Serioxil

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγω που δεν θελω roller αλλα κανω βουρτσισμα με βουρτσα; Αξιζει να το δοκιμασω;
(βαζω και regain foam - μιας και θελει κατι για regrowth συμπληρωματικα)
Πιστεύω πως όχι, ειδικά αν η μινοξιδίλη πλέον δουλεύει απλά ψιλοσυντηρητικά...Αν θες να το δοκιμάσεις δεν χάνεις τπτ, αλλά οι πιθανότητες να δεις κάτι αξιόλογο είναι πολύ λίγες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Briner

Active Member
Δοκίμασα το Neogenic με τις δόσεις των 6 ml. Ακολούθησα την εφαρμογή με θρησκευτική ευλάβεια για ένα τρίμηνο. Επιπλέον, χρησιμοποίησα και το σαμπουάν της ίδιας εταιρείας, το οποίο περιέχει κι αυτό στεμοξιδίνη. Καμμία διαφορά. Μάλλον χειροτέρεψα.
 

cool11

Well-Known Member
Δοκίμασα το Neogenic με τις δόσεις των 6 ml. Ακολούθησα την εφαρμογή με θρησκευτική ευλάβεια για ένα τρίμηνο. Επιπλέον, χρησιμοποίησα και το σαμπουάν της ίδιας εταιρείας, το οποίο περιέχει κι αυτό στεμοξιδίνη. Καμμία διαφορά. Μάλλον χειροτέρεψα.

Thanks γι' αυτη την ενημερωση για το neogenic, γιατι νομιζω ηταν σε ιδιο 'μπουκετο' με το serioxil.

Briner που κανεις focus αυτο το διαστημα; Καμια καλη προταση;
 

cool11

Well-Known Member
Πιστεύω πως όχι, ειδικά αν η μινοξιδίλη πλέον δουλεύει απλά ψιλοσυντηρητικά...Αν θες να το δοκιμάσεις δεν χάνεις τπτ, αλλά οι πιθανότητες να δεις κάτι αξιόλογο είναι πολύ λίγες.

Thanks Gomi. Δεν ειναι καιρος για πεταγμα χρηματων για εντελως αμφισβητουμενο εγχειρημα.
 

kolotoubas

New Member
Δηλ ειναι προτιμοτερο να γινει ενας συνδυασμος μινοξιδιλης+serioxyl+roller? περσυ εκανα ενα τριμηνο serioxyl+roller(1.5mm) και δεν ειδα τιποτα. Εκτοτε ειμαι σε διαλλειμα απο τον Ιουνιο και σκεφτομαι αν αξιζει να ξαναδοκιμασω τραυματισμο με συνοδευτικα
 

Briner

Active Member
Thanks γι' αυτη την ενημερωση για το neogenic, γιατι νομιζω ηταν σε ιδιο 'μπουκετο' με το serioxil.

Briner που κανεις focus αυτο το διαστημα; Καμια καλη προταση;
Neogenic και Serioxil είναι το ίδιο πράγμα. Βέβαια, θα έπρεπε να ήμουν πιο ψυλλιασμένος, από την στιγμή που δεν υπάρχει ούτε μια μια φωτογραφία από την περιβόητο πείραμα της L'Oreal με τις 1700 τρίχες.

Έχω σταματήσει να ασχολούμαι με λοσιόν και λοιπές σαχλαμάρες. Χρησιμοποιώ μόνο 2-3 καλά σαμπουάν και παίρνω την πολυβιταμίνη Centrum. Δεν την παίρνω για τα μαλλιά, αλλά έχει αρκετά στοιχεία που θεωρητικά τα ωφελούν, όπως βιοτίνη, ψευδάργυρο, σίδηρο, χαλκό, φυλλικό οξύ κ.ά.
 

cool11

Well-Known Member
Neogenic και Serioxil είναι το ίδιο πράγμα. Βέβαια, θα έπρεπε να ήμουν πιο ψυλλιασμένος, από την στιγμή που δεν υπάρχει ούτε μια μια φωτογραφία από την περιβόητο πείραμα της L'Oreal με τις 1700 τρίχες.

Έχω σταματήσει να ασχολούμαι με λοσιόν και λοιπές σαχλαμάρες. Χρησιμοποιώ μόνο 2-3 καλά σαμπουάν και παίρνω την πολυβιταμίνη Centrum. Δεν την παίρνω για τα μαλλιά, αλλά έχει αρκετά στοιχεία που θεωρητικά τα ωφελούν, όπως βιοτίνη, ψευδάργυρο, σίδηρο, χαλκό, φυλλικό οξύ κ.ά.

Επαιρνα κι εγω centrum για κανα χρονο.
Ομως, δεν επιβαρυνεται ασκοπα το συκωτι;

Με σαμπουαν δεν νομιζω να γινεται κατι για την τριχοπτωση, κανω λαθος;
 

nine

Active Member
Επαιρνα κι εγω centrum για κανα χρονο.
Ομως, δεν επιβαρυνεται ασκοπα το συκωτι;

Με σαμπουαν δεν νομιζω να γινεται κατι για την τριχοπτωση, κανω λαθος;

οχι ιδιως η centrum αλλες της solgar εχουν πολυ παραπανω b complex απο την ημερησια ποσοτητα 1500%+
η centrum ειναι κοντα στην ημερησια ποσοτητα της καθε βιταμινης

οσο για το σαμπουαν επειδη εχω δοκιμασει πολλα μονο ογκο δινουν.

