2 αποτυχημενες μεταμοσχευσεις

tasos33

Well-Known Member
Η μιλφαρα αυτή την είχα δει σε μια εκπομπή πριν τρία χρόνια να παρουσιάζει περιστατικά, και βλέπω εμένα κ με πιάνει κρίση, που εγω είχα κανει το 2008 στην b.k και αυτή είχε παει εκεί μετα από χρόνια και μάλιστα έλεγε οτι ήμουν περιστατικό με fue κ εγω ήμουν στριπ......την πήρα κ την εκραξαααααα κανονικα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sotos999

New Member
εγώ πάντως ψιλοκαηκα..λίγο που κοίταξα ρε man τα μηνύματα σου,εκεί που είπα ωπα.! ο μεγάλος θα πάει σε κορυφαιο όνομα ,lorenzo έβλεπα κτλ ξαφνικά βλέπω power fue καραλεξη ..λέω ο τύπος είναι μπερδεμένος full και μας πάει για κάψιμο..μην βιαζεσαι και χαλάρωσε το μυαλό σου μην κάνεις πάλι βιαστικές κινήσεις και λάθη όπως με την τουμπανιαρα την καλογιαννη ..πάντως είναι τρελό milf αυτή.!;)

απο περιεργεια πηγα να δω τι θα μου πει, η Ελλαδα εχει ανεβει λιγο στις μεταμοσχευσεις τελευταια βλεπε βεκρη που χρησιμοποιει κι αυτος motorized και εχει παρουσιασει καλα αποτελεσματα, οποτε αν μου ριξουν ακυρο ολοι οι κορυφαιοι γιατροι στην Ευρωπη αναγκαστικα θα κοιταξω Ελλαδα η Κυπρο
 

mikegad

Well-Known Member
Το θεμα ειναι πως απ την στιγμη που δεν επερκουν τα grafts απο το κεφαλι μονο με bodyfue σωζεται η κατασταση.
Θελει ομως αρκετο χρημα δυστηχως
 

dimitris50423

Well-Known Member
Ενα κακο περιστατικο η μετριο μπορει να συρει για πολυ καιρο μια κλινικη. Οποτε ισως καποιοι γιατροι του εξωτερικου που εχουν ενα ονομα αν εχουν και αρκετη δουλεια δεν θελουν να μπλεξουν με κατι που μπορει να γινει καλη δουλεια να ειναι πετυχημενο αλλα να μην δειχνει τελειο. Περισσοτερο κοσμο θα κερδισουν αν φτιαχνουν πιο απλα περιστατικα και δειχνουν εντυπωσιακα. Υπαρχει και το ενδεχομενο η δοτρια σου να ειναι τοσο χαλια κ να εχουν δικιο. Απλα αν εχεις αποφασισει οτι θες να το κανεις εγω θα εβαζα και γενια που εχουν υψηλο ποσοστο φυτρωσης σε σχεση με τα body grafts. Το που θα γινει αυτο και ποιος θα το αναλαβει θελει σκεψη
 

hijikos

Active Member
Το ρεζουμε ειναι οτι οι νομοι ειναι υπερ τον γιατρον και τον κλινικον και τα θυματα εμεις, ειτε πετυχει μια μ.μ ειτε δν πετυχει τα λεφτα θα τα παρουν. Για την ψυχικη οδυνη και τα χαμμενα χρηματα που πλεον βγαινουν δυσκολα δν δινει κανεις σημασια!
 

dimitris50423

Well-Known Member
εχουμε τρανταχτο παραδειγμα στο φορουμ του boukla. 3 χρονια προσπαθει να βγαλει ακρη και ο γιατρος κανει τον κινεζο.
αυτο που ειπες hijikos να υπογραψουν εγγυηση επιστροφης χρηματων το θεωρω σχεδον απιθανο. μακαρι να το καταφερεις και να μας ενημερωσεις.
 

mikegad

Well-Known Member
Υπαρχει και το ενδεχομενο η δοτρια σου να ειναι τοσο χαλια κ να εχουν δικιο.

Δημήτρη όντως δεν επαρκούν τα grafts (δυστυχώς) για να καλύψει το πρόβλημα του ,δεν μιλάμε για ενδεχόμενο λοιπόν .είναι γεγονός.Υπάρχουν φώτο στην 3η σελίδα.

