Μεταμοσχευση γκ**ας

chrisk100

Member
Καλησπέρα.Πήγα για μεταμόσχευση πριν 7 μήνες στον Γκ**ρα.¨ενας φίλος μου είχε κάνει στην Ber**an Ko*d με φτωχά αποτελέσματα και έτσι τις κλινικές τις απέφυγα. Πήγα στον Βα**η αλλά δεν έδειξε καθόλου φωτό και σαν να βαριόταν να μου μιλήσει ενώ ο Βε**ης με έστησε 2 φορές και δεν ξαναπήγα να ρωτήσω. Το forum το βρήκα πριν κανένα 2 μήνες και με αυτά που διάβασα για τον Γκ**ρα απογοητεύτηκα πολύ.

Οι φωτό που έχω επισυνάψει είναι ακριβώς 7 μηνών. Με κόκκινο κύκλο τα μαμα μαλλιά που είχα ενω με πράσινο η περιοχή που έκανα την μεταμόσχευση.(φωτο kikloi)
Ήθελα να ρωτήσω τα παιδιά που έκαναν μμ αλλά και αυτούς που ξέρουν η πυκνότητα είναι αυτή ή μπορεί να δώσει και άλλο?το ξερω οτι το αποτελεσμα κρινεται στον χρονο
Φωτο πριν την μμ δεν εχω.γενικα δεν εχω καν φωτογραφιες και τις απεφυγα πριν γιατι μου χαλαγε την ψυχολογια. κατα τους μηνες που περασαν δεν τραβαγα καν φωτογραφιες. Η κοπελα μου μου ειπε οτι η ουλη πισω στο κεφαλι δεν φαινεται καθολου το οποιο ειναι παρηγορο. η hairline ενω μου ειπε οτι θα εβαζε μονοτριχα μεχρι τωρα βλεπω μονο δυτριχα, τετρατριχα και πολυ λιγα μονοτριχα. τι να πω. με την πυκνωση πως το βλεπετε?θα δωσει και αλλο η ειναι το τελικο αποτελεσμα?
 

Συνημμένα

  • 33.jpg
    33.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 961
  • IMG_8731.JPG
    IMG_8731.JPG
    113.4 KB · Προβολές: 946
  • IMG_8740.JPG
    IMG_8740.JPG
    123.8 KB · Προβολές: 905
  • IMG_8774.JPG
    IMG_8774.JPG
    1.7 MB · Προβολές: 924
  • IMG_8791.JPG
    IMG_8791.JPG
    2 MB · Προβολές: 960
  • IMG_8798.JPG
    IMG_8798.JPG
    1.9 MB · Προβολές: 957
  • IMG_8801.JPG
    IMG_8801.JPG
    2.1 MB · Προβολές: 940
  • IMG_8803.JPG
    IMG_8803.JPG
    1.7 MB · Προβολές: 895
  • kikloi.jpg
    kikloi.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 927
  • 11.jpg
    11.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 914

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
γενικα το αποτελεσμα φαινεται πολυ φτωχο, ξερεις ποσα graft σου έβαλε? εχεις φωτο πριν την μμ?
 

piros75

Well-Known Member
Φτωχό το αποτέλεσμα δεν το λές, αν ήταν τελείως άδειος πριν, αλλά χωρίς φωτογραφίες του πριν δεν μπορούμε να σχολιάσουμε πραγματικά. Το κακό είναι ότι στους κροτάφους που μας δείχνεις εγώ βλέπω τις γνωστές τρίχες Γκούρα, bibibo & barby, αλλά κατά τα άλλα το μαλλί σου είναι μια χαρά. Στο ερώτημά σου, από αυτά που γνωρίζω, μπορεί να δώσει περισσότερο μέχρι τον χρόνο. Αν μπορείς βρες μια φωτογραφία του πριν (δεν μπορεί να μην έχεις καμία) και κράτα μας ενήμερους. Γενικά είναι καλό να βλέπουμε αποτελέσματα και από άλλους γιατρούς πέρα από τους πιο γνωστούς και πολυάσχολους.
 

tasos33

Well-Known Member
Ναι μεν πρεπει να περάσουν λίγοι μηνες ακόμα για να είναι πιο ολοκληρωμένο και πιθανόν και βελτιωμένο, είναι βασικό να δουμε φωτο προ μμ ώστε να έχουμε σημείο αναφοράς, αν ο φίλος ανεβάσει μια καθαρη και φωτεινή φωτο θα φαίνεται πιο αραιό πιστεύω,το φτωχό δε το ανεφερα μονο για την πυκνότητα η οποία μπορεί να βελτιωθεί το επόμενο διαστημα αλλά και για τις τρύπες των graft που είναι εμφανής και τις αποστάσεις τοποθετησης των grafts sthn hairline ππυ το κανουν να φαίνεται σαν barbie, αλλά γενικότερα με την αντίληψη του γκούρα που είναι να βάλουμε δέκα τρίχες και μετα να το πηξουμε στο τοππικ, υπάρχει κ ανάλογο βίντεο απο παρουσίαση του στη Τατιάνα οπου τα αποτελεσματα που έδειξε ξεπερνούσαν σε τοππικ κ εμένα.....αλλά κ φωτο απο το site του φαίνεται οτι το δουλεύει αρκετά το ράντισμα..
 

