Comb, dr hasson, fut, 5400 graft, 31/3/2009

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Μεταμὀσχευση στο Βανκούβερ με τον Dr Hasson - Φωτογραφ

Georgex6 είπε:
να ρωτησω κατι ασχετο το ταξιδι για καναδα ειναι 17 ωρες στο αεροπλανο? η με στασεις?
και κατι αλλο Πανο καπως ετσι ειμαι κι εγω με ψιλοδιαφορες

Γιωργο σκεφτεσαι πολυ το ταξιδι και δεν καταλαβαινω τον λογο αλλα παω πασο.Το ταξιδι εξαρταται απ την εταιρια που θα διαλεξεις για το ποση ωρα θα κανει κ αν κανει στασεις κτλ....εγω θα παω με την british airways και το ταξιδι θα ειναι 12 ωρες τωρα με σταση η χωρις δε το θυμαμαι...αλλα θα το ρωτησω αν σε καιει τοσο πολυ πια...Να ξερεις οτι ο hasson μου ειπε οτι ειναι μεγαλος ο αριθμος θυλακιων (2500)παρ ολο που εχω σχετικα μικρο προβλημα γιατι πρεπει να μου σχηματισει καινουργια hairline και τα grafts πρεπει να ειναι πολυ πυκνα το ενα με το αλλο για να συμβαδιζουν με τα υπολοιπα μαλλια μου και να ειναι φυσικα και ομοια ολα!Οποτε και με σενα τα ιδια θα ισχυουν περιπου!

Ομαρ77 τις ασκησεις τις κανουμε 2 μηνες πριν το χειρουργιο....20 λεπτα την ημερα μπορεις να τις κανεις σε 2 δεκαλεπτα η σε 4 πενταλεπτα εξαρταται απ το ποσο κουραζεσαι....οι ασκηεσεις βοηθανε στο να ειναι ελαστικο το δερμα και να βγουν πιο ευκολα και με ασφαλεια τα grafts αλλα και να κλεισει καλυτερα η ουλη που θα σου κανουν...οποτε ειναι σημαντικο κ αξιζει τον κοπο!Το κεφαλι δε το ξυριζω για κανενα λογο....παρ'ολο που εχω γυμνασμενο σωμα αν με δω ετσι θα παθω καταθλιψη δε μπορω χωρις μαλλια....ασε που εχω και μεγαλα αυτια... :D Σαν τον Ε.Τ θα ειμαι....απλα θα τα κοψω με τη μηχανη στη 2η σκαλα το βραδι πριν φυγω για καναδα.....Αν θες να παμε μαζι Καναδα δεν υπαρχει κανενα προβλημα εγω θα παω καναδα 1η Νοεμβριου στις 2 Νοεμβρη ειναι το χειρουργιο....θα κατσω στις 3 και στις 4 εκει να χαλαρωσω απ το χειρουργειο 2 μερες και στις 5 Νοεμβρη ξεκιναω για Ελλαδα....Χαρα μου να παμε μαζι αν οντως το θες πες μου!!Δε θα πηγαινα Απριλιο που λες γιατι ειναι καλοκαιρι και δε γουσταρω το καλοκαιρι να εχω τετοιες περιπετεις προτιμω το Χειμωνα που ειναι πιο υσιχα τα πραγματα....Τελος οσο αναφορα τη γριπη δε φοβαμαι.....εχω γερο οργανισμο και σπανια αρρωσταινω...αλλα στην τελικη θα φορεσω μια μασκα οταν κυκλοφορω αν ειναι οντως επικυνδινα εκει....δεν ειναι προβλημα αυτο!!!Το μονο μου προβλημα για μενα ειναι να κλεισει καλα η ουλη και να εχω καλα αποτελεσματα τιπτοα αλλο....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Μεταμὀσχευση στο Βανκούβερ με τον Dr Hasson - Φωτογραφ

