποτέλεσμα βάση λήπτριας και δοτριας φιλε Γιάννη. Κάθε graft σου αξίζει μια περιουσία. Δεν είσαι και πολύ κατάλληλος για άλλη μμ. Προσπάθησε αν προχωρήσεις να κανεις την βέλτιστη επιλογή αλλιώς θα κλαις. Πρόσεξε. Δεν σου λέω μην κανεις αλλα κοιτά να μη χαθεί ούτε 1 μαζί με αυτά που μπορείς να πάρεις απο μούσια..
Φίλε Τζόνι, αυτο το μήνυμα του Φλοσκ ειναι ολο το ζουμί στην περιπτωση σου. Κάθε graft σου αξίζει μια περιουσία. Αυτο κράτα. Χρειάζεσαι τοπ γιατρο και χρήματα για ενα αξιοπρεπές αποτέλεσμα. Και φυσικά γερή θεραπεία, η οποία ομως βγαίνει από την εξίσωση λόγω προβλήματος υγειας. Εισαι πολυ ατυχος φιλε δυστυχως.... Πάντως σε όποια κλινική κι αν πας, πες τους ότι συζητάς στο φόρουμ και οτι θα παρουσιάσεις τη μμ. σου, να δείξεις ότι δεν πας σαν πρόβατο επί σφαγή.
 

Τζόνι

Member
Φίλε Τζόνι, αυτο το μήνυμα του Φλοσκ ειναι ολο το ζουμί στην περιπτωση σου. Κάθε graft σου αξίζει μια περιουσία. Αυτο κράτα. Χρειάζεσαι τοπ γιατρο και χρήματα για ενα αξιοπρεπές αποτέλεσμα. Και φυσικά γερή θεραπεία, η οποία ομως βγαίνει από την εξίσωση λόγω προβλήματος υγειας. Εισαι πολυ ατυχος φιλε δυστυχως.... Πάντως σε όποια κλινική κι αν πας, πες τους ότι συζητάς στο φόρουμ και οτι θα παρουσιάσεις τη μμ. σου, να δείξεις ότι δεν πας σαν πρόβατο επί σφαγή.
Είμαι ανάμεσα σε ahc και dhi γιατί αυτοί κατάλαβα πώς είναι οι καλύτεροι στην Ελλάδα,για εξωτερικό δεν έχω την οικονομική δυνατότητα, γι'αυτό ζήτησα τις γνώμες σας για αυτούς τους δύο, σίγουρα θα τους πω πως είμαι μέλος εδώ στο φόρουμ, μακάρι να μπορούσα να πάω εξωτερικό αλλά δεν έχω την οικονομική δυνατότητα , οπότε μένουμε Ελλάδα και ελπίζω να γίνει κάτι καλό,το μόνο που θέλω απο σας είναι μου δώσετε κάποιες συμβουλές όσοι έχετε κάνει σε αυτές τις κλινικές μμ,για να μην με σφάξουν σαν πρόβατο όπως ανέφερες john 1924, γιατί είναι σίγουρα η τελευταία επέμβαση μου αν γίνει τελικά.
 

Stripar

Established Member
Εγώ ήθελα να σε ρωτήσω Τζονι,
Η δότριά σου μπορεί να βγάλει (βάση της φωτογραφίας) 2500-3500grafts max προκειμένου να μήν φαίνεται οργωμένη μετά.
Αυτά τα grafts σε αυτήν την λήπτρια που πρέπει να είναι απο 120-130cm , έτι 5000-6000grafts , τί πιστεύεις ότι θα σου κάνει?

Ποιό πιστεύεις ότι θα είναι το αποτέλεσμα μετά απο αυτά τα grafts σε αυτήν την λήπτρια?
Ακόμα και άν τα ρίξεις όλα κάπου εστιασμένα , παράδειγμα Hairline + κροτάφους + Middle A ,
ποιά θα είναι η εικόνα σου μετά απο 5+ χρόνια όταν θα ανοίξεις περαιτέρω ,
θα χάσεις την υποστήριξη των υπόλοιπων μαλλιών που υπάρχουν στην λήπτρια και
δεδομένου ότι δέν κάνεις και δέν μπορείς να κάνεις κάποια θεραπεία?

Μία Hairline και κροτάφους μπροστά και απο εκεί και πίσω και πλαινά ένα κενό?

Αν σε καλύπτει αυτή η προοπτική προχώρα

Αλλιώς είναι προτιμότερο να αποδεκτείς το μοιραίο
 
Μπλουζα