Με bodyfue κάτι θα μπορούσε να γίνει ,αλλά υπάρχει τεράστια διαφορά απο οργανισμό σε οργανισμο σε ποσοστά φύτρωσης από το σώμα και το κόστος δεν το λες και αμελητέο.

Δεν μου κάνει λοιπόν καμία εντύπωση η αντίδραση των κορυφαίων κλινικών.
Ίσα ίσα που τους τιμά να μην δεχτούν κάποιον μόνο και μόνο για το χρήμα
 

dimitris50423

Well-Known Member
Δημήτρη όντως δεν επαρκούν τα grafts (δυστυχώς) για να καλύψει το πρόβλημα του ,δεν μιλάμε για ενδεχόμενο λοιπόν .είναι γεγονός.Υπάρχουν φώτο στην 3η σελίδα.

εχεις δικιο mike δεν ειχα προσεξει οτι ειχε βαλει φωτο. ειναι οντως εξαντλημενη η δοτρια και πισω και πλαγια.
η περιοχη για καλυψη ειναι πολυ μεγαλη. καλη τυχη σε οτι κανεις. απλα σκεψου παρα πολυ πως θα προχωρησεις και αν θα προχωρησεις σε κατι. :(
 

mimis giova

Active Member
Η milena πιαβ
Το τιμολογιο ολα τα λεφτα....τεμαχια ενα.... τιμη 4850....μπακαλικο ρε φιλε... ουτε κ ξερουν ποσα εβαλαν....ουτε κ ξερουν ποσα φυτρωσαν...τι μπουρδελο ειναι αυτο.

Απορω πως ο bisanga προτεινε στριπ....πραγματικα αποριας αξιον...

Φιλε μου η λυση ειναι 1... αυτη που ειπε ο αντριανο αλλα με το συγκεκριμενο πλανο που θα σου πω..

Θα πας σε εναν καλο γιατρο οχι σε αυτους π ειχες παει....
Και θα του γνωστοποιησεις οτι θα κανεις micropingmentation για να το ξερει απο πριν.
Και θα του πεις να σου βαλει με fue, θυλακια σχετικα με ανεκτικη πυκνοτητα και να σου φτιαξει μια χερλαιν. Γιατι αν κανεις τατου απ την αρχη της χερλαιν θα υστερεις σε φυσικοτητα δε θα δειχνει τοσο φυσικο...ενω αν η χερλαιν εχει μια μετρια πυκνοτητα με κανονικο μαλλι ειναι πολυ πιο φυσικη κ αληθινη.
Υστερα εφ οσων θα εχεις βαλει στη χερλαιν κ για ενα βαθος 2.5 - 3 ποντων θυλακες με σχετικα ανεκτη πυκνοτητα 30 με 40 θυλακες ανα τετραγωνικο, θα συνεχισεις σε ολο το υπολοιπο κεφαλι με φυε χαμηλοτερης πυκνοτητας γυρο στα 20 με 25 ωστε να σπειρεις τριχουλες σε ολο το κεφαλι....θα ειναι αραιες αλλα οταν κανεις το ταττου θα πυκνωσουν κανονικα κ θα δειχνεις μια χαρα, κι αυτοι οι 20 - 25 θυλακες θα δειχνουν τριχα ακομα κι οταν σε κοιταζει καποιος σε ευθεια οποτε θα νομιζει οτι κ το ταττου τριχα κανονικη ειναι κ θα φαινεται αληθινο.
Γιατι εκει ειναι το προβλημα με το τατου...αν σε βλεπει καποιος απο πανω δειχνεις οκ.... αν σε βλεπει σε ευθεια ομως κ δεν εχεις καθολου τριχα αλλα μονο τατου δε θα υπαρχει προεκταση προς τα πανω (ως προς τη 3η διασταση ας πουμε... το υψος ) και θα καρφωνεται οτι κατι δε παει καλα... αλλα αυτοι οι θυλακες που θα εχεις μοιρασει εστω κ αραια θα προσδιδουν το 3d και θα δειχνει φυσικο οταν ανακατευεται με το τατου της milena.
Απο κει κ περα οταν θα εισαι στη μιλενα θα της πεις να σου φτιαξει μια ομοιομορφη πυκνοτητα σε ολο το κεφαλι ( γιατι μπροστα για 2 - 3 ποντους θα εισαι πιο πυκνος απ οτι στο υπολοιπο κεφαλι) δλδ θα σου δεσει τη πυκνοτητα της χερλαιν με το υπολοιπο να ειναι συμπαγες κ ομοιομορφο.
Και θα σου φτιαξει επισης κ την δοτρια γιατι σου εχουν κανει μεγαλη ζημια κ θελει γεμισμα αλλα με μελανι,
δε χρειαζεται να χαλασεις θυλακια εκει.
Το μαλλι θα το εχεις παντα κοντο εως 2 με 3 χιλιοστα το μαξιμουμ θα το δεις κ στη πραξη αυτο....δλδ ως ποια χιλιαστα δειχνει φυσικο κ απο ποια χιλιοστα κ πανω αρχιζει και χαλαει...