Γενικα παιδια επειδη πολλοι εχετε προβλημα μια με το ταξιδι μια με τη γλωσσα μια με το χειρουργειο κτλ.....εγω θα σας πω ενα πραγμα.....οταν πεθανω θα βρισκομαι σε αδρανεια οπως βρισκομουν και πριν γεννηθω....τωρα ομως που ηρθα να ζησω θα βρισκομαι σε δραση και γουσταρω να πιανω την ζωη απ τα μαλλια που λενε και να ζω ωραια κ εντονα...
Σαν ανθρωπος μου αρεσει η τελειοτητα και γι αυτο επελεξα αυτο το γιατρο γιατι τον θεωρω απ τους 1-2 καλυτερους.....
οσο μακρια και αν ηταν θα πηγαινα σε αυτον....
Ο στοχος μου ειναι να αποκτησω ξανα την παλια μου εμφανιση και ανεση και στυλ και ειμαι διατεθημενος να κανω οτι μου ζητηθει....και ταξιδι και ασκησεις και να μου ανοιξουν το κεφαλι πισω κ οτι γουσταρεις προκειμενου να φτασω στο στοχο μου....και 100 κολοτουμπες τη μερα να μου ζητουσε να κανω θα τις εκανα.....Ξερω οτι δε θα το μετανιωσω.....Γι αυτο δε μπορει τιποτα να με σταματησει....Ακουστε με σας παρακαλω και δε θα χασετε.....προσεχτε πολυ σε ποιανου τα χερια θα αφισετε το κεφαλι σας κ το παρουσιαστικο σας.....Καλυτερα λιγο ταλαιπωρια παραπανο και μετα παει τελειωσε...παρα να πειτε ενταξει μωρε που να τρεχω τωρα και μου φταιει κι αυτο κ το αλλο κτλ κ να πατε σε εναν μετριο γιατρο με μετρια αποτελεσματα....θα σας τρωει μετα αυτο το λαθος για χρονια σαν μικροβιο.....ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΟ ΚΑΛΑ!!!!ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΝΕΟΙ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΤΟ ΧΑΡΟΥΜΕ....ΚΑΙ Η ΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ......
 

comb

Member
Απ: Μεταμὀσχευση στο Βανκούβερ με τον Dr Hasson - Φωτογραφ

Φίλε Πάνο για shockloss πάντα υπάρχει ρίσκο όταν έχεις μαλλιά, γιατί ο γιατρός θα ξυρίσει τα υπάρχοντα μαλλιά σου και θα φυτέψει και ανάμεσά τους ωστε να μην υπάρχει κενό αν στο μέλλον το φυσικό hairline υποχωρήσει και άλλο. Ωστόσο το να είανι μόνιμο το θεωρώ σχεδόν απίθανο.

Η φίνα λογικά θα σε κρατήσει για πολλά χρονια, αλλά δεν κάνει και θαύματα, δηλαδη μπορεί να συνεχίζει η τριχόπτωσή σου απλά πολύ αργά. Γ'ιαυτό είπα οτι στο μέλλον πιθανόν να χρειαστείς και άλλο χειρουργείο.Πάντως βλέπω οτι τα έχεις σκεφτεί όλα πολύ καλά και μπράβο σου. Θα έχεις εξαιρετικό αποτέλεσμα.

Κατα τη γνώμη μου τα υπερατλαντικά ταξιδια είναι τα καλύτερα. Εχεις ανετο κάθισμα, πολλές ταινιες, φαγητό, γενικώς η ωρα για μένα περνάει πολύ πιο άνετα απ'οτι σε 4ωρο ταξίδι για Αγγλία. Μην αγχωνεστε τόσο πολύ, δείτε το και λίγο σαν διακοπές. Εγώ το ταξίδι δεν το σκέφτηκα λεπτό.

Παιδια σήμερα φεύγω από Αθήνα για ένα μήνα και δεν θα έχω προσβαση στο internet στο σπίτι. Θα μπαίνω αλλά οχι τόσο συχνά.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Μεταμὀσχευση στο Βανκούβερ με τον Dr Hasson - Φωτογραφ

comb είπε:
Φίλε Πάνο για shockloss πάντα υπάρχει ρίσκο όταν έχεις μαλλιά, γιατί ο γιατρός θα ξυρίσει τα υπάρχοντα μαλλιά σου και θα φυτέψει και ανάμεσά τους ωστε να μην υπάρχει κενό αν στο μέλλον το φυσικό hairline υποχωρήσει και άλλο. Ωστόσο το να είανι μόνιμο το θεωρώ σχεδόν απίθανο.

