abc

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

piros75

Well-Known Member
φαίνεται πως έχεις σχετικά γρήγορη φύτρωση, σε ευνοεί και το χρώμα του μαλλιού και φαίνεται καλό.
 

lefis5

RAFAL
το μεγαλο μπαμ εγινε μεταξυ 3ου και 4ου μηνα..με το γιατρο που επικοινωνησα μου ειπε οτι στους 6 με 7 μηνες ολοκληρωνεται η φυτρωση και σπανιοτερα φτανει μεχρι το δωδεκαμηνο..στο επταμηνο δηλαδη εχεις το 95% της φυτρωσης.στην δικη μου περιπτωση απο οτι βλεπω δεν εχουν βγει ακομη τα μονοτριχα.. φαινονται κατι μικρα αλλα δεν μεγαλωνουν γρηγορα.
 

tasos33

Well-Known Member
εχεις δρομο ακομα, παντως για την ωρα δειχνει πολυ αραιο το αποτελεσμα και λογικο ειναι αφου εισαι στο 5μηνο, βεβαια με 1369g δε μπορω να φανταστω ποσο περισσοτερο θα πυκνωσει, σε ενα τετραμηνο τουλαχιστον και οχι σε διμηνο θα ειναι πιο ολοκληρωμενο, δεν ειναι μονο η φυτρωση που πρπει να ολοκληρωθει αλλα και η τριχα που θα παχυνει μετα απο μηνες και αυτο απο μονο του θα δωσει το κατι παραπανω
 

lefis5

RAFAL
6 1/2 μήνες από τη μμ. Σταμάτησα χρήση μινοξιδιλης και εφαρμόζω δαφνελαιο δύο φορές την εβδομάδα. Το συμπέρασμα μου μέχρι τώρα είναι ότι έχει αλλάξει αισθητά η εικόνα μου είμαι αρκετά ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα.εαν είχα βάλει 1800-2000 grafts θα μιλαγα για το τέλειο πραγματικα.περιμενω ένα 10% ακόμη σύμφωνα με την εκτίμηση της κλινικής. Οι φωτό είναι με λαδωμένα από δαφνελαιο μαλλιά.
 

Tsek

Well-Known Member
Βλέπεις διαφορά με δαφνέλαιο;; Γιατί σταμάτησες την μινοξιδόλη;
 

tasos33

Well-Known Member
Οντως έχει αλλάξει πολυ, πιστεύω σου παει και το σχεδιο που σου έκαναν, αλλά κρίμα κρίμα κρίμα κρίμα κρίμα για 500 graft να μην παίρνεις ενα άρτιο αποτέλεσμα, την κανεις που την κανεις μια φορά γιατί να μην παίρνεις αυτό που πρεπει? Απο.την αρχή ξέρουμε οτι τα 1369 είναι σχετικα λιγα, μεγαλο φάουλ της κλινικής για ακόμα μια φορα
 

lefis5

RAFAL
Μινοξιδιλη έβαλα για ένα εξάμηνο για να βοηθήσω τη φυτρωση... δαφνελαιο έβαζα και πριν την μμ. Είναι φυσικό συστατικό και βοηθά και το δέρμα και το τριχωτό δίνοντας ωραία υφή στην τρίχα...φίλε tasos33 για να μην παρεξηγουμαι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα έχω απίστευτη φυσικότητα και εάν είχα μερικά grafts ακόμη θα μιλούσα για θαύμα...αλλά είχα πολύ δύσκολη εξαγωγή από δοτρια το έχω αναφέρει ξανά.
 

piros75

Well-Known Member
Πολύ ωραίο ρε Λεφι... ζηλεύω. Περιμένω το φθινόπωρο να μπω και εγώ να τελειώνω. Αν πετύχω κάτι σαν το δικό σου θα είμαι πολύ ικανοποιημένος.
 

