Μεταμόσχευση μαλλιών fut.

crossfire

Well-Known Member
Θα φανεί Τάσο ούτως ή άλλως θα ξανά πάω στο μέλλον και δεύτερη!εγώ περιμένω καλά αποτελέσματα...! Θα δούμε...!

Δεν χρειάζεται να " φανεί"..... Φαίνεται ήδη .......ειναι απλά μαθηματικά.
Με την δεύτερη προφανώς θα φτάσουμε τις 5000 ευρώ......Σωστά;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Βασιλη εχει δικιο ο Τασσος.Και 35grafts/cm να ειναι σου λεω εγω, παλι αραιο θα ειναι.Για πυκνοτητα που θελεις πρεπει στην hairline να εχεις 60-65grafts/cm και μετα απο πισω να παει 50grafts/cm.Ο Cvial που ειχε το ιδιο προβλημα με σενα(εσυ εισαι σε καλυτερη κατασταση) με 4500grafts που εβαλε του βγηκαν εαν θυμαμαι 45grafts/cm.Εαν σε ικανοποιει το τελικο αποτελεσμα παω πασο.Παντως μου κανει εκπληξη για fut που σου εβγαλε μονο αυτα τα grafts.FUE να εκανες μια συνεδρια παραπανω θα εβγαζες.Ποση ωρα κρατησε το χειρουργειο?
5 ώρες κράτησε..εμένα μου είπε με την FUE θα μου έβγαζε το πολύ μέχρι 1000 grafts.....και μου είπε ο άνθρωπος αν δεν σου αρέσει κάτι μου λες!
 

naruto

Well-Known Member
Για την περιοχη που καλυψες Βασιλη ηθελες 3000g για αξιοπρεπης πυνοτητα.3000g στο χαλαρο.
Eνα υγιες κεφαλι εχει 70-90 g/cm2.Με 3000g θα ειχες πυνοτητα περιπου 40-50g/cm2.Που δεν ειναι τελεια μεν αλλα ειναι πολυ καλη
Με τα 1500g που εβαλες θα εχεις περιπου 25/cm2.Πολυ λιγα.Ελπιζουμε να εχεις καλη φυτρωση και να βγουν ολα καθως και καλο κλεισιμο στην ουλη.

Τωρα για τον γιατρο που πηγες τι να πω?Και fut,και μονο 1500!!! μοσχευματα,και 2500 ευρω τιμη...
Τρια πουλακια καθονταν δηλαδη.
Οπως ειπαν τα παιδεια,στην επομενη μεταμοσχευση που σιγουρα θα χρειαστεις να ξανακανεις,να εισαι πιο προσεκτικος σε ολα.
Καλη επιτυχεια
 
Για την περιοχη που καλυψες Βασιλη ηθελες 3000g για αξιοπρεπης πυνοτητα.3000g στο χαλαρο.
Eνα υγιες κεφαλι εχει 70-90 g/cm2.Με 3000g θα ειχες πυνοτητα περιπου 40-50g/cm2.Που δεν ειναι τελεια μεν αλλα ειναι πολυ καλη
Με τα 1500g που εβαλες θα εχεις περιπου 25/cm2.Πολυ λιγα.Ελπιζουμε να εχεις καλη φυτρωση και να βγουν ολα καθως και καλο κλεισιμο στην ουλη.

Τωρα για τον γιατρο που πηγες τι να πω?Και fut,και μονο 1500!!! μοσχευματα,και 2500 ευρω τιμη...
Τρια πουλακια καθονταν δηλαδη.
Οπως ειπαν τα παιδεια,στην επομενη μεταμοσχευση που σιγουρα θα χρειαστεις να ξανακανεις,να εισαι πιο προσεκτικος σε ολα.
Καλη επιτυχεια
Σ ευχαριστώ κάνω υπομονή να δω τα αποτελέσματα αν και μου είπε ο γιατρός αν δεν σου αρέσει κάτι ή ότι θέμα έχεις μου λες...
 

dimitris50423

Well-Known Member
Και η τιμή είναι στα 2500 χιλιάρικα όπως είπες...! Εμένα για αυτή τη μέθοδο μου είπε για 3000+ τριχοθυλακια!! Ενώ με την FUE μου είπε το πολύ να σε πάρω μέχρι 2000 αν δεν κάνω λάθος...