hijikos

Active Member
Και απορω αν ο συγκεριμενος '' γιατρος '' εχει δωσει καποιο καλο αποτελεσμα τοσα χρονια τα ιδια και τα ιδια βλεπω και δυστυχως βελτιωση 0%.Τελικα ειμαστε μεγαλα θυματα.
 

tasos33

Well-Known Member
Για μένα το μονο καλό κ γνωστό είναι αυτό του καραφωτη το 2007 περιπου, από κει κ πέρα οτι έχω δει από γκούρα είναι της μετριότητας, πχ Καπουτζίδης ο οποίος ρίχνει και αυτός αρκετό τοππικ
 

FreeThinker

Well-Known Member
Για μένα το μονο καλό κ γνωστό είναι αυτό του καραφωτη το 2007 περιπου, από κει κ πέρα οτι έχω δει από γκούρα είναι της μετριότητας, πχ Καπουτζίδης ο οποίος ρίχνει και αυτός αρκετό τοππικ

Για τον καπουτζιδη απο που το ξερουμε οτι εχει κανει στον Γκουρα? Σχετικα καλο αποτελεσμα εχει παντως, φαινεται η hairline οτι ειναι αφυσικη βεβαια αλλα και παλι.
 

tasos33

Well-Known Member
Το 2009 είχα επισκεφθεί τον γκούρα κ μου έδειχνε φωτο απο την επεμβαση , όταν πήγα ο κάπου ηταν στον τρίτο μήνα μμ κ μου έλεγε κάτσε να περάσει ο καιρός να δεις πως θα γινει, αν δε βάλει τοπικ θα είναι πολύ ωραίος, προσωπικά δε μαρεσει καθόλου η hairline toy
 

chrisk100

Member
Επειδή ρωτάτε για φωτο πριν την μμ ξαναλεω οτι δεν εχω και εξηγω. Σε λιγοτερο απο 3 μηνες κλεινω τα 38. Μεχρι τα 35 ημουν καλα και δεν ειχα προβλημα.Μου συνεβη μεγαλο οικογενειακο προβλημα και σε 1,5 χρονο μπροστα ειχαν πεσει πολλα απο αγχος και στεναχωρια. Είχε μεινει το τσολουφι που ειναι σε κοκκινο κυκλο στην φωτο kikloi σε κανονικη κατασταση και τα μαλλια τα μπροστινα ηταν παρα πολυ αραια.Καθως αντιμετωπιζα το προβλημα δεν ειχα βγαλει φωτο και μετα που ξεπερασα το προβλημα με γαμ@@γε τρελα στην ψυχολογια και απεφευγα τις φωτογραφιες σαν ο διαολος το λιβανι.
Γνωριζω οτι χωρις φωτο πριν δεν μπορειτε να κρινετε και το καταλαβαινω.
Επειδη βρήκα τυχαία το site και δεν ειχε βγαλει κανεις φωτο απο αυτον τον γιατρο βρηκα το θαρρος να βαλω τις δικες μου τωρα υστερα απο αυτα που διαβασα εδω.
Το ξερω η hairline ειναι μαπα απλως αυτο που με καει ειναι η πυκνοτητα τωρα.
Ηθελα να ρωρησω ολους που εχουν κανει μμ και ξερουν εαν μεινει ετσι ποσα grafts θα χρειαστουν για να πυκνωσει και να διορθωθει η hairline.
Σας ευχαριστω παιδια.Η επομενη μμ για να διορθωσω την σχεδιαζω για εξωτερικο Κυπρο ή Αγγλία.

