Akishellas3, fue, 2500 grafts, 2/3/2016

Tasmania

Active Member
Ακη η αποψη μου ειναι οτι ηθελε πιο μεγαλη πυκνοτητα μπροστα...2200-2500 στο forehead ! αν ειχες χοντρη τριχα θα αρκουσαν και πιο λιγα γραφτς. Τα γραφτς που ριξανε στο middle zone διασπαρτα τί περισσοτερο πιστευεις θα προσδωσει στην συγκεκριμενη περιοχη (που για μενα ειχες ικανοποιητικη τριχοφυια) σε συγκριση με πριν τη μ/μ ? Για μενα ειχες θεμα μπροστα και crown .. middle zone απο τις φωτο σου που ειδα ησουνα οκ...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Άκη μην αγχωνεσαι ρε δεν θα φαίνεται τίποτα.θα δεις σε κάνα μήνα εναμισο που θα μακρύνουν..Tasmania συμφωνώ μαζι σου..καλύτερα θα ήταν να βάλει για μενα οπως το βλεπω κοντα στα 2000 μπροστά και τα αλλά μόνο crown..αλλά και έτσι όπως έγινε οκ θα είναι.
 

akishellas3

Well-Known Member
Το θέμα είναι παιδιά πως λόγο οικονομικών πιο πολύ το να βάλω πάλι σε σημεία που θα έχουν υποχωρήσει από τα υπάρχοντα κ όχι από τα νέα μπορεί να τα έκανα αλλά εκεί πάλι δεν μπορώ να δώσω λεφτά. Στην τελική λογικά αυτοί ξέρανε περισσότερα από μένα κ θα κάνανε το καλύτερο, εγώ πήρα την εντύπωση ότι το φουλάρι σε στην hairline σε πυκνότητα, έχετε δίκιο για την middle zone, επίσης τους το είχα πει ότι έχω ψιλή τρίχα κ φυσικά το είδανε κ τι ξέρανε κ οι ίδιοι. Θα δείξει ελπίζω όλα καλά παράταυτα.
 

EKTOR

Member
Συμφωνω με τον ΤΑζ πως ηθελε πυκνοτερο το forehead μιας και ειχε περιθωριο και σε χωρο και σε graft ..δεν μπορω να καταλαβω την λογικη να χωσει δισπαρτα graft σε μαμα μαλλια χωρις να διαφενεται τουλαχιστον απο τις φωτο το σοβαρο προβλημα.Αν υπαρχει εξηγηση θα την ηθελα.
 

Συνημμένα

  • axileas.JPG
    axileas.JPG
    1 MB · Προβολές: 333
  • IMG_4895.JPG
    IMG_4895.JPG
    689.4 KB · Προβολές: 347

aeratos28

Just aeratos
αυτό που σημειωσες φιλε EKTOR δεν το λες και forehead..αν εννοείται forelock εσύ και o Tazmania στο νήμα του o cvial εχει φωτο του forelock..στο οποίο δείχνει και ποιο πρέπει να είναι το εύρος του.. το δεξιό όπως τα βλέπουμε είναι το σωστο

for1-jpg.8523
 

akishellas3

Well-Known Member
Παιδιά από ότι κατάλαβα δεν μπορούσε να βάλει αλλά στο hairline για πυκνωση κ τα άλλα κάπου έπρεπε να μπουν.
 

EKTOR

Member
Λογω δουλειας το εκανα στο "ποδι" σιγουρα αυτη η εικονα που δειχνεις βοηθα καλιτερα αλλα και η δικη μου ενδειξη εκει δειχνει ,τελως παντων...κατι αλλο που ηθελα να επισημανω ειναι και το ευρος της δοτριας που πιστευω μπορουσε να παει πιο χαμηλά και να μην απειλείται απο μελλοντικο προβλημα στο crown γιατι οπως βλεπω υπαχει ηδη στο σημειο προβλημα εφοσον μπηκαν graft.
 

Συνημμένα

  • P_20160303_222743_1_p.jpg
    P_20160303_222743_1_p.jpg
    1 MB · Προβολές: 356

akishellas3

Well-Known Member
Παιδιά ότι είναι να γίνει θα γίνει, θα δείξουν τα αποτελέσματα εδώ θα ήμαστε με το καλώ. Τώρα αν βάλω στιμενο χυμό αλοε φρέσκο μεσα στο φυσιολογικό όρο κ ψεκασω είναι σωστό η να μην το κάνω; απλά μου έκατσε στο μυαλό τώρα.
 

aeratos28

Just aeratos
το σημείο που έχεις σημειώσει κατάλαβα τι θες να επισημανεις αλλά είναι αρκετά λάθος..όπως βλεπεις είναι σχεδόν το ίδιο με την αριστερή εικόνα που έβαλα πιο πάνω.δείχνουν σχεδον τα ίδια σημεία με το δικό σου σχήμα..και ας είναι τριγωνικό το δικο σου..το δεξί σχήμα όπως βλέπεις πιάνει από το κεντρικό σημείο της hairline και φτάνει στο κέντρο στην αρχη της β ζώνης,στo middle..εκεί έπρεπε να μπουν αρκετά και μάλιστα τα πολυτριχα.αν δεις το κεφάλι του Άκη και βάλεις στο κεφάλι του αυτό το σχήμα το δεξι,θα δεις ότι δεν το δούλεψαν πολύ.σχεδον το μισό forelock δουλευτηκε
 