Η φίνα λογικά θα σε κρατήσει για πολλά χρονια, αλλά δεν κάνει και θαύματα, δηλαδη μπορεί να συνεχίζει η τριχόπτωσή σου απλά πολύ αργά. Γ'ιαυτό είπα οτι στο μέλλον πιθανόν να χρειαστείς και άλλο χειρουργείο.Πάντως βλέπω οτι τα έχεις σκεφτεί όλα πολύ καλά και μπράβο σου. Θα έχεις εξαιρετικό αποτέλεσμα.

Κατα τη γνώμη μου τα υπερατλαντικά ταξιδια είναι τα καλύτερα. Εχεις ανετο κάθισμα, πολλές ταινιες, φαγητό, γενικώς η ωρα για μένα περνάει πολύ πιο άνετα απ'οτι σε 4ωρο ταξίδι για Αγγλία. Μην αγχωνεστε τόσο πολύ, δείτε το και λίγο σαν διακοπές. Εγώ το ταξίδι δεν το σκέφτηκα λεπτό.

Παιδια σήμερα φεύγω από Αθήνα για ένα μήνα και δεν θα έχω προσβαση στο internet στο σπίτι. Θα μπαίνω αλλά οχι τόσο συχνά.


Σ ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια comb τα εκτιμω ιδιαιτερα!!Με αγχωσες λιγο για το shockloss αλλα αν δεν ειναι μονιμο δεν με προβληματιζει....ουτος η αλλος ξερω και εχω συμβιβαστει με το οτι για καποιους μηνες μετα την επεμβαση θα φοραω καπελο γιατι φαντασου οτι η φυσικη μου hairline θα εχει βγει τον τριτο μηνα ας πουμε και μπροστα απ αυτη θα εχουν αρχισει να βγαινουν μικρες και διασπαρτες τριχουλες.....ε δε θα ειναι κ οτι καλυτερο....και η λυση ειναι το καπελο....πιστευω οτι μετα τον 5ο μηνα το κεφαλι μου θα εχει αξιοπρεπει εμφανιση...και ναι πιθανος θα ξανακανω επεμβαση στο μελλον ισως μετα απο 3-5 χρονια αλλα αν γινει σωστα δε με ενοχλει ;)
Να ξερεις τελος οτι και εσυ εχεις χρησιμοποιησει μονο 5500 θυλακες και εχεις ακομα τουλαχιστον αλλους 2000 με strip και μπορεις να βγαλεις επισης μετα το strip και μερικους ακομα με fue οποτε πανω κατω εχεις ενα αποθεμα περιπου 3000-4000 ισως θυλακες και μπορεις να βελτιωσεις κ αλλο την πυκνοτητα σου...στο λεω γιατι εισαι κ εσυ μικρος σαν εμενα 26-27 χρονων και σε νοιαζει σιγουρα αυτο....
Ελπιζω να μπορεις να μπεις απο κει που θα πας να τα λεμε....
 

comb

Member
Απ: Μεταμὀσχευση στο Βανκούβερ με τον Dr Hasson - Φωτογραφ

Πάνο θα μπαίνω απλά οχι καθημερινά, εξάλλου σήμερα κλείνω ακριβώς 4 μηνες από τη μεταμόσχευση και είναι ωρα για φωτογραφίες.

Τώρα για δευτερη επέμβαση για μένα δεν το αποκλείω αλλά ας δουμε πρώτα το τελικό αποτέλεσμα στις αρχές του 2010 και ύστερα ίσως το σκεφτώ.

Εγώ είμαι της άποψης να κρατάμε μικρό καλάθι και να είμαστε συγκρατημένοι, γι'αυτό και αναφέρω τα όποια ρίσκα. Γεγονόσ είναι πως με τον Dr Hasson αυτά τα ρίσκα μειώνονται όσο το δυνατόν περισσότερο, θα έλεγα οτι σχεδόν εξαλείφονται.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Μεταμὀσχευση στο Βανκούβερ με τον Dr Hasson - Φωτογραφ

comb είπε:
Πάνο θα μπαίνω απλά οχι καθημερινά, εξάλλου σήμερα κλείνω ακριβώς 4 μηνες από τη μεταμόσχευση και είναι ωρα για φωτογραφίες.

Τώρα για δευτερη επέμβαση για μένα δεν το αποκλείω αλλά ας δουμε πρώτα το τελικό αποτέλεσμα στις αρχές του 2010 και ύστερα ίσως το σκεφτώ.