Υ.Γ
Μη διανοηθεις να κανεις στριπ θα χασεις το ατου του κοντου κουρεματος κ δε μπορει να σου δωσει τη καλυψη που θες επανω με τπτ...κ θα γινεις ακομα χειροτερα κ δε θαμπορεις καν να κοντοκουρευτεις οπως τωρα..

Υ.Γ 2 ) καμμια επεμβαση δε μπορει να διορθωσει μονη της τωρα τα πραγματα ετσι οπως εχουν διαμορφωθει...η μονη λυση για να εχεις μαλλι ειναι αυτη με φυε + τατου... ειναι μονοδρομος....αν δεν εισαι διατεθιμενος γι αυτην τοτε μη κανεις τπτ κ μεινε ετσι οπως εισαι απλα κανε μια φυε να διορθωσεις το σκαψιμο που σου εχουν κανει πισω στη δοτρια να στο καλυψουν ωστε να μη δειχνει οπως τωρα κ κρατα το μαλλι κοντο ξυρισμενο οπως το χεις τωρα.
Η milena πια ειναι για το tattoo????
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Mallick

Member
Το τιμολογιο ολα τα λεφτα....τεμαχια ενα.... τιμη 4850....μπακαλικο ρε φιλε... ουτε κ ξερουν ποσα εβαλαν....ουτε κ ξερουν ποσα φυτρωσαν...τι μπουρδελο ειναι αυτο.

Απορω πως ο bisanga προτεινε στριπ....πραγματικα αποριας αξιον...

Φιλε μου η λυση ειναι 1... αυτη που ειπε ο αντριανο αλλα με το συγκεκριμενο πλανο που θα σου πω..

Θα πας σε εναν καλο γιατρο οχι σε αυτους π ειχες παει....
Και θα του γνωστοποιησεις οτι θα κανεις micropingmentation για να το ξερει απο πριν.
Και θα του πεις να σου βαλει με fue, θυλακια σχετικα με ανεκτικη πυκνοτητα και να σου φτιαξει μια χερλαιν. Γιατι αν κανεις τατου απ την αρχη της χερλαιν θα υστερεις σε φυσικοτητα δε θα δειχνει τοσο φυσικο...ενω αν η χερλαιν εχει μια μετρια πυκνοτητα με κανονικο μαλλι ειναι πολυ πιο φυσικη κ αληθινη.
Υστερα εφ οσων θα εχεις βαλει στη χερλαιν κ για ενα βαθος 2.5 - 3 ποντων θυλακες με σχετικα ανεκτη πυκνοτητα 30 με 40 θυλακες ανα τετραγωνικο, θα συνεχισεις σε ολο το υπολοιπο κεφαλι με φυε χαμηλοτερης πυκνοτητας γυρο στα 20 με 25 ωστε να σπειρεις τριχουλες σε ολο το κεφαλι....θα ειναι αραιες αλλα οταν κανεις το ταττου θα πυκνωσουν κανονικα κ θα δειχνεις μια χαρα, κι αυτοι οι 20 - 25 θυλακες θα δειχνουν τριχα ακομα κι οταν σε κοιταζει καποιος σε ευθεια οποτε θα νομιζει οτι κ το ταττου τριχα κανονικη ειναι κ θα φαινεται αληθινο.
Γιατι εκει ειναι το προβλημα με το τατου...αν σε βλεπει καποιος απο πανω δειχνεις οκ.... αν σε βλεπει σε ευθεια ομως κ δεν εχεις καθολου τριχα αλλα μονο τατου δε θα υπαρχει προεκταση προς τα πανω (ως προς τη 3η διασταση ας πουμε... το υψος ) και θα καρφωνεται οτι κατι δε παει καλα... αλλα αυτοι οι θυλακες που θα εχεις μοιρασει εστω κ αραια θα προσδιδουν το 3d και θα δειχνει φυσικο οταν ανακατευεται με το τατου της milena.
Απο κει κ περα οταν θα εισαι στη μιλενα θα της πεις να σου φτιαξει μια ομοιομορφη πυκνοτητα σε ολο το κεφαλι ( γιατι μπροστα για 2 - 3 ποντους θα εισαι πιο πυκνος απ οτι στο υπολοιπο κεφαλι) δλδ θα σου δεσει τη πυκνοτητα της χερλαιν με το υπολοιπο να ειναι συμπαγες κ ομοιομορφο.
Και θα σου φτιαξει επισης κ την δοτρια γιατι σου εχουν κανει μεγαλη ζημια κ θελει γεμισμα αλλα με μελανι,
δε χρειαζεται να χαλασεις θυλακια εκει.
Το μαλλι θα το εχεις παντα κοντο εως 2 με 3 χιλιοστα το μαξιμουμ θα το δεις κ στη πραξη αυτο....δλδ ως ποια χιλιαστα δειχνει φυσικο κ απο ποια χιλιοστα κ πανω αρχιζει και χαλαει...

