Κωνσταντίνος κ. (fue, μπίρου, 2089 grafts, 21/06/2017)

vag25

Well-Known Member
To τι ειναι καλο και τι οχι, ειναι υποκειμενικο για τον καθενα.

προφανως και δεν θα ειναι το καλυτερο αποτελεσμα που εχουμε δει ποτε(μπορει να ειναι και το χειροτερο), αλλα αν καταφερει και βελτιωσει την ψυχολογια του παιδιου και τσαμπε...ολα καλα.

Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να του γμσμε την ψυχολογια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
απλα τα πραγματα, το εχω ξαναπει, το foroum ειναι για να λεει τα πραματα ως εχουν.



To τι ειναι καλο και τι οχι, ειναι υποκειμενικο για τον καθενα.

προφανως και δεν θα ειναι το καλυτερο αποτελεσμα που εχουμε δει ποτε(μπορει να ειναι και το χειροτερο), αλλα αν καταφερει και βελτιωσει την ψυχολογια του παιδιου και τσαμπε...ολα καλα.

Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να του γμσμε την ψυχολογια.
 

Dim10

Active Member
Παίζουν κ αλλα περιστατικα με παρομοια η κ χειροτερη αραιωση ( απο dhi ) και το αποτελεσμα ηταν ικανοποιητικο αμα δειτε στις παρουσιασεις.
Τωρα οσο για τη δοτρια ισχυει πρωτη φορα βλεπω απο την εν λογω κλινικη τετοια εικονα μετα τη μμ.
Λογω punch? Δε ξερω.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Δεν διαφωνω σε τιποτα απο οσα εχετε πει. Ολα τα σχολια ειναι σωστα.
Αλλο αυτο και αλλο αυτο που ειπα.

Τι αλλο και αλλο ρε vag μου. το μαμησες και πηγε μαυτο που ειπες και εσυ..τζαμπε λεει ,σκαπε θες να πεις?
 

tasos33

Well-Known Member
δυστυχως την αληθεια λεμε και μπορει να πονεσει και ριξει και ψυχολογιες, τι να πουμε δηλαδη και τι σουπερ δοτρια ειναι αυτη και με 2089 graft θα γινεις σαν το bo:mad::eek:
Δεν διαφωνω σε τιποτα απο οσα εχετε πει. Ολα τα σχολια ειναι σωστα.
Αλλο αυτο και αλλο αυτο που ειπα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
απλά σε λίγες μέρες θα αρχίσω το Regaine.. Όσο για αυτή την επιμονή της φιναστεριδης που ασύστολα και ανεύθυνα προτείνετε από αρκετούς εδώ... Ακόμα και να μου την πρότειναν από την κλινική Εγώ δεν θα την έπαιρνα και είμαι κάθετος! Όποιος θέλει βέβαια να την πάρει για τον εαυτό του και να επωμιστεί Αυτός τις παρενέργειές αυτού του φαρμάκου! Έλεος !!!

Κωσταντίνε αρκετά! Τα "ασύστολα" και "ανεύθυνα" να τα επιστρέψεις στον εαυτό σου. Το να μας κατηγορείς εδώ για ανευθυνότητα πάει πολύ. Στα κάναμε όλα "πενηνταράκια", χάσαμε τον χρόνο μας μήπως και καταλάβεις τι γίνεται αλλά δεν ακους. Για τη φίνα σου είπα να πας σε γιατρό και να το ψάξεις. ΔΕΝ σου είπα να πάρεις. Σου ανέλυσα τι θα γίνει αν δεν πάρεις. Δυστυχώς δεν κάνεις διάλογο αλλά υπερασπίζεσαι τον "ευεργέτη" σου όπως οι τυφλωμένοι οπαδοί αποθεώνουν την ομάδα τους ακόμα και όταν δεν βλέπεται.

Για όλους όσους αναφέρονται στην ψυχολογία, κλπ. Ευθύνη μου σαν mod είναι να γίνεται καλόπιστη κριτική με ευγενικό τρόπο χωρίς "φόβο και πάθος". Έχουμε ευθύνη έναντι αυτών που μας διαβάζουν. Αν δεν θίξουμε τα κακώς κείμενα σε καραμπινάτες περιπτώσεις όπως αυτή εδώ, είμαστε και εμείς συνυπεύθυνοι. Ως εκ τούτου η κριτική δεν θα σταματήσει και καλό είναι να το ξέρουν όλοι όσοι θέλουν να ανοίξουν νήμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Προφανώς και δεν γίνεται από όλους, όχι μόνο εδώ αλλά και σε κανένα νήμα. Μάλλον αναφέρεσαι στον utopia. Δυστυχώς η εύγενεια είναι πολύ δύσκολο να επιτευχθεί γιατί είναι συνάρτηση πολλών πραγμάτων που με ξεπερνούν σαν Mod. Πάντως βήματα γίνονται.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

vag25

Well-Known Member
Για να κλεισω.