Kostas100

New Member
Αυτή η ιστορία μεταμόσχευσης τυχαίνει να είναι η πρώτη που διαβάζω στο φόρουμ και είναι για μένα πολύ ενθαρρυντική, αφού σκέφτομαι να κάνω παρόμοια επέμβαση. Lefis συγχαρητήρια για το αποτέλεσμα, αλλά και την προσεγμένη παρουσίαση!
 

athenian

Well-Known Member
Καλα φαινεται να πηγαινει,αλλα μηπως εχουν γινει μεγαλες οι τρυπες στη ληπτρια?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

lefis5

RAFAL
Στις 16 /7 έκλεισα 8 μήνες από την μμ...η εικόνα μου έχει αλλάξει πάρα πολύ και μαζί και η ψυχολογία μου...εχω σταματήσει από το 6 μηνο τη μινοξιδίλη και βάζω μόνο δαφνέλαιο 1-2 φορές την εβδομάδα..θεωρώ ότι στο 8 μηνο που είμαι έχει ολοκληρωθεί η φύτρωση κατά 90%...αύριο θα επανέλθω με φώτο 8μηνου..όσο για τη λήπτρια φίλε athenian είναι σαν να μην έχει φύγει ούτε μία τρίχα θα μπορούσαν να είχαν βγει άλλα 1000 grafts άνετα.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Στις 16 /7 έκλεισα 8 μήνες από την μμ...η εικόνα μου έχει αλλάξει πάρα πολύ και μαζί και η ψυχολογία μου...εχω σταματήσει από το 6 μηνο τη μινοξιδίλη και βάζω μόνο δαφνέλαιο 1-2 φορές την εβδομάδα..θεωρώ ότι στο 8 μηνο που είμαι έχει ολοκληρωθεί η φύτρωση κατά 90%...αύριο θα επανέλθω με φώτο 8μηνου..όσο για τη λήπτρια φίλε athenian είναι σαν να μην έχει φύγει ούτε μία τρίχα θα μπορούσαν να είχαν βγει άλλα 1000 grafts άνετα.

Lefis εσυ με τα χαρακτηριστικα τριχας που εχεις μπορουσες να πας για ρεκορ αποτελεσματος αν αντι για 1369 grafts σου εβαζαν 2300. Χιλια παραπανω δηλαδη.
Για εμενα ειναι λιγο κριμα γιατι θα μπορουσε να ειναι πολυ εντυπωσιακο αλλα τα μοσχευματα που μπηκαν ειναι λιγα.
Σιγουρα υπαρχει βελτιωση και ευχομαι να το χαρεις. ;)
 

lefis5

RAFAL
Συμφωνώ dimitris50423 συν 1000 grafts θα μιλούσα για το τέλειο αποτέλεσμα...και τώρα όμως είμαι ικανοποιημένος αρκετά
 

athenian

Well-Known Member
Στην ληπτρια περιοχή αναφέρθηκα όχι στην δοτρια! Περιμένουμε νέες φωτογραφίες. Καλή συνέχεια!
 

nikolakis

Well-Known Member
Ειχες όλες τις προδιαγραφές για ενα καλο αποτέλεσμα πάχος, χρωμα κ τύπο τρίχας κ δεδομένου του μικρού αριθμού μοσχευμάτων φαινεται μια χαρα. Απλα αν μπορέσεις κάποια στιγμή βάλε κ μια-δυο φωτο σε εξωτερικό χώρο αλλα πιο μακρινές γιατι οι κοντινές που παρέθεσες δε ειναι διαφωτιστικές. Καλή συνεχεια
 

lefis5

RAFAL
την Παρασκευή κλείνω ένα χρόνο από την επέμβαση και θα παρουσιάσω το τελικό αποτέλεσμα 12μηνου....σε πολύ μεγάλο ποσοστό είμαι πολύ ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα και δικαιώνεται και η επιλογή κλινικής και η επιλογή γιατρού που έκανα. Στην δική μου περίπτωση το αποτέλεσμα ολοκληρώθηκε στον 8ο με 9ο μήνα.
 
Μπλουζα