Εγώ είμαι της άποψης να κρατάμε μικρό καλάθι και να είμαστε συγκρατημένοι, γι'αυτό και αναφέρω τα όποια ρίσκα. Γεγονόσ είναι πως με τον Dr Hasson αυτά τα ρίσκα μειώνονται όσο το δυνατόν περισσότερο, θα έλεγα οτι σχεδόν εξαλείφονται.

Ουουαααααουυυυυυυυ φοτογραφιες γουσταρωωω :) :) :)!!!!!!!Βαλε βαλε ειμαι πολυ περιεργος να βλεπω τα σταδια.... 8)!!!!!
Η αληθεια ειναι οτι στον Hasson ναι τα ρισκα ειναι μικρα και με το κεφαλι μου ουτε εγω θελω να ρισκαρω....αλλα οντως πρωτα πρεπει να δεις το τελικο αποτελεσμα κ μετα αποφασιζεις τι θα κανεις!!!!Παρεπιπτοντος σου χει κανει πολυ καλη δουλεια πισω στο scar μακαρι να ειναι κ μενα τοσο καλο!!!
 

omar77

New Member
Απ: Μεταμὀσχευση στο Βανκούβερ με τον Dr Hasson - Φωτογραφ

εκλεισα 5 νοεμβρη hasson πανο τωρα για εισητηρια δεν εχω κοιταξει,ακομα αλλα λεω να ερθω μαζι σου αμα βρω να λεμε κ καμια μα...κια στο αεροπλανο να περασει η ωρα :D
στειλε μου σε μυν αμα θες το msn σου η ακομα καλυτερα το τηλ σου να τα πουμε.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Μεταμὀσχευση στο Βανκούβερ με τον Dr Hasson - Φωτογραφ

omar77 είπε:
εκλεισα 5 νοεμβρη hasson πανο τωρα για εισητηρια δεν εχω κοιταξει,ακομα αλλα λεω να ερθω μαζι σου αμα βρω να λεμε κ καμια μα...κια στο αεροπλανο να περασει η ωρα :D
στειλε μου σε μυν αμα θες το msn σου η ακομα καλυτερα το τηλ σου να τα πουμε.


Ρε γαμοτο εγω στις 5 Νοεμβρη πρεπει να φυγω για Ελλαδα τα εχω βγαλει ειδη τα εισητηρια....δε μπορεις να κανεις το χειρουργειο στις 3 η 4 Νοεμβρη???να παμε κ να φυγουμε μαζι???γιατι αν το κανεις στις 5 εγω θα πρεπει να φυγω..... :(
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Μεταμὀσχευση στο Βανκούβερ με τον Dr Hasson - Φωτογραφ

panos1982 είπε:
Γενικα παιδια επειδη πολλοι εχετε προβλημα μια με το ταξιδι μια με τη γλωσσα μια με το χειρουργειο κτλ.....εγω θα σας πω ενα πραγμα.....οταν πεθανω θα βρισκομαι σε αδρανεια οπως βρισκομουν και πριν γεννηθω....τωρα ομως που ηρθα να ζησω θα βρισκομαι σε δραση και γουσταρω να πιανω την ζωη απ τα μαλλια που λενε και να ζω ωραια κ εντονα...
Σαν ανθρωπος μου αρεσει η τελειοτητα και γι αυτο επελεξα αυτο το γιατρο γιατι τον θεωρω απ τους 1-2 καλυτερους.....
οσο μακρια και αν ηταν θα πηγαινα σε αυτον....
Ο στοχος μου ειναι να αποκτησω ξανα την παλια μου εμφανιση και ανεση και στυλ και ειμαι διατεθημενος να κανω οτι μου ζητηθει....και ταξιδι και ασκησεις και να μου ανοιξουν το κεφαλι πισω κ οτι γουσταρεις προκειμενου να φτασω στο στοχο μου....και 100 κολοτουμπες τη μερα να μου ζητουσε να κανω θα τις εκανα.....Ξερω οτι δε θα το μετανιωσω.....Γι αυτο δε μπορει τιποτα να με σταματησει....Ακουστε με σας παρακαλω και δε θα χασετε.....προσεχτε πολυ σε ποιανου τα χερια θα αφισετε το κεφαλι σας κ το παρουσιαστικο σας.....Καλυτερα λιγο ταλαιπωρια παραπανο και μετα παει τελειωσε...παρα να πειτε ενταξει μωρε που να τρεχω τωρα και μου φταιει κι αυτο κ το αλλο κτλ κ να πατε σε εναν μετριο γιατρο με μετρια αποτελεσματα....θα σας τρωει μετα αυτο το λαθος για χρονια σαν μικροβιο.....ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΟ ΚΑΛΑ!!!!ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΝΕΟΙ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΤΟ ΧΑΡΟΥΜΕ....ΚΑΙ Η ΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ......
φιλε πανο συμφωνω μαυτα που λες και να ξερεις οτι κι εγω εχω πετυχει πραγματα (που δε θελω να τα αναφερω εδω) τα οποια στην αρχη μου φαινοντουσαν ακατορθωτα και εχω απελπιστει πολλες φορες στη ζωη μου αλλα δε το βαζω κατω γιαυτο που λες φυσικα δε θα κολησω σε ενα αεροπλανο απλα ειδα οτι και στη κυπρο κανουν καλη δουλεια αλλα μπορω να σου πω πως θα το ξανασκεφτω παλι για hasson πολυ σοβαρα :).επισης θα πρεπει να παρω και μια αποφαση το καλοκαιρι για το τι θα κανω γιατι εχω κανονισει και αυτη τη θεραπεια με τα βλαστοκυτταρα και τα 2 μαζι δε μπορω να τα κανω λογω κοστους :'(
υ.γ. τη λεφτα χαλαμε για πραγματα που οι αλλοι θεωρουν αυτονοητα...
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Μεταμὀσχευση στο Βανκούβερ με τον Dr Hasson - Φωτογραφ

Ναι αυτο ειναι αληθεια....ειμαστε οι γκαντεμηδες που κληρονομισαμε αυτη τη κολοτριχοπτωση....και πεδευομαστε ενω θα μπορουσε γενετικα να μην υπαρχει αυτο το φαινομενο και να τελειωνε το θεμα....τεσπα...αυτα εχει η ζωη....
Να ξερεις οτι σε τιμες δεν διαφερει ο hasson με τη hdc....η μονη διαφορα ειναι οτι θα δωσεις κατι παραπανο για τα εισητηρια...
αλλα με hasson πιστευω θα εχεις ενα σκαλοπατι καλυτερο αποτελεσμα!!Παιζει και ρολο το γεγονος οτι ο hasson εχει παρα πολλα χρονια στο κουρμπετι και οσο να ναι εχει πολυ καλη πειρα για καθε περιπτωση κ το ποσοστο αποτυχιας εκμηδενιζεται σχεδον....τωρα στη κυπρο δεν γνωριζω να σου πω ποσα χρονια ασχολουντε και τι ποσοστο επιτυχιας εχουν...αυτο θα πρεπει να το ψαξεις εσυ μαλλον....επισης προσωπικη μου γνωμη ειναι να μην αρχισεις με fue αλλα με στριπ και ασε το fue να το βελτιωσουν λιγο ακομα....στο λεω γιατι εχω δει οτι πλασαρουν πιο πολυ την fue οι γιατροι στη κυπρο αν και χρησιμοποιουν και στριπ βεβαια....να σκεφτεσαι και μελλοντικα γιατι με την fue ισως τραυματιστουν και δε φυτρωσουν μερικα θυλακια και τωρα μπορει να μη σε νοιαξει αλλα στο μελλον μπορει να τα χρειαστεις.....επισης κατι αλλο για την ουλη πισω απ το στριπ...αν παρ'ολο το trichophytic closure ειναι λιγο εντονη μπορεις να κανεις bht και να παρεις καμμια 300 θυλακια απο τα γενια σου και να την καλυψεις μια χαρα....μη σε αγχωνει ιδιαιτερα η ουλη!!ευτυχως πλεον διορθωνεται....
Τελος οσο αναφορα τα λεφτα γνωριζω οτι ειναι σημαντικος παραγοντας αλλα καλυτερα να περιμενεις ενα δυο χρονια και να πας εκει που πρεπει για σωστη δουλεια παρα να πας για πιο οικονομικα εκει που δε πρεπει¨κ μετα να τρεχεις για τα μπαλωματα....αν και στην κυπρο δεν τους φοβαμαι και τοσο βασικα.....
 

hairevival

New Member
Απ: Μεταμὀσχευση στο Βανκούβερ με τον Dr Hasson - Φωτογραφ

Μπράβο μάγκες!
Panos & omar είστε μάγκες!

Να ρωτήσω :
Δουλεύετε και βγάζετε δικά σας χρήματα ή τα παίρνετε από γονείς;

επίσης τα 12-15.000 που θα δώσετε , θα τα στερηθειτε λογικα απο αυτοκινητο, ή κατι αλλο τελοσπάντων.
Με αυτό ώς συμφιλιώνεστε;

το χρηματικο πιστευω ειναι το νουμερο-ενα που μας απασχολει!

comb καλες διακοπες!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Μεταμὀσχευση στο Βανκούβερ με τον Dr Hasson - Φωτογραφ

hairevival είπε:
Μπράβο μάγκες!
Panos & omar είστε μάγκες!

Να ρωτήσω :
Δουλεύετε και βγάζετε δικά σας χρήματα ή τα παίρνετε από γονείς;

επίσης τα 12-15.000 που θα δώσετε , θα τα στερηθειτε λογικα απο αυτοκινητο, ή κατι αλλο τελοσπάντων.
Με αυτό ώς συμφιλιώνεστε;

το χρηματικο πιστευω ειναι το νουμερο-ενα που μας απασχολει!

comb καλες διακοπες!!

hairevival....σε ευχαριτω πολυ προσωπικα!!!
Ναι εγω δουλευω εδω και 2 χρονια που απολυθηκα απ το στρατο στην επιχειρηση του πατερα μου.....δε θα στερηθω αυτοκινητο κτλ γιατι απλα εχω απο πιο μικρος παρει ενα και κανω τη δουλεια μου.....Οσο για τα λεφτα ειναι περιπου στα 12000ευρο και δε θα τα βαλω ολα εγω θα με βοηθησουν και οι δικοι μου....εγω εχω 8000 ολα ολα θα βαλω τα 7000 να κρατησω 1000 στην ακρη να κινουμε κ τα υπολοιπα θα μου βαλουν οι δικοι μου....αλλα και να μη μου εβαζαν (αν δεν ειχαν) η θα επερνα δανειο η θα περιμενα αλλον ενα χρονο.....
Να παω στην ελλαδα η καπου μετρια λογο χρηματων για μενα δεν ειναι αποδεκτο πλεον......γιατι δε γουσταρω να πληρωσω για κατι που δε θα μου αρεσει....η θα το κανω σωστα η δε το κανω καθολου......το να ζητουσες φερραρι πριν 100 χρονια που ολοι ειχαν αμαξες θα ηταν τρελο....το να ζητας αμαξα ομως στην εποχη της φερραρι ειναι παλι τραγικο....
θελω να πω οτι αφου στο εξωτερικο καταφεραν και εχουν φυσικο αποτελεσμα....γιατι να παλευουμε στην ελλαδα???αν και εξω ηταν τα ιδια σκατα θα ελεγα οκ παμε να την κανουμε εδω και οτι γινει εγινε....αλλα αυτο αλλαξε....και το πειραμε χαμπαρι εστω και αργα....αρκετοι καταστραφηκαν ας σωσουμε τους υπολοιπους.....
 

hairevival

New Member
Απ: Μεταμὀσχευση στο Βανκούβερ με τον Dr Hasson - Φωτογραφ

Εγώ έχω αποκλεισει τη πιθανοτητα να παω Ελλαδα φυσικα και αν ποτέ πάω, θα ειναι στον hasson wong.

Η τριχόπτωση γνωρίζουμε ποτε ολοκληρωνεται;
γυρω στα 35 ας πούμε;

panos οι γονείς σου, μαλλον ειναι εξαιρεση. Οι περισσοτεροι οχι μονο δε θα δωσουν λεφτα, για κατι τοσο 'ασημαντο' , αλλα θα θεωρησουν και εξωφρενικο το ποσο των 12 000 ευρω αλλα και υπερβολη το να πας .. τοσο μακρια..