vasili ενω σου ειχε πει για 3000+ τριχοθυλακια σου εβγαλε τα μισα? γιατι ετσι τον ρωτησες?
το οτι σου ειπε οτι δεν σου αρεσει μου λες επισης δεν ισχυει. δεν ειναι κουρεμα να πεις τη γνωμη σου οτι εγινε εγινε.
τελικα για τη μεθοδο fut και τα μοσχευματα που σου εβαλε πληρωσες πολλα χρηματα να το γνωριζεις.
να μας ενημερωνεις για την πορεια σου. οταν ολοκληρωθει η φυτρωση σου μετα απο 1 χρονο βλεπεις ποια θα ειναι η επομενη κινηση σου.


τι οδηγιες σου εδωσε για μινοξιδιλη? θα βαλεις? και ποτε ξεκινας?
για σαμπουαν εχει η frezyderm νομιζω ενα το οποιο ειναι καταλληλο για μετα τη μεταμοσχευση ψαξτο λιγο αλλα οποιο κ να παρεις απο frezyderm ειναι αρκετα καλα για αρχη. απο ιντερνετ θα βρεις και σε καλη τιμη.
 
Δημη
vasili ενω σου ειχε πει για 3000+ τριχοθυλακια σου εβγαλε τα μισα? γιατι ετσι τον ρωτησες?
το οτι σου ειπε οτι δεν σου αρεσει μου λες επισης δεν ισχυει. δεν ειναι κουρεμα να πεις τη γνωμη σου οτι εγινε εγινε.
τελικα για τη μεθοδο fut και τα μοσχευματα που σου εβαλε πληρωσες πολλα χρηματα να το γνωριζεις.
να μας ενημερωνεις για την πορεια σου. οταν ολοκληρωθει η φυτρωση σου μετα απο 1 χρονο βλεπεις ποια θα ειναι η επομενη κινηση σου.


τι οδηγιες σου εδωσε για μινοξιδιλη? θα βαλεις? και ποτε ξεκινας?
για σαμπουαν εχει η frezyderm νομιζω ενα το οποιο ειναι καταλληλο για μετα τη μεταμοσχευση ψαξτο λιγο αλλα οποιο κ να παρεις απο frezyderm ειναι αρκετα καλα για αρχη. απο ιντερνετ θα βρεις και σε καλη τιμη.
Δημήτρηεγώ μπερδεύτηκα όπως τα έγραψα σε κάποιο status μου πιο πάνω 3000+ τρίχες μου είχε πει... και εμένα με γέμισε μπροστά για να είναι πιο πυκνά και στη συνέχεια έβαλε και τα υπόλοιπα...
Τώρα είχα πάρει μια αντιβιοση και άλλα δύο χάπια για τις πρώτες μέρες και τώρα απλά μου πρότεινε κάποιο σαμπουάν και μου είπε να δεινω τζάμπα λεπτά σε φόρμουλες όπως το noixin που επερνα η το regain...για μινοξιδιλη δεν μου είπε κάτι... να πάρω βοηθάει??τι ακριβώς κάνει και μπορώ να τη βάλω από τώρα γιατί το κεφάλι μου έχει πιάσει από τις πληγές κορα...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Για την περιοχη που καλυψες Βασιλη ηθελες 3000g για αξιοπρεπης πυνοτητα.3000g στο χαλαρο.
Eνα υγιες κεφαλι εχει 70-90 g/cm2.Με 3000g θα ειχες πυνοτητα περιπου 40-50g/cm2.Που δεν ειναι τελεια μεν αλλα ειναι πολυ καλη
Με τα 1500g που εβαλες θα εχεις περιπου 25/cm2.Πολυ λιγα.Ελπιζουμε να εχεις καλη φυτρωση και να βγουν ολα καθως και καλο κλεισιμο στην ουλη.