Πιστευω οτι ειναι καλο να υπαρχει αντικειμενικοτητα και να μιλαμε με αληθειες χωρις να χαιδευουμε αυτια. Κατα κυριο λογο αυτο γινεται στο νημα εδω και μπραβο σε ολους. Οσο και αν η αληθεια ποναει, πρεπει να αποτυπωθει.
Ναι, δεν μπορεις να πεις στον Κωσταντινο να περιμενει θαυματα, γιατι δεν θα τα δει.

Απο την αλλη το θεμα ραφλας ειναι ευαισθητο για τους περισσοτερους και χρειαζεται λιγη προσοχη απο ολους μας.

Αυτο μονο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Vag το θέμα ουσιαστικά δεν είναι ο Κωνσταντίνος, το παιδι είναι αμαθο εντελώς στο θέμα μμ, όπως ημασταν οι περισσότεροι και μάθαμε πεντε πράματα και συνεχίζουμε να μαθαίνουμε.

Το θέμα είναι η κλινική η οποία στην περιπτωση αυτή, έπεσε πολύ κάτω απο τα στάνταρ της , τα όποια στάνταρ είχε τέλος πάντων, οι λόγοι έχουν χιλιογραφτει σε προηγούμενα ποστ να μην επαναλαμβάνω.

Σε συνδυασμο τώρα με την αμάθεια του παιδιού και την όλη ππεριγραφη που έκανε λόγω ενθουσιασμόυ επειδή θα έκανε μμ και μάλιστα δωρεαν τα αυτιά όχι απλα δε χαιδευτηκαν αλλά παρατραβηχτηκαν ώστε να πονεσουν λίγο και τα αυτιά της Μπιρου που έκανε την μμ.

Πιστεύω πως στη παρούσα φαση το θεμα πρεπει να κλείσει και να επανερθουμε όταν θα αρχίσει να φαίνεται η οποία εξέλιξη.

Για να κλεισω.

Πιστευω οτι ειναι καλο να υπαρχει αντικειμενικοτητα και να μιλαμε με αληθειες χωρις να χαιδευουμε αυτια. Κατα κυριο λογο αυτο γινεται στο νημα εδω και μπραβο σε ολους. Οσο και αν η αληθεια ποναει, πρεπει να αποτυπωθει.
Ναι, δεν μπορεις να πεις στον Κωσταντινο να περιμενει θαυματα, γιατι δεν θα τα δει.

Απο την αλλη το θεμα ραφλας ειναι ευαισθητο για τους περισσοτερους και χρειαζεται λιγη προσοχη απο ολους μας.

Αυτο μονο.
 

Zob

Active Member
Πάντως η φιναστεριδη είναι πράγματι αμφιλεγόμενο φάρμακο και το ότι είναι εγκεκριμένο ή το ότι το προτείνουν γιατροί δεν νομίζω πως πρέπει να καθησυχάζει αυτούς που σκέφτονται να κάνουν χρήση του. Δυστυχως στη σημερινή εποχή οι <<ιατροι>> έχουν χάσει την αξιοπιστία τους καθως πολλοί από αυτούς έχουν γίνει υπηρέτες των φαρμακοβιομηχανιων. Βεβαια στην περίπτωση του φίλου Κωνσταντίνου για λόγους που εχουν ειπωθεί ίσως η χρήση φιναστεριδη να αποτελει το αναγκαίο κακό για ένα επιτυχές αποτέλεσμα που θα μπορεί να σταθεί και με το πέρασμα του χρόνου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

dimitris50423

Well-Known Member
Vag το θέμα ουσιαστικά δεν είναι ο Κωνσταντίνος, το παιδι είναι αμαθο εντελώς στο θέμα μμ, όπως ημασταν οι περισσότεροι και μάθαμε πεντε πράματα και συνεχίζουμε να μαθαίνουμε.

Το θέμα είναι η κλινική η οποία στην περιπτωση αυτή, έπεσε πολύ κάτω απο τα στάνταρ της , τα όποια στάνταρ είχε τέλος πάντων, οι λόγοι έχουν χιλιογραφτει σε προηγούμενα ποστ να μην επαναλαμβάνω.

Σε συνδυασμο τώρα με την αμάθεια του παιδιού και την όλη ππεριγραφη που έκανε λόγω ενθουσιασμόυ επειδή θα έκανε μμ και μάλιστα δωρεαν τα αυτιά όχι απλα δε χαιδευτηκαν αλλά παρατραβηχτηκαν ώστε να πονεσουν λίγο και τα αυτιά της Μπιρου που έκανε την μμ.

Πιστεύω πως στη παρούσα φαση το θεμα πρεπει να κλείσει και να επανερθουμε όταν θα αρχίσει να φαίνεται η οποία εξέλιξη.

Δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος να κλειδωσει. Εκτος και αν το ζητουσε ο ιδιος ο Κωνσταντινος αφου ειναι η παρουσιαση του.
Ηδη οι περισσοτεροι γραψανε την αποψη τους. ;)
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Zob δεν είναι όλοι οι γιατροί έτσι, καλό είναι να μην ισοπεδώνουμε τα πάντα.