Neogenic και Serioxil
Έχω σταματήσει να ασχολούμαι με λοσιόν και λοιπές σαχλαμάρες. Χρησιμοποιώ μόνο 2-3 καλά σαμπουάν και παίρνω την πολυβιταμίνη Centrum. Δεν την παίρνω για τα μαλλιά, αλλά έχει αρκετά στοιχεία που θεωρητικά τα ωφελούν, όπως βιοτίνη, ψευδάργυρο, σίδηρο, χαλκό, φυλλικό οξύ κ.ά.

ωφελουν αν εχεις ελειψη.
εγω που παιρνω απο 17-18 ισχυρες πολυβιταμινες με χτυπησε η αγα.
 

nine

Active Member
Να γραψω ενα review για το serioxyl μιας και τελειωνει το μπουκαλι σε λιγο καιρο.
Ισως κανει κατι να αλλαζει την ποιοτητα της τριχας αλλα σε πυκνοτητα δεν εδωσε κατι. Ουτε αλλαξει κατι στο hairline στο σημειο που ειμαι αδειος η σε σημεια με χαμηλη πυκνοτητα,
Τον 2ο μηνα (δεν ξερω αν εφτεγε αυτο) αρχισα να εχω λεκεδες ασπρους πανω στο σκαλπ και ειχα παραπανω τριχοπτωση. Αρκετη ξηροδερμια.
Εγω το εβαζα το πρωι και λουζομουν το βραδυ. Κανονικα προτεινουν το αναποδο.
Παντως αν βαζεις αρκετο και θες να βγεις μετα δεν ειναι οτι καλυτερο. Μεχρι να ξεβγαλεις αλλαζει λιγο η ποιοτητα της τριχας και ειναι πιο wet το look αλλα ξερενεται μετα απο λιγο και ειναι ασχημο σε αραια σημεια.
 

Mallick

Member
Τιποτα μαγκες με στεμοξυδινη, εκανα τη θεραπεια οπως ακριβως επρεπε, και το μονο που ειδα ηταν μια ελαχιστη παχυνση, ελαχιστη ομως η οποια απο τριτο προσωπο δεν ειναι σε καμια περιπτωση ορατη. Το οποιο ελαχιστο αποτελεσμα στην παχυνση εξαφανιστηκε μεσα σε δεκα μερες απο το τελος της θεραπειας. Οσο για το 1700 νεες τριχες, ουτε μιση, ουτε καν σε σημεια που υπαρχουν ηδη μαλλια και ενεργοι θυλακες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nine

Active Member
Τιποτα μαγκες με στεμοξυδινη, εκανα τη θεραπεια οπως ακριβως επρεπε, και το μονο που ειδα ηταν μια ελαχιστη παχυνση, ελαχιστη ομως η οποια απο τριτο προσωπο δεν ειναι σε καμια περιπτωση ορατη. Το οποιο ελαχιστο αποτελεσμα στην παχυνση εξαφανιστηκε μεσα σε δεκα μερες απο το τελος της θεραπειας. Οσο για το 1700 νεες τριχες, ουτε μιση, ουτε καν σε σημεια που υπαρχουν ηδη μαλλια και ενεργοι θυλακες.

Ακριβως κανενα αποτελεσμα σε πυκνοτητα, regrowth ακομη και σε προσφατα αδειες περιοχες που εχασα στο τετραμηνο. Ισως λιγο πιο σκουρο χρωμα σε καποιες τριχες αλλα κατι το οποιο δεν αλλαζει σε καμια περιπτωση εικονα στο hairline.
 

FreeThinker

Well-Known Member
Χρονια πολλα παιδες.
@billaros εσυ πως πηγες με το serioxyl?

Παιδια στα κομμωτηρια τι τιμη εχει? Αφου ο γκομι λεει οτι δεν ειναι 100% φιδελαιο ισως αξιζει μια δοκιμη και απο μενα? Δεν ξερω... Αν και στο site της λορεαλ λενε:
*Αποτελέσματα βασισμένα σε κλινική μελέτη με χρήση του Denser Hair έναντι εικονικού προϊόντος (placebo), σε 101 άτομα μετά από 3 μήνες.
Ε να λεμε και την αληθεια 101 ατομα δεν ειναι σοβαρο δειγμα για εξαγωγη συμπερασματων...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
σε εμενα δεν τα πηγε καλα,πλεον εκανα μεταγραφη σε μινοξιδιλη γιατι πεθυμησα να δω κανενα χνουδι στους κροταφους
 

FreeThinker

Well-Known Member
σε εμενα δεν τα πηγε καλα,πλεον εκανα μεταγραφη σε μινοξιδιλη γιατι πεθυμησα να δω κανενα χνουδι στους κροταφους

το σεριοξιλ το χρησιμοποιουσες με το roller? Λες μονο του να μην εχει κανενα νοημα?