Εσυ πως καταφερες και τους επεισες;

Επίσης - έκανες μήπως live συνεδρία μεσω web cam με τους γιατρούς; ή με φωτογραφίες που τους έστειλες σου απαντησαν οι ίδιοι ;
 

NGL

Member
Απ: Μεταμὀσχευση στο Βανκούβερ με τον Dr Hasson - Φωτογραφ

hairevival είπε:
Εγώ έχω αποκλεισει τη πιθανοτητα να παω Ελλαδα φυσικα και αν ποτέ πάω, θα ειναι στον hasson wong.

Η τριχόπτωση γνωρίζουμε ποτε ολοκληρωνεται;
γυρω στα 35 ας πούμε;

panos οι γονείς σου, μαλλον ειναι εξαιρεση. Οι περισσοτεροι οχι μονο δε θα δωσουν λεφτα, για κατι τοσο 'ασημαντο' , αλλα θα θεωρησουν και εξωφρενικο το ποσο των 12 000 ευρω αλλα και υπερβολη το να πας .. τοσο μακρια..

Εσυ πως καταφερες και τους επεισες;

Επίσης - έκανες μήπως live συνεδρία μεσω web cam με τους γιατρούς; ή με φωτογραφίες που τους έστειλες σου απαντησαν οι ίδιοι ;

Η τριχοπτωση δεν ολοκληρωνεται ποτε φιλε... :down
δεν ειναι το πιο ασημαντο πραγμα η τριχοπτωση,αλλα ουτε και το πιο σημαντικο... :chinscratch
μεγαλα παιδια ειμαστε,για ολα τα υπολοιπα.. ;)
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Μεταμὀσχευση στο Βανκούβερ με τον Dr Hasson - Φωτογραφ

hairevival είπε:
Εγώ έχω αποκλεισει τη πιθανοτητα να παω Ελλαδα φυσικα και αν ποτέ πάω, θα ειναι στον hasson wong.

Η τριχόπτωση γνωρίζουμε ποτε ολοκληρωνεται;
γυρω στα 35 ας πούμε;

panos οι γονείς σου, μαλλον ειναι εξαιρεση. Οι περισσοτεροι οχι μονο δε θα δωσουν λεφτα, για κατι τοσο 'ασημαντο' , αλλα θα θεωρησουν και εξωφρενικο το ποσο των 12 000 ευρω αλλα και υπερβολη το να πας .. τοσο μακρια..

Εσυ πως καταφερες και τους επεισες;

Επίσης - έκανες μήπως live συνεδρία μεσω web cam με τους γιατρούς; ή με φωτογραφίες που τους έστειλες σου απαντησαν οι ίδιοι ;

Kαλα θα κανεις αν πας στον hasson γιατι τουλαχιστον εισαι σε καλα χερια κ δε θα πεταξεις τα λεφτα σου.....
Η τριχοπτωση δε σταματαει στα 35....αυτα ειναι αρλουμπες...καθε ατομο ειναι διαφορετικο...σε αλλους πεφτουν τα μαλλια ραγδαια κ σε αλλους πιο αργα....το οτι καποιος εχασε ολα τα μαλλια του στα 35 δε σημαινει οτι τελειωσε η τριχοπτωση εκει απλα πεσανε ολες οι τριχες που ηταν να πεσουν πολυ νωρις.....σε αλλους αρχιζει στα 35 και πιο πανω η τριχοπτωση...και παει αργα αργα.....και δε τελειωνει ποτε οπως ειπε κ ο NGL.....στα 50 θα εχει λιγοτερα στα 60 ακομα λιγοτερα κτλ κτλ.....(ενα παραδειγμα που μου ηρθε τωρα ειναι ο Στελιος Καζαντζιδης δες τον στα 35 που εχει μαλλια κ δες τον και στα 65 που δεν εχει...εινια κ πολλοι αλλοι βεβαια..)αλλα ακομα κι αν σταματουσε στα 35 δε χρειαζεται να περιμενεις να πας 35 και να καραφλιασεις τελειως για να την κανεις....κανεις οταν εχεις ενα σημαντικο βαθμο αραιωματος και διατηρεις με αγωγες κατα της τριχοπτωσης τα υπολοιπα και οταν δεις οτι ξαναδημιουργουντε κενα πας και τα καλυπτεις λιγο λιγο με fue an θες....ευτυχως ειμαστε τυχεροι μες την ατυχια μας γιατι γεννηθηκαμε να εχουμε τριχοπτωση μεν αλλα σε πολυ καλη εποχη δε...γιατι την τελευταια 10ετια εχουν προχωρησει πολυ τα πραγματα στο θεμα τριχοπτωση-μεταμοσχευση....ασχετα αν στο Ελλαδισταν κοιμομαστε ορθιοι και ειμαστε 50 χρονια πισω....
Δεν δινουν ολα τα λεφτα οι γονεις μου και ουτε με θεωρω εξαιρεση γιατι ειναι γονεις μου με αγαπανε και θελουν το καλο μου κ να ειμαι καλα...
αυτη τη στιγμη που δε μου φτανουν τα λεφτα να κανω μεταμοσχευση και χρειαζομαι 4000-5000 ευρω προτιμουν να μου τα δωσουν αυτοι για να με βοηθησουν παρα να παρω δανειο...αλλα και παλι αν δεν εδιναν θα μαζευα ως του χρονου κ θα πηγαινα 1 χρονο πιο μετα....
Στον hasson εστειλα 4-5 φοτογραφιες μου απο διαφορετικες οπτικες γωνιες και με ειδε και μου ειπε πανω κατω τι πρεπει να κανουμε!!!
 