Τωρα για τον γιατρο που πηγες τι να πω?Και fut,και μονο 1500!!! μοσχευματα,και 2500 ευρω τιμη...
Τρια πουλακια καθονταν δηλαδη.
Οπως ειπαν τα παιδεια,στην επομενη μεταμοσχευση που σιγουρα θα χρειαστεις να ξανακανεις,να εισαι πιο προσεκτικος σε ολα.
Καλη επιτυχεια
Η ουλη έχει κλείσει τελείως μου την έχει ραψει και σχεδόν από τώρα δεν φαίνεται και μου είπε μέχρι και 0.5 με 0.8 χιλιοστά μπορώ να τα κουρεψω.. τώρα τι να πω ο άνθρωπος μου είπε όσα περισσότερα μπορώ θα σου πάρω...και κάτι ακόμη πως κατάλαβες και μετρήσες την περιοχή που μου έβαλε τα grafts?
 

naruto

Well-Known Member
Η ουλη έχει κλείσει τελείως μου την έχει ραψει και σχεδόν από τώρα δεν φαίνεται και μου είπε μέχρι και 0.5 με 0.8 χιλιοστά μπορώ να τα κουρεψω.. τώρα τι να πω ο άνθρωπος μου είπε όσα περισσότερα μπορώ θα σου πάρω...και κάτι ακόμη πως κατάλαβες και μετρήσες την περιοχή που μου έβαλε τα grafts?
Eμπειρικα,μιας κ εχω δει εκατονταδες παρουσιασεις μεταμοσχευσεων σε διεθνη φορουμ.
Κ παλι εμπειρικα καποιος με την δικη σου τριχοπτωση ηθελε σιγουρα 3000g.Δεν θελω να το παιξω ψαγμενος,υπαρχουν παιδια στο φορουμ με πολυ περισσοτερες γνωσεις απο μενα.
1500g για fut ειναι πολυ μικρος αριθμος.Οπως κ η τιμη ειναι αδικαιολογητα υψηλη
 
Eμπειρικα,μιας κ εχω δει εκατονταδες παρουσιασεις μεταμοσχευσεων σε διεθνη φορουμ.
Κ παλι εμπειρικα καποιος με την δικη σου τριχοπτωση ηθελε σιγουρα 3000g.Δεν θελω να το παιξω ψαγμενος,υπαρχουν παιδια στο φορουμ με πολυ περισσοτερες γνωσεις απο μενα.
1500g για fut ειναι πολυ μικρος αριθμος.Οπως κ η τιμη ειναι αδικαιολογητα υψηλη
Αν δω ότι δεν είναι πυκνά όπως τα είπα με τον γιατρο γιατί αυτός μου είπε ότι γίνανε πυκνά γιατί δεν καλυψαμε και μεγάλη περιοχή τότε θα τον πάρω τηλ να συνεννοηθούμε για το τι θα κάνουμε και έτσι και αλλιώς ο γιατρός μου είπε από μόνος του ότι αν δεν σου αρέσει κάτι με παίρνεις τηλέφωνο κατευθείαν...
 
vasili ενω σου ειχε πει για 3000+ τριχοθυλακια σου εβγαλε τα μισα? γιατι ετσι τον ρωτησες?
το οτι σου ειπε οτι δεν σου αρεσει μου λες επισης δεν ισχυει. δεν ειναι κουρεμα να πεις τη γνωμη σου οτι εγινε εγινε.
τελικα για τη μεθοδο fut και τα μοσχευματα που σου εβαλε πληρωσες πολλα χρηματα να το γνωριζεις.
να μας ενημερωνεις για την πορεια σου. οταν ολοκληρωθει η φυτρωση σου μετα απο 1 χρονο βλεπεις ποια θα ειναι η επομενη κινηση σου.


τι οδηγιες σου εδωσε για μινοξιδιλη? θα βαλεις? και ποτε ξεκινας?
για σαμπουαν εχει η frezyderm νομιζω ενα το οποιο ειναι καταλληλο για μετα τη μεταμοσχευση ψαξτο λιγο αλλα οποιο κ να παρεις απο frezyderm ειναι αρκετα καλα για αρχη. απο ιντερνετ θα βρεις και σε καλη τιμη.
Δημήτρη μινοξιδιλη εννοείς να πάρω όπως το regain η σκέτη που τη βρήκα σε μπουκαλάκι??
 
Μπλουζα