Όσον αφορά τις φαρμακοβιομηχανίες θα συμφωνήσω, αλλά την ευθύνη της έγκρισης δεν την έχουν αυτές αλλά ανεξάρτητες κρατικες υπηρεσίες βάσει αυστηρών πρωτοκόλλων αξιολόγησης. Προφανώς και λάθη γίνονται και πιέσεις υπάρχουν αλλά εν γένει το σύστημα λειτουργεί.

Σε κάθε φαρμακο υπάρχει και μια αρνητική πλευρά, η παρενέργεια. Δυστυχώς όμως οι περισσότεροι δεν εμβαθύνουν αλλά στέκονται σε ένα αρνητικό ή θετικό σχόλιο κάποιου, επηρεάζονται, παίρνουν μια απόφαση χωρίς έρευνα, επιπόλαια. Μόνο η πλήρης και χωρίς παρωπίδες ενημέρωση βοηθάει στη σωστή απόφαση. Ακόμα και στο φόρουμ ξέρεις πόσες φορές χρήστες, ακόμα και έμπειροι, εκφράζουν εντελώς λάθος απόψεις; πάμπολλες.

Αυτός που θέλει να πάρει μια απόφαση πρέπει να διαβάσει το φόρουμ αλλά και το web, να δει αρκετόυς γιατρούς, να συζητήσει μαζί τους αυτά που έχει διαβάσει, να αντιληφθεί το μέγεθος του ρίσκου που παίρνει και μετά να αποφασίσει αν αξίζει ή όχι. Μόνο έτσι ξέρει τι κάνει και τι να περιμένει.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

tasos33

Well-Known Member
Δεν είπα να κλειδώσει, να σταματήσουμε να γράφουμε γιατι στην παρούσα φαση το εξαντλησαμε
Δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος να κλειδωσει. Εκτος και αν το ζητουσε ο ιδιος ο Κωνσταντινος αφου ειναι η παρουσιαση του.
Ηδη οι περισσοτεροι γραψανε την αποψη τους. ;)
 

pithikas

Well-Known Member
Άλλο ένα νήμα που επιβεβαιώνει πως οι μεταμοσχεύσεις δεν αποτελούν λύση.
Ένας στους δέκα αν πετύχει η μμ και πολλούς λέω.
Και μη τσιμπάτε από τους πλασιέ εδώ μέσα. Δείτε τους και από κοντά αυτούς που έχουν κάνει να μη κλαίτε τα λεφτά σας μετά.
Σε όποιον γιατρό και να πας αν είσαι nw5 τι πυκνότητα να σου δώσει; Διάσπαρτες τρίχες από δω κι από κει για να σου τονίζει το γυαλισμένο κρανίο.
Συνεχίστε....
 

Konstantinosk91

New Member
Δεν νομίζω ότι πιστεύει κανείς ότι με μια μμ θα ξαναγίνει όπως ήταν στα 17... Είναι κάτι που το ξέρουμε καλά όλοι και το εξηγούν και οι γιατροί, τόσο αυτοί που εργάζονται στις κλινικές μμ, όσο και οι δερματολόγοι έξω . Απλά μέσα από μια τέτοια επέμβαση θα βελτιωθεί η εικόνα μας.. βέβαια εδώ στο νημα εξετάζοντας την δική μου περίπτωση αρκετοί εκφράζετε τις επιφυλάξεις σας για την περεταίρω αρνητική εξέλιξη της αλωπεκίας μου, να σας πληροφορήσω πως το ξέρω, το βλέπω και το φοβάμαι και γω. Από την πρώτη επίσκεψη στη Dhi η ιατρική ομάδα που αξιολόγησε την περίπτωσή μου έχει λάβει σοβαρά αυτό το ενδεχόμενο και μου εχει προταθεί ένα πλάνο θεραπείας και μια μελλοντική μεταμόσχευση.. Για την ώρα όμως ειναι νωρίς να συζητάμε γενικά και αόριστα, ευχαριστώ εννοείτε τα μέλη του φορουμ για όλες τις διευκρινήσεις και τους σωστους σχολιασμούς επί του θέματος.

Ακόμα δεν έχει περάσει ένας μήνας από την μέρα της μμ και θεωρώ πως πρέπει να κάνουμε όλοι υπομονή, να διατηρήσουμε την ψυχραιμία μας, παρακολουθώντας την πορεία αυτής της μμ.

Να ξέρετε ότι, από την αρχή μέχρι και σήμερα και γω διατηρώ τις επιφυλάξεις μου για όλα, αλλά με παρακολουθούν και οι γιατροί που σίγουρα ξέρουν κάτι παραπάνω από μένα και αναμένω το αποτέλεσμα στο χρόνο..

Είμαι αισιόδοξος εννοείτε γιατί όλα κυλούν ομαλά μέχρι στιγμής.
 
Μπλουζα