Υ.Γ
Μη διανοηθεις να κανεις στριπ θα χασεις το ατου του κοντου κουρεματος κ δε μπορει να σου δωσει τη καλυψη που θες επανω με τπτ...κ θα γινεις ακομα χειροτερα κ δε θαμπορεις καν να κοντοκουρευτεις οπως τωρα..

Υ.Γ 2 ) καμμια επεμβαση δε μπορει να διορθωσει μονη της τωρα τα πραγματα ετσι οπως εχουν διαμορφωθει...η μονη λυση για να εχεις μαλλι ειναι αυτη με φυε + τατου... ειναι μονοδρομος....αν δεν εισαι διατεθιμενος γι αυτην τοτε μη κανεις τπτ κ μεινε ετσι οπως εισαι απλα κανε μια φυε να διορθωσεις το σκαψιμο που σου εχουν κανει πισω στη δοτρια να στο καλυψουν ωστε να μη δειχνει οπως τωρα κ κρατα το μαλλι κοντο ξυρισμενο οπως το χεις τωρα.
Αδερφε πολυ σωστα τα λες, ειλικρινα δεν εχω να γραψω κατι πανω σε αυτο εισαι σωστος. Αλλα και δεν απευθυνομαι σε καμια περιπτωση προσωπικα αν ειχα δώσει τα λεφτα που εχει δωσει ο φιλος και ειχα αυτο το αποτελεσμα, και η λυση ηταν νεα μεταμοσχευση αλλα και τατουαζ και ολα αυτα με την προυποθεση οτι το μαλλι θα ειναι 2-3 εκατοστα κουρεμενο, τοτε φιλε πραγματικα ενταξει ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ.
 

Panos1982

Well-Known Member
Αδερφε πολυ σωστα τα λες, ειλικρινα δεν εχω να γραψω κατι πανω σε αυτο εισαι σωστος. Αλλα και δεν απευθυνομαι σε καμια περιπτωση προσωπικα αν ειχα δώσει τα λεφτα που εχει δωσει ο φιλος και ειχα αυτο το αποτελεσμα, και η λυση ηταν νεα μεταμοσχευση αλλα και τατουαζ και ολα αυτα με την προυποθεση οτι το μαλλι θα ειναι 2-3 εκατοστα κουρεμενο, τοτε φιλε πραγματικα ενταξει ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ.

Χιλιοστα οχι εκατοστα :D
 

sotos999

New Member
Καλησπέρα, γνωρίζει κάποιος για την ReGrowClinic του Βελημβασάκη? Υπάρχει κάποιο μέλος που έχει κάνει μεταμόσχευση εκεί?
 
Μπλουζα