dimitris50423

Well-Known Member
Μην κανεις καμια χαζομαρα και βαλεις τιποτα στη ληπτρια. Το μονο που εβαζα στη ληπτρια κ στη δοτρια ηταν φυσιολογικος ορος. Αφθονος. Η δοτρια μου εκλεισε μια χαρα χωρις να βαλω τιποτα. Για τον υπνο ξαπλωνα μπρουμυτα με το μαγουλο στο μαξιλαρι και ετσι δεν ακουμπουσε ουτε ληπτρια ουτε δοτρια. Οτιδηποτε διαφορετικο κανεις απο αυτα π σου ειπαμε και σου ειπε η κλινικη ρισκαρεις τη φυτρωση σου
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

piros75

Well-Known Member
Παιδιά από ότι κατάλαβα δεν μπορούσε να βάλει αλλά στο hairline για πυκνωση κ τα άλλα κάπου έπρεπε να μπουν.

Μάλλον αυτό που λες έγινε Άκη... από το να τα πετάξει καλώς έκανε και τα διέσπειρε, προφανώς για να μην βάλει άλλα στα προβληματικά σημεία θα πει πως δεν μπορούσε (λόγω pop out για παράδειγμα).
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μάλλον αυτό που λες έγινε Άκη... από το να τα πετάξει καλώς έκανε και τα διέσπειρε, προφανώς για να μην βάλει άλλα στα προβληματικά σημεία θα πει πως δεν μπορούσε (λόγω pop out για παράδειγμα).

Και γιατί τα έβγαλε τότε?
 

akishellas3

Well-Known Member
Καλημέρα παιδιά κ cvial δε ξέρω γιατί βγήκαν τόσα άλλα εφόσον έγινε οκ, έγινε, πάντως το αποτέλεσμα που το είδε κ ο γιατρός βε.ρης που πηγαινοερχοταν του φάνηκε ωραίο ειδικά στο τελικό αποτέλεσμα, όπως επίσης κ όσοι ΜΕΣΑ από την κλινική το είδαν κ είπαν πως θα πάει πολύ καλα.
 

andy.k

Active member
Καλημέρα παιδιά κ cvial δε ξέρω γιατί βγήκαν τόσα άλλα εφόσον έγινε οκ, έγινε, πάντως το αποτέλεσμα που το είδε κ ο γιατρός βε.ρης που πηγαινοερχοταν του φάνηκε ωραίο ειδικά στο τελικό αποτέλεσμα, όπως επίσης κ όσοι ΜΕΣΑ από την κλινική το είδαν κ είπαν πως θα πάει πολύ καλα.

Ρε φιλέ Άκη τι περιμενες δλδ να σου πούνε από την κλινική? Ότι ΔΕ θα πάει καλά? Δε λέω ότι δε θα πάει, μακάρι
να πάει, ευχή όλων...πάντως επειδή κ σε εμένα ή χρυσά ηταν, φαίνεται ότι την έχει κάνει ή συγκεκριμένη κοπέλα. Εχω δει κ τις δικές μου φωτό κ τις δικές σου κ ενός άλλου παιδιού που έκανε με τη Χρύσα, (matteo, palmal δε θυμαμαι ποιος τώρα) και είναι παντού ή ίδια φάση...
 

akishellas3

Well-Known Member
και πιο ηταν το αποτελεσμα andy εσενα κ ων παιδιων ,ευχαριστημενοι ?σε σενα τωρα θα μπω να δω . Σου λεω πως σαν πιο εμπειροι... μου ειπαν οτι θα εχει καλη πυκνωση οταν ειδαν τα αποτελεσματα.
 

Tasmania

Active Member
περαν ενος προχωρημενου περιστατικου στο φορουμ (Δημητρη), τα υπολοιπα Ακη ειναι σε φαση εξελιξης .... αρα feedback δεν υπαρχει για να σου πει καποιος τί ακριβως να περιμένεις και τί οχι... γι'αυτο να μας ενημερωνεις ανα τακτα χρονικα διαστηματα με την πορεια σου , με καθαρες φωτο για να δημιουργηθει στο φορουμ αυτη η βαση δεδομενων για την κλινικη.
 

andy.k

Active member
Όλοι όσοι κάνανε στο Βεκρη, πλην του Δήμητρη κ του Βαλάντη είναι εν αναμονή...εγώ τώρα είμαι σχεδόν 3 μήνες μετά τη μμ, δε μπορώ να πω ότι αν μείνουν έτσι τα μαλλιά θα είμαι ικανοποιημένος, αλλά από πριν είναι ήδη καλύτερα...για τα αλλά παιδιά δε ξέρω...πάντως αυτό που κάπου ειχες γράψει πως τα 2500 ήταν πολλά, νομίζω είσαι λάθος...είναι καλά, μη πω κ λίγα. Το θέμα είναι να μπορείς να τα βάλεις εκεί που όντως λειπουν...για εμένα έπρεπε να βάλεις 2000 μπροστά κ αλλά 700-800 πίσω. Όπως προανεφερε και ο ταζ στο middle δε φαίνεται να ειχες θέμα...σου είπαν πόσες τρίχες είχαν αυτά τα 2500gts? Δλδ ποσά μονοτριχα δίτριχα τρίτροχα κλπ έβγαλαν?
 
Μπλουζα