Οι φωτο που ακουλοθούν ειναι 7 μηνες και 1 εβδομαδα σημερινες. Εχω βαλει και την δοτρια
 

Συνημμένα

  • IMG_9051.JPG
    IMG_9051.JPG
    2.3 MB · Προβολές: 810
  • 1.jpg
    1.jpg
    1.9 MB · Προβολές: 799
  • 2.jpg
    2.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 796
  • 3.jpg
    3.jpg
    1.6 MB · Προβολές: 759
  • IMG_9088.JPG
    IMG_9088.JPG
    1.9 MB · Προβολές: 778
  • IMG_9093.JPG
    IMG_9093.JPG
    1.6 MB · Προβολές: 770
  • IMG_9098.JPG
    IMG_9098.JPG
    2 MB · Προβολές: 726
  • IMG_9105.JPG
    IMG_9105.JPG
    1.8 MB · Προβολές: 698
  • IMG_9129.JPG
    IMG_9129.JPG
    2.2 MB · Προβολές: 687
  • IMG_9133.JPG
    IMG_9133.JPG
    2.3 MB · Προβολές: 738

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

chrisk100

Member
και αλλες φωτο
 

Συνημμένα

  • IMG_9135.JPG
    IMG_9135.JPG
    1.9 MB · Προβολές: 667
  • IMG_9138.JPG
    IMG_9138.JPG
    2.2 MB · Προβολές: 666
  • IMG_9139.JPG
    IMG_9139.JPG
    2.1 MB · Προβολές: 682
  • IMG_9140.JPG
    IMG_9140.JPG
    2.2 MB · Προβολές: 649
  • IMG_9156.JPG
    IMG_9156.JPG
    2 MB · Προβολές: 670

chrisk100

Member
Για τον καπουτζιδη απο που το ξερουμε οτι εχει κανει στον Γκουρα? Σχετικα καλο αποτελεσμα εχει παντως, φαινεται η hairline οτι ειναι αφυσικη βεβαια αλλα και παλι.
Οταν πηγα μου εδειξε φωτο απο το χειρουργειο με καπουτζιδη
 

chrisk100

Member
Φτωχό το αποτέλεσμα δεν το λές, αν ήταν τελείως άδειος πριν, αλλά χωρίς φωτογραφίες του πριν δεν μπορούμε να σχολιάσουμε πραγματικά. Το κακό είναι ότι στους κροτάφους που μας δείχνεις εγώ βλέπω τις γνωστές τρίχες Γκούρα, bibibo & barby, αλλά κατά τα άλλα το μαλλί σου είναι μια χαρά. Στο ερώτημά σου, από αυτά που γνωρίζω, μπορεί να δώσει περισσότερο μέχρι τον χρόνο. Αν μπορείς βρες μια φωτογραφία του πριν (δεν μπορεί να μην έχεις καμία) και κράτα μας ενήμερους. Γενικά είναι καλό να βλέπουμε αποτελέσματα και από άλλους γιατρούς πέρα από τους πιο γνωστούς και πολυάσχολους.
Που την θυμηθηκες την bibibo βρε piros? με εκανες και γελασα. Ηθελα να σε ρωτησω επειδη ειδα στο φορουμ οτι εχεις κανει και εσυ εαν μεινει ετσι το αποτελεσμα με βαση τισ φωτογραφιες τις τελευταιες που ανεβασα ποσα graft θα χρειαστουν για την δοιρθωση?Εαν και το αποτελεσμα πιστευω θα κριθει τελος Αυγουστου που θα εχω κλεισει 10 μηνες
 

chrisk100

Member
Και απορω αν ο συγκεριμενος '' γιατρος '' εχει δωσει καποιο καλο αποτελεσμα τοσα χρονια τα ιδια και τα ιδια βλεπω και δυστυχως βελτιωση 0%.Τελικα ειμαστε μεγαλα θυματα.
Οπως μου ειπε παλια ενας που επιαζε χαρτισ(παππα βασικα) στην Πανεπιστημίου το 2000. Ένα θυμα πεθαινει πεντε γεννιουνται
 

hijikos

Active Member
chrisk100 κυνηγήστε τον νομικα αν μπορειτε να παρετε τα χρηματα σας πισω βρες ακομα 2-3 και ψαξτε το!
 

geeorgee

Active Member
Chrisk100 δε χρειαζεσαι να απογοητευεσαι θα μπορουσαν να ειναι πολυ χειροτερα τα πραγματα.
Το θετικο εναι οτι ο συγκεκριμενος κανει καλο κλεισιμο στην ουλη και πετυχαινει σχετικα καλη φυτρωση για τα grafts που βαζει.Τουλαχιστον δε σου εκανε ζημια στη δοτρια και με μια διορθωτικη εχεις περιθωριο να το σωσεις αρκετα το πραγμα δηλαδη να μη φαινεται ετσι αφυσικο το αποτελεσμα οπως σου ειπαν και παραπανω.Θα μπορουσες να εχεις αποφυγει το strip βεβαια αν σε ενδιαφερει το κοντο κουρεμα αλλα παλι καλα που βρηκες το forum να λες εστω και τωρα.Τωρα οσοι λετε για θυματα κτλ το πιο ευκολο πραγμα ειναι
να την πατησει καποιος
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα