Τοπικη μεντα.

leas

Well-Known Member
η επανεκφυση με τα λαδια ειναι σχεδον ανεπαισθητη στους γυρω. το ιδιο καραφλοι ειστε και με 30 τριχες παραπανω μετα απο ενα 3 μηνο. για σοβαρη διαφορα τα νουμερα που φυτρωνουν θα πρεπει να αγγιζουν τουλαχιστον τα 500. αυτο δεν προκειται να επιτευχθει με τα λαδια ποτε των ποτων. σκεφτειτε μονο οτι ενα τσουβαλι τριχες το χανουμε καθημερινα, 100-150 λενε οτι ειναι το φυσιολογικο ( που εγω αμφιβαλλω οτι ειναι τοσο πολυ σε καποιον χωρις ΑΑ ), εμεις που εχουμε ΑΑ κινουμαστε στα 150 την ημερα. ειναι αστειο να παλευουμε ακομα με λαδια.

δεν πιστευω οτι η ΑΑ μπορει να καταπολεμηθει με φυσικο τροπο και φυτικα προιοντα. η λυση βρισκεται στα φαρμακευτικα προιοντα (μινοξ και φινα ειναι φαρμακα). ευχομαι στο μελλον να βρουνε κι αλλα, η να δημιουργησουν κι αλλα.

Φίλε free δεν νομίζω να διαφωνεί κανείς μαζί σου, απλά ξεχνάς πως για κάποιους η συντήρηση είναι αυτό που επιδιώκουν., εγώ για παράδειγμα θέλω να διατηρήσω τα μαλλιά μου χωρίς να παίρνω μια ζωή ένα φάρμακο που όλοι αναφέρουν παρενέργειες.. Άν λοιπόν ένα λαδάκι μπορεί με την χρήση του να καθυστερεί την αραίωση έστω και σε μικρό βαθμό θα ήταν κάτι θετικό..Βέβαια το θέμα είναι πως η δουλειά μπορεί να γίνεται με μακροχρόνια χρήση εμείς εδώ σε 1 μήνα παρατάμε τα μισά θέματα.,
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cool11

Well-Known Member
Φίλε free δεν νομίζω να διαφωνεί κανείς μαζί σου, απλά ξεχνάς πως για κάποιους η συντήρηση είναι αυτό που επιδιώκουν., εγώ για παράδειγμα θέλω να διατηρήσω τα μαλλιά μου χωρίς να παίρνω μια ζωή ένα φάρμακο που όλοι αναφέρουν παρενέργειες.. Άν λοιπόν ένα λαδάκι μπορεί με την χρήση του να καθυστερεί την αραίωση έστω και σε μικρό βαθμό θα ήταν κάτι θετικό..Βέβαια το θέμα είναι πως η δουλειά μπορεί να γίνεται με μακροχρόνια χρήση εμείς εδώ σε 1 μήνα παρατάμε τα μισά θέματα.,

Πες τα Χρυσοστομε!!!!!
Εχει μαλλιασει η γλωσσα να μου να λεω οτι παρατανε τα θεματα και τα σκευασματα μες σε λιγους μηνες. Λες κι εδωσαν οτι ειχαν να δωσουν.

Κι εγω θελω απλα σκευασματα, φτηνα, διαχρονικα θα ελεγα, με οσο το δυνατον λιγοτερες παρενεργειες.
Οχι πολλα χημικα...
Αρκει να γινεται εστω συντηρηση.
 

FreeThinker

Well-Known Member
Μα ειναι απολυτως λογικο να τα παρατανε μετα απο λιγους μηνες καθως συνειδητοποιουν οτι τα οφέλη ειναι πολυ μικροτερα απο το κοστος της θεραπειας, και δε μιλαω για το οικονομικο.

Σκεφτειτε εφορου ζωης να πρεπει να χανετε 3 ωρες της μερας σας κλεισμενοι μεσα στο σπιτι σα λαδωμενοι ποντικοι για να μη σας δει κανενα ματι. + τα καθημερινα λουσιματα, ειναι αρκετα ψυχοφθορα διαδικασια. και στο τελος συνειδητοποιεις οτι δεν αξιζει ολο αυτο για 3 (τις περισσοτερες φορες κυριολεκτικα ) τριχες παραπανω!

και εννοειται οτι μονα τους τα λαδια χωρις μινοξιδιλη δεν προκειται να συντηρησουν τιποτα. ειναι σα να παλευεις με λιονταρι με οπλο πλαστικο μαχαιρι. μπορω να δεχτω οτι με μινοξ κατι ψιλολοιδια μπορουν να κανουν τα ελαια, αλλα και παλι, τριχες. το λεω και για τα παιδια που αρνουνται να παρουν φαρμακα και το προσπαθουν με φυτικο τροπο.

η συμβουλη μου ειναι να μη χανουν το χρονο τους. οταν βρισκεσαι αντιμετωπος με την τριχοπτωση 2 ειναι οι επιλογες σου: να αδιαφορησεις και να μην κανεις τιποτα, ή να το πολεμησεις σοβαρα επειδη θες τα μαλλια σου. ενδιαμεση περιπτωση δεν οδηγει πουθενα και ειναι τσαμπα κοπος και χρονος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

leas

Well-Known Member
Μα ειναι απολυτως λογικο να τα παρατανε μετα απο λιγους μηνες καθως συνειδητοποιουν οτι τα οφέλη ειναι πολυ μικροτερα απο το κοστος της θεραπειας, και δε μιλαω για το οικονομικο.

Σκεφτειτε εφορου ζωης να πρεπει να χανετε 3 ωρες της μερας σας κλεισμενοι μεσα στο σπιτι σα λαδωμενοι ποντικοι για να μη σας δει κανενα ματι. + τα καθημερινα λουσιματα, ειναι αρκετα ψυχοφθορα διαδικασια. και στο τελος συνειδητοποιεις οτι δεν αξιζει ολο αυτο για 3 (τις περισσοτερες φορες κυριολεκτικα ) τριχες παραπανω!

και εννοειται οτι μονα τους τα λαδια χωρις μινοξιλη δεν προκειται να συντηρησουν τιποτα. ειναι σα να παλευεις με λιονταρι με οπλο πλαστικο μαχαιρι. μπορω να δεχτω οτι με μινοξ κατι ψιλολοιδια μπορουν να κανουν τα ελαια, αλλα και παλι, τριχες. το λεω και για τα παιδια που αρνουνται να παρουν φαρμακα και το προσπαθουν με φυτικο τροπο.

η συμβουλη μου ειναι να μη χανουν το χρονο τους. οταν βρισκεσαι αντιμετωπος με την τριχοπτωση 2 ειναι οι επιλογες σου: να αδιαφορησεις και να μην κανεις τιποτα, ή να το πολεμησεις σοβαρα επειδη θες τα μαλλια σου. ενδιαμεση περιπτωση δεν οδηγει πουθενα και ειναι τσαμπα κοπος και χρονος.

Εγώ μιλάω για περιπτώσεις που κάποιος δεν έχει πολύ επιθετική αα τότε εάν δεν θέλει να μπλέξει με τις θεραπείες που όλοι γνωρίζουμε και βάζει για παράδειγμα δαφνέλαιο 3 φορές την βδομάδα πριν κοιμηθεί μπορεί έστω να δει πως δεν του δίνει τίποτα στην τελική ή στην καλύτερη να καθυστερεί να πέσουν κάποιες τρίχες. Δεν νομίζω πως το να βάλεις πριν κοιμηθείς ένα τοπικό περιγράφεται με την κατάσταση του λαδωμένου ποντικού που κρύβεται. Τέτοιες καταστάσεις είναι όταν κάποιος χρησιμοποιεί πολλά τοπικά κατα την διάρκεια μιας μέρας πράγμα όντως αρκετά ψυχοφθόρο για κάποιους.
Το να βάζεις απο την άλλη μινοξ κάθε μέρα 2 φορές και αν δεν βάλεις και την κόψεις να φοβάσαι πως θα σου πέσει όλο το μαλλί μου κάνει χειρότερο, μαζί με το οικονομικό. Για την φίνα δεν το συζητάω καν.(ελπίζω να μην καταφύγω σε αυτήν την λύση)
Επίσης όσον αφορά την σοβαρή αντιμετώπιση της τριχόπτωσης με φίνα-μινόξ νομίζω απο τα ποστ σου είσαι αρκέτα έξυπνος να μην τις θεωρείς σοβαρές θεραπείες, διότι εάν ήταν δεν θα είχαν τέτοιες παρενέργειες. Είναι αστείο να παίρνεις φάρμακο για να μην χάσεις τα μαλλιά σου και να μην ξέρεις αν θα σου σηκωθεί και τι μπορεί να δημιουργήσει η μακροχρόνια χρήση του φαρμακου αυτού. Και στην τελική πες πως κάποιος θέλει να το πάρει το φαρμάκι και ανήκει σε εκείνη την κατηγορία που δεν έχει παρενέργειες, έχω δει τόσες παρουσιάσεις γιατρών για τις μμ ασθενών τους που χρησιμοποιούσαν μινοξ-φινα 20 χρόνια και πάλι δεν είχαν κάπως πιο φαλακρά κεφάλια αλλά αρκετά φαλακρά με σχηματισμένο το πατερν τους.
 