Επισης... Η μινοξ χανει την επιδραση της με συνεχη χρηση μετα απο καποιο καιρο. Αν την κοψεις για ενα διαστημα και την ξαναρχισεις, θα ξαναδωσει εμφανη αποτελεσματα?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
το σεριοξιλ το χρησιμοποιουσες με το roller? Λες μονο του να μην εχει κανενα νοημα?

Επισης... Η μινοξ χανει την επιδραση της με συνεχη χρηση μετα απο καποιο καιρο. Αν την κοψεις για ενα διαστημα και την ξαναρχισεις, θα ξαναδωσει εμφανη αποτελεσματα?
το χρησιμοποιησα τις πρωτες 2 εβδομαδες μαζι με κρτιζονη,ο λογος ειναι επειδη η κορτιζονη σε συνδιασμο με αλλες λοσιον πολαπλασιαζει την ταχυτητα επανεκφυσης και μετα σκετο,χωρις roller.
η μινοξ χανει σε αποδοση,αν την κοψεις χανεις και τα λιγα αποτελεσματα που εχουν μεινει μετα την πτωση της και αναλογα το ποσο διαστημα ειναι κομμενη ξανα δινει επανεκφυση μολις την ξεκιναμε παλι.
μπορει να ειναι η 16η φορα που ξανα ξεκιναω μινοξ
 

FreeThinker

Well-Known Member
το χρησιμοποιησα τις πρωτες 2 εβδομαδες μαζι με κρτιζονη,ο λογος ειναι επειδη η κορτιζονη σε συνδιασμο με αλλες λοσιον πολαπλασιαζει την ταχυτητα επανεκφυσης και μετα σκετο,χωρις roller.
η μινοξ χανει σε αποδοση,αν την κοψεις χανεις και τα λιγα αποτελεσματα που εχουν μεινει μετα την πτωση της και αναλογα το ποσο διαστημα ειναι κομμενη ξανα δινει επανεκφυση μολις την ξεκιναμε παλι.
μπορει να ειναι η 16η φορα που ξανα ξεκιναω μινοξ

Ναι, ξερω για την κορτιζονη, ολες μου οι λοσιον μινοξιδιλης τα τελευταια 2 και κατι χρονια ειχαν γυρω στα 10 ml απο τα 100 osmoran ή τωρα τελευταια elocon. Δε νομιζω οτι πολλαπλασιαζει ομως την ταχυτητα επανεκφυσης, νομιζω την μπερδευεις με την τρετινοινη. Η κορτιζονη ειναι υποτιθεται για θεραπεια των οποιων φλεγμονων στο κεφαλι.
 

naruto

Well-Known Member
σε εμενα δεν τα πηγε καλα,πλεον εκανα μεταγραφη σε μινοξιδιλη γιατι πεθυμησα να δω κανενα χνουδι στους κροταφους
Μου κανει εντυπωση ποσο ευκολα σας πιανει η μινοξ
ειμαι 8 μηνες με μινοξ και 5 μηνες με 0,25 mg φινας λογω παρενεργειων
και σε περιοχες μετρειας αραιωσης,οχι αδειες δηλαδη,δεν εχω δει ουτε μιση τριχα
Τοσο γκαντεμης πια...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Μου κανει εντυπωση ποσο ευκολα σας πιανει η μινοξ
ειμαι 8 μηνες με μινοξ και 5 μηνες με 0,25 mg φινας λογω παρενεργειων
και σε περιοχες μετρειας αραιωσης,οχι αδειες δηλαδη,δεν εχω δει ουτε μιση τριχα
Τοσο γκαντεμης πια...
αν εισαι σιγουρος οτι δεν σου κανει ουτε συντηρηση τοτε πρεπει να εφοδιαστεις με αλλη λοσιον σιγα σιγα
 

naruto

Well-Known Member
αν εισαι σιγουρος οτι δεν σου κανει ουτε συντηρηση τοτε πρεπει να εφοδιαστεις με αλλη λοσιον σιγα σιγα
Συντηρηση δεν ξερω αν κανει μιας και τα τελευταια 3-4 χροννια ειμαι σταθερος,κ τους τελευταιους 8 μηνες με μινοξ ακομα στα ιδια ειμαι.Το φαρμακο παντως το ακουει ο οργανισμος μιας κ εχω βγαλει μια τριχα στο κουτελο και μια στη μυτη.Οι αραιωμενοι κροταφοι ομως δεν ψηνοντε να βγαλουν καμμια τριχα με τιποτα...
Τι αλλη λοσιον,για ριξε καμμια ιδεα.Ειχα δοκιμσει φολιτζεν για 3 μηνες χωρις αποτελεσμα.Κ ειναι κ μανικι να το εφαρμοσεις γιατι εχω αρκετο μαλλι στους κροταφους,δυσκολα εφτανε δερμα.
Κορτιζονη που λετε?Πως εφαρμοζετε,πως δουλευει?Δεν ειναι επικυνδυνο?
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα