Pgd(2) blockers και pge(2) agonist . πως τις ρυθμίζουμε

paretto

Active Member
Και που το ξερουν αυτοί στα ξένα καραφλοφόρουμ; Παντως καποιος να κλεισει κροταφους με ντουτα/φινα πολυ δυσκολα. Γιατι εκει φαινεται η διαφορα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sito

Active Member
Και που το ξερουν αυτοί στα ξένα καραφλοφόρουμ; Παντως καποιος να κλεισει κροταφους με ντουτα/φινα πολυ δυσκολα. Γιατι εκει φαινεται η διαφορα.

o swiss είχε ανεβάσει φώτο στα ξένα καραφλοφόρουμ πριν κανέναν χρόνο (ίσως και παραπάνω) πριν και μετα ντουτα. Και τις ανασύραν κάποιοι και τις βάλαν δίπλα δίπλα. Δεν παρακολουθώ και το συγκεκριμένο θέμα ιδιαίτερα. Πάντως γεγονός είναι οτι ο swiss πριν ξεκινήσει την θεραπεία του είχε φαει μπαν από πολλά καραφλοφόρουμ συμπεριλαμβανομένων ιδιωτικών.

Είδομεν, μακάρι να δουλεύει το σκηνικό του swiss. ο χρόνος θα δείξει.

Γενικά από σας που παρακολουθείτε τα ξένα καραφλοφόρουμ, υπάρχουν αρκετοί που χρησιμοποιούν σέτι;

EDIT: ξανακοίταξα, οι φώτο που ανέβασε οτι είναι πριν το πείραμα του, στην πραγματικότητα είναι από το 2013 πριν ξεκινήσει ντούτα. Βέβαια αυτό δεν έχει καμιά σχέση με την αποτελεσματικότητα του εγχειρήματος του. Πολλοί πλέον το υιοθετούν, αν κάνει δουλειά θα φανεί από θετικές αναφορές που θα υπάρξουν στο νετ
 
Τελευταία επεξεργασία:

poseidonas77

Well-Known Member
ναι sito ειναι αρκετοι που χρησιμοποιουν seti στο εξωτερικο και μεχρι στιγμης ειναι ενθαρυντικα τα πρωτα αποτελεσματα..καποιοι αναφερουν ολοκληρωτικη παυση shedding...
σε μερικους μηνες θα ξερουμε καλυτερα διοτι τρεχουν αρκετες ομαδικες αγορες και το δειγμα χρηστων που θα το δοκιμασουν θα ειναι μεγαλυτερο...
 

Δημητρης38

Active Member
Εχουν ενα χρονο που το δοκιμαζουν και στο διαδικτυο δεν υπαρχει ουτε μια αναφορα θετικου αποτελεσματος.
Εαν εκανε δουλεια, μετα απο τοσους μηνες δοκιμων απο εθελοντες, εστω σε εναν απο αυτους, θα ειχε γινει ηδη γνωστο.


----------------------
Eχουμε και λεμε.
Εγκριση απο τον FDA ΔΕΝ εχει παρει.
Παρολα αυτα στα ξενα ΚαρφλοΦορουμς εμφανιζονται χρηστες εδω και 10 μηνες που ποσταρουν οτι το δοκιμαζουν !!!
Καποιοι oral καποιοι topically.
Μονιμο μοτιβο? "PM me if interested in getting in on group buy for seti. cheapest price available for a large quantity"
Τιμη ? $340 for 25gram.
Αποτελεσμα? Αγνωστο γιατι χανονται ολοι...
Προσωπικη μου αποψη? Απατη !!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

sito

Active Member
εγώ αυτά που διάβασα σχετικά στο σετι, είναι από το γερμανικό καραφλοφόρουμ. Εκει όλοι όσοι το χρησιμοποιούν το πήραν από phg. Αυτό που αναφερουν αυτοί είναι οτι νιώθουν οτι τους σταμάτησε/μείωσε την τριχόπτωση και έχουν μια καλύτερη αίσθηση στο τριχωτό. Αυτό που κατάλαβα εφάμιλλα αποτελέσματα με το ru. όχι οτι όμως αυτό είναι λίγο.

Αλλά και πάλι η πορεία θα δείξει.
 

poseidonas77

Well-Known Member
μακαρι συντροφε..εσυ μονο να εχεις το νου σου ποτε θα το ανεβασουν οι πολωνοι.
κατα 90% θα το ξεκινησω...απλα θελω να το παρω απο ευρωπη και οχι απο κινα που η ποιοτητα σιγουρα θα παιζει απο χημειο σε χημειο...
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κάτι άσχετο, στα ξένα καρφλοφόρουμ όπου υπάρχει έντονη συζήτηση για την θεραπεία του swiss, ακούγεται οτι οι ΠΡΙΝ φωτογραφίες, είναι φωτογραφίες όχι πριν την έναρξης του "πειράματος" του αλλά πριν την έναρξη ντούτας

Αυτό που είχα σκεφτεί για τον swiss, είναι πως εκτός των σίγουρων δωρεών που θα έχει από κάποιους, διαφημίζει πάρα πολύ το derminator, το οποίο όλως τυχαίως αυξήθηκε η τιμή του τον τελευταίο μήνα....
 

mimis giova

Active Member
εγώ αυτά που διάβασα σχετικά στο σετι, είναι από το γερμανικό καραφλοφόρουμ. Εκει όλοι όσοι το χρησιμοποιούν το πήραν από phg. Αυτό που αναφερουν αυτοί είναι οτι νιώθουν οτι τους σταμάτησε/μείωσε την τριχόπτωση και έχουν μια καλύτερη αίσθηση στο τριχωτό. Αυτό που κατάλαβα εφάμιλλα αποτελέσματα με το ru. όχι οτι όμως αυτό είναι λίγο. ειναι πολυ λιγο..σιγα τα θαυματα.

Αλλά και πάλι η πορεία θα δείξει.
 
Εχουν ενα χρονο που το δοκιμαζουν και στο διαδικτυο δεν υπαρχει ουτε μια αναφορα θετικου αποτελεσματος.
Εαν εκανε δουλεια, μετα απο τοσους μηνες δοκιμων απο εθελοντες, εστω σε εναν απο αυτους, θα ειχε γινει ηδη γνωστο.


----------------------
Eχουμε και λεμε.
Εγκριση απο τον FDA ΔΕΝ εχει παρει.
Παρολα αυτα στα ξενα ΚαρφλοΦορουμς εμφανιζονται χρηστες εδω και 10 μηνες που ποσταρουν οτι το δοκιμαζουν !!!
Καποιοι oral καποιοι topically.
Μονιμο μοτιβο? "PM me if interested in getting in on group buy for seti. cheapest price available for a large quantity"
Τιμη ? $340 for 25gram.
Αποτελεσμα? Αγνωστο γιατι χανονται ολοι...
Προσωπικη μου αποψη? Απατη !!!!!
Το seti μόνο του δεν μπορεί να προσφέρει σπουδαία αποτελέσματα γιατί ειναι ενας απλός pgd2blocker,

ετσι μόνο οταν συνδυαστεί με κάποιο pge2agonist θα έρθει επανεκφυση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Δημητρης38

Active Member
Το seti μόνο του δεν μπορεί να προσφέρει σπουδαία αποτελέσματα γιατί ειναι ενας απλός pgd2blocker,

ετσι μόνο οταν συνδυαστεί με κάποιο pge2agonist θα έρθει επανεκφυση.

Ωραια... εγω το δηλωνω οτι δεν το εχω ψαξει, ομως κανω την εξης απλη ερωτηση
1 χρονο ποσταρουν οτι το δοκιμαζουν χρηστες σε ξενα καραφλοφορουμς
Και ενω δεν εχει παρει εγκριση απο τον FDA
Το χρυσοπληρωνουν
Κανουν ομαδικες παραγγελιες

Και ομως ουτε ενας δεν εχει γραψει, 1 χρονο μετα, για αποτελεσμα επανεκφυσης.
Παρα μονο οτι εξακολουθουν να κανουν ομαδικες παραγγελιες μεχρι και σημερα
Ειναι απατη ή συμβαινει κατι αλλο ?
 

sito

Active Member
Το seti μόνο του δεν μπορεί να προσφέρει σπουδαία αποτελέσματα γιατί ειναι ενας απλός pgd2blocker,

ετσι μόνο οταν συνδυαστεί με κάποιο pge2agonist θα έρθει επανεκφυση.

το αν συνδυαστεί με πγε2 αγονιστ πάλι δεν είναι σίγουρο οτι θα έχουμε επανέκφυση. Σε κάνα 6μηνο θα ξέρουμε τι μπορεί να κάνει
 

FreeThinker

Well-Known Member
Εγω δεν εχω καταλαβει κατι. Γνωριζουμε οτι η DHT προκαλει την ΑΑ. Η PGD2 βρεθηκε οτι μπορει να ευθυνεται ΚΑΙ αυτη για την ΑΑ μαζι με την dht? Δηλαδη πρεπει να μπλοκαρουμε και τις 2 για να εχουμε μαλλια? Πως γινεται να αρκει μονο το μπλοκαρισμα μιας απο τις 2 για να υπαρξει επανεκφυση. Ισως ειναι απλοικο αυτο που ρωταω αλλα τωρα μπηκα στο τρυπακι να διαβαστω για τις προσταγλαδινες και εχω μπερδευτει. @kapa βοηθας λιγο?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Εγω δεν εχω καταλαβει κατι. Γνωριζουμε οτι η DHT προκαλει την ΑΑ. Η PGD2 βρεθηκε οτι μπορει να ευθυνεται ΚΑΙ αυτη για την ΑΑ μαζι με την dht? Δηλαδη πρεπει να μπλοκαρουμε και τις 2 για να εχουμε μαλλια? Πως γινεται να αρκει μονο το μπλοκαρισμα μιας απο τις 2 για να υπαρξει επανεκφυση. Ισως ειναι απλοικο αυτο που ρωταω αλλα τωρα μπηκα στο τρυπακι να διαβαστω για τις προσταγλαδινες και εχω μπερδευτει. @kapa βοηθας λιγο?
το μπλοκαρισμα της dht και της pgd2 δεν αρκει για να εχει καποιος επανεκφυση,εκτος και αν εχει λιγα χρονια που εχασε εδαφος,εκει μπορει να εχει καποια επαναφορα
 

poseidonas77

Well-Known Member
η αυξημενη pgd2 ειναι αποτελεσμα των αυξημενων επιπεδων και δραστηριοτητας των υποδοχεων ανδρογονων που οφειλεται στο καταστροφικο εργο της dht

κοιτα στο παρακατω pdf του seti στην σελιδα 8 και θα καταλαβεις τι γινεται..
http://files.shareholder.com/downlo...6-9D97-631C0F6B7C97/KYTH-105_setipiprant_.pdf

@συμφωνω με καπα
 

poseidonas77

Well-Known Member
με λιγα λογια μπλοκαροντας μια απο τις 2 σταματας την αα αλλα η επανεκφυση ειναι αλλο κεφαλαιο
και ακομα το ψαχνουν.....μεχρι στιγμης μονο η histogen με τα βλαστοκυταρα εχει δωσει θεαματικα κοσμιτικα αποτελεσματα επανεκφυσης
 

FreeThinker

Well-Known Member
Αρα υπαρχουν 2 τροποι να σταματησεις την τριχοπτωση, ή να χτυπησεις το προβλημα στα πρωτα στάδια δημιουργίας του, κατεβάζοντας την dht, ή στο μετεπειτα σταδιο, μπλοκάροντας την PGD2(ή πιο σωστα τον υποδοχεα της). Σωστα το λεω?
 

poseidonas77

Well-Known Member
ετσι ειναι φιλτατε freethinker...η μαλον ..ετσι εικαζουν ο κωτσαρελης και η ομαδα της κυθερα

@και θελοντας να δωσω μια νοτα αισιοδοξιας λεω...φανταζομαι..ελπιζω..ονειρευομαι οτι
οταν τα βλαστοκυταρα αποτελεσουν επισημα θεραπεια και παραληλα πετυχει το seti
απλα θα εχει νικηθει η φαλακρα οριστικα και αμετακλητα....
 
Μπλουζα