FreeThinker

Well-Known Member
Δεν νομίζω πως το να βάλεις πριν κοιμηθείς ένα τοπικό περιγράφεται με την κατάσταση του λαδωμένου ποντικού που κρύβεται.

Δεν εχω χρησιμοποιησει μεντα οποτε δεν ξερω ποσο λαδωνει, αλλα μπορει να πω με αρκετη σιγουρια οτι μαλλον δεν εχεις δοκιμασει δαφνελαιο. οταν λεω λαδι, κυριολεκτω. δε γινεται ''να το βαλεις πριν πεσεις για υπνο'' χωρις να λουστεις. εχει την ιδια υφη με το λαδι που βαζεις στη σαλατα, το ελαιολαδο, θα ακουμπησεις εσυ τα ρουχα σου ή ποσο μαλλον το μαξιλαρι σου με τετοιο μαλλι? οχι. οποτε πρεπει να εισαι ξυπνιος 3 ωρες και προσεκτικος και να λουστεις πριν πας για υπνο.
τη μινοξ την βαζεις περιμενεις 20 λεπτα και μπορεις να κοιμηθεις και ακομα και την αλλη μερα να μη λουστεις.

η φινα μινοξ δεν ειναι οντως σοβαρες θεραπειες, επειδη η τριχοπτωση δεν ειναι ασθενεια. ειναι ενα φυσικο φαινομενο, μια κατασταση του οργανισμου. οποτε η λεξη ''θεραπεια'' δεν ταιριαζει εξ αρχης. ναι, δεν ειναι φυσικο να παιρνεις φαρμακα οταν δεν εχεις ασθενεια. αλλα δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο. αρχικα η μινοξ μπορει να ειναι φαρμακο αλλα για μενα οι παρενεργειες που αναφερουν καποιοι οτι εχουν μου φαινονται αστειες, σχεδον δεν θεωρω οτι εχει παρενεργειες. ειναι σχεδον ακινδυνη.

που θελω να καταληξω. αν θες να μπεις στο χορο, πρεπει να χορεψεις. ειναι ανουσιο να προσπαθεις να αντιμετωπισεις την ΑΑ με αποκλειστικα φυτικα προιοντα. απο το να χανεις το χρονο σου, αστα να πεσουν, ή ακολουθησε τον (πιο) σιγουρο δρομο. αυτο λεω. και δεν προτρεπω κανεναν να παρει φινα. αλλα η μινοξιδιλη θεωρω οτι ειναι απαραιτητη αν θες να λες οτι κανεις κατι για να το αντιμετωπισεις.
 

vag25

Well-Known Member
αρχικα η μινοξ μπορει να ειναι φαρμακο αλλα για μενα οι παρενεργειες που αναφερουν καποιοι οτι εχουν μου φαινονται αστειες, σχεδον δεν θεωρω οτι εχει παρενεργειες. ειναι σχεδον ακινδυνη

Καποια στιγμη συνδεθηκε ακομα και με περιοδοντιτιδα. Ακομα και αν επιστημονικα δεν εχει αποδειχθει η περιοδοντ, οι μαυροι κυκλοι, ρυτιδες και κοιλιτσα δεν ειναι αστειες παρενεργειες. Επειδη το εχω ξεκοκαλλησει το φορουμ τοσα χρονια, οι παλιοτεροι την ονομαζουν απλα δηλητηριο η ναρκωτικο που δεν θα ηθελαν να το ειχαν δοκιμασει ποτε.

Δεν ειναι και τοσο αστεια αυτα.

Οσο για τα λαδια και οτιδηποτε πειραματικο(αλλα ακινδυνο) βγαινει σε ερευνες, αν σταματησουμε να τα δοκιμαζουμε θα μεινουμε με φινα και μινοξ μεχρι την δευτερα παρουσια...
Η συνδρομη που πληρωνουν εκατομυρια ανθρωποι για αυτα τα φαρμακα ειναι αυτο που θελουν οι συγκεκριμενες εταιριες και κατι που θα ευχονταν να μην αλλαξει ποτε. Αν τους βοηθησουμε και εμεις ολα καλα.

Δεν ειμαι κατα αυτων που χρησιμοποιουν μινοξ και φινα, αλλα κατα καιρους στο εξωτερικο πολλοι εχουν βρει αλλες λυσεις που μπορει να μην κανουν για ολους(οπως η φινα και μινοξ αλλωστε) αλλα για καποιους δουλευουν.
 

FreeThinker

Well-Known Member
Καποια στιγμη συνδεθηκε ακομα και με περιοδοντιτιδα. Ακομα και αν επιστημονικα δεν εχει αποδειχθει η περιοδοντ, οι μαυροι κυκλοι, ρυτιδες και κοιλιτσα δεν ειναι αστειες παρενεργειες. Επειδη το εχω ξεκοκαλλησει το φορουμ τοσα χρονια, οι παλιοτεροι την ονομαζουν απλα δηλητηριο η ναρκωτικο που δεν θα ηθελαν να το ειχαν δοκιμασει ποτε.

Δεν ειναι και τοσο αστεια αυτα.

Οσο για τα λαδια και οτιδηποτε πειραματικο(αλλα ακινδυνο) βγαινει σε ερευνες, αν σταματησουμε να τα δοκιμαζουμε θα μεινουμε με φινα και μινοξ μεχρι την δευτερα παρουσια...
Η συνδρομη που πληρωνουν εκατομυρια ανθρωποι για αυτα τα φαρμακα ειναι αυτο που θελουν οι συγκεκριμενες εταιριες και κατι που θα ευχονταν να μην αλλαξει ποτε. Αν τους βοηθησουμε και εμεις ολα καλα.

Δεν ειμαι κατα αυτων που χρησιμοποιουν μινοξ και φινα, αλλα κατα καιρους στο εξωτερικο πολλοι εχουν βρει αλλες λυσεις που μπορει να μην κανουν για ολους(οπως η φινα και μινοξ αλλωστε) αλλα για καποιους δουλευουν.

και ειναι οι μαυροι κυκλοι και οι ρυτιδες στους αντρες σοβαρη παρενεργεια? ας ειμαστε ρεαλιστες...
αυτο με την κοιλιτσα που λες δεν το καταλαβα, αν εννοεις οτι κανεις μπακα με τη μινοξ δεν εχω ιδεα πως σου ηρθε αυτο και ουτε φυσικα εχει γραφτει κατι τετοιο.

θα μπορουσα να θεωρησω ''σοβαρη'' παρενεργεια τις ζαλαδες και την πτωση της πιεσης, αυτο ναι, ειναι θεμα υγειας. τωρα να μου λες για ρυτιδες ειναι πραγματικα αστειο!
 

vag25

Well-Known Member
και ειναι οι μαυροι κυκλοι και οι ρυτιδες στους αντρες σοβαρη παρενεργεια? ας ειμαστε ρεαλιστες...

θα μπορουσα να θεωρησω ''σοβαρη'' παρενεργεια τις ζαλαδες και την πτωση της πιεσης, αυτο ναι, ειναι θεμα υγειας. τωρα να μου λες για ρυτιδες ειναι πραγματικα αστειο!

Λες ''πραγματικα αστεια'' παρενεργεια τις ρυτιδες και εισαι σε ενα φορουμ που ασχολειται με...τριχες...
ook.

Oσο ''αστειες'' ειναι οι ρυτιδες για καποιους , αλλο τοσο ειναι και η καραφλα για αλλους. Οσο ''σοβαρο'' θεμα ειναι η καραφλα για καποιους αλλο τοσο σοβαρο ειναι και οι ρυτιδες για αλλους.
Δεν υπαρχει σοβαρομετρο και αστειομετρο. Ο καθενας επιλεγει τι ειναι σοβαρο και τι οχι για τον εαυτο του.

Υπαρχουν νηματα που καποια ατομα γραφουν οτι προτιμουν να ειναι καραφλοι χωρις μινοξ παρα να μοιαζουν παππουδες με μινοξ. Αν θες θα κανω ενα search να σε παραπεμψω στις αντιστοιχες αποψεις. Και για την μπακα υπαρχουν πολλα posts.
 

leas

Well-Known Member
Δεν εχω χρησιμοποιησει μεντα οποτε δεν ξερω ποσο λαδωνει, αλλα μπορει να πω με αρκετη σιγουρια οτι μαλλον δεν εχεις δοκιμασει δαφνελαιο. οταν λεω λαδι, κυριολεκτω. δε γινεται ''να το βαλεις πριν πεσεις για υπνο'' χωρις να λουστεις. εχει την ιδια υφη με το λαδι που βαζεις στη σαλατα, το ελαιολαδο, θα ακουμπησεις εσυ τα ρουχα σου ή ποσο μαλλον το μαξιλαρι σου με τετοιο μαλλι? οχι. οποτε πρεπει να εισαι ξυπνιος 3 ωρες και προσεκτικος και να λουστεις πριν πας για υπνο.
τη μινοξ την βαζεις περιμενεις 20 λεπτα και μπορεις να κοιμηθεις και ακομα και την αλλη μερα να μη λουστεις.

η φινα μινοξ δεν ειναι οντως σοβαρες θεραπειες, επειδη η τριχοπτωση δεν ειναι ασθενεια. ειναι ενα φυσικο φαινομενο, μια κατασταση του οργανισμου. οποτε η λεξη ''θεραπεια'' δεν ταιριαζει εξ αρχης. ναι, δεν ειναι φυσικο να παιρνεις φαρμακα οταν δεν εχεις ασθενεια. αλλα δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο. αρχικα η μινοξ μπορει να ειναι φαρμακο αλλα για μενα οι παρενεργειες που αναφερουν καποιοι οτι εχουν μου φαινονται αστειες, σχεδον δεν θεωρω οτι εχει παρενεργειες. ειναι σχεδον ακινδυνη.

που θελω να καταληξω. αν θες να μπεις στο χορο, πρεπει να χορεψεις. ειναι ανουσιο να προσπαθεις να αντιμετωπισεις την ΑΑ με αποκλειστικα φυτικα προιοντα. απο το να χανεις το χρονο σου, αστα να πεσουν, ή ακολουθησε τον (πιο) σιγουρο δρομο. αυτο λεω. και δεν προτρεπω κανεναν να παρει φινα. αλλα η μινοξιδιλη θεωρω οτι ειναι απαραιτητη αν θες να λες οτι κανεις κατι για να το αντιμετωπισεις.

Τέλος πάντων καταλαβαίνω τι θες να πεις και είσαι ορθολογιστής, συμφωνώ μαζί σου εν μέρει. Απλά ίσως να μην γουστάρω να παραδεχτώ τον μονόδρομο μινοξ-φινα. Όσο για το δαφνέλαιο θα σε διαψεύσω γιατί έχω κάνει χρήση καμια 10αριά φορές πριν κοιμηθώ απλά έβαλα μεγάλη πετσέτα στο μαξιλάρι και ξεράθηκα..
 

aetos

Member
Την χρησιμοποιω κοντα ενα χρονο..μου εχει συντηρησει στασιμη την κατασταση..δινει παχος στην τριχα και μειωνει την τριχοπτωση αρκετα..οτι μου εδωσε απο επανεκφυση μου τα πηρε πισω στο τετραμηνο..την χρησιμοποιω ακομα με μιξη ελαιολαδου..σε γενικες γραμμες ευχαριστημενος..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aetos

Member
Χρησιμοποιω σκετη μεντα(jojoba oil και μεντα). Μινοξιδιλη δεν χρησιμοποιω..αν και πολυ φοβαμαι μην αρχισω να την ξαναχρησιμοποιω..
 

cool11

Well-Known Member
Μπορω να 'σκουρυνω' την μεντα λιγο;
Ή να την κανω λιγο πιο παχυρευστη;
Πχ με κανελλα/κακαο, οπως με το δαφνελαιο;

Γιατι και διαφανη ειναι με αποτελεσμα να μην υπολογιζω καλα ποση βαζω σε καθε περιοχη(αφηστε τι λεει το dropper),
και τρεχει σαν ... νερακι και κυλαει, και σκουπιζω μετα απο δω και απο εκει...
 

cool11

Well-Known Member
Μπορω να 'σκουρυνω' την μεντα λιγο;
Ή να την κανω λιγο πιο παχυρευστη;
Πχ με κανελλα/κακαο, οπως με το δαφνελαιο;

Γιατι και διαφανη ειναι με αποτελεσμα να μην υπολογιζω καλα ποση βαζω σε καθε περιοχη(αφηστε τι λεει το dropper),
και τρεχει σαν ... νερακι και κυλαει, και σκουπιζω μετα απο δω και απο εκει...

Κανεις;;;;;
 

salonicam

New Member
Εγώ προσωπικά, μετά από 3 μήνες χρήσης την σταμάτησα διότι η τρίχα μου λέπτυνε και η αραίωσή μου εντάθηκε. Μηδέν εις το πηλίκον.
 

cool11

Well-Known Member
Πηρα την αποφαση (μονος, εγω!-κανεις αλλος εδω!-ρωτησα τοσες φορες αλλα @@@),
να παραγγειλω απο ebay.
Αντι να σκαω 11 ευρω τη φορα στο φαρμακειο για την apivita,
2,20 ευρω το μπουκαλι απο ebay, αγορασα μια τετραδα με 9 ευρω,
και θα περασω μηνες, στην φτήνια!
Ετσι, κανονικα και με το νομο 'θα λουζω' το κεφαλι στη μεντα, διχως να το σκεφτομαι!
Η τσεπη δεν θα πονάει, και το κεφαλι θα παρει γερες δοσεις μεντας!
Ετσι ειναι. Essential oil peppermint 10 ml 2,5ευρω στο ebay, 11 ευρω στο φαρμακειο! Κλεφτες!
Ευτυχως, χιλιες φορες το λεω, που υπαρχει το ebay.
Εχω κανει απιστευτη οικονομια, στα παντα ολα!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πηρα την αποφαση (μονος, εγω!-κανεις αλλος εδω!-ρωτησα τοσες φορες αλλα @@@),
να παραγγειλω απο ebay.
Αντι να σκαω 11 ευρω τη φορα στο φαρμακειο για την apivita,
2,20 ευρω το μπουκαλι απο ebay, αγορασα μια τετραδα με 9 ευρω,
και θα περασω μηνες, στην φτήνια!
Ετσι, κανονικα και με το νομο 'θα λουζω' το κεφαλι στη μεντα, διχως να το σκεφτομαι!
Η τσεπη δεν θα πονάει, και το κεφαλι θα παρει γερες δοσεις μεντας!
Ετσι ειναι. Essential oil peppermint 10 ml 2,5ευρω στο ebay, 11 ευρω στο φαρμακειο! Κλεφτες!
Ευτυχως, χιλιες φορες το λεω, που υπαρχει το ebay.
Εχω κανει απιστευτη οικονομια, στα παντα ολα!
Cool το eBay εχει πολλες ποιοτητες Μεντας.
Εκ των οποιων δυο τρεις ποιοτητες εχουν την απαραιτητη χημικη συσταση για να αποτρεψουν την τριχοπτωση σε ξηρο η λιπαρα δερμα.

Ενα καλο και πολυ φθυνο ελαιο Μεντας για οσους εχουν ξηρο δερμα ειναι το παρακατω:

http://www.chemistdirect.co.uk/bioconcepts-peppermint-oil-50mg-capsules/prd-2ns

Για λιπαρο δερμα:

((http))://m.ebay.com/itm/PEPPERMINT-OIL-100-NATURAL-PURE-UNDILUTED-UNCUT-ESSENTIAL-OILS-5ML-TO-100ML-/271487230863?var=&hash=item3f35e6638f%3Am%3Am8UUOs5UFgzI8yNAjMlG8wQ&_trkparms=pageci%253A2cda3d1b-5757-11e6-a530-74dbd180387d%257Cparentrq%253A427c59071560a624ac9ca0adfffa1567%257Ciid%253A5))
 
Τελευταία επεξεργασία:

zaxosdogkanos

Active Member
ρε υσ γιωργο ο swiss τελικα δεν ηταν σιγουρος οτι η τοπικη μεντα βοηθουσε και την εβγαλε απο τις μελλοντικες θεραπιες του
 
ρε υσ γιωργο ο swiss τελικα δεν ηταν σιγουρος οτι η τοπικη μεντα βοηθουσε και την εβγαλε απο τις μελλοντικες θεραπιες του
Απο οτι φενεται ζαχο στοις φωτο του Swiss εχει ξηρο δερμα,
αρα αν παρει την παρακατω μεντα θα βρει αποτελεσματα.

http://www.chemistdirect.co.uk/bioconcepts-peppermint-oil-50mg-capsules/prd-2nsν
 
Μπλουζα