omar77

New Member
Απ: Μεταμὀσχευση στο Βανκούβερ με τον Dr Hasson - Φωτογραφ

το ιδιο κ γω ισως οι γονεις μου να μου δωσουν κανα 4-5 αν δεν μου τα εδιναν θα περιμενα λιγο παραπανω να τα μαζεψω.
 

comb

Member
Απ: Μεταμὀσχευση στο Βανκούβερ με τον Dr Hasson - Φωτογραφ

pano kai omar77 σας ευχομαι ο,τι καλύτερο, είστε σε καλά χέρια!

Παίδες θα καθυστερήσω με τις φωτογραφίες στους 4 μήνες γιατί ξέχασα να πάρω μαζί το καλωδιο. Θα ποστάρω 4 και 4.5 μήνες μαζι τον 15αυγουστο. Από αυριο θα λείψω για μια εβδομάδα με σκάφος οπότε μάλλον δε θα μπω καθόλου στο φόρουμ, τα λέμε μετά τις 10 του μήνα!
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Μεταμὀσχευση στο Βανκούβερ με τον Dr Hasson - Φωτογραφ

comb είπε:
pano kai omar77 σας ευχομαι ο,τι καλύτερο, είστε σε καλά χέρια!

Παίδες θα καθυστερήσω με τις φωτογραφίες στους 4 μήνες γιατί ξέχασα να πάρω μαζί το καλωδιο. Θα ποστάρω 4 και 4.5 μήνες μαζι τον 15αυγουστο. Από αυριο θα λείψω για μια εβδομάδα με σκάφος οπότε μάλλον δε θα μπω καθόλου στο φόρουμ, τα λέμε μετά τις 10 του μήνα!

Ελα ρε συ comb πες μας τουλαχιστον τη διαφορες βλεπεις???πως παει???Tα κανονησαμε με τον ομαρ.....θα παμε μαζι καναδα τον Νοεμβρη να σουλατσαρουμε......0αχα0χα0χα0χ......καλα θα περασουμε..... :D :D
 

comb

Member
Απ: Μεταμὀσχευση στο Βανκούβερ με τον Dr Hasson - Φωτογραφ

Πάνο πάει πολύ καλά, μακραίνει κιολας, είμαι παρα πολύ ικανοποιημένος. Γενικώς η εμφανιση μου έχει αλλάξει ριζικά, είμαι άλλος ανθρωπος. Μια χαρα θα περάσετε, το Βανκουβερ είναι υπέροχο.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Μεταμὀσχευση στο Βανκούβερ με τον Dr Hasson - Φωτογραφ

comb είπε:
Πάνο πάει πολύ καλά, μακραίνει κιολας, είμαι παρα πολύ ικανοποιημένος. Γενικώς η εμφανιση μου έχει αλλάξει ριζικά, είμαι άλλος ανθρωπος. Μια χαρα θα περάσετε, το Βανκουβερ είναι υπέροχο.

Ok χαιρομαι....και αναμενουμε τις φωτο.....σιγα σιγα θα πρεπει να αλλαξεις και το norwood sou.... :p
 
Μπλουζα