Δερματικό πρόβλημα από μινοξιδίλη

etzo

New Member
Καλησπέρα.Αρχικά να ευχαριστήσω το φορουμ για όλα αυτά που έχω μάθει τόσο καιρό.Είμαι μεγάλος 49 χρονών και χρησιμοποιώ μινοξιδίλη υγρή μορφή περίπου 11 μήνες.Λόγω μεγάλου πρηξίματος του προσώπου τους τελευταίους 3 μήνες εφαρμόζω μόνο ένα ψεκασμό την ημέρα στο ''μπιφτέκι''.Χθες εμφανίστηκε εκεί ένα μεγάλο σπυρί το οποίο δεν πονάει ενώ τόσο καιρό δεν είχα κανένα δερματικό πρόβλημα .Μπορεί να είναι από την μινοξιδίλη ύστερα από τόσο καιρό;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Δεν νομιζω να είναι απο μινοξ, πιθανότερο να είναι η προπυλένιο γλυκόλη που περιεχει το διάλυμα. Δοκίμασε αφρο
Καλησπέρα.Αρχικά να ευχαριστήσω το φορουμ για όλα αυτά που έχω μάθει τόσο καιρό.Είμαι μεγάλος 49 χρονών και χρησιμοποιώ μινοξιδίλη υγρή μορφή περίπου 11 μήνες.Λόγω μεγάλου πρηξίματος του προσώπου τους τελευταίους 3 μήνες εφαρμόζω μόνο ένα ψεκασμό την ημέρα στο ''μπιφτέκι''.Χθες εμφανίστηκε εκεί ένα μεγάλο σπυρί το οποίο δεν πονάει ενώ τόσο καιρό δεν είχα κανένα δερματικό πρόβλημα .Μπορεί να είναι από την μινοξιδίλη ύστερα από τόσο καιρό;
 

konakihotel

Member
φίλε etzo εδώ και 10 χρόνια που βάζω μινοξ βγάζω συνέχεια σπυράκια σε όλο το κεφάλι αλλά το έχω συνηθίσει και δεν ασχολούμαι πλέον...
 
Μπλουζα